Zavrieť

Porady

vydediť, alebo ako ďalej?

obyčajná ženská
Ahojte, potrebovala by som poradiť s problémom, ktorý ma trápi už sedem rokov. Ide o môjho 33-ročného syna, ktorý sa kvôli práci pred 9 rokmi odsťahoval až na východné Slovensko. Stretali sme sa pravidelne, vždy prišiel domov, keď mu to práca dovolila a my sme ho navštevovali tak často, ako sa dalo. Mali sme spolu vždy dobrý vzťah. Pred 6 rokmi sa oženil, ale s takou osobou, ktorá odmietala styk s nami, vadilo jej, ked pricestoval domov a vadilo jej, keď sme ho prišli navštíviť. Nebola ochotná sa s nami ani len rozprávať a prekážalo jej, keď sme sa s ním -u nich v byte- zhovárali. Narodila sa im dcérka, ktorú sme nesmeli ani len vidieť, nikdy som sa s ňou ako vnučkou nemohla popýšiť pri prechádzke s kočíkom. Syn poslal síce nejaké tie fotky... Keď mala vnučka dva roky, tak syn s ňou prišiel ku nám a ja som sa konečne mohla potešiť. Nikdy mi syn ale nebol schopný vysvetliť dôvody, prečo sa jeho manželka takto správa, nikdy vec neriešil, akoby mu to bolo jedno. O to viac ma to trápilo, keď ma nevesta začala urážať a to aj vulgárne a môj syn jej na to nič nepovedal, dokonca sa pomaly začal odcudzovať, prestal so mnou telefonovať, neposlal mi ani len sms-ku k sviatku, či k Vianociam. Do telefónu na mňa kričal, keď som chcela nejaké to vysvetlenie. Nevidela som ho už dva roky, ani nepočula v telefóne. Jednoducho som pre neho prestala ako matka existovať a takisto sa správa aj ku svojim dvom súrodencom. Denne rozmýšľam, kde sa stala chyba, čo som asi také zlé mohla vykonať, že sa takto zmenil, však neprichádzam na nič. Nikdy som ich dvoch nijako neurazila, keď som prišla na návštevu, vždy som im nakúpila zásoby do chladničky, takže nemohli ani len povedať, že by boli nejako finančne tratili, dokonca som zaplatila 30 tisíc, keď im pre neplatenie nájmu v byte hrozila exekúcia. Neveste som za celú dobu, čo sú spolu, nepovedala jediné slovko výčitky, nikdy som jej nevynadala ani nijako neublížila. NIkdy som od nich nič nechcela, iba dobré rodinné vzťahy, stretnutia podľa možností... Ani na Vianoce ma (nás) nikdy nepozvali...Som preto veľmi nešťastná a zúfalá, neviem čo a či mám niečo robiť. Túžim vidieť svojho syna tak ako každá matka a on mi toto upiera, zakázal aj styk medzi mnou a vnučkou, ktorá vlastne nepozná svoju starú mamu, dedka, svoju tetu i strýka. Je vôbec nejaké riešenie? Už 11 rokov som invalidná a cesta až na východ Slovenska je pre mňa už nemožná. Minulý rok som predala 4 izbový byt a keď sa to syn dozvedel, odkázal mi, nech sa s peniazmi zadrhnem, pritom som všetkým mojim trom deťom chcela dať rovnaký podiel, teda aj jemu. Mám syna vydediť, keď sa takto desivo ku mne správa? Čo mám urobiť, poradí mi niekto?? Vopred ďakujem za každú radu a odpoveď.
Naposledy upravil LATRYNA : 03.01.08 at 16:48 Dôvod: Zle zaradený príspevok.Mal byť v téme rodina
Usporiadat
Emwa Emwa

Emwa je offline (nepripojený) Emwa

Takze este doplnok, on je niekde v Europe, ma cislo, ktore sa nezobrazi, ja na neho kontakt nemam, a neviem, ci by som sa mu ohlasila ja, keby som mala na neho telefon. Za cely cas "nemal-nechcel" cas ozvat sa, ci zije alebo nie.
Nie som pomstivy typ , ale ked niekoho nezaujima, ci jeho mama zije alebo nie pocas 7-8 rokov, no, neviem...
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Milá Emwa, iba ten človek, ktorý toto prežíva, vie pochopiť, čo je to nemohúcnocť a zúfalstvo! Plne chápem Tvoju maminu. Je to strašné, keď sa bez akýchkoľvek vysvetlení otočí chrbtom ten najbližší, v našom prípade vlastné dieťa a matka nemôže nič urobiť. Ja tiež nechápem, čo sa s mojim synom stalo, ako mohol niečo také urobiť a ako s tým môže žiť, veď vie ako trpím. Držím mame palce, nech to nejako vydrží, musí sa s tým naučiť žiť, tak ako sa pokúšam už 7 rokov ja...
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Prosím ťa Latryna a čo keby si im napísala list a v tom liste by si ich pozvala k sebe? napísala by si im, že bola by si rada, keby prišli k Tebe atď, ale nepíš im ani vyhrážky ani to vydedenie, ale nech je to list, kde píšeš o svojích pocitoch, čo cítiš a že ich máš rada a chcela by si , aby ten Váš vzťah bol dobrý. a že ich potrebuješ. lenže neručím zato, že hneď sa ti ozvú....hmmmm,
a ešte rozmýšľam, či náhodou nepije preto, že je nerozhodný a nevie čo má robiť. pil aj predtým než sa oženil???možno teraz pije preto, lebo nevie ako má toto všetko vyriešiť, možno možno že takisto sa trápi ako ty, ale nemá odvahu sa ti ozvať, lebo je pod vplyvom manželky
lenže jedno nechápem, ked tá jeho manželka mala mamu, ktorá pila ako vydrží žiť s alkoholikom

viem o čom hovorím ale to tu nebudem rozoberať.
0 0
vierasch.8 vierasch.8

vierasch.8 je offline (nepripojený) vierasch.8

A čo ak je pravda niekde úpne inde????Je pekné ak si sklamaná "matka" má kde vyliať svoje srdce však?? No je to jej pravda a nikto sa nepýta na tú ich pravdu. Viem o čom hovorím. Táto matka, ktorá chce vydediť svojho syna "alkoholika", ktorá nevidela svoju vnučku už 5 rokov, nepovedala celú pravdu, ale kto by na nu aj bol zvedavý však....
Milá Latryna, to čo píšeš je fakt tvoja pravda, no napíš týmto ludom aj druhú stranu mince, ako si niekomu pobvedala, aby si ťa škrtol z rodného listu...alebo čo to je pravda niekoho iného, ktorá sa s tou tvojou nestretne s pochopením však??
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Ďakujem za rady,potešili. Ja som i s manželom precestovala celú republiku, aby sme dali vec do poriadku, teda hovorili s nevestou. Ledva sme prišli, dostala hisák...A to sme si ani poriadne nesadli! V noci sme teda boli nepriamo z bytu vyhodení, šli sme do hotela. Syn iba klopil hlavu. Neskôr mi nevesta doslova vulgárne nadávala a môj syn povedl na to iba toľko, že on stojí pri svojej žene. Zachovali sa obaja... No, toto všetko je na dlhší článok a sem sa to napísať nedá, lebo ma to akosi odpája...
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Vážená Zuzana! Vidím, že ma prenasleduješ kde a ako sa len dá...Nikdy som nič také nepovedala, zasa rozprávaš z cesty. Aj ja som sa dozvedela o Tebe kopu vecí a nikdy som Ti ich nevyčítala, pretože mám za to, že niektoré veci sú osobné a niákomu do nich nič nie je. Ale, ako chceš, napíšem pravdu.
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
vierasch.8 Pozri príspevok
A čo ak je pravda niekde úpne inde????Je pekné ak si sklamaná "matka" má kde vyliať svoje srdce však?? No je to jej pravda a nikto sa nepýta na tú ich pravdu. Viem o čom hovorím. Táto matka, ktorá chce vydediť svojho syna "alkoholika", ktorá nevidela svoju vnučku už 5 rokov, nepovedala celú pravdu, ale kto by na nu aj bol zvedavý však....
Milá Latryna, to čo píšeš je fakt tvoja pravda, no napíš týmto ludom aj druhú stranu mince, ako si niekomu pobvedala, aby si ťa škrtol z rodného listu...alebo čo to je pravda niekoho iného, ktorá sa s tou tvojou nestretne s pochopením však??
Mne teda neprekážalo, že si šla do manželstva s mojim synom po viacerých potratoch, bolo to jeho rozhodnutie a ja som to jenoznačne akceptovala! Nikdy sojm sa nestarala o tvoj život pred tým, ako si poznala môjho syna, ktorý sa mimochodom vedel ešte normálne správať. Ty si bola tá, čo bezdôvodne zakázala aby som išla na vašu svadbu! Z akého dôvodu som tam nesmela byť? Sama sa zamysli, čo si všetko narobila, vulgárne si ma bezdôvodne pourážala a teraz tu vypisuješ múdrosti...
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
vierasch.8 Pozri príspevok
A čo ak je pravda niekde úpne inde????Je pekné ak si sklamaná "matka" má kde vyliať svoje srdce však?? No je to jej pravda a nikto sa nepýta na tú ich pravdu. Viem o čom hovorím. Táto matka, ktorá chce vydediť svojho syna "alkoholika", ktorá nevidela svoju vnučku už 5 rokov, nepovedala celú pravdu, ale kto by na nu aj bol zvedavý však....
Milá Latryna, to čo píšeš je fakt tvoja pravda, no napíš týmto ludom aj druhú stranu mince, ako si niekomu pobvedala, aby si ťa škrtol z rodného listu...alebo čo to je pravda niekoho iného, ktorá sa s tou tvojou nestretne s pochopením však??
Keď ste sa zosobášili, nič som od vás nechcela, iba normálne rodinné vzťahy. Tvoja neochota stýkať sa s Mirovou rodinou bola viac ako očividná! Prečo si mu zakázala aj styk s jeho súrodencami? Čo také urobili? Zakázala si dokonca, aby bol z pošty vyzdvihnutý balík pred vianocami - od Mirovho otca! Ako sa on cítil, že balík ste neprevzali, o tom nebudem vypisovať. Ty nie si schopná jedinou súvislou vetou povedať, čo som Ti urobila konkrétne ja, že sa takto správaš. Nazývaš ma schizofreničkou a neviem čím ešte, vulgárne ma urážaš...
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
vierasch.8 Pozri príspevok
A čo ak je pravda niekde úpne inde????Je pekné ak si sklamaná "matka" má kde vyliať svoje srdce však?? No je to jej pravda a nikto sa nepýta na tú ich pravdu. Viem o čom hovorím. Táto matka, ktorá chce vydediť svojho syna "alkoholika", ktorá nevidela svoju vnučku už 5 rokov, nepovedala celú pravdu, ale kto by na nu aj bol zvedavý však....
Milá Latryna, to čo píšeš je fakt tvoja pravda, no napíš týmto ludom aj druhú stranu mince, ako si niekomu pobvedala, aby si ťa škrtol z rodného listu...alebo čo to je pravda niekoho iného, ktorá sa s tou tvojou nestretne s pochopením však??
A vonkoncom nechápem, ako si niekto dokáže navymýšľať toľko absurdností a potom ich vyčítať niekomu druhému, pritom si vôbec neoveriť, čo je pravda a čo výmýsel. Som 13 rokov na invalidnom dôchodku a zdravotne som na tom zle, pritom kľudne žiadaš, aby som sa zamestnala a darovala svoj byt...Naviac, zaplatila som 30 tisíc, aby vás exekútor nevyhodil z bytu - na toto som bola dobrá?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

No, dámy, toto by ste si ozaj mohli vybaviť v súkromnej korešpondencii, a nie ventilovať na Porade. Keby to Vaše písanie malo aspoň zmysel pre druhých v podobe nejakého pozitívneho riešenia rodinných vzťahov. A ono je skôr odstrašujúcim príkladom
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Barbara Pozri príspevok
Prosím ťa Latryna a čo keby si im napísala list a v tom liste by si ich pozvala k sebe? napísala by si im, že bola by si rada, keby prišli k Tebe atď, ale nepíš im ani vyhrážky ani to vydedenie, ale nech je to list, kde píšeš o svojích pocitoch, čo cítiš a že ich máš rada a chcela by si , aby ten Váš vzťah bol dobrý. a že ich potrebuješ. lenže neručím zato, že hneď sa ti ozvú....hmmmm,
a ešte rozmýšľam, či náhodou nepije preto, že je nerozhodný a nevie čo má robiť. pil aj predtým než sa oženil???možno teraz pije preto, lebo nevie ako má toto všetko vyriešiť, možno možno že takisto sa trápi ako ty, ale nemá odvahu sa ti ozvať, lebo je pod vplyvom manželky
lenže jedno nechápem, ked tá jeho manželka mala mamu, ktorá pila ako vydrží žiť s alkoholikom

viem o čom hovorím ale to tu nebudem rozoberať.
Milá Barbara, ďakujem za reakciu! Syn bohužiaľ ľúbil alkohol skôr, ako sa oženil. Mala som s ním dosť problémov a samozrejme aj hádok. Nevesta veľmi dobre vedela, že pije. Naivne si myslela, že kvôli nej prestane, čo bola chyba. Dnes viem veľa vecí, ktoré ma ako presvedčili, tak aj strašne trápia. Syn svoj alkoholizmus pripisuje mne! Veď na niekoho sa vyhovoriť treba. Nemôžem viac písať, systém ma odhlasuje.... Ale je to tak
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Petra Nová Pozri príspevok
No, dámy, toto by ste si ozaj mohli vybaviť v súkromnej korešpondencii, a nie ventilovať na Porade. Keby to Vaše písanie malo aspoň zmysel pre druhých v podobe nejakého pozitívneho riešenia rodinných vzťahov. A ono je skôr odstrašujúcim príkladom
Isteže,pravda. Ale nenechám sa tu atakovať. Ako nick má naviac moje nacionále, takže moje reakcie sú oprávnené...
0 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

Petra Nová Pozri príspevok
No, dámy, toto by ste si ozaj mohli vybaviť v súkromnej korešpondencii, a nie ventilovať na Porade. Keby to Vaše písanie malo aspoň zmysel pre druhých v podobe nejakého pozitívneho riešenia rodinných vzťahov. A ono je skôr odstrašujúcim príkladom
Pripadá mi to ako v telenovele.....nech mi dámy prepáčia .
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
...horšie ako telenovela!!!! Keď sa tu človek chce vyžalovať a získať tak nejaké rady - podaktorí sa z toho smejú... Moja "milovaná nevesta" narobila viac zla ako Hitler za vojny...
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
LATRYNA Pozri príspevok
... Moja "milovaná nevesta" narobila viac zla ako Hitler za vojny...
Zadávateľka témy,
mala som pocit z Tvojich príspevkov, že máš záujem zmieriť sa so svojou nevestou. Ale zmierenie je o odpustení, zabudnutí a hlavne komunikácií. No napísať takúto vetu, prirovnať nevesu k Hitlerovi a použiť úvodzovky v slove milovaná nevesta, nečudovala by som sa, keby Ti nevesta odpísala rovnakou rečou. A práve to je problém. Agresívna komunikácia.
Prezentovala si sa sa nám ako milujúca matka, tolerantná, tak v tomto duchu skús riešiť problém.
Popýtaj sa svojej nevesty, čo si musí vytrpieť s Tvojim synom, ako to u nich vyzerá, keď je opitý....možno uvidíš veci v inom svetle. My, čo sme mali tú česť s alkoholikom žiť, vieme, že taký život je poriadne komlikovaný.
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
účtovník 007:

To si tie moje prípspevky pravdepodobne zle čítala alebo nesprávne pochopila! Ale reagujem: Ak Ti bude "blízka" osoba 8 rokov vulgárne nadávať, ponižovať Ťa a naviac vlastné dieťa Ti povie, že s tým súhlasí, čo urobíš???? Ani syn ani nevesta jednoducho nie su ochotní komunikovať - len sa znížili na ponižovanie a urážanie. A prečo, to som donedávna netušila. Iba pre majetok. Ja som pritom nikdy v živote nepovedala jediné krivé slovbo, iba som ich dotovala...
Naviac, syn má ešte dvoch súrodencov (teda moje ďalšie dve deti), s ktorými absolútne prerušil styky - bezdôvodne...Jednoducho sa po svojej svadbe vykašľal na rodinu, nezaujíma ho nič, len prešovské divadlo a alkohol. Nevesta alkoholizmus môjho syna rieši po svojom. Opýtať sa nemá zmyslel ani možnosť - nemám tel. kontakt. Mimochodom, ešte pred ich svadbou som neveste ponúkla priateľstvo s tým, že ak budú s jeho pitím problémy, nech mi dá vedieť. Namiesto riadnej komunikácie ma začala slovne napádať a urážať.
Takže z toho vyplýva : k tomu, aby dvaja spolu komunikovali - nestačí záujem iba jedného z nich.
Okrem toho - už 5 rokov som syna nevidela. Nemá záujem...nepýta sa ako mi je, aký je môj zdravotný stav, nezaujímam ho ani na Vianoce či na narodeniny alebo meniny. Samozrejme, ani na deň matiek si nespomenie.
Ja rozhodne agresívne nekomunikujem - moje prirovnanie je bohužiaľ reálne. Keď Ti nevesta napíše na verejnú stránku, že keď skapeš, vydá sa za Tvojho manžela a zhrabne tak všetko, čo po Tebe zostalo...-neviem, neviem, ako by si reagovala!
Naposledy upravil LATRYNA : 09.11.09 at 09:14 Dôvod: doplnenie
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
LATRYNA Pozri príspevok
Túžim vidieť svojho syna tak ako každá matka a on mi toto upiera, zakázal aj styk medzi mnou a vnučkou, ktorá vlastne nepozná svoju starú mamu, dedka, svoju tetu i strýka. Je vôbec nejaké riešenie?
Asi som naozaj zle čítala, ja som z Tvojej otázky nemala pocit, že Tvoje srdce je už týmto smerom zatvorené.

Ak chceš spáliť mosty smerom na východ, predaj celý svoj majetok, aby si nemala problémy s dedením nehodného a peniaze daj iba dobrým deťom.
Ak Ti však ostane nejaký majetok, dediť bude aj Tvoj syn z východu.

PS: postupne a viackrát si doplnila svoju prvotnú reakciu na mňa. To sa nerobí. Naberá potom iný charakter.
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
Moja milá, ďakujem za "úžasnú radu" - už si ozaj poradím i sama...Žiadne mosty nepálim ani som nikdy nepálila! Dovolila som si žiadať iba vysvetlenie-zdôvodnenie. A dostala som po nose... Neviem prečo by som mala celý svoj (nemalý) majetok predávať - nemienim rozhodne začleniť sa medzi (invalidných) bezdomovcov. Svoju otázku sem na "Poradu" som dala koncom roku 2007.Myslíš, že doteraz som nebola schopná nájsť riešenie, resp. odpoveď na svoju (vtedy) položenú dôležitú otázku? Myslíš, že celá záležitosť ma prestala trápiť? Neprestala. Čo ma mrzí je, že vôbec som sem niečo napísala. Stále platí :"poraď si sám"....
0 0
LATRYNA LATRYNA

LATRYNA je offline (nepripojený) LATRYNA

obyčajná ženská
účtovník 007 Pozri príspevok
Asi som naozaj zle čítala, ja som z Tvojej otázky nemala pocit, že Tvoje srdce je už týmto smerom zatvorené.

Ak chceš spáliť mosty smerom na východ, predaj celý svoj majetok, aby si nemala problémy s dedením nehodného a peniaze daj iba dobrým deťom.
Ak Ti však ostane nejaký majetok, dediť bude aj Tvoj syn z východu.

PS: postupne a viackrát si doplnila svoju prvotnú reakciu na mňa. To sa nerobí. Naberá potom iný charakter.
Ano, dopĺňala som a budem dopĺňať, pretože pri písaní dlhšieho textu ma systém "vyhadzuje". Ale na Teba som nenapísala nijakú reakciu, reakcie píšem ku komentárom a nie k ich autorom.
Naposledy upravil LATRYNA : 09.11.09 at 09:46 Dôvod: doplnenie
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Latryna,
s Tebou ani z voza ani na voz. Poradím Ti ešte skúsiť komunikovať, lebo sa snažím pochopiť Tvoju ľútosť nad stratou syna a vnučky a snažím sa tiež pochopiť Tvoju nevestu. Dôvod som uviedla. Nepáči sa Ti to.
Na vydedenie nie je dôvod, tak jediný spôsom ako nič nedať synovi z východu je nič nemať. Neradím Ti byť bezdomovec, ale nič nevlastniť. Dá sa predsa predať nehnuteľnosť inému synovi a v LV zapísať ťarchu s právom doživotného bývania. Ani to sa Ti nepáči. A ak ľutuješ, že si založila túto tému, požiadaj moderátora o jej uzavretie, alebo z osobných dôvodov o vymazanie. Viac Ti poradiť neviem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať