Zavrieť

Porady

kurenie

Ahojte. Chcem si postavit rodinny dom a neviem ake kurenie zvolit či podlahove alebo radiatory akmate skusenosti prosim poradte
Usporiadat
borbi borbi

borbi je offline (nepripojený) borbi

tiez uvazujem o podlahovom vykurovani ale nie v kombinacii s dlazbou(iba v kupelni a na wc)pretoze mimo vykur. obdobia ostava dlazba studena a to nieje velmi prijemne ani v lete.naopak makke drevo skor izoluje ale moj nazor je zlata stredna cesta a tou je ani nie tvrda a tazka keramika ani meke a lahke drevo ale tvrde poctive (mozno trocha drahsie ale o to ucinnejsie)bukove alebo dubove parkety a najlepsie mozaikove,ktore sa daju nalepit priamo na haryho poter.aj pri vypnutom podl.kureni je podlaha ovela teplejsia ako pri keramike a zaroven celkom slusne distribuuje teplo dalej.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Borbi, ale drevo je celkove izolant, je jedno či je mäkké alebo tvrdé. A u podlahového vykurovania - teda čo ja poznám architektov- jednoznačne odporučujú dlažbu.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Bionda Pozri príspevok
Borbi, ale drevo je celkove izolant, je jedno či je mäkké alebo tvrdé. A u podlahového vykurovania - teda čo ja poznám architektov- jednoznačne odporučujú dlažbu.
Je neuveritelne, ze clovek moze vystudovat vysoku skolu a byt zaroven taky hlupak. A bohuzial taki architekti normalne projektuju domy, akoby sa nic nedialo. Mali by asi robit povinne IQ testy.
0 0
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

Bionda Pozri príspevok
Borbi, ale drevo je celkove izolant, je jedno či je mäkké alebo tvrdé. A u podlahového vykurovania - teda čo ja poznám architektov- jednoznačne odporučujú dlažbu.
Toto je nezmysel.
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Bionda Pozri príspevok
Borbi, ale drevo je celkove izolant, je jedno či je mäkké alebo tvrdé. A u podlahového vykurovania - teda čo ja poznám architektov- jednoznačne odporučujú dlažbu.
A ked je vacsia izolacia pod kurenim ( coz musi byt - staci par cm polystyrenu) - tak teplo pojde kam ?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

p.s. 2cm dreva izoluju tusim tak isto ako 0,6cm polystyrenu.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
A podľa vás , drevo nie je izolant? Veď aj okná sa robia drevené a môžete chytať aj okenné krídla aj dvere , ale zvnútra teplé nie sú a slnko môže piecť koľko chce. Nuž, ale rada sa dám poučiť - ešte máme prerábať podlahy na2 podlaží a mne osobne sa drevo páči, ale nikto mi ho pod podlahovku neodporučil- a to fakt.
0 0
ROMBOR ROMBOR

ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac
AndrejG Pozri príspevok
To navrhujes tu nahorsiu alternativu. Jednak zbytocne komplikovany system podlahovka/radiatory, jednak budes stale chodit z teplej podlahy do studenej, co telu bude robit velmi zle. A krb bude pustat do kazdej izby kde su prieduchy zbytocne splodiny, je na tebe ci to chces dychat.
este by som len pre uplnost uviedol, ze tvrdenie - ze cez prieduchove vykurovanie sa dostanu do miestnosti splodiny - akekolvek - je abs.hlupost, to moze tvrdit len niekto, kto nevie, ako dany izolovany system vykurovania funguje
r
0 0
jojkoz jojkoz

jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

Bionda Pozri príspevok
A podľa vás , drevo nie je izolant?
Co si predstavujete pod pojmom IZOLANT ?

Ked sa to tak vezme IZOLANT je vsetko. Zalezi len na tom aky velky (v respektive ake ma R.

Laminatove ale aj klasicke drevenne podlahy sa bezne pouzivaju s podlahovym vykurovanim.
Ako som pisal ked je Izolacia POD kurenim vacsia - teplo ide len hore.

Podla tepelneho odporu skladby NAD kurenim zalezi na UCINNOSTI (ktora sa ale da zase zvysit hustejsou pokladkou vykurovania.

To jest na priklade.

Date dlazbu - kedze ma lepsiu vodivost voda vam v nej ochladne z 40 na 25 stupnov - cize ten rozdiel odovzda priestoru.

Date napr. drevo ktore ma horsiu vodivost a pri rovnakej pokladke vam voda ochladne zo 40 len na 30 stupnov - cize odovzda menej tepla.

To znamena ze musite bud -
1. zvysit plochu vykurovacieho telesa aby odovzdalo rovnake teplo - alebo 2. dlhsie kurit

1.Cize date hustejsie pokladku - tym zvysite plochu vykurovacieho telesa (trubky (drotu) - a teplota vam klesne 40-25.

2. coz vsak neznamena ze sa spali viacej enrgie ( lebo ona sa nestraca) ale bude dlhsi nabeh systemu .

Ono v podstate v prevadzke by ste nemali nejako badat rozdiel.

Ono si staci do vyhladavaca hodit nieco ako - podlahove vykurovanie a drevo

Najde to napr aj toto ....
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10060/166...o-inemu-dlazbu
Naposledy upravil jojkoz : 06.02.08 at 13:54
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

ROMBOR Pozri príspevok
este by som len pre uplnost uviedol, ze tvrdenie - ze cez prieduchove vykurovanie sa dostanu do miestnosti splodiny - akekolvek - je abs.hlupost, to moze tvrdit len niekto, kto nevie, ako dany izolovany system vykurovania funguje
r
Preco je potom okolo prieduchov za par rokov ciernava?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať