Zavrieť

Porady

stavebný materiál YTONG

Ahojte všetci..chceli by sme na jar začat so stavbou domu...sme rozhodnutí pre ytong, len by sme potrebovali poradit akú hrúbku máme zvolit..určite budeme zateplovat minimálne 15-20 polystyrén...Vie nám niekto poradit?
Velmi pekne ďakujeme
Usporiadat
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

nabytokexbyt Pozri príspevok
S prihliadnutím na použité murivo....Keď zateplíte 10 polystyren a urobíte správne difúznu medzeru medzi murivom a polystyrenom tak sa nemusíte báť nejakej plesne.10 CM POLYSTYRENU IZOLUJE AKO 30 CM STENY.Medzera pracuje na základe opirania sa vetru do pružného polystyrenu a potom dochádza k tak.zv.dýchaniu izolácie.Nesmie sa zabudnúť na odvetrávacie priestory izolácie a príp.vetracie mriežky
ak urobim medzeru medzi murivom a polystyrenom napadaju ma dve zasadne otazky:

1) ako zabranim mysiam nastahovat sa tam
2) na ktoreho draka to tak budem robit ked "Medzera pracuje na základe opirania sa vetru do pružného polystyrenu a potom dochádza k tak.zv.dýchaniu izolácie" a teplo mi odtial proste vyfuka
3) neviem si predstavit vietor co prehne 20 cm polystyren
4) ako to budem vobec upevnovat o stenu?

myslim ze na difuzne otvorene konstrukcie polystyren nie je tym pravym materialom.
A druha vec, vlhkost z domu ma odvadzat vetranie, nie murivo.
0 0
majo-majo majo-majo

majo-majo je offline (nepripojený) majo-majo

Ked uz je tu taka burliva diskusia, rad by som pridal aj ja svoju otazku, stavat chcem z YTONGU 375 bez zateplenia - aspon tak som mal zatial v plane. Ale kedze chcem na cas domu dat okrasny obklad, tak by som sa chcel spytat, ci mozem na tu 375 dat este cca 5cm nobasil kvoli vyzoru, pretoze chcem aby ten obklad bol zapusteny v stene. Co si myslite o takomto rieseni? Vdaka
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

majo-majo Pozri príspevok
Ked uz je tu taka burliva diskusia, rad by som pridal aj ja svoju otazku, stavat chcem z YTONGU 375 bez zateplenia - aspon tak som mal zatial v plane. Ale kedze chcem na cas domu dat okrasny obklad, tak by som sa chcel spytat, ci mozem na tu 375 dat este cca 5cm nobasil kvoli vyzoru, pretoze chcem aby ten obklad bol zapusteny v stene. Co si myslite o takomto rieseni? Vdaka
a keby urobis tensiu stenu a viac izolacie? potom by ten obklad bol podla predstav
0 0
majo-majo majo-majo

majo-majo je offline (nepripojený) majo-majo

Tak mozem dat este YTONG 300mm + izolacia, len potom neviem aku hrubku izolacie dat pod ten obklad, lebo mimo neho by bola minimalne o 4 cm vacsia.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

obklad snad budes davat priamo na ytong ked si pisal ze nechces zateplenie. daj si skor otazku ako hlboko by mal byt ten obklad zapusteny. ked bude obklad priamo na ytongu to mas s lepom dajme tomu 2,5-3cm. To "zateplene" okolie by malo cca 6-6,5cm, cize rozdiel asi tak 3cm. Pod obklad robit zateplenie je drahsia cesta
0 0
majo-majo majo-majo

majo-majo je offline (nepripojený) majo-majo

No pisal som o 2 moznostiach:
1. Pouzijem YTONG 375 LAMBDA a nebudem davat ziadnu izolaciu pod obklad, mimo obkladu iba 5cm, aby bol obklad zapusteny
2. Pouzijem YTONG 300 + izolacia ??cm, pricom tam kde bude obklad musi byt izolacia tensia min. o 4-5 cm.

Teraz moja otazka znie, ktore riesenie je lepsie?

Ak 1., nebude tomu 375mm hrubemu muru vadit ta "okrasna" 5cm izolacia?
Ak 2., tak aku hrubu izolaciu mam dat?

Vdaka
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

1 nebude a 2 mas kalkulacku. 3 zisti si kolko toji obklad a ten cirkus okolo a mozno ta prejde chut davat nejaky obklad.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
1 nebude a 2 mas kalkulacku. 3 zisti si kolko toji obklad a ten cirkus okolo a mozno ta prejde chut davat nejaky obklad.
Asi má viac peňazí ako ty a chce mať pekný dom.....
Ja keby som teraz staval tak celý dom tehlićky klinker.
Naposledy upravil pivko : 21.02.13 at 18:28
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

Pokial myslis predsadenu stenu z klinker tehal tak ok.. A obklad sa da dorobit vzdy
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Nedá , nakolko som dom olepil 120mm nobasil tak že zháňam pozemok a staviam new house.
Na 1. sa naučíš 2. bude TOP !
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

pivko Pozri príspevok
Nedá , nakolko som dom olepil 120mm nobasil tak že zháňam pozemok a staviam new house.
Na 1. sa naučíš 2. bude TOP !
A žiť chceš kedy? Druhý život už nebude.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

sused ma asi lepsi.. to by bol blby zivot.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
sused ma asi lepsi.. to by bol blby zivot.
sused lepší nemá nakoľko som staval v starej zástavbe a stavba mi trvala 1,5 roka nie ako alltracboy čo bude stavať svojpomocne 5 rokov.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Tiež by som pár vecí riešil teraz inak, ale narobil som sa na aktuálnom dome ako debil, nemám chuť to riešiť znova A hlavne, nič ma nejako zásadne neobmedzuje aby som potreboval nový dom (LEPŠÍ)
0 0
dorwin dorwin

dorwin je offline (nepripojený) dorwin

v podstate suhlas,
ytong zateplovat netreba ... podla obchodnikov.
ja som si spravil hruby prepocet kurenia a vyslo to tak, ze pri ytong 375+200EPS su naklady na m2 steny vyssie o cca 10Eur a spotreba na kurenie mensia o viac ako 120Eur rocne.
...cena celej obvodovej steny je vyssia o nejakych 750Eur (len material ytong+EPS)
co sa tyka kombinacie hrubka steny a hrubka izolacie tak sa musis rozhodnut sam.
mne vyslo pri mojom dome najlepsi pomer "cena/vykon" ytong375+200EPS a "porotherm 38 ti profi + 200EPS", yotng bol lepsi, ale len o 1kWh/m2 za rok... z toho si asi vyberiem, ale ja mam na rozdiel od Teba este rok na rozmyslanie, tento rok chceme spravit platnu a dovybavovat stavebne.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Snáď najprv stavebné a potom platňu , alebo chceš robiť platňu bez stavebného?
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
pivko Pozri príspevok
Nedá , nakolko som dom olepil 120mm nobasil tak že zháňam pozemok a staviam new house.
Na 1. sa naučíš 2. bude TOP !
ale v novom dome dáš na obvodové steny takisto vatu bez lepidla a fasády a obmuruješ klinkerom, lícové pásiky klinker sa dajú nalepiť aj na zateplený dom...
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Však sme to tu rozoberali a si tvrdil že by bolo potrebné robiť prímurovku ,alebo nie? možem priamo lepiť na fasádu?
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
pivko Pozri príspevok
Však sme to tu rozoberali a si tvrdil že by bolo potrebné robiť prímurovku ,alebo nie? možem priamo lepiť na fasádu?
http://www.tehloveobklady.eu/index.php?page=cennik
napríklad aj takto sa dá, ak chceš ťažší skutočný tehlový obklad, štandardne sa presieťkuje dvakrát obyčajnou sieťkou alebo raz pancierovou a lepí sa obojstranne na flex lepidlo...robí to ale občas problémy, stačí si všimnúť rôzne keramické obklady fasád a vytečené pásiky zo škár, deje sa to pri prehriatí obkladu slnkom kedy pod obkladom skondenzuje para v dutinách lepidla a pomaly deštruuje spojivo...aj na to už je spôsob, namiesto sieťky sa na zateplenú fasádu nalepí dvojvrstvová separačná a izolačná fólia Ditra od Schlueter Systems KG, alebo drenážna Ditra-Drain, cez ktorú sa prekotvia tanierové hmoždinky, navrch sa nalepí obklad.
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak teraz si mi ušetril veľa peňazí , máš u mňa drink.
Ja nechcem ťažké , tie klinkier sú? aby som nemusel zase dierovať dom aké by si doporučil? ale nech to je káva
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať