Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2007

Zdravím Vás všetkých na porade. Som tu nový, ale dostal som informácie, že ak si neviem dať s niečím rady, tak sa mám obratiť na Vás. Potreboval by som poradiť s Daňovým priznaním za rok 2007. Uvediem príklad :
Od zamestnavateľa v mesiacoch 1 - 8.2007 bol úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti 132118,- Sk. Poistné a príspevky §5 ods.8 zákon bol 17721,- Sk. Čiže čiastkový základ dane ostal 114397,- Sk.
Úhrn zrazených preddavkov na daň podľa §35 zákona (bez uplatnenia bonusu) bol 9620,- Sk. Priznaný a vyplatený daňový bonus podľa § 33 zákona v mesiacoch 1 - 8.2007 bol 4350,- Sk na každé dieťa, pričom máme 3 maloleté deti t.j. 13050,- Sk.
Od 9 mesiaca do konca roka 2007 som pracoval ako SZČO. Príjem za tieto mesiace predstavoval 197796,50,- Sk. Do zdravotného poistenia som v mesiacoch 9-12.2007 uhradil spolu 4915,- Sk. Do soc. poistenia nebolo uhradené nič. Manželka nemala za celý rok žiadny príjem, keďže je s deťmi doma na materskej.
Chcel by som ísť na paušalne výdavky t.j. 40%.
Začal som si robiť predbežné DP a nieako si neviem dať rady.
Za poradenie vopred ďakujem.
Milky
Usporiadat
svecova svecova

svecova je offline (nepripojený) svecova

tak tych 19% z poistky mi nevratia?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Akých 19% z poistky??????
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

svecova Pozri príspevok
tak tych 19% z poistky mi nevratia?
kedže základ dane máš 48000 tak životnú poistku nemusíš ani riešiť. Dáš si na seba odpočet 95 616 a si na nule. Nemôžeš ísť na mínusový základ dane.
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

svecova Pozri príspevok
tak tych 19% z poistky mi nevratia?
Tebe daňový úrad môže vrátiť len tú daň, ktorú si počas roku 2007 zaplatila, čiže Ti bola strhnutá cez výplaty.
Z poistky si predsa žiadnu daň neplatila, tam Ti nemajú čo vrátiť
0 0
Stitch Stitch

Stitch je offline (nepripojený) Stitch

Ak si zamestnanec z dôvodu, že nepožiadal zamestnávateľa o vykonanie RZD podáva DP typ A, a vyjde mu nedoplatok vo výške 6,- Sk je povinný ho uhradiť? Alebo nedpolatok do výšky 100,- Sk uhrádza iba v prípade darovania 2% tak ako pri RZD?
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Prosim o radu, robim danove priznanie dochodkyni, ktora pracovala cely rok na dohodu o vykonani prace. Ide mi o nedoplatok zo zdravotneho zuctovania, dochodkyna si v roku 2007 robila zdravotne zuctovanie za rok 2006, a zaplatila priblizne 4.000 Sk. Znizuje sa uhrn prijmov z dohody o zaplatene poistne? Ak ano, v akom riadku danoveho priznania sa to uvadza? Dakujem
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

sta Pozri príspevok
Tebe daňový úrad môže vrátiť len tú daň, ktorú si počas roku 2007 zaplatila, čiže Ti bola strhnutá cez výplaty.
Z poistky si predsa žiadnu daň neplatila, tam Ti nemajú čo vrátiť
Na margo tohoto, mnohý ľudia nechápu zrovna toto čo ste písali a ako keby to ani nechceli pochopiť. Väčšina si myslí že mu vrátia 12000..
0 0
Tánička Tánička

Tánička je offline (nepripojený) Tánička

Známy prenajíma svoju záhradu. Neviem či súkromnej osobe alebo niekomu na podnikanie, považuje sa tento príjem za príjem z prenájmu nehnuteľností?
A má aj príjmy z prednáškovej činosti. Dávam tieto príjmy do DP typ B odd. VI riadok 5? A môžem pri týchto príjmoch uplatniť 40% výdavky?
Ďakujem
0 0
Tánička Tánička

Tánička je offline (nepripojený) Tánička

Prosím Vás, čo v takom prípade, keď zamestnanec požiadal zamestnávateľa o RZD a až potom si uvedomil, že mal príjmy z dohody u iného zamestnávateľa. V potvrdení o príjmoch FO ... má vyčíslenú preddavkovú daň.
Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Tánička Pozri príspevok
Prosím Vás, čo v takom prípade, keď zamestnanec požiadal zamestnávateľa o RZD a až potom si uvedomil, že mal príjmy z dohody u iného zamestnávateľa. V potvrdení o príjmoch FO ... má vyčíslenú preddavkovú daň.
Ďakujem
Pokiaľ už bolo RZD vykonané tak sa odovzdá zamestnancovi a ten si urobí ešte do 31.3 DP kde si zahrnie výsledok z RZD + príjem na dohodu.
0 0
Tánička Tánička

Tánička je offline (nepripojený) Tánička

katkaj Pozri príspevok
Pokiaľ už bolo RZD vykonané tak sa odovzdá zamestnancovi a ten si urobí ešte do 31.3 DP kde si zahrnie výsledok z RZD + príjem na dohodu.

Prosím Vás a keď budem robiť daňové priznanie typ A ako vypíšem riadky?
Ďakujem
0 0
Tánička Tánička

Tánička je offline (nepripojený) Tánička

Známy prenajíma svoju záhradu. Neviem či súkromnej osobe alebo niekomu na podnikanie, považuje sa tento príjem za príjem z prenájmu nehnuteľností? Môžem tieto príjmy uviesť v DP BVI. odd. riadok 10? Ak áno môžem uplatniť 40% výdavky?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
V prípade prenájmu uvedieš príjmy do r. 10 DP, môžeš uplatniť aj 40% výdavky. Do sumy 24900,- Sk je príjem oslobodený.
0 0
Tánička Tánička

Tánička je offline (nepripojený) Tánička

mysimis Pozri príspevok
V prípade prenájmu uvedieš príjmy do r. 10 DP, môžeš uplatniť aj 40% výdavky. Do sumy 24900,- Sk je príjem oslobodený.

Ďakujem
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ja som to skúšal vyplniť cez internet, že vraj je to tam ošetrené proti chybám.
Nedarilo sa nešlo to vytlačiť, vytlačilo len prázdne tlačivo a skúšal som všetko.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Orim Pozri príspevok
Ja som to skúšal vyplniť cez internet, že vraj je to tam ošetrené proti chybám.
Nedarilo sa nešlo to vytlačiť, vytlačilo len prázdne tlačivo a skúšal som všetko.
MNE NA WWW.DRSR.SK krásne išlo všetko vyplniť, aj vytlačiť.
0 0
sedo7 sedo7

sedo7 je offline (nepripojený) sedo7

Prosím Vás vie mi niekto poradiť. V roku 2007, som zrušil doplnkové dôchodkové sporenie (založené v roku 2002) a napriek tomu, že som ešte mladý , bol mi priznaný výsluhový dôchodok (50% nasporenej sumy mi dali ako prvú zvýšenú dávku, a zbytok mi vyplatia v priebehu nasledujúcich 12 mesiacov). Musím výsluhový dôchodok zdaniť? V daňovom tlačive typu B je v
oddieli VII, bod 4. dávky z doplnkového dôchodkového sporenia. Tam to uviesť? Na telefonickej linke DDP mi povedali, že výsluhový dôchodok sa nezdaňuje, ale nezdá sa mi to.

Ďakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Riešenie nájdeš v téme http://www.porada.sk/t77393-nedodrza...st-v-11-a.html
0 0
sedo7 sedo7

sedo7 je offline (nepripojený) sedo7

Ďakujem za odpoveď.
Ešte som ale počul, že priznávam príjmy z doplnkovej dochodkovej poisťovne len po roku 2005. Vtedy sa vraj menil zákon a dovtedy sa to nezdaňovalo.
Môže to byť pravda?
0 0
EvaB. EvaB.

EvaB. je offline (nepripojený) EvaB.

Kým som? Pre svet jedným človekom, ale dúfam, že aspoň pre jedného človeka celým svetom. ...viac
Ak som mala len nasledujúce príjmy podávam daňové priznanie?
1. príspevok za opatrovanie (opatrovateľský príspevok) vo výške 90000,- Sk
2. finančný grant od mesta na terapie pre zdrav. postihnutú dcéru vo výške 10000,- Sk
3. úroky zo stavebného sporenia vo výške cca 1000,- Sk

Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie