Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2007

Prosím poraďákov o radu ako je to s nezdaniteľným základom dane ,keď si ho uplatňujem na manželku?
Príklad: Zárobok manželky 100 000Sk
Povinné odvody 20 000Sk
Zárobok 80 000Sk

95616-80000=15616 uplatniť si môžem sumu 15 616Sk?
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
mysimis Pozri príspevok
Dostali sa mi do rúk potvrdenia o príjmoch FO zo závislej činnosti na starých tlačivách. Budú tieto akceptované???
Ak sú datované do 31.12.2007, tak áno. Nové vzory sa používajú až od 1.1.2008. Rozhodujúci je dátum vystavenia.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Informácia pre používateľov DRAK-a:

V DRAK-ovi sú k dispozícií komentáre (návody) ako vyplniť jednotlivé nové tlačivá, používané v procese ročného zúčtovania dane za rok 2007.

A to tu: http://www.porada.sk/t68852-tlaciva-...alizovane.html
0 0
FEFKO PAVOL FEFKO PAVOL

FEFKO PAVOL je offline (nepripojený) FEFKO PAVOL

Som živnostník mam paušalnu 60% daň manželka poberala po cely rok 2007 opatrovatelsky prispevok a bola nezamestnana.
Môžem si narokovať odpočitateľnu položku na manželku v plnej výške 95 616 SK.
Srdečna vďaka za každu odpoveď.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
FEFKO PAVOL Pozri príspevok
Som živnostník mam paušalnu 60% daň manželka poberala po cely rok 2007 opatrovatelsky prispevok a bola nezamestnana.
Môžem si narokovať odpočitateľnu položku na manželku v plnej výške 95 616 SK.
Srdečna vďaka za každu odpoveď.
Opatrovateľský príspevok je od dane oslobodeným príjmom, ale započítava sa do príjmu manželky a tým kráti nárok na nezdaniteľnú čiastku, ak chceš si uplatniť na ňu nezdaniteľnú čiastku. Ak opatr. príspevok bol nižší ako 95616,- tak si môžeš uplatniť iba rozdiel.

P.S. 60% paušálna daň neexistuje, len výdavky uplatnené paušálne, a to buď 40% alebo 60% z príjmov.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Suhlasim so Smithom, len doplnim, ze vyska NCZDM bude zavisiet i od vysky zakladu dane danovnika
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

Ahoj, chcela by som si ujasniť aj moje zuctovanie, ak si manžel chce uplatniť odpoč. položku, tak :
95616 mínus príjem zo zamestnania znížený o odvody poistného(čiže môj čiastkový základ dane z potvrdenia), ale aj preddavkov na daň? (to mi nieje trocha jasné).
K tomu pripočítam príjem materského a ešte príjem z dohody o VP (takžiež sa odpočítava preddavok na daň?)
rodičovský príspevok nepripočítam.
Ďakujem
Naposledy upravil sonka1 : 13.01.08 at 07:38
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

sonka1 Pozri príspevok
Ahoj, chcela by som si ujasniť aj moje zuctovanie, ak si manžel chce uplatniť odpoč. položku, tak :
95616 mínus príjem zo zamestnania znížený o odvody poistného(čiže môj čiastkový základ dane z potvrdenia), ale aj preddavkov na daň? (to mi nieje trocha jasné).
K tomu pripočítam príjem materského a ešte príjem z dohody o VP (takžiež sa odpočítava preddavok na daň?)
rodičovský príspevok nepripočítam.
Ďakujem
95616 mínus hrubá mzda zo zamestnania a z DVP /znížená o odvody do poisťovní/.Ak manžel v roku 2007 dosiahne základ dane rovnajúci sa alebo nižší ako 176,8 násobok platného živ.minima /880464,- Sk/
Naposledy upravil Iwett : 13.01.08 at 08:07 Dôvod: doplnenie
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

dakujem iwett, išlo mi hlavne, či od hrubej mzdy odpočítam aj preddavok na daň, lebo poistné sa odpočítava.
a tých 880 464 bude určite menej....
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

už som to opravila, nech niekoho nepomýlim a ten preddavok sa samozrejme neodpočíta.
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

Ďakujem velmi pekne, ale po prepočítaní sa aj tak do sumy 95616,00 Sk nijako nevmestím s danou, alebo bez nej, aj s materskou.. No čo už
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Prosím vás, aký musí byť príjem pre uplatnenie daňového bonusu na dieťa ?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ada159 Pozri príspevok
Prosím vás, aký musí byť príjem pre uplatnenie daňového bonusu na dieťa ?
1/2 min.mzdy.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

dakujem, chcela som to za celý rok pre SZČO, ale už som to našla.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ada159 Pozri príspevok
dakujem, chcela som to za celý rok pre SZČO, ale už som to našla.
V otázke treba uviesť všetky skutočnosti, aby aj odpoveď bola adekvátna. Odpovedal som v domnení, že sa jedná o zamestnanca, nakoľko sme v téme ročného zúčtovania dane. A to sa netýka szčo.
0 0
ZuzkaOE ZuzkaOE

ZuzkaOE je offline (nepripojený) ZuzkaOE

Krásny večer. Chcela by som sa opýtať, ak potrebujem od zamestnávateľa, aby mi vystavil potvrdenie o príjmoch FO zo záv. činnosti, o preddavkoch na daň..... Idem si robiť DP sama. Je na to nejaké tlačivo na ktorom to mám žiadať, ak áno, ako sa volá, resp. kde by som ho mohla nájsť?
Do akého termínu je potrebné žiadosť podať?
Vďaka za vaše rady.
Naposledy upravil ZuzkaOE : 14.01.08 at 18:04 Dôvod: Doplnenie otázky
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ZuzkaOE Pozri príspevok
Krásny večer. Chcela by som sa opýtať, ak potrebujem od zamestnávateľa, aby mi vystavil potvrdenie o príjmoch FO zo záv. činnosti, o preddavkoch na daň..... Idem si robiť DP sama. Je na to nejaké tlačivo na ktorom to mám žiadať, ak áno, ako sa volá, resp. kde by som ho mohla nájsť?
Do akého termínu je potrebné žiadosť podať?
Vďaka za vaše rady.
Potvrdenie je zamestnávateľ povinný vystaviť zo zákona a to, ak nepožiadaš do 15.2.2008 o vykonanie RZD...
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

najdeme niekde zoznam príjmov, ktoré sa počítajú do príjmov manželky na uplatnenie si NCZDM a ktore prijmy sa nepočítajú do týchto príjmov?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

V § 10ods.5 ZD
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

vikinka Pozri príspevok
V § 10ods.5 ZD
myslela som konkretne tie štátnej socialne davky, s ktorými sa bezne mozeme stretnut....
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Citujem z DRAK-a:

Do vlastného príjmu manželky - manžela sa nezapočítava príjem:
  • daňový bonus,
  • zvýšenie dôchodku pre bezvládnosť,
  • štipendium pri sústavnej príprave na povolanie.
  • štátne sociálne dávky a to..:
  • rodičovský príspevok (zákon č.280/2002 Z.z.),
  • príspevok pri narodení dieťaťa (zákon č.235/1998 Z.z.),
  • zaopatrovací príspevok (zákon č.236/1998 Z.z.),
  • príspevok na pohreb (zákon č.238/1998 Z.z.),
  • príspevky pestúnskej starostlivosti (zákon č.265/1998 Z.z.),
  • prídavok na dieťa (zákon č.600/2003 Z.z.),
  • vianočný príspevok (zákon č.592/2006 Z.z.)
http://www.porada.sk/t68132-nezdanit...ok-2007-a.html

Ak nemáte DRAK-a ešte predplateného, nezaváhajte - do konca januára 2008 je stále možnosť objednať si prístup so zľavou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať