Zavrieť

Porady

Internet cez iny PC

Caute. Velmi rad by som poprosil o radu. Mam PC a do Internetu sa pripajam WiFi - antena, kabel, sietovka. Je nejaka moznost, aby som sa cez tento PC mohol pripojit na Internet inym pocitacom (notebookom)???
Da sa to bez toho, aby som musel kupovat router???

Za kazdu odpoved vopred velmi pekne dakujem!!!!!!!!!!!
Usporiadat
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

janaGT Pozri príspevok
ja mám takú laickú otázku, nakoľko sa vôbec nerozumiem počítačom.
Šéf mi povolil kúpiť notebook, aby som si mohla robiť aj doma napr. keď som chorá, alebo keď sa nudím .... bolo to na základe mojej požiadavky.
A teraz tá laická otázka - akým spôsobom sa môžem pripojiť na internet? V práci máme cez telecom, ale keď budem napr. mimo práce?
Nejakou kartou? Možno som teraz napísala blbosť, fakt neviem ... preto sa chcem poradiť.
moznosti je neurekom. v zavislosti od toho, odkial si.
vymenujem tu aspon tie zakladne.

1. uz spominane wifi- wirelles fidelity. bezdrotove mikrovlnne pripojenie. musis mat v dosahu nejakeho poskytovatela mikrovlnneho pripojenia do internetu. pomaly je toto priojenie uz v kazdej vacsej dedine.

2. pripojenie cez dsl. je to jedno z najpouzivanejsich pripojeni v domacnostiach na Slovensku. vyzaduje si, aby si bola v dosahu, nejakej datovej ustredne t-comu. poskytuje ho v hojnej miere aj t-com, ale su aj alternativni poskytovatelia dsl pripojenia.
http://www.tcom.sk/Default.aspx?CatID=515&Section=home na tejto stranke si mozes overit, ci si v dostupnosti pripojenia dsl.

3. pripojenie pomocou bezdrotovych technologii mobilnych operatorov. t-mobile sa vola rychly internet a ten orangeacky je tusim edge.

4. vytacany internet- dial up, alebo isdn. aplikuje ho t-com na miestach, kde nema datove ustredne. je veeelmi pomaaaalyyy a tym padom je na ustupe.

5. no a napokom internet cez opticke kable. na slovensku je zatial rozbehnuty format orangeu, ktory sa vola fibernet. Ak pracujes v akademickom sektore- veda a skolstvo, tak sa este mozes pripojit na sanet, co je tiez opticka siet.

Niektore obce a mesta maju aj vlastny kablovy rozvod internetu, ktory ale v konecnom dosledku konci niekde na chrbtovej kosti dsl, alebo optiky, takze zapada niekam medzi vymenovane. este spomeniem satelitny internet, ale to je na dlhe lakte.
Naposledy upravil robovi : 11.01.08 at 18:15 Dôvod: oprava hrubky :-)
0 0
rosomaaack rosomaaack

rosomaaack je offline (nepripojený) rosomaaack

robovi Pozri príspevok
To sa nevytvára, to sa nastaví do takého módu sieťová karta. teda wifi sieťová karta. Tá môže pracovať v troch módoch.
1. client
2. acess point
3. a tolko rozoberaný ad hoc
A mohol by som poprosiť ešte aj postup, ako dostať wifi kartu do toho módu na access point?
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

rosomaaack Pozri príspevok
A mohol by som poprosiť ešte aj postup, ako dostať wifi kartu do toho módu na access point?
k tej wifine je určite aj inštalačné cd. na ňom je určite aj nejaký obslužný program k tej wifine. A v ňom, keď ho nainštaluješ, sa dá určite nastaviť tá karta ako AP. Každá sieťovka má ten program iný, takže presný návod ti nedám. Musíš sa tam nejako preklikať.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

robovi Pozri príspevok
moznosti je neurekom. v zavislosti od toho, odkial si.
vymenujem tu aspon tie zakladne.

1. uz spominane wifi- wirelles fidelity. bezdrotove mikrovlnne pripojenie. musis mat v dosahu nejakeho poskytovatela mikrovlnneho pripojenia do internetu. pomaly je toto priojenie uz v kazdej vacsej dedine.

2. pripojenie cez dsl. je to jedno z najpouzivanejsich pripojeni v domacnostiach na Slovensku. vyzaduje si, aby si bola v dosahu, nejakej datovej ustredne t-comu. poskytuje ho v hojnej miere aj t-com, ale su aj alternativni poskytovatelia dsl pripojenia.
http://www.tcom.sk/Default.aspx?CatID=515&Section=home na tejto stranke si mozes overit, ci si v dostupnosti pripojenia dsl.

3. pripojenie pomocou bezdrotovych technologii mobilnych operatorov. t-mobile sa vola rychly internet a ten orangeacky je tusim edge.

4. vytacany internet- dial up, alebo isdn. aplikuje ho t-com na miestach, kde nema datove ustredne. je veeelmi pomaaaalyyy a tym padom je na ustupe.

5. no a napokom internet cez opticke kable. na slovensku je zatial rozbehnuty format orangeu, ktory sa vola fibernet. Ak pracujes v akademickom sektore- veda a skolstvo, tak sa este mozes pripojit na sanet, co je tiez opticka siet.

Niektore obce a mesta maju aj vlastny kablovy rozvod internetu, ktory ale v konecnom dosledku konci niekde na chrbtovej kosti dsl, alebo optiky, takze zapada niekam medzi vymenovane. este spomeniem satelitny internet, ale to je na dlhe lakte.
ešte takú otázku:
ak si kúpim notebook a je tam písané, že má WIFI, - potom stačí ísť napr. do orange a kúpiť si balík na pripojenie?
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

janaGT Pozri príspevok
ešte takú otázku:
ak si kúpim notebook a je tam písané, že má WIFI, - potom stačí ísť napr. do orange a kúpiť si balík na pripojenie?
wifi je bezdrotove mikrovlnne pripojeniev pasme 2,4 GHz, alebo 5GHz. Nema nic spolocne s orange balickom. orange predava k svojmu balicku aj modem, ktory sluzi na ich bezdrotove pripojenie, ktore je v inom frekvencnom pasme. tusim okolo 700MHz.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

mám mobilný orange internet, neviete mi poradiť, kde si viem pozrieť resp. sledovať množstvo prenesených dát? Mám predplatených 10 000 MB a neviem, koľko som už preniesla ...
0 0
robovi robovi

robovi je offline (nepripojený) robovi

janaGT Pozri príspevok
mám mobilný orange internet, neviete mi poradiť, kde si viem pozrieť resp. sledovať množstvo prenesených dát? Mám predplatených 10 000 MB a neviem, koľko som už preniesla ...
Niekde na stránke orange to bude http://www.orange.sk/sk/vyhladavanie...tring=spotreba
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

robovi Pozri príspevok
neviem, stále mi to vypisuje iba prevolané minúty, i keď to je karta na internet, nie na bežné telefonovanie. Ale ja potrebujem vedieť stav prenesených dát.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Viete mi prosím poradiť, ako si pripojiť bezdrôtový internet od Orange? Mám wifi router, pc ho aj našiel, nainštalovala som, ale internet sa nepripojil. Išla som podľa manuálu k routeru. Ďakujem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

michelle84 Pozri príspevok
Viete mi prosím poradiť, ako si pripojiť bezdrôtový internet od Orange? Mám wifi router, pc ho aj našiel, nainštalovala som, ale internet sa nepripojil. Išla som podľa manuálu k routeru. Ďakujem.
PC našiel router cez WiFi, to je dobré. Teraz treba nastaviť v PC pripojenie. Cuoď cez Start > Nastavenia > Sieťové pripojenia

V dial´govom okne by si mala mať pripojenie cez Local Area Connection alebo iné pripojenie. Ak tam nič nie je, musíš Vytvoriť nové pripojenie. Ak tam už priojenie je, treba cez vlastnosti na záložke Všeobecné nastaviť Internet Protocol (TCP/IP) > Vlastnosti nastaviť automatické načítanie IP adresy aj Proxy servera.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Chobot Pozri príspevok
PC našiel router cez WiFi, to je dobré. Teraz treba nastaviť v PC pripojenie. Cuoď cez Start > Nastavenia > Sieťové pripojenia

V dial´govom okne by si mala mať pripojenie cez Local Area Connection alebo iné pripojenie. Ak tam nič nie je, musíš Vytvoriť nové pripojenie. Ak tam už priojenie je, treba cez vlastnosti na záložke Všeobecné nastaviť Internet Protocol (TCP/IP) > Vlastnosti nastaviť automatické načítanie IP adresy aj Proxy servera.
Toto som spravila. Mám tam dvakrát TCP/IP, raz je pri tom 6 a raz 4. Pri obidvoch som nastavila automatické zistenie IP adresy a v návode je písané, že v internetovom prehliadači dať preč proxy server, to som tiež spravila. Tak neviem, čo mám ešte nastaviť.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať