Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2007

Zdravím Vás všetkých na porade. Som tu nový, ale dostal som informácie, že ak si neviem dať s niečím rady, tak sa mám obratiť na Vás. Potreboval by som poradiť s Daňovým priznaním za rok 2007. Uvediem príklad :
Od zamestnavateľa v mesiacoch 1 - 8.2007 bol úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti 132118,- Sk. Poistné a príspevky §5 ods.8 zákon bol 17721,- Sk. Čiže čiastkový základ dane ostal 114397,- Sk.
Úhrn zrazených preddavkov na daň podľa §35 zákona (bez uplatnenia bonusu) bol 9620,- Sk. Priznaný a vyplatený daňový bonus podľa § 33 zákona v mesiacoch 1 - 8.2007 bol 4350,- Sk na každé dieťa, pričom máme 3 maloleté deti t.j. 13050,- Sk.
Od 9 mesiaca do konca roka 2007 som pracoval ako SZČO. Príjem za tieto mesiace predstavoval 197796,50,- Sk. Do zdravotného poistenia som v mesiacoch 9-12.2007 uhradil spolu 4915,- Sk. Do soc. poistenia nebolo uhradené nič. Manželka nemala za celý rok žiadny príjem, keďže je s deťmi doma na materskej.
Chcel by som ísť na paušalne výdavky t.j. 40%.
Začal som si robiť predbežné DP a nieako si neviem dať rady.
Za poradenie vopred ďakujem.
Milky
Usporiadat
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

EvaB. Pozri príspevok
Ak som mala len nasledujúce príjmy podávam daňové priznanie?
1. príspevok za opatrovanie (opatrovateľský príspevok) vo výške 90000,- Sk
2. finančný grant od mesta na terapie pre zdrav. postihnutú dcéru vo výške 10000,- Sk
3. úroky zo stavebného sporenia vo výške cca 1000,- Sk

Ďakujem.
Vychádzam z predpokladu, že financie na terapiu dostala dcéra .. tak nemusíš podať daňové priznanie .. príspevok za opatrovanie je oslobodený..
Ale môžeš ho podať ... uvedieš tam len úroky zo stavebného sporenia - zrazenú daň z úrokov ti DU vráti ...
0 0
EvaB. EvaB.

EvaB. je offline (nepripojený) EvaB.

Kým som? Pre svet jedným človekom, ale dúfam, že aspoň pre jedného človeka celým svetom. ...viac
Katy a R Pozri príspevok
Vychádzam z predpokladu, že financie na terapiu dostala dcéra .. tak nemusíš podať daňové priznanie ..
Finančný grant na terapiu pre dcéru som žiadala aj dostala ja. Bol vo výške 10000,- Sk. Treba teda podať daň. priznanie?

Ďakujem.
0 0
EvaB. EvaB.

EvaB. je offline (nepripojený) EvaB.

Kým som? Pre svet jedným človekom, ale dúfam, že aspoň pre jedného človeka celým svetom. ...viac
Práve som našla, že finančný grant spadá pod §9 odst. 2 písm. j) ako príjem od dane oslobodený. Ak sa mýlim, prosím opravte ma.

Ďakujem.
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

Neviete mi prosím povedať, či môžem daňové poslať aj poštou? Ak nie, musí daňové podať iba daňovník, kt. sa týka, alebo mu ho môže zaniesť na daňový aj niekto iný?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Alexandra777 Pozri príspevok
Neviete mi prosím povedať, či môžem daňové poslať aj poštou? Ak nie, musí daňové podať iba daňovník, kt. sa týka, alebo mu ho môže zaniesť na daňový aj niekto iný?
Môžeš aj poštou, najlepšie doporučene s doručenkou. Ale na DÚ múže zaniesť aj iná osoba ako daňovník. Ja napr. odovzdávam DP za mojích klientov. Nikdy nebol s tým problém. Ani sa nepýtali kto som. Väčšinou nosím tam várky DP, tak po 10 - 15 kusov.
0 0
JanaJB JanaJB

JanaJB je offline (nepripojený) JanaJB

Alexandra777 Pozri príspevok
Neviete mi prosím povedať, či môžem daňové poslať aj poštou? Ak nie, musí daňové podať iba daňovník, kt. sa týka, alebo mu ho môže zaniesť na daňový aj niekto iný?
Môžeš ho zaslať aj poštou. Doporučujem doporučene. Ja radšej odovzdávam osobne.
Nemusí ho podávať iba daňovník, može ho odniesť hocikto.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

No, a teraz chcem radu. Možno sa zasmejete, možno ma poľutujete, ale 6.3.2008 som odovzdal DP osobne. Bez problémov bolo prevzaté, potvrdené. Dnes som šiel urobiť prevod na úhradu dane cez internet a čuduj sa svete: MÁM NA DP ZLE DIČ. Skrátka neviem čo sa stalo, ale mám zle. Čo s tým? už sa to niekomu podarilo?Ako to nahlasiť na DÚ. Písomne, ísť tam osobne? Vyhľadajú to ešte? Daň som však zaplatil na správne DIČ.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ľubomír Pozri príspevok
No, a teraz chcem radu. Možno sa zasmejete, možno ma poľutujete, ale 6.3.2008 som odovzdal DP osobne. Bez problémov bolo prevzaté, potvrdené. Dnes som šiel urobiť prevod na úhradu dane cez internet a čuduj sa svete: MÁM NA DP ZLE DIČ. Skrátka neviem čo sa stalo, ale mám zle. Čo s tým? už sa to niekomu podarilo?Ako to nahlasiť na DÚ. Písomne, ísť tam osobne? Vyhľadajú to ešte? Daň som však zaplatil na správne DIČ.
Vyplň nové správnym DIČ a podaj znova. Bude to opravné, a nič sa nedeje, žiadne sankcie.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Ó super, už sa aj perem na DÚ. Vďaka.
0 0
Marie00 Marie00

Marie00 je offline (nepripojený) Marie00

Dobrý deň,
Daňovník, ktorý ma príjem len z Rakúska, dáva k daňovému priznaniu potvrdenia o príjme a aj potvrdenie o zaplatenej dani, čo sa chápe tým potvrdením o zaplatenej dane? aké je to potvrdenie? z Rakúskeho daň.úradu?
A ked ma príjem len z Rakúska vyplňa všetky políčka aj daňový bonus na dieťa a pod.?
Ďakujem
0 0
Monius Monius

Monius je offline (nepripojený) Monius

Skúste mi niekto poradiť s malým problémom. SZČO + zamestnanec. Príjmy zo živnosti za rok 2007 nemal. Zamestnaný bol 6 mesiacov v r.2007. ZD z r. 35 mu vyšiel 83 855,-, chcem sa spýtať, či si môže uplatniť nezdaniteňú položku 95 616, alebo si ju musí vydeliť 12 a uplatniť len za 6 mesiacov. Ak si ju uplatní celú zostane mu všade 0. Len na r. 100 bude mať sumu strhnutú od zamestnávateľa okolo 12 000,-, tým by mu vyšiel ďaňový preplatok tých 12000,-. Snáď mi to dobre vychádza. Skúste sa niekto ozvať.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Monius Pozri príspevok
Skúste mi niekto poradiť s malým problémom. SZČO + zamestnanec. Príjmy zo živnosti za rok 2007 nemal. Zamestnaný bol 6 mesiacov v r.2007. ZD z r. 35 mu vyšiel 83 855,-, chcem sa spýtať, či si môže uplatniť nezdaniteňú položku 95 616, alebo si ju musí vydeliť 12 a uplatniť len za 6 mesiacov. Ak si ju uplatní celú zostane mu všade 0. Len na r. 100 bude mať sumu strhnutú od zamestnávateľa okolo 12 000,-, tým by mu vyšiel ďaňový preplatok tých 12000,-. Snáď mi to dobre vychádza. Skúste sa niekto ozvať.
nezdaniteľná čiastka sa nedelí, uplatní sa celá v sume 95 616.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Monius Pozri príspevok
Skúste mi niekto poradiť s malým problémom. SZČO + zamestnanec. Príjmy zo živnosti za rok 2007 nemal. Zamestnaný bol 6 mesiacov v r.2007. ZD z r. 35 mu vyšiel 83 855,-, chcem sa spýtať, či si môže uplatniť nezdaniteňú položku 95 616, alebo si ju musí vydeliť 12 a uplatniť len za 6 mesiacov. Ak si ju uplatní celú zostane mu všade 0. Len na r. 100 bude mať sumu strhnutú od zamestnávateľa okolo 12 000,-, tým by mu vyšiel ďaňový preplatok tých 12000,-. Snáď mi to dobre vychádza. Skúste sa niekto ozvať.
Ak sú údaje v potvrdení správne a už nemal žiaden iný príjem, tak mu ten preplatok daňový úrad vráti. Môže si uplatniť celú nezdaniteľnú časť.
0 0
Monius Monius

Monius je offline (nepripojený) Monius

ďakujem, aj som si to myslela, ale človek sa môže mýliť, tak preistotu.
0 0
magdalena16 magdalena16

magdalena16 je offline (nepripojený) magdalena16

Dobrý deň, potrebujem sa opýtať, keď mam paušálne výdavky a odvody boli zaplatené v sociálnej poisťovni jednou čiastkou za obdobie 07/2006 až 09/2007 môžem všetky tieto odvody zahrnúť alebo vybrať len pre zdaňovacie obdobie t.j. rok 2007 Diky
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
magdalena16 Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebujem sa opýtať, keď mam paušálne výdavky a odvody boli zaplatené v sociálnej poisťovni jednou čiastkou za obdobie 07/2006 až 09/2007 môžem všetky tieto odvody zahrnúť alebo vybrať len pre zdaňovacie obdobie t.j. rok 2007 Diky
Ak boli uhradené v priebehu roka 2007, tak sú aj výdavkami r. 2007.
0 0
claude claude

claude je offline (nepripojený) claude

magdalena16 Pozri príspevok
Dobrý deň, potrebujem sa opýtať, keď mam paušálne výdavky a odvody boli zaplatené v sociálnej poisťovni jednou čiastkou za obdobie 07/2006 až 09/2007 môžem všetky tieto odvody zahrnúť alebo vybrať len pre zdaňovacie obdobie t.j. rok 2007 Diky
Paušálne výdavky 40% + skutočne zaplatené sociálne poistenie za rok 2007- §6 ods.1 a 2 ZoDP
Naposledy upravil claude : 27.03.08 at 08:36
0 0
renata77 renata77

renata77 je offline (nepripojený) renata77

Dobrý deň. Robím daňové priznanie pre priateľa, ktorý bol zamestnaný do 30.09.2007. Odvtedy nebol nikde evidovaný, k daňovému priznaniu stačí priložiť čestné prehlásenie, že nemal žiadne príjmy? Môžem mu odpočítať celú nezdaniteľnú čiastku 95 616,-Sk? Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

renata77 Pozri príspevok
Dobrý deň. Robím daňové priznanie pre priateľa, ktorý bol zamestnaný do 30.09.2007. Odvtedy nebol nikde evidovaný, k daňovému priznaniu stačí priložiť čestné prehlásenie, že nemal žiadne príjmy? Môžem mu odpočítať celú nezdaniteľnú čiastku 95 616,-Sk? Ďakujem
žiadne čestné prehlásenie sa neprikladá. Má nárok na celý odpočet 95 616
0 0
dobsony dobsony

dobsony je offline (nepripojený) dobsony

pracujúca mamička
Dobrý večer každým pora´dákom. Chcela by som opýtať, či DP FO-B je správne vyplnené?
Závislá činnosť : P: 87019
odvody: 30588
ČZD:56 431 je to príjem z maďarska.

Živnosť : Príjem: 180982
paušál výdavky: 75585
ČZD: 105397
riadok: 69 : 161 828,-
70: 95616,-
77: 66212,-
78: 12580,-
82: 56431,-
83: 17216,-
84: 34,87
85: 4387,-
87 aj 91: 8193,-
93 a 104: 8193,-

Je to možné že kvôli príjmu z maďarska musí zaplatiť daň 8193,- ?

Čísla mám dobre vypočítané, vyplnila som to v programe , ale nijakom mi to nesedí ?
ďakujem, musím to preveriť, nechcem aby klient žbytočne platil dane , ale keď je to dobre tak nič nedá robiť, musí zaplatiť.
Ešte raz ďakujem .
0 0
Načítať ďalšie