Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2007

Zdravím Vás všetkých na porade. Som tu nový, ale dostal som informácie, že ak si neviem dať s niečím rady, tak sa mám obratiť na Vás. Potreboval by som poradiť s Daňovým priznaním za rok 2007. Uvediem príklad :
Od zamestnavateľa v mesiacoch 1 - 8.2007 bol úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti 132118,- Sk. Poistné a príspevky §5 ods.8 zákon bol 17721,- Sk. Čiže čiastkový základ dane ostal 114397,- Sk.
Úhrn zrazených preddavkov na daň podľa §35 zákona (bez uplatnenia bonusu) bol 9620,- Sk. Priznaný a vyplatený daňový bonus podľa § 33 zákona v mesiacoch 1 - 8.2007 bol 4350,- Sk na každé dieťa, pričom máme 3 maloleté deti t.j. 13050,- Sk.
Od 9 mesiaca do konca roka 2007 som pracoval ako SZČO. Príjem za tieto mesiace predstavoval 197796,50,- Sk. Do zdravotného poistenia som v mesiacoch 9-12.2007 uhradil spolu 4915,- Sk. Do soc. poistenia nebolo uhradené nič. Manželka nemala za celý rok žiadny príjem, keďže je s deťmi doma na materskej.
Chcel by som ísť na paušalne výdavky t.j. 40%.
Začal som si robiť predbežné DP a nieako si neviem dať rady.
Za poradenie vopred ďakujem.
Milky
Usporiadat
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

Lubica H Pozri príspevok
mne momentálne nejde o príjem, ale o výšku odpočítateľnej položky, ktorú si môže môj manžel uplatniť na mňa, keďže žijeme v spoločnej domácnosti. viem, že si nemôže na mňa uplatniť odpočítateľnú položku v plnej výške, t. j. 95.616 SK, nakoľko nejaký príjem som mala. a viem, že táto odpočítateľná položka sa musí upraviť - ponížiť o moje príjmy. len neviem, či do toho odpočtu mám zahrnúť aj príjem za dohodu.
prosím, ja potrebujem odpoveď nie z môjho pohľadu (samozrejme, že podám daňové priznanie), ale z pohľadu môjho manžela.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Áno, mzda za prácu na dohodu sa započítava do tvojho vlastného príjmu.
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

abel Pozri príspevok
Áno, mzda za prácu na dohodu sa započítava do tvojho vlastného príjmu.
t. j. odpočítateľná položka, ktorú si manžel môže na mňa vo svojom daňovom priznaní uplatniť, je 13.925 SK ?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Lubica, neviem či si si všimla v tých príspevkoch odo mňa a pepy, že hrubý príjem znížený o poistné. Takže neviem, či tá suma 64.229.- je tvoj hrubý príjem, alebo je to už hrubý príjem mínus poistné. Ak zadáš ty presné údaje, až potom ti môžeme presne odpovedať.
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

Lubica H Pozri príspevok
moje príjmy za rok 2007 sú:
- január 2007 - za pol mesiaca materská (zo sociálky) 6062,- SK
- august 2007 - práca na dohodu - 11.400,- SK
- od septembra - december 2007 - HP 64.229,- SK poistné 8.610 SK
okrem toho počas celého roka rodičovský príspevok, ale ten je oslobodený.

v akej výške si môže môj manžel uplatniť odpočítateľnú položku na manželku (teda na mňa)? má príjem len zo závislej činnosti od 1 zamestnávateľa.

môj výpočet: 95.616 - 6.062 - 55.619 (ponížené o poistné) - 11.400 = 22.535 SK = odpočítateľná položka, ktorú si môže na mňa uplatniť môj manžel


prosím, potvrdťe alebo vyvráťte moje závery.

ospravedlňujem sa, že som poriadne nečítala odpovede na moje reakcie. opravila som svoj pôvodný príspevok - je to tak správne?
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Potom vychádza tvoj vlastný príjem 73.081.- Sk a manžel si môže na teba uplatniť 22.535.- Sk.
0 0
Lubica H Lubica H

Lubica H je offline (nepripojený) Lubica H

ďakujem za odpoveď.
0 0
Marie00 Marie00

Marie00 je offline (nepripojený) Marie00

Ahojte, chcem sa spýtať v akej výške bude odpočítatelna položka na daňovníka za rok 2007. ĎAKUJEM
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Marie00 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať v akej výške bude odpočítatelna položka na daňovníka za rok 2007. ĎAKUJEM
95.616 Sk.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Marie00 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať v akej výške bude odpočítatelna položka na daňovníka za rok 2007. ĎAKUJEM
Pozri

http://www.porada.sk/t68355-suhrn-2007-a.html


KSENP
0 0
Marie00 Marie00

Marie00 je offline (nepripojený) Marie00

Ďakujem ešte raz.
0 0
denisa33 denisa33

denisa33 je offline (nepripojený) denisa33

Dobrý deň,

čítala som si dnes príspevky k téme "Daňová priznanie za rok 2007".
Mám konkrétny príklad a bola by som veľmi rada, keby ste mi poradili pri vyplnení DP.
Takže moja situácia je nasledovná:


Od 01.01.2007 do 14.04.2007 som bola v evidencii ÚP a platila som si príspevok na Poistenie v nezamestnanosti 152,-Sk mesačne.
Z ÚPSVR som dostala príspevok na podnikanie na dva roky vo výške 88.785,-Sk.
Od 15.04.2007 mám živnosť, a od tohto dátumu si platím odvody do ZP aj SP. Musím podotknúť, že som mala živnosť od roku 2005, ale v roku 2006 som ju zrušila a zaevidovala sa na ÚPSVR, nakoľko som mala možnosť dostať uvedenú dotáciu./Výdavky som si stále uplatňovala %/
Moje príjmy zo živnosti za rok 2007 sú cca 200.000. Výdavky si chcem uplatniť vo výške 40%.
Ďalej budem mať príjmy za pozemky, ktoré užíva Urbárska spoločnosť. Bude to cca 30.000,-Sk a výdavky budú uvedené ako skutočné vo výške cca 25.000,-Sk.
Mám ešte preplatok z RZZP za rok 2006 vo výške 210,-Sk.
Takže na mňa je toho dosť a mojich otázok je ešte viac, ale verím, že mi poradíte.
Príjmy za pozemky si uvediem v VI.oddiely v r.1,
Príjmy zo živnosti si uvediem v VI.oddiely v r.2,
Kde uvediem preplatok z RZZP a dotáciu z ÚPSVR???

Výdavky za pozemky uvediem skutočné alebo si prepočítam na 40%?
Výdavky zo živnosti budú 40% + odvody
Výdavky z dotácie, dám tam celý príspevok alebo len časť, inak uplatnila som si to na odvody, takže???
Výdavky na PvN za obdobie evidencie sa nezapočítavajú, ak som správne informovaná.

Takže prosím pekne poraďte, vopred veľmi pekne všetkým ďakujem.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Dotácia z úradu práce je: keď účtuješ paušálne výdavky /40%/ zd. príjmov v tom roku, kedy si ju prijala, a keď účtuješ jednoduché účtovníctvo, dotácia je zd. príjmom v tom roku, kedy si ju použila.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Chcela by som sa spýtať ohľadom par. 46 Zákona o dani z príjmov. V uvedenom par. sa uvádza, že ak daň za zdaňovacie obdobie je nižšia ako 500 a neuplatňuje sa daňový bonus, tak sa na r. 54 uvádza nula. Pýtam sa preto, lebo používam na vyplnenie DP program od KROSU a na r. 54 sa
automaticky prenesie daň z predchádzajúcich riadkov. Mám teda ručne dopísať na tento riadok nulu?
A ešte jedna vec, ak teda na r. 54 sa uvedie nula a bola zaplatená preddavková alebo zrážková daň napr. 150 Sk, vznikne preplatok na dani? Aj keď v podstate nejaká daň predsa len vyšla?
Neviem, či môže k takémuto prípadu dôjsť, ale pre každý prípad... ďakujem.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Ahojte.Vypisujem si daňové priznanie za rok 2007 zo závislej činnosti a nie som si istá takou banalitou. Keď mi bol daňový bonus priznaný a vyplatený zamestnávateľom , treba uvádzať mená detí aj do daňového priznania ? Alebo sa to tam píše len vtedy , keď si nárokojem na vyplatenie daňového bonusu na základe toho daňového priznania ?
Ďakujem každému kto mi poradí. kacena
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

kacena Pozri príspevok
Ahojte.Vypisujem si daňové priznanie za rok 2007 zo závislej činnosti a nie som si istá takou banalitou. Keď mi bol daňový bonus priznaný a vyplatený zamestnávateľom , treba uvádzať mená detí aj do daňového priznania ? Alebo sa to tam píše len vtedy , keď si nárokojem na vyplatenie daňového bonusu na základe toho daňového priznania ?
Ďakujem každému kto mi poradí. kacena
Vypisujú sa len v prípade, že si daňový bonus uplatňuješ v daňovom priznaní.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Nechcem zakladat novu temu tak ak som mimo temy tak prepacte, potreboval by som poradit pri napisani ziadosti o odklad podania DP z Prijmu PO za rok 2007 na jun 2007. Nema niekto nejaky vzor ako by mala vyzerat? este som to nikdy nepisal.
dakujem Vam
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
fizzy Pozri príspevok
Nechcem zakladat novu temu tak ak som mimo temy tak prepacte, potreboval by som poradit pri napisani ziadosti o odklad podania DP z Prijmu PO za rok 2007 na jun 2007. Nema niekto nejaky vzor ako by mala vyzerat? este som to nikdy nepisal.
dakujem Vam
Pozri:
http://www.porada.sk/t17693-p2-odloz...odania-dp.html
konkr. príspevok č. 14 od rada, je to síce staršie, ale podstata je tá istá, stačí si to upraviť
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
ďakujem poraďakovi Alušik za radu a zároveň odpovedám na Tvoju otázku. ja som minulý rok napísala žiadosť o odklad v takomto znení :

podpísaný ........ Vás týmto žiadam o odklad podania daňového priznania za rok ....... z nasledovného dôvodu : / tam som popísala dôvod , prečo nemôžem podať DP do termínu - že ešte nemám všetky potrebné doklady od zahraničného zamestnávateľa /

Dúfam že som trochu pomohla. kacena
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

Prosím Vás neviete mi niekto poradiť? Príjmy z dohody o vykonaní práce, ak boli v úhrnnej výške 55 000, mám pokladať za príjmy zo závislej činnosti?
0 0
Načítať ďalšie