Zavrieť

Porady

Hladam Uctovnik v POHODE

Hladam uctovnika/uctovnicku v Ekonomickom s. POHODA. Momentalne by sa jednalo o jednoduche uctovnictvo (zivnost). V priebehu roka mozno prechod na sro. Dakujem

kontakt: sportujeme@sportujeme.sk
Usporiadat
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

petovsan Pozri príspevok
... netreba v ňom až tak veľa nahadzovať; myslím, že požiadavky Olympu na vstupné údaje nie sú nijako prehnané, vyžaduje úplne bežné personalistické údaje ... program je skutočne kvalitne prepracovaný, upgrady promptné.

... ale mám taký dojem, že ste úplne totálne odbočili od hlavnej témy ...
žeby som ho skúsila?, Mám síce POHODU komplet, ale mzdy mám v 6-tich firmách, a ak mám stále dumkať, čo kde sama pripočítať, odpočítať - upraviť, aby to bolo na listinke ako má byť, aj vo výkazoch, to ma fakt nebaví.
Zaujíma ma priamo jedna vec.
Ak má zamestnanec v jednej firme v jednom mesiaci viac prac. pomerov, napr. hlavný a hoci aj 2 DoVP-každá iná práca, vie to urobiť? Najmä mi ide o výkaz do SP, kde to má byť rozpísané v 3 riadkoch.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

atka4 Pozri príspevok
Pôvodca textu príspevku: Heni
napr. toto sa dá v Pohode v pohode.

Môžeš mi napísať ako? Asi som niečo nenaštudovala v príručke? Ďakujem.
Heni, pomôžeš?
konkrétne v dec. 2007 som mala u jedného zamestnanca 1/2 mesiaca PP a 1/2 mesiaca DoPČ.
nahodila som ho do personalistiky aj druhýkrát, a vypočítalo mu aj výplatu z PP a aj odmenu z dohody...
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
atka4 Pozri príspevok
žeby som ho skúsila?, Mám síce POHODU komplet, ale mzdy mám v 6-tich firmách, a ak mám stále dumkať, čo kde sama pripočítať, odpočítať - upraviť, aby to bolo na listinke ako má byť, aj vo výkazoch, to ma fakt nebaví.
Zaujíma ma priamo jedna vec.
Ak má zamestnanec v jednej firme v jednom mesiaci viac prac. pomerov, napr. hlavný a hoci aj 2 DoVP-každá iná práca, vie to urobiť? Najmä mi ide o výkaz do SP, kde to má byť rozpísané v 3 riadkoch.
Pokiaľ ho máš nahodeného v Personalistike 3 krát, prvý krát na hlavný PP, druhý krát ako dohodára (jedna práca) a tretí krát tiež ako dohodára (ďalšia práca), tak to vo výkaze do SP rozpíše do 3 riadkov a tiež ti vypočíta 3x mzdu pre tohto zamestnanca.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

bendo Pozri príspevok
Pokiaľ ho máš nahodeného v Personalistike 3 krát, prvý krát na hlavný PP, druhý krát ako dohodára (jedna práca) a tretí krát tiež ako dohodára (ďalšia práca), tak to vo výkaze do SP rozpíše do 3 riadkov a tiež ti vypočíta 3x mzdu pre tohto zamestnanca.
... a do výkazu do SP to predsa ide tak, že každý prac. pomer má "svoj" riadok (so zvlášť vyčíslenými odprac. dňami a odmenou) i ked ide o toho istého zamestnanca... práve dnes som to konzultovala s prac. SP...
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Heni Pozri príspevok
... a do výkazu do SP to predsa ide tak, že každý prac. pomer má "svoj" riadok (so zvlášť vyčíslenými odprac. dňami a odmenou) i ked ide o toho istého zamestnanca... práve dnes som to konzultovala s prac. SP...
To ja predsa viem, a práve preto to sa pýtam, či to OMEGA, či kt. je od fi. KROS SW na mzdy, toto aj robí.
Asi si si nevšimla vetičku - otázočku pred tým......

Zaujíma ma priamo jedna vec.
Ak má zamestnanec v jednej firme v jednom mesiaci viac prac. pomerov........

Ja sa pýtam, či ten SW takto - správne - funguje, či si ho mám eventuálne kúpiť na mzdy.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

atka4 Pozri príspevok
To ja predsa viem, a práve preto to sa pýtam, či to OMEGA, či kt. je od fi. KROS SW na mzdy, toto aj robí.
Asi si si nevšimla vetičku - otázočku pred tým......

Zaujíma ma priamo jedna vec.
Ak má zamestnanec v jednej firme v jednom mesiaci viac prac. pomerov........

Ja sa pýtam, či ten SW takto - správne - funguje, či si ho mám eventuálne kúpiť na mzdy.
Minulý mesiac som mala obdobný problém (pracovníčka pracovala 1/2 mesiaca na 4-hodinový úväzok a 1/2 na plný, t.j. časť mesiaca bol jej vymeriavací základ iný ako tú druhú polovicu) po zadaní príslušných kódov do programu mi program správne vyrátal všetky odvody aj daň. Pre istotu som ale túto situáciu konzultovala s hot-linom v Olympe, kde mi môj postup odobrili, avšak doporučili, že je lepšie takéto prípady nahadzovať v programe samostatne, t.j. 2 pracovné pomery pre jedného zamestnanca.
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
bendo Pozri príspevok
Pokiaľ ho máš nahodeného v Personalistike 3 krát, prvý krát na hlavný PP, druhý krát ako dohodára (jedna práca) a tretí krát tiež ako dohodára (ďalšia práca), tak to vo výkaze do SP rozpíše do 3 riadkov a tiež ti vypočíta 3x mzdu pre tohto zamestnanca.
Všimla som si, že v ďalších príspevkoch sa pýtaš na Olymp, ja som ti odpovedala ako to má byť v Pohode (príspevky 6-11), aby si to mala vo výkaze do SP v 3 riadkoch.... pretože aj Pohoda to robí....
Naposledy upravil bendo : 22.01.08 at 21:05
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

petovsan Pozri príspevok
Minulý mesiac som mala obdobný problém (pracovníčka pracovala 1/2 mesiaca na 4-hodinový úväzok a 1/2 na plný, t.j. časť mesiaca bol jej vymeriavací základ iný ako tú druhú polovicu) po zadaní príslušných kódov do programu mi program správne vyrátal všetky odvody aj daň. Pre istotu som ale túto situáciu konzultovala s hot-linom v Olympe, kde mi môj postup odobrili, avšak doporučili, že je lepšie takéto prípady nahadzovať v programe samostatne, t.j. 2 pracovné pomery pre jedného zamestnanca.
Ale my sme predsa v porade SW POHODA, ja naň reagujem.
Keckalli sme s predrečníkmi o mzdách v POHODE, že nie sú ničmoc. "dracica" nadhodila, že od fi.KROS sú mzdy prepracované dobre, "petovsan" to odobril, že netreba veľa nahadzovať....tak som sa pýtala, či vie urobiť tie viaceré prac. pom. v jednom mesiaci u jedného zam.........., Viem, ako to má byť vo výkazoch, ale neriešim tu teraz ako to má byť vykozované do SP-to viem, ale zisťujem, či to vie SW od KROS urobiť, či nezmením SW na mzdy-prísp. 22
Asi treba pozrieť celú postupnosť diskusie.
Naposledy upravil atka4 : 22.01.08 at 20:01
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

Ja viem, že sme v POHODE, mala som na mysli odbočenie od témy zadávateľa, ktorý zháňa účtovníka v POHODE a nepýta sa na klady a zápory softu, no rozvinula sa tu celkom pekná debata na tému programu ... tak som si myslela, že je to predsa len trochu mimo jeho témy ... , či nie?
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

petovsan Pozri príspevok
Ja viem, že sme v POHODE, mala som na mysli odbočenie od témy zadávateľa, ktorý zháňa účtovníka v POHODE a nepýta sa na klady a zápory softu, no rozvinula sa tu celkom pekná debata na tému programu ... tak som si myslela, že je to predsa len trochu mimo jeho témy ... , či nie?
To máš pravdu, 1. príspevok, jasný a mám pocit, že už od príspevku 2, sme boli všetci mimo témy.
Príznačnejší názov by bol mzdy v pohode, - pre nasledujúce príspevky, ale to my sa zapojili-mimo témy...ale čo už.

Prajem pekný deň.
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Dobrý večer,
ja tiež účtujem v Pohode - PU.
Ale teraz mám taký malý problém a neviem čo s tým. Chcem zaúčtovať cez ID halierové vyrovnanie 0,12 hal. Napíšem tam 0,12 ale vždy mi prepíše na 0,10, asi som niečo zle odfajkla pri nastavovaní, ale neviem na to prísť, poradi mi niekto? Ďakujem
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Keď si v tom ID, tak si daj Záznamy, Zaokrúhľovanie ,nezaokrúhľovať
0 0
helas helas

helas je offline (nepripojený) helas

Ďakujem, do Záznamov mi ani nepadlo isť, už to funguje.
Peknú nedeľu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať