Zavrieť

Porady

Organizačná zložka - vzťah k materskej firme

Rada by som sa spýtala na účtovanie vzťahu organizačnej zložky ku svojej "materskej" spoločnosti.

Hlavne výdavky platené za materskú spoločnosť a opačne, keď nám účtuje materská spoločnosť platené výdavky za nás.
Rovnako účtovanie "dotácií" od materskej firmy.

Má niekto s týmto skúsenosti a ešte by som radala dostala odporučenie na dobrú literatúru ohľadom účtovania organizačných zložiek.
Usporiadat
enya63 enya63

enya63 je offline (nepripojený) enya63

ahojte prosím o radu organizačná zložka v čechách dosiahla obrat za predchádzajúce obdobie 10mil.kč, to znamená sme už mesačný platca. Chcem sa spýtať či to má vplyv aj na materskú firmu, tá nemala obrat skoro žiaden je štvrťročný platca, bude sa táto zmena týkať aj materskej firmy na Slovensku alebo tu môžem ostať štvrťročný platca?
0 0
SSAndrea SSAndrea

SSAndrea je offline (nepripojený) SSAndrea

optimistka, pre ktorú účtovníctvo je nielen práca ale aj záľuba. A dúfam, že aj s pomocou Porady budem stále múdrejšia, múdrejšia a múdrejšia ...viac
Účtujem OZ v SR, ktorú zriadila as v ČR. V priebehu roku účtujem finančné presuny so zriaďovateľom voči 395. A kam s tou 395 na konci roku? Mám to preúčtovať na 261 alebo 378,379? Ďakujem
0 0
crazynka71 crazynka71

crazynka71 je offline (nepripojený) crazynka71

SSAndrea
Re: Organizačná zložka - vzťah k materskej firme
Účtujem OZ v SR, ktorú zriadila as v ČR. V priebehu roku účtujem finančné presuny so zriaďovateľom voči 395. A kam s tou 395 na konci roku? Mám to preúčtovať na 261 alebo 378,379? Ďakujem
Ako ste to prosím dorišili?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať