Zavrieť

Porady

Keď "tragická" nehoda vo mne vyvolala úľavu, alebo- však ten blázon mohol zabiť ajnás

Vždy keď vyhasne zbytočne ľudský život, tak vždy ma to zabolí a to aj vtedy keď sa jedná o úplne cudzieho človeka, ktorého nepoznám.Vždy mám z toho na duši zlý pocit a je mi to ľúto, ale dnes pri sledovaní správ som v sebe zažil úplne opačný pocit a to obrovskú úľavu, a pocit, že spravodlivosť niekedy naozaj existuje.
Auto sa dnes ráno rútilo ulicami Bratislavy vyše 200km rýchlosťou, nerešpektovalo semafory, kde bez nejakých zaváhaní prefujazdilo na červenú- našťastie sa táto jazda skončila po 500m od uvedeného semaforu a skončila sa šťastne!
Vždy keď autom vchádzam na cestu, tak počítam s nejakým rizikom, že sa niečo može stať- možem dostať šmyk(mimochodom , viem to a to aj napriek tomu, že jazdím opatrne), alebo može sa stať čokoľvek
Ale to že si pojdem autom do roboty pokojne, predpísanou rýchlosťou a nejaký úbohy, nadrogovaný vagabund do mňa napáli 200km rýchlosťou, tak s tým absolútne nepočítam a preto som rád, že tá jazda dopadla ako dopadla a ten hlupák " nevyvraždil" nejakú celú rodinku, nezabil nejaké dieťa, príp. rodiča niekoho- a vlastne to je jedno koho, ale človeka, ktorý sa k niekomu vracia a na ktorého niekto čaká.
Absolutne mi toho primitíva nieje ľúto a keď tam niekto náhodou k ceste postaví kríž a ja ho budem dennodenne vidieť (chodím tade do práce)- tak si pomyslím- " tak spravodlivosť nakoniec predsa existuje a ten hlupák nezabil niekoho nevinného"
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ľudkovia, najma tí, ktorí so mnou nesúhlasite- prajem Vám, fakt úprimne, aby ste nemuseli niekedy takých " vodičov" stretnúť na ceste, akože fakt neprajem nikomu nič zlé...
Ja som mal kamarata, a on zomrel tiež vinou, nieže nezodpovedného vodiča, ale gaunerského primitíva a pýtam sa- rodičia toho mojho kamaráta majú aké vianoce?Už nikdy nebudú mať pekné Vianoce a mňa to veľmi mrzí, a pritom to nebola moja rodina, ale "len", obyčajný kamarát, viete???
Mimochodom, ten gauner dostal akože vazenie 3roky, po 2 rokoch bol doma pre dobré správanie a nám všetkým sa smeje do ksichtu
Tak za koho to tu bojujeme????
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ROBO P. -12.10.1977
-11.03.2002


NEZABUDNEM
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

ayya Pozri príspevok
dakujem, ze si mi to schvalila co by som bez tvojich doporuceni, prepanajana, robila???? nemam sa ta nabuduce najprv spytat? iba tak... pre istotu
... no comment...IMHO
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Stanislav 1975 Pozri príspevok
ROBO P. -12.10.1977 - 11.03.2002
och, to ma velmi mrzi, ak som podla tych datumov spravne pochopila ... vselico sa v zivote prihodi, ale aj tak nesmieme zanevriet na cely svet, ... treba zit dalej, so stratami sa treba postupne vyrovnat aj ked je to niekedy velmi tazke, nesmieme sa poddat ... casto nas este potrebuju ini ludia a chcu nas mat pri sebe prijemnych a usmievavych, mam na mysli hlavne deti ... nezasluzia si, aby sme aj po najvacsich bolestiach zostali zatrpknuti a zamraceni ... potrebuju nas usmievavych a doverujucich v silu zivota ...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ayyka, vieš, je to tak nič a nik nám nevadí, kým sa nás to netýka- sme proti trestu smrti, ale len kým nám niekto nezabije niekoho koho máme radi, VOJNA? čo nám ma vadiť nejaká vojna v Iraku, Darfúre a pod.?Však sa nás to "netýka", ale raz sa nám može všeličo stať a zrazu svoje myslenie zmeníme
A ja som šťastný, že žijem kde žijem a kedy žijem
a kukučke je to jedno všetko- však musíme byť ľudomilní-falošne ľudomilný

