Zavrieť

Porady

Pokuta za nepredloženie prehľadu v lehote...

Zdravím všetkých v novom roku. Vie mi niekto poradiť?
Prišlo mi dnes z danoveho uradu Rozhodnutie o uložení pokuty za nepredloženie prehľadu v lehote... Je to pokuta 2000 Sk za to, ze som oneskorene podala prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň za 4. štvrťrok 2003.
Prehľad bolo treba podať do 30.1.2004 a ja som ho predlozila 2.2.2004. cize meskanie 3 dni....
Prekvapilo ma, ze take nieco prislo teraz, po 3 rokoch, mozno to bude zmenou Danoveho uradu, kedze som sa prestahovala. Doteraz to vyzeralo, ze to nikomu nevadilo.
Možem poziadat o odpustenie? Napr. z dovodu ze som bola chora, alebo odcestovana. Alebo radsej zaplatit, nech nedrazdim danovu kontrolu?

Dakujem za radu.
Daša

P.S. Moja druha otazka znie: Najde sa niekto, kto by mi za odmenu urobil jednoduche uctovnictvo, asi len na pausal. Robim lektorku jazyk. skoly a poradenstvo.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vieroslava Pozri príspevok
Oni to teraz asi posielajú celoplošne. Môjmu manželovi prišiel takýto "pozdrav" z DÚ pred 2 týždňami, omeškal sa o 1 deň s podaním nulového hlásenia (nezamestnáva žiadneho zamestnanca, občas niekoho na dohodu), v roku 2003 zhodou okolností nemal nikoho, čiže preto nulové hlásenie. Výsledok = pokuta 2000.- Sk. Zaplatil
Mne prišiel takýto "pozdrav" dnes. Ja som meškala 5 dní, ale prišlo mi rozhodnutie na starú adresu, kde už 3 roky nebývam. Keďže ma poštárka pozná, hodila mi oznámenie do schránky.
Otázka: Je chybná adresa dôvod na odvolanie?
Odpoveď: Ako som pochopila z predchádzajúceho, odvolať sa môžem s kolkom 500.- Sk, oni opravia adresu a zaplatiť aj tak budem musieť.
Skôr by ma zaujímalo, či niekto vie, aké sú lehoty na zaslanie takého rozhodnutia. Či ešte vôbec na to mali právo 4 roky po.
A na daňovom úrade máš nahlásenú zmenu adresy? Ak si zmenila trvalé bydlisko, tak tá zmena sa mala nahlásiť na živn.úrad, daň.úrad, zdrav.poist., soc.poist. A to všetko do 15 dni od vzniku tej zmeny. Ak si na DÚ nahlásila túto zmenu, tak pochybujem, že by ti posielali výrub penále na starú adresu.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

smith Pozri príspevok
A na daňovom úrade máš nahlásenú zmenu adresy? Ak si zmenila trvalé bydlisko, tak tá zmena sa mala nahlásiť na živn.úrad, daň.úrad, zdrav.poist., soc.poist. A to všetko do 15 dni od vzniku tej zmeny. Ak si na DÚ nahlásila túto zmenu, tak pochybujem, že by ti posielali výrub penále na starú adresu.
Áno, všade som zmenu adresy nahlásila včas, hneď ako som zmenila bydlisko.
0 0
fizol fizol

fizol je offline (nepripojený) fizol

dagika Pozri príspevok
Zdravím všetkých v novom roku. Vie mi niekto poradiť?
Prišlo mi dnes z danoveho uradu Rozhodnutie o uložení pokuty za nepredloženie prehľadu v lehote... Je to pokuta 2000 Sk za to, ze som oneskorene podala prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň za 4. štvrťrok 2003.
Prehľad bolo treba podať do 30.1.2004 a ja som ho predlozila 2.2.2004. cize meskanie 3 dni....
Prekvapilo ma, ze take nieco prislo teraz, po 3 rokoch, mozno to bude zmenou Danoveho uradu, kedze som sa prestahovala. Doteraz to vyzeralo, ze to nikomu nevadilo.
Možem poziadat o odpustenie? Napr. z dovodu ze som bola chora, alebo odcestovana. Alebo radsej zaplatit, nech nedrazdim danovu kontrolu?

Dakujem za radu.
Daša

P.S. Moja druha otazka znie: Najde sa niekto, kto by mi za odmenu urobil jednoduche uctovnictvo, asi len na pausal. Robim lektorku jazyk. skoly a poradenstvo.
Podnikám od roku 1993 a nestalo sa nikdy, aby prišla pokuta za oneskorený prehľad až doteraz. V decembri 2007 prišla prvá pokuta za oneskorený prehľad. A dnes je to už štvrtá. Je evidentné, že štát už nemá čo predať, tak to rieši takto." A že vraj podpora podnikateľom." Ak toto je podpora, tak je výborná. Z roka na rok je to horšie. Doteraz som platil celkom slušné dane. Ale po týchto pokutách som povedal stop, žiadne dane. Najhoršie na tom je, že tie peniaze, čo od nás vytiahnu, dajú naším čiernym spoluobčanom. Tak len podporujte cigánov, nech nám(Vám) vylezú až na hlavu.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

fizol Pozri príspevok
Podnikám od roku 1993 a nestalo sa nikdy, aby prišla pokuta za oneskorený prehľad až doteraz. V decembri 2007 prišla prvá pokuta za oneskorený prehľad. A dnes je to už štvrtá. Je evidentné, že štát už nemá čo predať, tak to rieši takto." A že vraj podpora podnikateľom." Ak toto je podpora, tak je výborná. Z roka na rok je to horšie. Doteraz som platil celkom slušné dane. Ale po týchto pokutách som povedal stop, žiadne dane. Najhoršie na tom je, že tie peniaze, čo od nás vytiahnu, dajú naším čiernym spoluobčanom. Tak len podporujte cigánov, nech nám(Vám) vylezú až na hlavu.
Pravidlá hry určuje zákon. My sa mu len musíme prispôsobiť. Ako , to už je iná vec . Čo sa týka pokuty - predtým bolo stanovené, že DÚ "môže" udeliť pokutu, teraz , že "udelí". Teda vlastne musí udeliť. Nie je sa čo diviť príslušnej správkyni daní, že pokutu vypíše, lebo je to jej povinnosť a nechce mať v práci nepríjemnosti.
Zas z našej strany - proste tú "papierovú vojnu", čo od nás štát chce mu musíme dať, lebo ináč sa to predraží.
0 0
vieroslava vieroslava

vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

fizol Pozri príspevok
Podnikám od roku 1993 a nestalo sa nikdy, aby prišla pokuta za oneskorený prehľad až doteraz. V decembri 2007 prišla prvá pokuta za oneskorený prehľad. A dnes je to už štvrtá. Je evidentné, že štát už nemá čo predať, tak to rieši takto." A že vraj podpora podnikateľom." Ak toto je podpora, tak je výborná. Z roka na rok je to horšie. Doteraz som platil celkom slušné dane. Ale po týchto pokutách som povedal stop, žiadne dane. Najhoršie na tom je, že tie peniaze, čo od nás vytiahnu, dajú naším čiernym spoluobčanom. Tak len podporujte cigánov, nech nám(Vám) vylezú až na hlavu.
Naštudovala som si to, novela zákona o správe daní a poplatkov ndobudla právoplatvosť od 1.4.2004 a odvtedy DÚ vyhadzuje pokuty, lebo mu to vyplýva zo zákona.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Pár zaplatených pokút a človek sa naučí poriadku! To hovorím podľa svojej skúsenosti.

Pokiaľ sa živíš niečim iným ako je práve táto papierová vojna a účtovníctvo, tak potom si to daj do zmluvy o vedení účtovníctva a za prípadné pokuty bude zodpovedať firma, ktorá Ti spracúvava doklady.
Ak máš vlastnú účtovníčku/-ka, tak je tu možnosť zbystrenia jej/jeho pozornosti zosobňovaním pokút. Ak si to robíš sám, tak nemáš na koho nadávať.
Je pohodlnejšie a v konečnom dôsledku lacnejšie ako platiť pokuty preniesť túto povinnosť sledovania termínov na niekoho iného. Robme každý svoje a nie všetci všetko!!
0 0
fizol fizol

fizol je offline (nepripojený) fizol

STRELEC Pozri príspevok
Pravidlá hry určuje zákon.
Aby sa nestalo časom, že hru nebude mať kto hrať.
STRELEC Pozri príspevok
My sa mu len musíme prispôsobiť. Ako , to už je iná vec . Čo sa týka pokuty - predtým bolo stanovené, že DÚ "môže" udeliť pokutu, teraz , že "udelí".
A prečo asi slovíčko "môže" nahradilo slovíčko "udelí"? Odpoveď je v mojom predchádzajúcom príspevku.
0 0
fizol fizol

fizol je offline (nepripojený) fizol

STRELEC Pozri príspevok
Pár zaplatených pokút a človek sa naučí poriadku! To hovorím podľa svojej skúsenosti.

Pokiaľ sa živíš niečim iným ako je práve táto papierová vojna a účtovníctvo, tak potom si to daj do zmluvy o vedení účtovníctva a za prípadné pokuty bude zodpovedať firma, ktorá Ti spracúvava doklady.
Ak máš vlastnú účtovníčku/-ka, tak je tu možnosť zbystrenia jej/jeho pozornosti zosobňovaním pokút. Ak si to robíš sám, tak nemáš na koho nadávať.
Je pohodlnejšie a v konečnom dôsledku lacnejšie ako platiť pokuty preniesť túto povinnosť sledovania termínov na niekoho iného. Robme každý svoje a nie všetci všetko!!
Na nikoho nenadávam. Pokuta má mať výchovný charakter. Ak by mi pokuta prišla cca behom mesiaca s upozornením za oneskorenie, tak by som to bral a dával už na to pozor. Ale po 4 rokoch?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

fizol Pozri príspevok
Aby sa nestalo časom, že hru nebude mať kto hrať.


A prečo asi slovíčko "môže" nahradilo slovíčko "udelí"? Odpoveď je v mojom predchádzajúcom príspevku.
Áno máš pravdu, že to tak chceli zákonodarcovia.... Súhlasím s tým, že ak sa omeškám o jediný deň a dostanem bez rozdielu s tým, ktorý o celý kvartál 2000 SK nie je správne a ani spravodlivé. Nie správne a ani spravodlivé, že ak narobia chaos štátne inštitúcie, nedeje sa takmer nikdy nič...Ak nás preženie štátny úradník s niečím 3x a niekedy to v§bec ani zákon od neho nežiada, lebo neovláda zákon, tak čo ....

V predchádzajúcich príspevkoch sme asi trocha neobvyklo ospravedlňovali DÚ, lebo on tak musí urobiť, na základe rozhodnutia zákonodarcov...či chce či nechce...
0 0
lupos lupos

lupos je offline (nepripojený) lupos

V zákone č 511/92 Zb v zenní neskorších predpisov , je daná aj lehota
pre správcov dane - "Lehoty na konanie v jednoduchých prípadoch 30 v zložitých 60 dní " . Tieto neboli v mnohých prípadoch dodržané .Preto pokladam rozhodnutia vydané po 2 3 rokoch, za rozhodnutia vydané v rozpore so zákonom 511/92 Zb.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať