Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2007

Zdravím Vás všetkých na porade. Som tu nový, ale dostal som informácie, že ak si neviem dať s niečím rady, tak sa mám obratiť na Vás. Potreboval by som poradiť s Daňovým priznaním za rok 2007. Uvediem príklad :
Od zamestnavateľa v mesiacoch 1 - 8.2007 bol úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti 132118,- Sk. Poistné a príspevky §5 ods.8 zákon bol 17721,- Sk. Čiže čiastkový základ dane ostal 114397,- Sk.
Úhrn zrazených preddavkov na daň podľa §35 zákona (bez uplatnenia bonusu) bol 9620,- Sk. Priznaný a vyplatený daňový bonus podľa § 33 zákona v mesiacoch 1 - 8.2007 bol 4350,- Sk na každé dieťa, pričom máme 3 maloleté deti t.j. 13050,- Sk.
Od 9 mesiaca do konca roka 2007 som pracoval ako SZČO. Príjem za tieto mesiace predstavoval 197796,50,- Sk. Do zdravotného poistenia som v mesiacoch 9-12.2007 uhradil spolu 4915,- Sk. Do soc. poistenia nebolo uhradené nič. Manželka nemala za celý rok žiadny príjem, keďže je s deťmi doma na materskej.
Chcel by som ísť na paušalne výdavky t.j. 40%.
Začal som si robiť predbežné DP a nieako si neviem dať rady.
Za poradenie vopred ďakujem.
Milky
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

milagros208 Pozri príspevok
Ja by som sa chcela spýtať, či je veľký problém, ak som v DP vyplnila riadky, ktoré som vyplniť nemala. Ide o riadok 02, dátum narodenia, ktorý sa vyplňuje len pri daňovníkoch, ktorí nemajú trvalý pobyt na Slovensku. Omylom som vyplnila aj tento riadok, aj keď ide o občanov SR. Je to veľká chyba? Vďaka.
Mohlo by sa povedať, že nie. Neviem, ale ako majú nastavené softy a či ten nebude protestovať, že daný občan je aj Slovák aj cudzinec tak ako napr. protestuje pri zle zadanom RČ. asi Ti to budú vedieť povedať len priamo na DÚ.
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

prosim o pomoc, kam sa v DP zapise prijem, ktory danovnik získava ked je vo výkone trestu? do prijmov zo zavislej cinnosti?
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

bambino87 Pozri príspevok
prosim o pomoc, kam sa v DP zapise prijem, ktory danovnik získava ked je vo výkone trestu? do prijmov zo zavislej cinnosti?
Áno.
"§ 5 Príjmy zo závislej činnosti

(1) Príjmami zo závislej činnosti sú
e) odmeny obvinených vo väzbe11) a odmeny odsúdených vo výkone trestu odňatia slobody poskytované podľa osobitného predpisu, 12)"
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

dakujem
0 0
dianad dianad

dianad je offline (nepripojený) dianad

ČLOVEK OMYLNÝ
Ahojte Prosím Vás neviete mi poradiť aký je priemerný ročný kurz v Euro za rok 2007? Pozerala som aj v NBS ale bohužiaľ neviem to nikde nájsť. Ďakujem za odpoveď.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Je to na stránke nbs. Ja som ho tam našla a je to 33,781.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Johanka Pozri príspevok
Podľa mňa to chyba nie je, ale - máš veľký problém tú prvú stranu opraviť ?
To priznanie som už odovzdala. Volala som však na DÚ, vraj to nie je problém. Do budúcnosti si musím dať väčší pozor a čítať aj to čo je pri kolónkach.
0 0
dzina dzina

dzina je offline (nepripojený) dzina

dzina Pozri príspevok
Dobry den, aj ja mam otazku k danovemu priznaniu. Ospravedlnujem ak to tu uz bolo, ale akosi som nic podobne nenasla. Manzel v r.2007 zmenil 2x pracu, pricom od januara do augusta pracoval na SK (1x zmenil) a od septembra pracuje v CR. Prijmy z CR mal za tie zvysne 4 mesiace vyssie ako za prvych 8 na SK. Ja som bola cely rok na rodicovskej dovolenke, v CR mu mzdova spravi rocne zuctovanie, zahrnula aj mna do odpocitatelnej polozky, cize mu za mna vratia istu cast dane. Zaujima ma:
1. ako je to teraz s danovym priznanim na SK, predpokladam, ze ho musi robit (zije aj v CR aj na SK) a ze ci si moze za prijem na SK uplatnit na mna odpocitatelnu polozku aj na SK, alebo ked uz si ju uplatnuje v CR ci na SK si uz nemoze, resp. ci v CR si ju uplatnuje len na prijmy z CR a tym padom na prijmy z SK si ju ma uplatnit na SK?
2. A este ma slovensku zivotnu poistku, ci si ju moze uplatnit (odratat z dane) aj v CR, alebo len na SK, ak na SK, tym padom buduci rok, ked uz bude mat len prijem z CR, tak si ju nebude uplatnovat vobec?
Vopred dakujem za odpoved.
Akosi mi nik neodpovedal na otazku . Odvtedy sme uz aj daco zistili. Tak v CR mu nevratia za mna nic, ani danovy bonus na dceru, lebo vraj tam nedosiahol 90% prijmov a ma si to vraj uplatnit na SK. Ale teraz zas nevieme, ci si ma uplatnit celu cast na danovnika, na mna (manzelku) a danovy bonus na dceru, alebo len pomernu cast za mesiace, ktore robil na SK. Kedze mu nezdanitelnu cast na danovnika a bonus na dceru uz uplatnovali zo mzdy, tak za tie zvysne mesiace, co uz nemal prijmy na sk si este moze uplatnit, alebo to uz nie? Dufam, ze teraz mi uz niekto odpovie . Diky.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ja by som ešte chcela vedieť do akej sumy sa neuhrádza nedoplatok na dani a v ktorom par. by som to našla. Viem, že podľa par. 46 sa daň do 500 Sk neuhrádza, ale mňa zaujíma nie vypočítaná daň, ale daň na úhradu po odpočítaní preddavkov. Ďakujem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

milagros208 Pozri príspevok
Ja by som ešte chcela vedieť do akej sumy sa neuhrádza nedoplatok na dani a v ktorom par. by som to našla. Viem, že podľa par. 46 sa daň do 500 Sk neuhrádza, ale mňa zaujíma nie vypočítaná daň, ale daň na úhradu po odpočítaní preddavkov. Ďakujem.
Daň na úhradu po odpočítaní preddavkov sa hradí aká Ti vyšla-aj 40 SK, ak daň ako taká bola viac ako 500 SK.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Teda aj 1 alebo 2 koruny?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

milagros208 Pozri príspevok
Teda aj 1 alebo 2 koruny?
Áno. Tvoja daň bola napr. 505 Sk, t.j. podľa predmetného paragrafu si ju už bola povinná platiť. Preddavkami si si predplatila 504, tak musíš doplatiť do 505,-
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Vďaka.
0 0
Čučoriedka 5 Čučoriedka 5

Čučoriedka 5 je offline (nepripojený) Čučoriedka 5

Ahojte poraďáci, chcem sa spýtať , čo všetko musí mzdárka po vykonaní RZ dať zamestnancovi ? Musí mu dať doklad : " Ročné zúčtovanie preddavkov na daň " .
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pozri § 38 Zákona o dani z príjmov.
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

Ahojte, mohli by ste mi prosím Vás poradiť? V apríli som dostala dotácie z úradu práce vo výške 66 458,- Sk, chcem si uplatňovať paušálne výdavky. Príjem za dotácie spolu so splatenými pohľadávkami budem mať 156 000,-. Po odrátaní paušálnych 40% výdavkov mi ostanú výnosy 93416,8. Po odpočítaní daňového bonusu mi výde strata. V akej výške si môžem odpočítať daňový bonus? Keby som mala vyššie príjmy a dotácie vybavené aj na platenie odvodov do zdravotnej a sociálnej poisťovňe, mohla by som si ich ešte odpočítať z príjmov. Ďakujem za rady
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Alexandra777 Pozri príspevok
Ahojte, mohli by ste mi prosím Vás poradiť? V apríli som dostala dotácie z úradu práce vo výške 66 458,- Sk, chcem si uplatňovať paušálne výdavky. Príjem za dotácie spolu so splatenými pohľadávkami budem mať 156 000,-. Po odrátaní paušálnych 40% výdavkov mi ostanú výnosy 93416,8. Po odpočítaní daňového bonusu mi výde strata. V akej výške si môžem odpočítať daňový bonus? Keby som mala vyššie príjmy a dotácie vybavené aj na platenie odvodov do zdravotnej a sociálnej poisťovňe, mohla by som si ich ešte odpočítať z príjmov. Ďakujem za rady
Podčiarknutému nerozumiem ...
Trocha to zprehľadním:
Príjmy 156.000
Výdavky 62.400 - neviem ako si počítala ty, ale 40 % sa počíta z úhrnu príjmov.
Základ dane 93.600 .
Ako výdavok si môžeš ešte odpočítať preukázateľne zaplatené piostné.

Koľko máš detí ? Výška DB sa odvíja od ich počtu .
0 0
Alexandra777 Alexandra777

Alexandra777 je offline (nepripojený) Alexandra777

Ahoj, na dieťa si daňový bonus uplatňuje manžel, takže ja nemôžem. Podčiarknuté som myslela tak, že mám príjmy (splatené pohľadávky), ktoré sa spočítajú s poskytnutými dotáciami a dokopy to pokladám za úhrn príjmov. Dotácie som ale mala vybavené aj na poistné do zdravotnej poisťovne, takže neviem, či si platbu okolo 8000 do Zdravotnej poisťovne môžem ešte odpočítať, alebo je už zahrnutá do paušálnych výdavkov? Paušálne výdavky počítam z (dotácie + splatené pohľadávky), alebo iba zo splatených pohľadávok?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Počítaš tak, ako ti to napísala Johanka.
0 0
aglv aglv

aglv je offline (nepripojený) aglv

Prosím poradte mi či rozumiem správne.
Ak si chce manžel uplatniť odpočet za manželku v DP typu A , ktorá je na materskej dovolenke a jej príjmy sú len materská dovolenka vypočíta si tú sumu ktorú može uplatniť: 95 616 - materská = suma ktorá vyjde?
0 0
Načítať ďalšie