Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2007

Prosím poraďákov o radu ako je to s nezdaniteľným základom dane ,keď si ho uplatňujem na manželku?
Príklad: Zárobok manželky 100 000Sk
Povinné odvody 20 000Sk
Zárobok 80 000Sk

95616-80000=15616 uplatniť si môžem sumu 15 616Sk?
Usporiadat
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

student, robil na dohodu o vykonani prace cez leto, dva tyzdne. Zarobil 3500,-sk a podpisal dan. vyhlasenie. ine prijmy nemal. Robi daň.priznanie?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Netreba podať daňové priznanie.
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

napriek tomu, ze podpisal danove vyhlasenie a uplatnil si NCZD...ano?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Nemal príjem vyšší ako 47 808 Sk, za to nie je povinnosť podať DP.
0 0
TomosP TomosP

TomosP je offline (nepripojený) TomosP

Díky, Abeli....
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Zamestnanec mi priniesol potvr. o zdan. mzde,kde v r. 09 (zrazené príspevky na dopl.dôch.sporenie - §11) má sumu 700,-- a v r. 10( príspevky na dopl.dôch.sporenie platené zamestnávateľom sumu 720,--. Potrebovala by som vedieť čo s tými príspevkami. Tých 700 korún môžem dať normálne ako odpočitateľnú položku?...A 720,-- mám zahrnuté v r.01...,ináč už nedávam nikde?
0 0
lezko lezko

lezko je offline (nepripojený) lezko

staci cestne prehlasenie
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Študent robil v r.2007 na dohodu 2 mesiace, zarobil spolu 6000,-Sk, nepodpísal vyhlásenie a zrazili mu zrážkovú daň. Môže podať daň.priznanie a daň mu celú vrátia?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Olgica Pozri príspevok
Študent robil v r.2007 na dohodu 2 mesiace, zarobil spolu 6000,-Sk, nepodpísal vyhlásenie a zrazili mu zrážkovú daň. Môže podať daň.priznanie a daň mu celú vrátia?
Áno.
0 0
Miriam1* Miriam1*

Miriam1* je offline (nepripojený) Miriam1*

Ahojte, trápim sa s podobným prípadom: Mám zamestnankyňu s dvoma príjmami v minulom roku. Prvý je 26.000,-Sk a druhý 3.103,-Sk. U oboch si uplatnila nezdaniteľnú časť. Poberá čiastočný invalidný dôchodok 4.300,- Sk. Je invalidný dôchodok od dane oslobodený? Ďakujem.
0 0
Lydium Lydium

Lydium je offline (nepripojený) Lydium

mladá ale učenlivá
Ahojte poradaci,

len by som si rada overila ci rozmyslam spravne. Mam zamestnanca, ktory si podal žiadosť o RZ ale mal príjmy z prenájmu lesov. Keďže celý príjem za rok 2007 predstavuje cca 3.000 Sk považujem ho za oslobodený. Je to správne ?
Vďaka za odpoveď
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Miriam1* Pozri príspevok
Ahojte, trápim sa s podobným prípadom: Mám zamestnankyňu s dvoma príjmami v minulom roku. Prvý je 26.000,-Sk a druhý 3.103,-Sk. U oboch si uplatnila nezdaniteľnú časť. Poberá čiastočný invalidný dôchodok 4.300,- Sk. Je invalidný dôchodok od dane oslobodený? Ďakujem.
Invalidný dôchodok nie je zdaniteľný príjem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Lydium Pozri príspevok
Ahojte poradaci,

len by som si rada overila ci rozmyslam spravne. Mam zamestnanca, ktory si podal žiadosť o RZ ale mal príjmy z prenájmu lesov. Keďže celý príjem za rok 2007 predstavuje cca 3.000 Sk považujem ho za oslobodený. Je to správne ?
Vďaka za odpoveď
Áno .
0 0
artyty artyty

artyty je offline (nepripojený) artyty

abel Pozri príspevok
K tomu zdravotnému poisteniu, ktoré si si platila ako samoplatiteľ: podľa Usmernenia MF SR pri zisťovaní základu dane sa odpočíta poistné, ktoré je podľa Zákona o sociálnom poistení povinná platiť dobrovoľne poistená osoba , preto si myslím, že zdravotné poistenie sa odpočítať nemôže.
Môžte mi prosím niekto potvrdiť alebo opraviť túto odpoveď na moju otázku?Ide mi o to, že keby som si mohla odpočítať aj zdravotné poistenie, ktoré som platila ako dobrovoľne nezamestnaná, mohol by si aj manžel čosi uplatniť Vďaka!
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Dobrý deň,
prosím Vás, existuje nejaká žiadosť o vystavenie POTVRDENIA O PRÍJMOCH Fyz.osoby zo závislej činnosti?
doteraz som našla iba žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania.
čo však zamestnanci,ktorí boli zamestnaní vo viacerých zamestnaniach,potrebujú od predchádzajúcich zamestnávateľov vystaviť potvrdenie o príjme..
ďakujem.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zuzana Boháčová Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás, existuje nejaká žiadosť o vystavenie POTVRDENIA O PRÍJMOCH Fyz.osoby zo závislej činnosti?
doteraz som našla iba žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania.
čo však zamestnanci,ktorí boli zamestnaní vo viacerých zamestnaniach,potrebujú od predchádzajúcich zamestnávateľov vystaviť potvrdenie o príjme..
ďakujem.
To je povinnosť zamestnávateľa, vystaviť potvrdenie o zdaniteľných príjmoch pri ukončení prac.pomeru, aj bez žiadosti.
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Potvrdenie o pr.je povinnosťou zamestnávateľa vystaviť ho, ak nerobí zúčt.dane a z tohoto dôvodu zamestnanec o neho nežiada formou žiadosti
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Žiadosť na potvrdenie nie, len samotné potvrdenie napr. pre účely podielu dane z prijmu /2%/
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

OK, ďakujem Vám moc
0 0
fcela fcela

fcela je offline (nepripojený) fcela

Ak si manželka platila dobrovoľne príspevky na poistné aj tieto sa odpočítajú od vlastného príjmu manželky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať