Zavrieť

Porady

Skúšobná doba, PN a ukončenie PP

Ahojte vštci.
Mam otazočku. Zamestanec nastupil 3.9.2007, SD dohodnuta do 3.12.2007. Od 21.11 je PN. Kedze som uz termin 3.12 presvihla (dnes je 20.12.2007), chcem sa opytat ci mozem ukoncit PP v SD k 26.12.2007, alebo pockat, kym ukonci PN a potom ukoncit PP v SD (predpokladam ze SD sa predlzuje o dobuPN). Niekde som citala, ze pocas PN sa SD prerusuje, teda nemozem dat vypoved kedze uz je po 3.12, mam pockat na ukoncenie PN, potom bude pokracovat SD a az vtedy ukoncit PP v SD.
Prosim urychlene radu, koniec roka sa blizi a sefstvo chce pocut jasne stanovisko.
Usporiadat
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

Dobrý deň,

prosím Vás mám takýto problém mám zamestnanca s ktorým som chcela korektne ukončiť pracovný pomer - takže presne podľa zákonníka práce som mu včera oznámila, že mu končí pracovný pomer v skúšobnej dobe a to ku dňu: 25.02.2009 a on mi dnes samozrejme zdravý ako rybka doniesol PN od 24.02.2009. Chcem sa opýtať či aj napriek PN platí dátum ukončenia pracovného pomeru alebo sa presúva až po ukončení PN. Ďakujem
0 0
ZDENIELA ZDENIELA

ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

som kto som
inge57 Pozri príspevok
Dobrý deň,

prosím Vás mám takýto problém mám zamestnanca s ktorým som chcela korektne ukončiť pracovný pomer - takže presne podľa zákonníka práce som mu včera oznámila, že mu končí pracovný pomer v skúšobnej dobe a to ku dňu: 25.02.2009 a on mi dnes samozrejme zdravý ako rybka doniesol PN od 24.02.2009. Chcem sa opýtať či aj napriek PN platí dátum ukončenia pracovného pomeru alebo sa presúva až po ukončení PN. Ďakujem
Ak je v skúšobnej dobe, môžeš ukončiť pracovný pomer bez ohľadu na to či má alebo nemá PN-ku... Pracovný pomer skončí 25. 2. 2009 v skúšobnej dobe, ty mu vyplatíš PN do tohto dňa a následne PN-ku postúpiš Sociálnej poisťovni, ktorá bude pokračovať vo vyplácaní PN-ky tvojmu zdravému bývalému zamestnancovi...
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Mám otázočku, môže zamestnávateľ uviesť do pracovnej zmluvy, že pracovný pomer sa bude končiť dohodou obidvoch strán s výpovednou lehotou 1 týždeň (2 týždne ...)?
Ďakujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

tonkat Pozri príspevok
Mám otázočku, môže zamestnávateľ uviesť do pracovnej zmluvy, že pracovný pomer sa bude končiť dohodou obidvoch strán s výpovednou lehotou 1 týždeň (2 týždne ...)?
Ďakujem.
Výpovedná doba je stanovená v zákonníku práce, nie je možné ju meniť. Kratšia výpovedná doba platí len pri skončení prac.pomeru na kratší pracovný čas

(6) Pracovný pomer na kratší pracovný čas, v ktorom je rozsah pracovného času menej ako 15 hodín týždenne, môže zamestnávateľ alebo zamestnanec skončiť výpoveďou z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu. Výpovedná doba je 30 dní a začína plynúť dňom, v ktorom sa doručila výpoveď.


Pracovný pomer dohodou môže byť skončený akýmkoľvek dňom, na ktorom sa obidve strany dohodnu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tonkat Pozri príspevok
Mám otázočku, môže zamestnávateľ uviesť do pracovnej zmluvy, že pracovný pomer sa bude končiť dohodou obidvoch strán s výpovednou lehotou 1 týždeň (2 týždne ...)?
Ďakujem.
veronikasad Pozri príspevok
Výpovedná doba je stanovená v zákonníku práce, nie je možné ju meniť. Kratšia výpovedná doba platí len pri skončení prac.pomeru na kratší pracovný čas
No, ona sa vzájomnou dohodou meniť dá, ale nemôže sa skrátiť. VD musí byť najmenej 2 mesiace, viac môže byť, ale menej nie - § 62 ods. 1:

(1) Ak je daná výpoveď, pracovný pomer sa skončí uplynutím výpovednej doby. Výpovedná doba je rovnaká pre zamestnávateľa aj zamestnanca a je najmenej dva mesiace. Ak je daná výpoveď zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, je výpovedná doba najmenej tri mesiace.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ďakujem, ja som tiež toho názoru, že sa dva mesiace už nedajú skrátiť, ale šéfstvo chce doplniť dodatok do pracovnej zmluvy, že výpoveď bude u každého pracovníka dohodou a VD bude 1 týždeň. Nechcú pochopiť, že je to v rozpore so ZP. Tvrdia mi, že keď môže byť skončenie PP dohodou - §60, tak sa takto môžu dohodnúť aj v pracovnej zmluve dopredu.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

tonkat Pozri príspevok
Ďakujem, ja som tiež toho názoru, že sa dva mesiace už nedajú skrátiť, ale šéfstvo chce doplniť dodatok do pracovnej zmluvy, že výpoveď bude u každého pracovníka dohodou a VD bude 1 týždeň. Nechcú pochopiť, že je to v rozpore so ZP. Tvrdia mi, že keď môže byť skončenie PP dohodou - §60, tak sa takto môžu dohodnúť aj v pracovnej zmluve dopredu.
Tak im ukáž § 17 ods. 1:

(1) Právny úkon, ktorým sa zamestnanec vopred vzdáva svojich práv, je neplatný.

Takže takáto dohoda v PZ je neplatná. To, že sa pri ukončení PP dohodnú na presnom dátume skončenia je iná vec. Ale ty trvaj na tom, že je to neplatné, ak to takto uvedú v PZ.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

Dobrý deň, mám prípad keď zamestnanec mal skončenú PN k 8.3.2009 a tiež žiadal ukončiť PP k 8.3.2009, môže sa v ten istý deň keď končí PN ukončiť aj PP? Zamestnávateľ súhlasí na skončení, takže dohodou, ide mi len o ten deň, či môže to byť vzájomne. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

kovex Pozri príspevok
Dobrý deň, mám prípad keď zamestnanec mal skončenú PN k 8.3.2009 a tiež žiadal ukončiť PP k 8.3.2009, môže sa v ten istý deň keď končí PN ukončiť aj PP? Zamestnávateľ súhlasí na skončení, takže dohodou, ide mi len o ten deň, či môže to byť vzájomne. Ďakujem veľmi pekne.
Pracovný pomer končí dohodou dňom uvedeným v Dohode o skončení pracovného pomeru - môže to byť aj počas trvania PN-ky, čo ale nie je tvoj prípad.
0 0
kovex kovex

kovex je offline (nepripojený) kovex

veronikasad Pozri príspevok
Pracovný pomer končí dohodou dňom uvedeným v Dohode o skončení pracovného pomeru - môže to byť aj počas trvania PN-ky, čo ale nie je tvoj prípad.

Ďakujem krásne Veronika, nedá sa mi pridať bodik, tak nabudúce.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Dobrý deň. Chcem sa spýtať poraďákov ako je to keď máme zamestnanca v skúšobnej dobe, v marci odrobil 3 dni a viac sa neozval. Z čoho mu mám výrátať odvody, keď nemá ani PN a nedá sa s ním spojiť len sme sa dozvedeli, že je chorý/ čo môže byť pravda aj nemusí./ Chcem mu zaslať na jeho adresu skončenie PP v skúšobnej dobe. Má vlastne absenciu. Ďakujem.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

astensova Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcem sa spýtať poraďákov ako je to keď máme zamestnanca v skúšobnej dobe, v marci odrobil 3 dni a viac sa neozval. Z čoho mu mám výrátať odvody, keď nemá ani PN a nedá sa s ním spojiť len sme sa dozvedeli, že je chorý/ čo môže byť pravda aj nemusí./ Chcem mu zaslať na jeho adresu skončenie PP v skúšobnej dobe. Má vlastne absenciu. Ďakujem.
Keď sa Vám po troch dňoch neozval a neudal žiadny dôvod neprítomnosti
v práci, už ste s ním mali dávno zrušiť pracovný pomer v skúšobnej dobe. Veď načo ešte tá absencia, zbytočne s takým pracovníkom máte problémy.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Ukoncite mu pracovny pomer v skusobnej dobe k 4.3.

Odvody odvediete len za 3 dni.

Na adresu bydliska mu postou poslite zapoctovy list, vyplatnu pasku a oznamenie o ukonceni PP v skusobnej dobe.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Ďakujem za radu. Pekný deň.
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Chcem ešte či nemáte nejaký vzor na skončenie PP v skúšobnej dobe a s akým paragrafom to má býť. Ďakujem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

astensova Pozri príspevok
Chcem ešte či nemáte nejaký vzor na skončenie PP v skúšobnej dobe a s akým paragrafom to má býť. Ďakujem
Jednoducho oznámiš:

Skončenie pracovného pomeru v skúšobnej dobe § 72 ZP

Dňa .......... sme s Vami uzatvorili pracovný pomer, v ktorom bola dohodnutá
skúšobná doba 3 mesiace. Ku dňu ...... tento pracovný pomer rušíme.

podpis:
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať