Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2007

Zdravím Vás všetkých na porade. Som tu nový, ale dostal som informácie, že ak si neviem dať s niečím rady, tak sa mám obratiť na Vás. Potreboval by som poradiť s Daňovým priznaním za rok 2007. Uvediem príklad :
Od zamestnavateľa v mesiacoch 1 - 8.2007 bol úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti 132118,- Sk. Poistné a príspevky §5 ods.8 zákon bol 17721,- Sk. Čiže čiastkový základ dane ostal 114397,- Sk.
Úhrn zrazených preddavkov na daň podľa §35 zákona (bez uplatnenia bonusu) bol 9620,- Sk. Priznaný a vyplatený daňový bonus podľa § 33 zákona v mesiacoch 1 - 8.2007 bol 4350,- Sk na každé dieťa, pričom máme 3 maloleté deti t.j. 13050,- Sk.
Od 9 mesiaca do konca roka 2007 som pracoval ako SZČO. Príjem za tieto mesiace predstavoval 197796,50,- Sk. Do zdravotného poistenia som v mesiacoch 9-12.2007 uhradil spolu 4915,- Sk. Do soc. poistenia nebolo uhradené nič. Manželka nemala za celý rok žiadny príjem, keďže je s deťmi doma na materskej.
Chcel by som ísť na paušalne výdavky t.j. 40%.
Začal som si robiť predbežné DP a nieako si neviem dať rady.
Za poradenie vopred ďakujem.
Milky
Usporiadat
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Robím vo firma mzdy a s tým súvisiace DP: mám zamestnanca, ktorý má nezamestnanú manželku, doniesol mi papier z ÚP, že ju tam evidujú, ale nikde nie je zmienky o tom, či poberá nejakú podporu. Mám jej dať podpísať nejaké čestné vyhlásenia?
Otázka2/ ten istý človek je aktívny vo futbale/asi to nerobí zadarmo/, má si urobiť DP sám, alebo ho mám donútiť, aby mi doniesol aký má ešte "bočný príjem", ak nebude spolupracovať-je totiž čudný-mám mu dať podpísať prehlásenie, že nemá iné príjmy
a ja som krytá.?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Netreba nikoho nútiť do ničoho a upodozrievať z vedlajších príjmov.
V žiadosti o vykonanie RZD predsa zamestnanec deklaruje, že aké má príjmy (aj manželkin príjem on vyčísli sumu, netreba od neho žiadať , aby nosil papiere o manželkinom príjme - on si musí pre seba odkladať prípadné doklady, keď DÚ bude vyžadovať výšku príjmu pri prípadnej kontrole)
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
Robím vo firma mzdy a s tým súvisiace DP: mám zamestnanca, ktorý má nezamestnanú manželku, doniesol mi papier z ÚP, že ju tam evidujú, ale nikde nie je zmienky o tom, či poberá nejakú podporu. Mám jej dať podpísať nejaké čestné vyhlásenia?
Otázka2/ ten istý človek je aktívny vo futbale/asi to nerobí zadarmo/, má si urobiť DP sám, alebo ho mám donútiť, aby mi doniesol aký má ešte "bočný príjem", ak nebude spolupracovať-je totiž čudný-mám mu dať podpísať prehlásenie, že nemá iné príjmy
a ja som krytá.?
ad1/ Ppodľa § 37 odst. 1 písmeno a je nutné doložiť Čestné prehlásenie manželky o výške vlastného príjmu. Potvrddenie z úradu práce nie je potrebné.
ad2/ V žiadosti o vykonanie RZD Ti podpísal a mal doložiť iné príjmy ako u Vás, t.j. Ty nerobíš detektíva....
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Dobrý den,prosím Vás,vypĺňam daňové priznanie typ A-uviedla som príjmy zo zamestnania,len zrazu mi ten pán oznámil,že má aj príjem z urbára-ale je to iba 10,- Sk To musím teraz prepísať do daň.priznania typ B?Prosím Vás a kam patrí príjem z urbára?Ďakujem (Musí priznať tých 10 Sk?To je taká smiešna suma..)
posúvam
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
erika_H Pozri príspevok
Dobrý den,prosím Vás,vypĺňam daňové priznanie typ A-uviedla som príjmy zo zamestnania,len zrazu mi ten pán oznámil,že má aj príjem z urbára-ale je to iba 10,- Sk To musím teraz prepísať do daň.priznania typ B?Prosím Vás a kam patrí príjem z urbára?Ďakujem (Musí priznať tých 10 Sk?To je taká smiešna suma..)
čo myslíš?
myslím, že sama vieš odpoveď
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Podľa môjho názoru sa jedná v prípade príjmu z urbára o príležitostný príjem.Ten príjem je totiž oslobodený pre rok 2007 až do výšky 24 900,- Sk.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
DRSR zverejnilo dnes takéto zovšeobecnené informácie:

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/posky...pfo07_otop.pdf



Mohli ešte počkať aspoň 3 týždne ...
Naposledy upravil Rozalka : 04.03.08 at 21:17
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

ZEvina Pozri príspevok
nepíšeš, či v mesiacoch 01-08 2007 nemala dáky iný príjem.
V mesiacoch 01-08/2007 nemala údajne žiadny príjem. Ďakujem.
0 0
Tánička Tánička

Tánička je offline (nepripojený) Tánička

Ak spravím zamestnancovi RZD, ktorý už u nás nepracuje a vychádza mu nedoplatok dane 6 SK, čo s tým. Musím zaplatiť tento nedoplatok DÚ a nedoplatok si vyžiadať o zamestnanca?
Ak si spraví sám DP a bude mať nedoplatok 6SK? Musí ich DÚ zaplatiť?
Ďakujem
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

Dobroslava Pozri príspevok
Pekný deň, kamarátka ma požiadala o pomoc pri vypĺňaní DP - nikdy som to nerobila, a tak prosím o pomoc:
Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov
zo závislej činnosti: 38 536 Sk
Zúčtované a vyplatené za mesiace: 09 - 12 2007
Poistné a príspevky: 5 170 Sk
z toho: poistné na verejné zdravotné poistenie: 1 543 Sk
ČZD: 33 366 Sk
Úhrn preddavkov na daň: 825 Sk
Zníženie základu dane:
nezdaniteľná časť na daňovníka: 31 872 Sk /mesiace 09-12 2007/
Prosím, mám vyplniť DP typu A a ak, tak ktoré kolonky?
Vyjde jej vrátenie dane? Ďakujem za všetky rady.
Prosím, nepomôže mi nikto?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Dobroslava Pozri príspevok
Pekný deň, kamarátka ma požiadala o pomoc pri vypĺňaní DP - nikdy som to nerobila, a tak prosím o pomoc:
Úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov
zo závislej činnosti: 38 536 Sk
Zúčtované a vyplatené za mesiace: 09 - 12 2007
Poistné a príspevky: 5 170 Sk
z toho: poistné na verejné zdravotné poistenie: 1 543 Sk
ČZD: 33 366 Sk
Úhrn preddavkov na daň: 825 Sk
Zníženie základu dane:
nezdaniteľná časť na daňovníka: 31 872 Sk /mesiace 09-12 2007/
Prosím, mám vyplniť DP typu A a ak, tak ktoré kolonky?
Vyjde jej vrátenie dane? Ďakujem za všetky rady.
Na úvod mi nedá napísať - nechápem ako Ťa môže požiadať kamarátka o vyplnenie DP ak si to nikdy nerobila a prečo to Ty zoberieš??

Vypĺňaš DP typu A presne podľa Potvrdenia, t.j. dostaneš ZD = ČZD z potvrdenia o príjme...

ZD teda bude 33 366
mínus NČ 95 616
základ dane nula
zaplatený preddavok 825
preplatok na dani 825, požiadaš vrátiť priamo v žiadosti DP.
Riadky vyplníš presne podľa názvu DP Ťa samo navedie.

Samozrejme predpokladám, že nemá žiadne iné príjmy ....
0 0
Tánička Tánička

Tánička je offline (nepripojený) Tánička

Tánička Pozri príspevok
Ak spravím zamestnancovi RZD, ktorý už u nás nepracuje a vychádza mu nedoplatok dane 6 SK, čo s tým. Musím zaplatiť tento nedoplatok DÚ a nedoplatok si vyžiadať o zamestnanca?
Ak si spraví sám DP a bude mať nedoplatok 6SK? Musí ich DÚ zaplatiť?
Ďakujem

Prosím poradí niekto?

A ešte prikladám: Treba do DP uvádzať príjmy o vyplatení autorských honorárov v zmysle zákona 618/2003 Z.z.?
autorská zmluva bola 800 SK
literárny fond 2% 16 SK
autorský honorár 784 SK
Ak áno, ktorý typ daňového priznania a do ktorého riadku ? Popri tom sú ešte príjmy od 2 zamestnávateľov.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nedoplatok z RZD do 100 Sk sa zanedbáva.

Honoráre nezdanené zrážkovou daňou sa musia uviesť do DP, je to príjem podľa § 6 ods. 2 písm. a), v DPFO typ B je to VI. oddiel, r.5.
0 0
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

chcem sa vás poradaci niečo opýtať, asi to tu už aj bolo, ale mám málo času, aby som všetko čítala, takže moja svokra ako starobná dôchodkyna si zarobila v r. 2007 cca 30 000,- Sk ako anketárka. Ona tvrdí, že si musí urobiť DP, aj tvrdím, že (asi) nie. Tak , ako je to ?
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

katka25 Pozri príspevok
chcem sa vás poradaci niečo opýtať, asi to tu už aj bolo, ale mám málo času, aby som všetko čítala, takže moja svokra ako starobná dôchodkyna si zarobila v r. 2007 cca 30 000,- Sk ako anketárka. Ona tvrdí, že si musí urobiť DP, aj tvrdím, že (asi) nie. Tak , ako je to ?
nemusí
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Prosím Vás, príjmy z urbára a príjmy z akcií treba tiež uviesť do daň. priznania áno?Jedná sa o zamestnanca,vyplĺňa daň.priznanie typ A,ale ak má uviesť aj príjmy z urbára a akcií,tak asi typ B..Poradíte mi prosím do ktorej časti DP prizn.B to patrí?Ďakujem
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

katka25 Pozri príspevok
chcem sa vás poradaci niečo opýtať, asi to tu už aj bolo, ale mám málo času, aby som všetko čítala, takže moja svokra ako starobná dôchodkyna si zarobila v r. 2007 cca 30 000,- Sk ako anketárka. Ona tvrdí, že si musí urobiť DP, aj tvrdím, že (asi) nie. Tak , ako je to ?
Nemusí, ale ak si podá DP bude je zrazená daň vrátená.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

katka25 Pozri príspevok
chcem sa vás poradaci niečo opýtať, asi to tu už aj bolo, ale mám málo času, aby som všetko čítala, takže moja svokra ako starobná dôchodkyna si zarobila v r. 2007 cca 30 000,- Sk ako anketárka. Ona tvrdí, že si musí urobiť DP, aj tvrdím, že (asi) nie. Tak , ako je to ?

Oplatí sa jej to aby si ho urobila. Je to 19% z tej sumy - čo jej potom vrátia.
0 0
Tánička Tánička

Tánička je offline (nepripojený) Tánička

Jozef Mihál Pozri príspevok
Nedoplatok z RZD do 100 Sk sa zanedbáva.

Honoráre nezdanené zrážkovou daňou sa musia uviesť do DP, je to príjem podľa § 6 ods. 2 písm. a), v DPFO typ B je to VI. oddiel, r.5.

Ďakujem pán Mihál

Prosím Vás ešte do odd. VI r. 5 do príjmov uvediem celý dosiahnutý príjem 800 SK a do výdavkov poplatok literárnemu fondu 2 % 16 SK, alebo len do príjmov dám výlednú sumu 784 SK?
Naposledy upravil Tánička : 13.03.08 at 06:35
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Prosím Vás, príjmy z urbára a príjmy z akcií treba tiež uviesť do daň. priznania áno?Jedná sa o zamestnanca,vyplĺňa daň.priznanie typ A,ale ak má uviesť aj príjmy z urbára a akcií,tak asi typ B..Poradíte mi prosím do ktorej časti DP prizn.B to patrí?Ďakujem
posúvam
0 0
Načítať ďalšie