Svoj názor som prezentoval, ako aj dovody a zdržiavam sa odteraz akýchkoľvek ďalších reakcíí
Mimochodom, za všetkym si stojím, svoje názory nemením a aj za tým, čo tu kukučka linky dáva.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ľudkovia, najma tí, ktorí so mnou nesúhlasite- prajem Vám, fakt úprimne, aby ste nemuseli niekedy takých " vodičov" stretnúť na ceste, akože fakt neprajem nikomu nič zlé...
Ja som mal kamarata, a on zomrel tiež vinou, nieže nezodpovedného vodiča, ale gaunerského primitíva a pýtam sa- rodičia toho mojho kamaráta majú aké vianoce?Už nikdy nebudú mať pekné Vianoce a mňa to veľmi mrzí, a pritom to nebola moja rodina, ale "len", obyčajný kamarát, viete???
Mimochodom, ten gauner dostal akože vazenie 3roky, po 2 rokoch bol doma pre dobré správanie a nám všetkým sa smeje do ksichtu
Tak za koho to tu bojujeme????
Teraz ma dobre pocuvaj, TY HLUPACIK MALICKY.
Keby to bolo len trosku v mojej moci, tak takym individuam ako si ty, by som zakazala chodit na taketo portaly. Pozri sa za seba, co si za sebou zanechal.
Ked ti robi dobre nakopnut silnu temu a vyspickovat ju na doraz a potom sa pozerat ako sa ludia tvojim pricinenim hadaju a urazaju, chod sa dat vysetrit.
Tvoje citove pretlaky si kompenzuj medzi ludmi, ktorym to robi rovnako dobre ako tebe.Teba to mozno zbavuje napatia a este si urcite myslis aky si king, pretoze si znovu zalozil " ostro sledovanu temu" , ale pre mna si len obycajny hlupak, ktoremu vobec nedochadzaju suvislosti a ktory potrebuje od zivota este poriadny kopanec, aby pochopil aj to, ze veci nie su len cierne a biele.
O tvojom strasnom zmysle pre spravodlivost a cest by som tiez nieco napisala, ale respektujem kazdeho sukromie.
Pamataj si ale, ze pan "google" ma lepsiu pamat ako ludia.
A ako som ti uz radila, napis to, co chces povedat vzdy az na druhy den.

Tak a teraz, nech sa paci, kludne ma rozoberte.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

kitky Pozri príspevok
Teraz ma dobre pocuvaj, TY HLUPACIK MALICKY.
Keby to bolo len trosku v mojej moci, tak takym individuam ako si ty, by som zakazala chodit na taketo portaly. Pozri sa za seba, co si za sebou zanechal.
Ked ti robi dobre nakopnut silnu temu a vyspickovat ju na doraz a potom sa pozerat ako sa ludia tvojim pricinenim hadaju a urazaju, chod sa dat vysetrit.
Tvoje citove pretlaky si kompenzuj medzi ludmi, ktorym to robi rovnako dobre ako tebe.Teba to mozno zbavuje napatia a este si urcite myslis aky si king, pretoze si znovu zalozil " ostro sledovanu temu" , ale pre mna si len obycajny hlupak, ktoremu vobec nedochadzaju suvislosti a ktory potrebuje od zivota este poriadny kopanec, aby pochopil aj to, ze veci nie su len cierne a biele.
O tvojom strasnom zmysle pre spravodlivost a cest by som tiez nieco napisala, ale respektujem kazdeho sukromie.
Pamataj si ale, ze pan "google" ma lepsiu pamat ako ludia.
A ako som ti uz radila, napis to, co chces povedat vzdy az na druhy den.

Tak a teraz, nech sa paci, kludne ma rozoberte.
Tak ja som HLUPÁČIK????????????????- NO COMMENT, S PáNOM BOHOM, za takúto dikutujúcu, hmhm- tak ja som hlupáčik, čo 10 rokov, riadim 10ľudí pod sebou???
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

čo je vela to je moc-



tu končím

ZBOHOM
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Stanislav 1975 Pozri príspevok
čo je vela to je moc-



tu končím

ZBOHOM
Prečítala som všetky príspevky a musím s Tebou súhlasiť , že končíš.

KONEČNE !!!!!!!!
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Stanislav 1975 Pozri príspevok
S PáNOM BOHOM, za takúto dikutujúcu, hmhm- tak ja som hlupáčik, čo 10 rokov, riadim 10ľudí pod sebou???
prepac, ale teraz pred chvilkou som zase vyzerala takto: lebo.... sorry, ale to, ze niekto 10 rokov riadi 10 ludi ho vobec, ale vobec nemusi ochranit pred tym, aby bol postihnuty hlupostou ... tym ale nechcem povedat, ze just ty musis byt "sprosty" idem si precitat, co je tu este napisane ... to bol taky mimonak, ospravedlnujem sa
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Stanislav 1975 Pozri príspevok
čo je vela to je moc-
...
ale ... no tak, ... nevydrzis, myslis, ze ti porada nebude chybat? ... neurazaj sa, lebo ti sem hodim charakteristiku urazlivych ludi a to sa ti nebude pacit ... stavme sa
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

kitky Pozri príspevok
Teraz ma dobre pocuvaj, TY HLUPACIK MALICKY.
Keby to bolo len trosku v mojej moci, tak takym individuam ako si ty, by som zakazala chodit na taketo portaly. Pozri sa za seba, co si za sebou zanechal.
Ked ti robi dobre nakopnut silnu temu a vyspickovat ju na doraz a potom sa pozerat ako sa ludia tvojim pricinenim hadaju a urazaju, chod sa dat vysetrit.
Tvoje citove pretlaky si kompenzuj medzi ludmi, ktorym to robi rovnako dobre ako tebe.Teba to mozno zbavuje napatia a este si urcite myslis aky si king, pretoze si znovu zalozil " ostro sledovanu temu" , ale pre mna si len obycajny hlupak, ktoremu vobec nedochadzaju suvislosti a ktory potrebuje od zivota este poriadny kopanec, aby pochopil aj to, ze veci nie su len cierne a biele.
O tvojom strasnom zmysle pre spravodlivost a cest by som tiez nieco napisala, ale respektujem kazdeho sukromie.
Pamataj si ale, ze pan "google" ma lepsiu pamat ako ludia.
A ako som ti uz radila, napis to, co chces povedat vzdy az na druhy den.

Tak a teraz, nech sa paci, kludne ma rozoberte.
Žasnem
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ayyka, vieš, je to tak nič a nik nám nevadí, kým sa nás to netýka

hmm... tak to si napisal tej "pravej"


sme proti trestu smrti, ale len kým nám niekto nezabije niekoho koho máme radi, VOJNA? čo nám ma vadiť nejaká vojna v Iraku, Darfúre a pod.?Však sa nás to "netýka", ale raz sa nám može všeličo stať a zrazu svoje myslenie zmeníme

ja sa vzdy "montujem" do tem podla toho aky mam pocit, ... ked si myslim, ze sa treba niekoho zastat, tak sa zastanem ... ked si myslim opak, tak urobim opak ... uz som tu kvoli tomu mala problemiky ...

A ja som šťastný, že žijem kde žijem a kedy žijem

ok, to je velmi dobre ...


... však musíme byť ľudomilní-falošne ľudomilný

nie, nemusime... ale obnasa to iste riziko, prave si si jedno vyskusal, tak by si to mal predsa vydrzat imho a nie sa urazat

Svoj názor som prezentoval, ako aj dovody a zdržiavam sa odteraz akýchkoľvek ďalších reakcíí

ano, prezentoval si svoj nazor, ale mas tu napisane aj protinazory, tie nie si ochotny ani trosku akceptovat?


Mimochodom, za všetkym si stojím, svoje názory nemením ....
hmm.... a teraz z vlastnej skusenosti ti napisem: samozrejme aj mne sa stalo, ze som "musela" zmenit nazor po vysvetleni viacerych suvislosti a nepovazujem to za hlupost, ... aj taky (priblizne) citat som kdesi "stretla": nie je hlupostou zmenit nazor, hlupostou casto moze byt trvat na nespravnom nazore ...

citaty su vzdy vseobecne, ani teraz tento neber velmi osobne ... a este jedna veticka: ked nabuduce najdem nejaku aktualnu (aj tvoju) temu a budem stat na tvojej strane, ver mi, ze to tam napisem ...
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Pepa Pozri príspevok
Žasnem
zbytocne ... imho ... toto je este jedna z velmi slusnych debat na internete obcas si vytvorime jeden na druheho neprijemny nazor, ale - ved ani ten nemusi byt nemenny ... uz som citala vselijake ine debaty, ktore by sa naozaj dali nazvat ostrymi a nic strasneho sa nestalo ... ak mozem dovolit navrhnut teraz nieco ja, tak poprosim: nerozculujme sa ... a spomenme si pripadne zase na to: "Arguing on the internet ...... "
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

ayya: si ozaj veľmi tolerantná a zhovievavá. Nie každý má na túto debatu pevné nervy ako Ty.
Obdivujem Ťa a klobúk dole pred Tebou.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
jamis Pozri príspevok
ayya: si ozaj veľmi tolerantná a zhovievavá. Nie každý má na túto debatu pevné nervy ako Ty.
Obdivujem Ťa a klobúk dole pred Tebou.
...kto umí, umí...
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Danila;Jamis
Nie každý má na túto debatu pevné nervy ako Ty...
...kto umí, umí...
ech, dievcata neviem, ci to nemyslite ironicky, ale ... hrajme sa, ze nie, ok? ... takato vymena nazorov moze precistit vzduch, horsie su podpasovky ... jednu som zazila este v roku 1998 a ta ma veru zobrala ale potom som si povedala, ze sama seba nemusim brat az tak velmi vazne .... a ulavilo sa mi ... aj tu sa uz vyskytli "podpasovky", nemusim uvadzat priklady, ze nie? staci sa pozriet kusok vyssie nad tento moj prispevok

----------------
doplnujem, aby nevzniklo nedorozumenie .... uz sa neda pozriet ta podpasovka - autor Exrevucan ju vymazal
Naposledy upravil ayya : 26.12.07 at 18:09
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

A čo dievčatá a chlapci sa obúvate? neužili Ste si dostatočne tieto sviatočné dni alebo Ste nemali možnosť na niekoho urobiť bu - bu?
Veď predkladateľ témy sa vyžaloval so svojich prvých pocitov a všetci / česť výnimkám /Ste spustili všeličo ...
Každý má svoj názor, každý prežíva danú situáciu po svojom a niekedy sa každý z nás potrebuje vyžalovať z toho čo ho ťaží.
Nech je Váš názor akýkoľvek, rešpektujte aj názor druhých bez zbytočne negatívnych emócií.
Ja tiež nemusím moc vodičov hazardérov, bojím sa nadrogovaných a opitých vodičov / mimochodom nedávno mi jeden takýto supermann moje auto rozbil/, ale na druhej strane mi je ľúto blízkych zomrelých - čo keby to bol Váš blízky ?
Z druhej strany zas našťastie neublížili nevinným.
Každá minca má dve strany a nech ju otáčame akokoľvek na každej je kus pravdy.
Prajem Vám krásny zbytok Vianočných sviatkov, veľa lásky a zdravia, lebo potom máte všetko.
Naposledy upravil lubica_02 : 26.12.07 at 18:47
0 0
duficek duficek

duficek je offline (nepripojený) duficek

Pepa Pozri príspevok
Žasnem
zasnem aj ja. ziva vymena nazorov, to je v poriadku, ale prejst do osobnych utokov a urazok len kvoli inemu nazoru je ubohe....do temy som sa zapojil, chvilku som ju nesledoval a potom som tak vypulil oci
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Malý dovetok k téme - zase sa v správach hovorilo o ďalších vyhasnutých životoch na cestách - šmyk na zľadovatenej ceste. Nie 200 km rýchlosť a nie prechod na červenú.
Čo k tomu dodať? Ďalšie zmarené životy a bolesť tých, čo ostali. A v tomto prípade to neboli samovrahovia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať