Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2007

Zdravím Vás všetkých na porade. Som tu nový, ale dostal som informácie, že ak si neviem dať s niečím rady, tak sa mám obratiť na Vás. Potreboval by som poradiť s Daňovým priznaním za rok 2007. Uvediem príklad :
Od zamestnavateľa v mesiacoch 1 - 8.2007 bol úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti 132118,- Sk. Poistné a príspevky §5 ods.8 zákon bol 17721,- Sk. Čiže čiastkový základ dane ostal 114397,- Sk.
Úhrn zrazených preddavkov na daň podľa §35 zákona (bez uplatnenia bonusu) bol 9620,- Sk. Priznaný a vyplatený daňový bonus podľa § 33 zákona v mesiacoch 1 - 8.2007 bol 4350,- Sk na každé dieťa, pričom máme 3 maloleté deti t.j. 13050,- Sk.
Od 9 mesiaca do konca roka 2007 som pracoval ako SZČO. Príjem za tieto mesiace predstavoval 197796,50,- Sk. Do zdravotného poistenia som v mesiacoch 9-12.2007 uhradil spolu 4915,- Sk. Do soc. poistenia nebolo uhradené nič. Manželka nemala za celý rok žiadny príjem, keďže je s deťmi doma na materskej.
Chcel by som ísť na paušalne výdavky t.j. 40%.
Začal som si robiť predbežné DP a nieako si neviem dať rady.
Za poradenie vopred ďakujem.
Milky
Usporiadat
dadasv dadasv

dadasv je offline (nepripojený) dadasv

baran
Je povinnosť podať DP ak má starobný dôchodca príjmy z prenájmu cca 60000,- za rok? Myslím tým že či sa to berie ako súhrn príjmov nižší ako 47 808,- keď sa do daňového priznania uvádza suma z prenájmu bytov zížená cca o 30 tis. (neviem teraz presnú sumu na rok 2007), alebo sa berie do úvahy celých 60tis. a potom sa musí DP podať.
Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne!?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nie je povinnosť podať DP, hranica 47808 Sk je hranicou zdaniteľného príjmu. Oslobodené príjmy sa do úvahy neberú.

...Keby sa brali, tak napríklad všetci dôchodcovia s dôchodkom (to je tiež príjem oslobodený od dane) nad 47808 Sk by museli podávať DP...
0 0
dadasv dadasv

dadasv je offline (nepripojený) dadasv

baran
Ďakujem.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Fo prenajíma ako občan nehnuteľnosť, keďže má aj iné príjmy, RZ mu nemôže spraviť zamestnávateľ. Príjem z prenájmu predstavuje sumu Sk 24000 za rok, čo je menej ako 5-násobok živ. minima - oslobodený príjem. Teda tieto príjmy neuvádza v DP. Je nutné uviesť toto do poznámok?
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
ZuzanaP Pozri príspevok
Fo prenajíma ako občan nehnuteľnosť, keďže má aj iné príjmy, RZ mu nemôže spraviť zamestnávateľ. Príjem z prenájmu predstavuje sumu Sk 24000 za rok, čo je menej ako 5-násobok živ. minima - oslobodený príjem. Teda tieto príjmy neuvádza v DP. Je nutné uviesť toto do poznámok?

Aký je Váš názor?
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Oslobodené príjmy sa do DP neuvádzajú.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Johanka Pozri príspevok
Oslobodené príjmy sa do DP neuvádzajú.

Ok, takže podá DP typ B alebo stačí A? Ja by som sa priklonila k B, už len pre to, že mal aj príjmy z inej činnosti ako zo závislej, i keď sa nikde neuvádzajú.
0 0
Riky Riky

Riky je offline (nepripojený) Riky

Dobrý deň. Manželka je zamestnaná na HPP a okrem toho si platí aj dobrovol.nemoc.poistenie. Je možné , že toto DNP si pripočíta k povinnému poistnému od zamestnávateľa a zohľadní v daňovom priznaní? Tým by sa jej ponížil úhrn príjmov a základ dane by bol nižší. Môže si to takto urobiť? ďakujem.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ok, takže podá DP typ B alebo stačí A? Ja by som sa priklonila k B, už len pre to, že mal aj príjmy z inej činnosti ako zo závislej, i keď sa nikde neuvádzajú.
myslím, že by to zbytočne miatlo DÚ, keď je zamestnanec tak FO A
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
hanelie Pozri príspevok
myslím, že by to zbytočne miatlo DÚ, keď je zamestnanec tak FO A

Takže podám A pod r.č alebo pod DIČ? Ide mi o to, že keď DÚ vie, že prenajíma nehnuteľnosť a podá A bez príjmov z prenájmu, aby nemal nejaké problémy s dodatočným vysvetlovaním a podobne. Asi sa opýtam priamo správkyne.....
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Takže podám A pod r.č


Oslobodené príjmy sa do DP neuvádzajú.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
hanelie Pozri príspevok



Ďakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Riky Pozri príspevok
Dobrý deň. Manželka je zamestnaná na HPP a okrem toho si platí aj dobrovol.nemoc.poistenie. Je možné , že toto DNP si pripočíta k povinnému poistnému od zamestnávateľa a zohľadní v daňovom priznaní? Tým by sa jej ponížil úhrn príjmov a základ dane by bol nižší. Môže si to takto urobiť? ďakujem.
Áno, môže si do výdavkov uplatniť DNP. Pozri príspevok 9 v téme http://81.89.48.71.vnet.sk/archive/i...p/t-36053.html
0 0
ingi ingi

ingi je offline (nepripojený) ingi

Riky Pozri príspevok
Dobrý deň. Manželka je zamestnaná na HPP a okrem toho si platí aj dobrovol.nemoc.poistenie. Je možné , že toto DNP si pripočíta k povinnému poistnému od zamestnávateľa a zohľadní v daňovom priznaní? Tým by sa jej ponížil úhrn príjmov a základ dane by bol nižší. Môže si to takto urobiť? ďakujem.
Alebo si stačilo prečítať príspevok č. 22 v tejto téme.
0 0
Riky Riky

Riky je offline (nepripojený) Riky

Ďakujem všetkým. Moja manželka je len zamestnaná na HPP a nie je ani SZČO. Je len zamestnaná, DNP si platí z dôvodu výške materskej, pretože plánuje otehotnieť. Takže prosím vás ešte raz mi to potvrdte, môže si teda DNP pripočítať k povinnému poistnému od zamestnávateľa?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Riky, ty určite robíš v štátnej správe. Už to máš 10-krát potvrdené, že môže, a ešte chceš potvrdiť potvrdené. Áno, môže si uplatniť poistné, ktoré si platí ako dobrovoľne poistená osoba. V žiadosti o vykonanie ročného zúčtovania dane vypíše bod II. -zaplatené poistné (je to hneď pod tou tabuľkou) napíše výšku zaplateného poistného, priloží doklad o zaplatení (fotokópie) a odovzdá zamestnávateľovi.
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

prosím, prosím o radu.
v roku 2007 som bola na rodičovskej dovolenke, ale od 1.9.2007 som nastúpila do práce na HPP. moje príjmy za rok 2007 sú:
- január 2007 - za pol mesiaca materská (zo sociálky) 6062,- SK
- august 2007 - práca na dohodu - HP 11.400,- SK (bola odvedená daň)
- od septembra - december 2007 - HP 64.229,- SK
okrem toho počas celého roka rodičovský príspevok, ale ten je oslobodený.

v akej výške si môže môj manžel uplatniť odpočítateľnú položku na manželku (teda na mňa)? má príjem len zo závislej činnosti od 1 zamestnávateľa môj výpočet: 95.616 - 6062 - 64.229 = 25.325 SK

Musí sa zarátať aj príjem na dohodu? som si myslela, že daň z takéhoto príjmu je zrážková a vyrovnaná zaplatením, ale podľa potvrdenia, ktoré som dostala, to tak nevyzerá. ak by som musela odrátať aj príjem za dohodu, odpočítateľná položka na mňa by bola 13.925 SK.

prosím, potvrdťe alebo vyvráťte moje závery.
Naposledy upravil Lubica H : 23.01.08 at 10:02 Dôvod: doplnenie
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

Príjem z dohody JE vlastným príjmom manželky, vlastným príjmom manželky o.i. je hrubý príjem znížené o zaplatené poistné ...... - čiže NIE hrubý príjem.
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

mne momentálne nejde o príjem, ale o výšku odpočítateľnej položky, ktorú si môže môj manžel uplatniť na mňa, keďže žijeme v spoločnej domácnosti. viem, že si nemôže na mňa uplatniť odpočítateľnú položku v plnej výške, t. j. 95.616 SK, nakoľko nejaký príjem som mala. a viem, že táto odpočítateľná položka sa musí upraviť - ponížiť o moje príjmy. len neviem, či do toho odpočtu mám zahrnúť aj príjem za dohodu.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Lubica H Pozri príspevok
prosím, prosím o radu.
v roku 2007 som bola na rodičovskej dovolenke, ale od 1.9.2007 som nastúpila do práce na HPP. moje príjmy za rok 2007 sú:
- január 2007 - za pol mesiaca materská (zo sociálky) 6062,- SK
- august 2007 - práca na dohodu - HP 11.400,- SK (bola odvedená daň)
- od septembra - december 2007 - HP 64.229,- SK
okrem toho počas celého roka rodičovský príspevok, ale ten je oslobodený.

v akej výške si môže môj manžel uplatniť odpočítateľnú položku na manželku (teda na mňa)? má príjem len zo závislej činnosti od 1 zamestnávateľa môj výpočet: 95.616 - 6062 - 64.229 = 25.325 SK

Musí sa zarátať aj príjem na dohodu? som si myslela, že daň z takéhoto príjmu je zrážková a vyrovnaná zaplatením, ale podľa potvrdenia, ktoré som dostala, to tak nevyzerá. ak by som musela odrátať aj príjem za dohodu, odpočítateľná položka na mňa by bola 13.925 SK.

prosím, potvrdťe alebo vyvráťte moje závery.
Tak ako píše pepa, tvojim príjmom je hrubý príjem znížený o poistné.
Ak si mala z dohody zrazenú daň, oplatí sa ti urobiť daňové priznanie a zrazenú daň ti vrátia.
0 0
Načítať ďalšie