Zavrieť

Porady

Pestovanie hlivy ustricovej resp. iných húb na klatoch

muž
Kto mate skusenost s pestovanim hlivy ustricovej na klatoch. Sposob ovladam len ma zaujima nejaky napad na tienenie pripadne umiestnenie klatov.
Usporiadat
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

Také zdravím já už několik let pěstuji hlívu na starém pařezu z ořechu je krásná a voní úplně jinak než ze slámy a za rok jsou i tři sklizně na podzim
010 (2).JPG  
011 (2).JPG  
012.JPG  
013.JPG  
014.JPG  

1/1
2 0
Dianka2401 Dianka2401

Dianka2401 je offline (nepripojený) Dianka2401

pepino, mohol by si prosim ta popisat postup s tymi pilinami, celkom ma zaujal ten sposob
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ra.cermak Pozri príspevok
Také zdravím já už několik let pěstuji hlívu na starém pařezu z ořechu je krásná a voní úplně jinak než ze slámy a za rok jsou i tři sklizně na podzim
ty si proste všestranný šikuláčik
0 0
ra.cermak ra.cermak

ra.cermak je offline (nepripojený) ra.cermak

děkuji a mám to zadarmooo nezalívám neopatruji jen sbírám Lujza dík za pochvalu
0 0
šumina šumina

šumina je offline (nepripojený) šumina

Ja som nováčik v pestovaní, zrezali sme hrušku, kmeň má asi 2 m a priemer 60 cm, chcem vyrezať klin po celej dĺžke, naštepiť, zakryť fóliou. Keďže je to kolos, nemam šancu hýbať s ním.Uložený je tak, že naň svieti slnko iba pár hodín skoro ráno.Mám šancu uspieť?
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pekný večer.

http://www.houby.estranky.cz/clanky/...-pnoch-stromov
4 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
šumina Pozri príspevok
Ja som nováčik v pestovaní, zrezali sme hrušku, kmeň má asi 2 m a priemer 60 cm, chcem vyrezať klin po celej dĺžke, naštepiť, zakryť fóliou. Keďže je to kolos, nemam šancu hýbať s ním.Uložený je tak, že naň svieti slnko iba pár hodín skoro ráno.Mám šancu uspieť?
Pestovanie hlivy ustricovej na dreve

Hliva ustricová prirodzene rastie na dreve listnatých stromov. Preto ju môžeš pestovať aj na klátikoch dreva dlhých 30–80 cm. Vhodné sú klátiky všetkých druhov listnatých drevín (nie ihličnanov!). Drevo by nemalo byť zoťaté viac než polroka. Je veľa možností ako naočkovať klátik. Podstatou je aby sa sadivo dostalo do kontaktu s drevom a hýfy hlivy mohli začať prerastať do dreva. Do klátikov môžete navŕtať dierky alebo pílkou urobiť zárezy, do ktorých potom natlačíš očkovací substrát. Potom klátiky daj do vreca a nechajte 2–3 mesiace prerastať hýfami. Podhubím prerastené klátiky potom zapustiš z 1/3 do pôdy v tienistej časti záhrady. V prípade sucha ich striekaj vodou. Klátiky rodia 2–5 rokov (podľa výživnosti dreva).
6 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Tiež som pestoval hlivu na klátoch. To ako dlho rodia súvisí tiež od toho, ako intenzívne boli obrastené hubou - teda bielym podhubím.
Ja som ktátiky rozsekol jednoducho napoly sekerou, potom som dal do nich sadbu a polovice obalil foliovým pásom a zviazal. Po 2 mesiacoch v teple a vlhku vo foliových vreciach zostali kláty úplne biele. Po rozviazaní držali prirastené podhubím obe polovice pohromade ako by som ich ani nerozsekol.
Po dvoch rokoch intenzívneho rodenia sa kláty úplne rozpadli na prach.
Niektoré vydržali o rok dva dlhšie tie čo neboli tak dobre prerastené, ale rodili menej. Treba dať najmä pozor, aby neboli kláty pred zaočkovaním infikované inou drevokaznou hubou.
3 0
Taserda Taserda

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Môžem zaočkovať Hlivu aj do živého orecha?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Taserda Pozri príspevok
Môžem zaočkovať Hlivu aj do živého orecha?
Môžeš , prečo by aj nie ...???

Otázka ale potom znie inak .

Čo sa stane s orechom ???

Pestovateľ zdomácnených húb v záhrade je zvyknutý na ich celoročnú produktivitu. Hubovou kultúrou je nám z prírody dobre známa huba Hliva ustricovitá - Pleurotus ostreatus, ktorá parazituje na dreve.
0 0
wabi wabi

wabi je offline (nepripojený) wabi

Každý zdravý mladý strom má prirodzenú imunitu a pravdepodobne sa to nepodarí, jedine ak by sa jednalo o vetvu alebo časť odumretého alebo oslabeného dreva a potom treba udržať dostatočné teplo a vlhko...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut


Milan Gazdík

Ten, kto má rád huby, väčšinou sa venuje ich voľnému zberu v prírode. Tí pohodlnejší majú možnosť huby kúpiť v obchode. U nás sú to priemyselne pestované šampiňóny alebo hliva. V sezóne si môžu sortiment rozšíriť na trhoch, kde sa predávajú vybrané druhy húb. Ich predaj povoľuje príslušná norma.

Ďalší spôsob, ako získať huby, je vypestovať si ich. Zaobstarať si vlastné huby môžeme rôzne: zadovážiť si násadu a dopestovať huby podľa návodu, alebo vytvoriť si na záhrade také podmienky, aby mohli huby rásť tak, ako vo voľnej prírode. To je ťažšie a náročnejšie. V tomto prípade nejde o veľkosť úrody, ale skôr o pochopenie prírodného biosystému a radosť z experimentu.

Hlavnou podmienkou je nájsť staršie plodnice zvolených húb v prírode. Tieto potom rozmrvíme vo vode. Takto obohatenou vodou potom polejeme vytvorený substrát vhodný pre ten - ktorý druh húb. A aké huby možno pestovať? Je ich viac.


Pokracovanie na: http://www.kruhzivota.sk/node/180
0 0
slavkagib slavkagib

slavkagib je offline (nepripojený) slavkagib

Zdravím priaznivcov hlivy, my sme si kúpili naočkované vrece, a takto to vizerá po týždni. Rastie to veľmi rýchlo. Ešte sme hlivu nikdy nejedli, tak sa veľmi tešíme na prvý zber.
IMGA0635.JPG  
IMGA0638.JPG  
IMGA0641.JPG  
1/1
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

zaujimave pestovanie hub:

http://www.sobestacnost.cz/modules.p...viewtopic&t=34
0 0
jsomsak jsomsak

jsomsak je offline (nepripojený) jsomsak

Moja prva uroda Hlivy
Naposledy upravil jsomsak : 04.08.10 at 17:23
DSC02475.jpg  
DSC02476.jpg  
DSC02477.jpg  
DSC02482.jpg  
DSC02483.jpg  

1/1
0 0
jsomsak jsomsak

jsomsak je offline (nepripojený) jsomsak

dalsia uroda
DSC03169.jpg  
DSC03171.jpg  
DSC03173.jpg  
DSC03174.jpg  
1/1
1 0
betak betak

betak je offline (nepripojený) betak

Moj známy má veĺmi dobré skúsenosti s pestovaním hlivy na rozdrvenej vinnej reve . Najar rozrdví na drvici zahradného odpadu a spracuje poľa návodu ako slamu. Rodia hlavne dlhšie ako na slame.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..prvá tohtoročná úroda na klátiku,
hliva ustricova 9.9.2010.jpg  
hliva 12.9.2010.jpg  
hliva ustricová 12.9.2010.jpg  
1/1
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

krásne ti narástla, dobrú chuť
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

..ďakujem dnes je z nej už polievka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať