Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2007

Prosím poraďákov o radu ako je to s nezdaniteľným základom dane ,keď si ho uplatňujem na manželku?
Príklad: Zárobok manželky 100 000Sk
Povinné odvody 20 000Sk
Zárobok 80 000Sk

95616-80000=15616 uplatniť si môžem sumu 15 616Sk?
Usporiadat
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Vďaka všetkým za rady Silvia
0 0
Kryska5 Kryska5

Kryska5 je offline (nepripojený) Kryska5

Kryska5 Pozri príspevok
prosím vás, ak robím ročné zúčtovanie a mám od zamestnanca potvrdenie z predchádzajúceho zamestnania kde mu bolo zrážané DDP priamo zo mzdy, treba túto sumu v ročnom zúčtovaní uviesť (resp. prirátať) v riadku poistné a príspevky?
poradí mi prosím niekto?
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Ja som mala taký prípad vlani a urobila som to nasledovne. Z potvrdenia od predchádzajúceho zamestnávateľa som sumu z riadku 09 pripočítala do ročného vyučtovania riadok 02 písmeno "c" /zaplatené a upl. prísp. na doplnkové dôchodkové sporenie/.Snáď je to dobre, mohol by niekto dať súhlas.
0 0
martincanka martincanka

martincanka je offline (nepripojený) martincanka

Pekný deň.Chcela by som poprosiť o radu.Som na rodičovskej dovolenke,manžel si ide na mňa uplatniť NČZD,ale v roku 2007 som pracovala na dohodu o VP (hrubý príjem cca 20 592),z nej odvádzala do SP odvody na garančné a úrazové poistenie(220Sk) a zároveň som si od augusta platila dobrovoľné nemocenské poistenie z max VZ.Aké všetky doklady bude odo mňa potrebovať?ďakujem
0 0
TomosP TomosP

TomosP je offline (nepripojený) TomosP

RZD : zaměstnanec měl v průběhu roku nárok na měsíční DB, ale v RZD nemá dostatečné roční příjmy - jak vyplnit správně formulář....?

Dobrý den, poraďte mi prosím někdo, jak správně vyplnit formulář RZD za rok 2007 :

- zaměstnanec během roku uplatňoval (a byl mu přiznán a vyplacen) DB v měsících 10 a 11 v úhrnné výši 1100,- Sk.

- Při RZD je úhrn jeho příjmů 20.000,- Sk, tedy nemá nárok na uplatňění roční sumy daňového bonusu. Dle par. 33 odst. 7 však neztrácí nárok na již vyplacený DB během roku.

Jak má být správně vyplněn formulář RZD ??? :

Varianta A./
ř.05 .................... 0
ř.06 .................... 1100
ř.08 .................... 1100
pak je nutno (dle popisu formuláře) tuto sumu přičíst jako nedoplatek daně do ř.10

nebo varianta B./

ř.05 .................... 1100
ř.06 .................... 1100
ř.08 .................... 0

nebo ještě varianta C/

ř.05 .................... 0
ř.06 .................... 1100
ř.08 .................... 0
to však odporuje popisu kolonek formuláře

Děkuji za rychlou odpověď...
0 0
artyty artyty

artyty je offline (nepripojený) artyty

prosím o radu:
v roku 2007 som bola zamestnaná do polky augusta, podľa Potvrdenia...mám úhrn príjmov 110 472,- a poistné 14 823,- ČZD je teda 95 649,- po tomto období som bola dobrovolne nezamestnaná a platila som si zdrav.poistenie spolu 3 081,-
za rok 2006 som mala preplatok na dani 1 026,-
moje otázky:
-môžem si ku poisteniu z Potvrdenia... prirátať aj to zdr.poistné, ktoré som platila ako nezamestnaná?
-mám do príjmu zarátať aj preplatok na dani?
-môžem si odpočítať celú čiastku 95 616,-
-má si aj manžel uplatniť niečo na mňa?
Je mi trápne, že tu takto otravujem s určite jasnými vecami, ale priznanie som nikdy nerobila, tak vás prosím o radu.
Ďakujem a pekný víkend.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

martincanka Pozri príspevok
Pekný deň.Chcela by som poprosiť o radu.Som na rodičovskej dovolenke,manžel si ide na mňa uplatniť NČZD,ale v roku 2007 som pracovala na dohodu o VP (hrubý príjem cca 20 592),z nej odvádzala do SP odvody na garančné a úrazové poistenie(220Sk) a zároveň som si od augusta platila dobrovoľné nemocenské poistenie z max VZ.Aké všetky doklady bude odo mňa potrebovať?ďakujem
1.) Ak si bola celý rok na rodičovskom príspevku, ten sa do vlastného príjmu nezapočítava (ak by si časť roka poberala materské, Soc. poisťovňa ti dá potvrdenie o celkovej výške materského za rok 2007 a toto sa počíta do tvojho príjmu)
2.) Zamestnávateľ, u ktorého si pracovala na dohodu, ti vydá potvrdenie o príjmoch (odvody za teba platil zamestnávateľ, tebe ich nestŕhal, preto nie sú pre tento účel podstatné).
3.) Ak máš preukázateľne zaplatené odvody dobrovoľne platené do SP, o túto sumu si ponížiš príjem z dohody.

Takže ty si vypočítaš vlastný príjem, t. j. príjem z dohody mínus dobrovoľne platené nemoc.poistenie a rozdiel medzi týmto tvojim vlastným príjmom a sumou 95616.- Sk si uplatní manžel ako zníženie základu dane na manželku.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

TomosP Pozri príspevok
RZD : zaměstnanec měl v průběhu roku nárok na měsíční DB, ale v RZD nemá dostatečné roční příjmy - jak vyplnit správně formulář....?

Dobrý den, poraďte mi prosím někdo, jak správně vyplnit formulář RZD za rok 2007 :

- zaměstnanec během roku uplatňoval (a byl mu přiznán a vyplacen) DB v měsících 10 a 11 v úhrnné výši 1100,- Sk.

- Při RZD je úhrn jeho příjmů 20.000,- Sk, tedy nemá nárok na uplatňění roční sumy daňového bonusu. Dle par. 33 odst. 7 však neztrácí nárok na již vyplacený DB během roku.

Jak má být správně vyplněn formulář RZD ??? :

Varianta A./
ř.05 .................... 0
ř.06 .................... 1100
ř.08 .................... 1100
pak je nutno (dle popisu formuláře) tuto sumu přičíst jako nedoplatek daně do ř.10

nebo varianta B./

ř.05 .................... 1100
ř.06 .................... 1100
ř.08 .................... 0

nebo ještě varianta C/

ř.05 .................... 0
ř.06 .................... 1100
ř.08 .................... 0
to však odporuje popisu kolonek formuláře

Děkuji za rychlou odpověď...
Varianta B je správna.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

artyty Pozri príspevok
prosím o radu:
v roku 2007 som bola zamestnaná do polky augusta, podľa Potvrdenia...mám úhrn príjmov 110 472,- a poistné 14 823,- ČZD je teda 95 649,- po tomto období som bola dobrovolne nezamestnaná a platila som si zdrav.poistenie spolu 3 081,-
za rok 2006 som mala preplatok na dani 1 026,-
moje otázky:
-môžem si ku poisteniu z Potvrdenia... prirátať aj to zdr.poistné, ktoré som platila ako nezamestnaná?
-mám do príjmu zarátať aj preplatok na dani? nie
-môžem si odpočítať celú čiastku 95 616,- áno
-má si aj manžel uplatniť niečo na mňa? už nie, tvoj vlastný príjem je 95.649.- Sk
Je mi trápne, že tu takto otravujem s určite jasnými vecami, ale priznanie som nikdy nerobila, tak vás prosím o radu.
Ďakujem a pekný víkend.
K tomu zdravotnému poisteniu, ktoré si si platila ako samoplatiteľ: podľa Usmernenia MF SR pri zisťovaní základu dane sa odpočíta poistné, ktoré je podľa Zákona o sociálnom poistení povinná platiť dobrovoľne poistená osoba , preto si myslím, že zdravotné poistenie sa odpočítať nemôže.
Naposledy upravil abel : 01.02.08 at 15:13
0 0
artyty artyty

artyty je offline (nepripojený) artyty

...ale ako dobrovolne nezamestnaná si musím platiť práve to zdravotné poistenie...?
0 0
Annaa Annaa

Annaa je offline (nepripojený) Annaa

Dobrý deň všetci...
V januári 2007 som zistila že som tehotná a do 4/07 som pracovala ďalej. Od tohto času až do materskej som bola PN. Dňa 24.septembra 2007 sa mi narodila dcéra. Dostala som príspevok na prvorodené dieťa a poberám materskú. Platím si aj životnú poistku.
Keďže nechcem aby ma zamestnávateľ podviedol v daniach, potrebujem pomoc. Čo všetko mám odovzdať zamestnávateľovi spolu so žiadosť o vykonanie RZ dane? Čo všetko si môžem uplatniť, keďže poberám materskú, mám životnú poistku a dostala som príspevok na dieťa. Bonus na dieťa poberá manžel.

Ďakujem za odpoveď, veľmi by ste mi pomohli...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Annaa Pozri príspevok
Dobrý deň všetci...
V januári 2007 som zistila že som tehotná a do 4/07 som pracovala ďalej. Od tohto času až do materskej som bola PN. Dňa 24.septembra 2007 sa mi narodila dcéra. Dostala som príspevok na prvorodené dieťa a poberám materskú. Platím si aj životnú poistku.
Keďže nechcem aby ma zamestnávateľ podviedol v daniach, potrebujem pomoc. Čo všetko mám odovzdať zamestnávateľovi spolu so žiadosť o vykonanie RZ dane? Čo všetko si môžem uplatniť, keďže poberám materskú, mám životnú poistku a dostala som príspevok na dieťa. Bonus na dieťa poberá manžel.

Ďakujem za odpoveď, veľmi by ste mi pomohli...
Zamestnávateľovi odovzdáš žiadosť o ročné zúčtovanie dane. Ak životné poistenie splňa podmienky na odpočet (§11 ZoDP) tak môžeš max. do výšky 12.000,- Sk odpočítať od základu dane. Podľa všetkého ti zrazená daň za obdobie 01-04/2007 sa má vrátiť. Príspevok pri narodení dieťata, a materské nie je podstatné pri ročnom zúčtovaní dane.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Zamestnávateľovi predložíš potvrdenie o príspevku na životné poistenie (posielajú každému domov na adresu)
Oni vystavia potvrdenie o zdanit.mzde a urobia ti ročné zúčtovanie dane.
Príspevok a materská nevstupuje do roč.zúčt.daní.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Annaa Pozri príspevok
Dobrý deň všetci...
V januári 2007 som zistila že som tehotná a do 4/07 som pracovala ďalej. Od tohto času až do materskej som bola PN. Dňa 24.septembra 2007 sa mi narodila dcéra. Dostala som príspevok na prvorodené dieťa a poberám materskú. Platím si aj životnú poistku.
Keďže nechcem aby ma zamestnávateľ podviedol v daniach, potrebujem pomoc. Čo všetko mám odovzdať zamestnávateľovi spolu so žiadosť o vykonanie RZ dane? Čo všetko si môžem uplatniť, keďže poberám materskú, mám životnú poistku a dostala som príspevok na dieťa. Bonus na dieťa poberá manžel.

Ďakujem za odpoveď, veľmi by ste mi pomohli...
Príspevok pri narodení nemá s RZD žiadny súvis.
Rovnako, tvoja materská sa nepočíta do tvojho príjmu pri tvojom RZD. Počítala by sa do tvojho príjmu len v tom prípade, keď si na teba bude uplatňovať odpočet manžel.
Životnú poistku si môžeš uplatniť na zníženie základu dane do výšky 12000,-. Avšak, keďže si robila len 4 mesiace, tak myslím, že na to, aby Ti bola vrátená daň, ktorú si zo mzdy zaplatila, úplne bude stačiť odpočítateľná položka na daňovníka. V tom prípade zamestnávateľovi doručíš len žiadosť o RZD. Ak by si si chcela uplatniť aj tú poistku, tak priložíš doklad o jej výške /ten by Ti mala zaslať poisťovňa/ ku žiadosti.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Dobrý deň,
prosím Vás,ako má postupovať dôchodca,ktorý bol do júna r.2007 zamestnaný a od 1.7.2007 je poberateľ predčasného starobného dôchodku,popri ktorom nie je zamestnaný?
Má podať žiadosť do posledného zamestnania o vykonanie ročného zúčtovania alebo žiadosť o zaslanie potvrdenia o príjmoch a preddavkoch na daň a podať si daňové priznanie sám?
ďakujem za odpoveď
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás,ako má postupovať dôchodca,ktorý bol do júna r.2007 zamestnaný a od 1.7.2007 je poberateľ predčasného starobného dôchodku,popri ktorom nie je zamestnaný?
Má podať žiadosť do posledného zamestnania o vykonanie ročného zúčtovania alebo žiadosť o zaslanie potvrdenia o príjmoch a preddavkoch na daň a podať si daňové priznanie sám?
ďakujem za odpoveď
Môže požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Evanka Pozri príspevok
Môže požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie dane.
a má nárok na odpočet nezdanit.čiastky v celej výške za celý rok.. takže bude mať preplatok na dani,keďže pracoval iba pol roka a mesačne mu bol odpočítavaná iba mesačná odpočit.položka..
áno?

ďakujem moc
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
a má nárok na odpočet nezdanit.čiastky v celej výške za celý rok.. takže bude mať preplatok na dani,keďže pracoval iba pol roka a mesačne mu bol odpočítavaná iba mesačná odpočit.položka..
áno?

ďakujem moc
Áno, má nárok na plnú výšku odpočítateľnej položky.
0 0
Slim Slim

Slim je offline (nepripojený) Slim

Dôchodca / s pekným dôchodkom / bol u nás zamestnaný celý rok 2006. V roku 2007 u nás pracoval na dohodu s príjmom 200 000,-. Teraz sa pýta prečo to má zdanené a tlačí ma aby som mu vykonala Rzd. lebo bol náš zamestnanec. Nemal by si spraviť DP sám??,
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Ak mal len príjmy zo závisl.činnosti,môže vás požiadať ako posledného zamestnávateľa o vykonanie roč.zúčtovania
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať