Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2007

Zdravím Vás všetkých na porade. Som tu nový, ale dostal som informácie, že ak si neviem dať s niečím rady, tak sa mám obratiť na Vás. Potreboval by som poradiť s Daňovým priznaním za rok 2007. Uvediem príklad :
Od zamestnavateľa v mesiacoch 1 - 8.2007 bol úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti 132118,- Sk. Poistné a príspevky §5 ods.8 zákon bol 17721,- Sk. Čiže čiastkový základ dane ostal 114397,- Sk.
Úhrn zrazených preddavkov na daň podľa §35 zákona (bez uplatnenia bonusu) bol 9620,- Sk. Priznaný a vyplatený daňový bonus podľa § 33 zákona v mesiacoch 1 - 8.2007 bol 4350,- Sk na každé dieťa, pričom máme 3 maloleté deti t.j. 13050,- Sk.
Od 9 mesiaca do konca roka 2007 som pracoval ako SZČO. Príjem za tieto mesiace predstavoval 197796,50,- Sk. Do zdravotného poistenia som v mesiacoch 9-12.2007 uhradil spolu 4915,- Sk. Do soc. poistenia nebolo uhradené nič. Manželka nemala za celý rok žiadny príjem, keďže je s deťmi doma na materskej.
Chcel by som ísť na paušalne výdavky t.j. 40%.
Začal som si robiť predbežné DP a nieako si neviem dať rady.
Za poradenie vopred ďakujem.
Milky
Usporiadat
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Prosím Vás, príjmy z urbára a príjmy z akcií treba tiež uviesť do daň. priznania áno?Jedná sa o zamestnanca,vyplĺňa daň.priznanie typ A,ale ak má uviesť aj príjmy z urbára a akcií,tak asi typ B..Poradíte mi prosím do ktorej časti DP prizn.B to patrí?Ďakujem
Prosím poradí mi niekto,kto sa už s týmto stretol?Ďakujem veľmi
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Re: Daňové priznanie za rok 2007
chcem sa vás poradaci niečo opýtať, asi to tu už aj bolo, ale mám málo času, aby som všetko čítala, takže moja svokra ako starobná dôchodkyna si zarobila v r. 2007 cca 30 000,- Sk ako anketárka. Ona tvrdí, že si musí urobiť DP, aj tvrdím, že (asi) nie. Tak , ako je to ?

Orim Pozri príspevok
Oplatí sa jej to aby si ho urobila. Je to 19% z tej sumy - čo jej potom vrátia.
katka25
-------------------------------------

Skúsme sa pozrieť na svokru z iného uhla : Je starobná dôchodkyňa. Potom sa jej "bočák" oplatí do výšky 47.808,-Sk. Zárobok od 47.809,- až do 57500 sa jej neoplatí, pretože v tomto "pásme" jej čistý príjem bude menší ako 47.808,-

Dobre si to vysvetľujem ? Do sumy 47.808,- Sk siBočákom prilepšila celú sumu /lebo daň 19 % jej vrátia/: 47.808,-Sk.
ale ak zarobila napr. 50.000,-Sk , tak musí podať DP, ale nedostane už zaplatenú daň 19% ?
V takom prípade si zarobila len 40.500,-Sk /lebo 19%daň je 9.500,-Sk.

Čo nám z toho teda vychádza? Aké budú reakcie na tento uhol pohľadu?


Za r. 2007 už nemusia platiť ZP /dôchodci/
0 0
sedo7 sedo7

sedo7 je offline (nepripojený) sedo7

Ahojte, chcel by som Vás poprosiť o radu pri vypĺňaní daňového priznania. Mám problém v podstate len z dvoma položkami.
Najprv údaje: idem podať daňové priznanie typ B a idem si uplatniť paušálne výdavky.
1. Kde si mám zarátať nedoplatok do ZP, ktorý som v roku 2007 zaplatil ?
Mne to vychádza, že to zarátam normálne k platbám do ZP, ktoré som platil počas roka (SP som neplatil, nakoľko som SZČO prvý rok)
2. V roku 2007 som zrušil DDP a nechal som si vyplatiť peniaze.
Do ktorého riadku daňového priznania mám uviesť tieto príjmy?
Je pravda, že sa dodaňujú len roku 2006 a 2007? Vraj zákon, že to treba dodatočne dodaniť schválili až v roku 2005. Keďže som mal DDP už skôr, nemalo by sa na mňa retroaktívne vzťahovať dodanenie za roky pred rokom 2005.
ďakujem za pomoc
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
sedo7 Pozri príspevok
Ahojte, chcel by som Vás poprosiť o radu pri vypĺňaní daňového priznania. Mám problém v podstate len z dvoma položkami.
Najprv údaje: idem podať daňové priznanie typ B a idem si uplatniť paušálne výdavky.
1. Kde si mám zarátať nedoplatok do ZP, ktorý som v roku 2007 zaplatil ?
Mne to vychádza, že to zarátam normálne k platbám do ZP, ktoré som platil počas roka (SP som neplatil, nakoľko som SZČO prvý rok)
2. V roku 2007 som zrušil DDP a nechal som si vyplatiť peniaze.
Do ktorého riadku daňového priznania mám uviesť tieto príjmy?
Je pravda, že sa dodaňujú len roku 2006 a 2007? Vraj zákon, že to treba dodatočne dodaniť schválili až v roku 2005. Keďže som mal DDP už skôr, nemalo by sa na mňa retroaktívne vzťahovať dodanenie za roky pred rokom 2005.
ďakujem za pomoc
Nedoplatok ZP prirátaš k ostatným platbá poistného. Vo veci DDP ti neviem poradiť.
0 0
vrabcak vrabcak

vrabcak je offline (nepripojený) vrabcak

ak szčo prerušil živnosť - v r. 2007 nemal žiadny príjem z podnikania (mal len výdavky:prevádzková réžia - mobil, bankové poplatky) a mal príjmy len zo závislej činnosti - má podať DP "A", alebo "B"? za odpoveď ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
prevádzková réžia, mobil, bankové poplatky sa počas pozastavenia činnosti nemôžu účtovať. Mal celý rok pozastavenú činnosť?
0 0
vrabcak vrabcak

vrabcak je offline (nepripojený) vrabcak

živnosť pozastavená od 1.3.2007. výdavky sa týkajú obdobia do 1.3.2007.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
V tomto prípade si urobíš DP typu B. Pozor stratu z podnikania nemôžeš odčítať od príjmov zo závislej činnosti.
0 0
vrabcak vrabcak

vrabcak je offline (nepripojený) vrabcak

mysimis ďakujem
0 0
janulkajurczak janulkajurczak

janulkajurczak je offline (nepripojený) janulkajurczak

Ja mam tiez jednu otazku, mozno ste sa o tom uz bavili, nic som vsak nenasla. Do DP za rok 2007 mam zahrnúť aj vyplatené davky v nezamestnanosti. Podnikateľ začal svoju činnosť k 1.7.2007 od januára bol do tohoto obdobia nezamestnany . Davky boli celkom vo výške 27.441,- mam aj potvrdenie zo sociálnej poisťovne.
dakujem
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Nie, dávky v nezam. sa nezdaňujú, v DP neuvádzaj
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Mám otázku ohľadne zaokrúhľovania na r. 70 DP typ B (zníženie ZD na daňovníka).
príklad:

základ dane = 627.297,-
vzorec: 220.116 - (627.297 : 4) = 63.291.- alebo 63.292

Ďakujem za odpovede.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

63291

§ 47
Zaokrúhľovanie

(1) Základ dane, nezdaniteľné časti základu dane [§ 11 ods. 2 písm. b) a ods. 3], daňový bonus (§ 33), zdaniteľná mzda (§ 35), daň (§ 15 a 43), preddavky na daň (§ 34, 35, 42 a 44) a suma zodpovedajúca 2 % zaplatenej dane podľa § 50 sa zaokrúhľujú na celé koruny nadol.

(2) Výpočet daňovej sadzby na účely zápočtu dane (§ 45) a iné prepočty sa vykonajú s presnosťou na dve desatinné miesta. Postupné zaokrúhľovanie v dvoch alebo vo viacerých stupňoch je neprípustné. Čísla podľa tohto odseku sa zaokrúhľujú tak, že sa vynechajú všetky číslice za druhou číslicou zaokrúhľovaného čísla nasledujúcou po desatinnej čiarke, a táto druhá číslica sa ďalej upraví podľa číslic, ktoré nasledujú po nej tak, že

a) zaokrúhľovaná číslica, po ktorej nasleduje číslica menšia ako päť, zostáva bez zmeny,
b) zaokrúhľovaná číslica, po ktorej nasleduje číslica päť alebo číslica väčšia ako päť, sa zväčšuje o jednu.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

svecova Pozri príspevok
V roku 2007 som ukoncila VS, bola nezamestnana a 2 mesiace som bola zamestnana..zaklad dane mam 48tisic..kde sa uvedie suma zivotnej poistky, aby mi vratili 19%?dakujem..treba dolozit aj potvrdenie o navsteve skoly?
http://www.porada.sk/t71882-danove-p...h-sa-s-dp.html
0 0
svecova svecova

svecova je offline (nepripojený) svecova

nenasla som taky pripad, poradte prosim
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

r. 41 DP, prilož fotokópiu, originál si nechaj.
0 0
EvaB EvaB

EvaB je offline (nepripojený) EvaB

Životnou poistkou sa vôbec nezaoberaj. Základ dane máš oveľa nižší, ako nezdaniteľná časť ZD (95 616,-). Daň, ktorú si zaplatila, ti aj tak vrátia celú, nekomplikuj si to.
0 0
svecova svecova

svecova je offline (nepripojený) svecova

v r. 41 uvediem zaplatenu sumu, ale kde uvediem tych 19% z tejto sumy, aby sa mi to vratilo?
0 0
sedo7 sedo7

sedo7 je offline (nepripojený) sedo7

Vie mi niekto poradiť, kam uviesť do daňového priznania, vyplatene dávky z doplnkovej dôchodkovej poisťovne (v roku 2007 som zrušil DDP)
Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Na potvrdení o príjme máš úhrn zrazených preddavkov na daň a je tam uvedený aj § - ak máš preddavky zrazené na základe § 35, sumu dane uvedieš do r. 62 a následne do r. 65.
0 0
Načítať ďalšie