Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2007

Prosím poraďákov o radu ako je to s nezdaniteľným základom dane ,keď si ho uplatňujem na manželku?
Príklad: Zárobok manželky 100 000Sk
Povinné odvody 20 000Sk
Zárobok 80 000Sk

95616-80000=15616 uplatniť si môžem sumu 15 616Sk?
Usporiadat
nicolet nicolet

nicolet je offline (nepripojený) nicolet

Zamestnanec k nam nastúpil auguste r.2007. Na predloženom potvrdení o zdaniteľnej mzde od predchádzajúceho zamestnávateľa má uvedené zaplatené príspevky na doplnkové dôch.poistenie. Keď k nám nastúpil tvrdil že uvedené DDP zrušil. Mám mu zohľadniť pri RZD zaplatenú časť príspevkov na DDP alebo nie? Ďakujem.
0 0
janaZH janaZH

janaZH je offline (nepripojený) janaZH

Dobrý deň.
Je v poriadku jeden rok si uplatniť doplnkové dôchodkové sporenie, alebo životné poistenie a v ďalšom roku nie, resp. naopak (z dôvodu nižšieho príjmu nie je potrebné znižovať základ dane aj o tieto nezdaniteľné časti)?
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den poradáci.
Práve robím ročné zúčtovanie dane za rok 2007 naším zamestancom
a chcem sa opýtať ak im vyšli nedoplatky 4,5,6 korún to im mám tiež strnúť,alebo to je už vysporiadanééé???
Poradte mi prosím vďaka Silvia
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

janaZH Pozri príspevok
Dobrý deň.
Je v poriadku jeden rok si uplatniť doplnkové dôchodkové sporenie, alebo životné poistenie a v ďalšom roku nie, resp. naopak (z dôvodu nižšieho príjmu nie je potrebné znižovať základ dane aj o tieto nezdaniteľné časti)?
Ja myslím, že je to v poriadku. Nieje povinnosť každý rok si uplatniť tieto nezdaniteľné časti.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

SilviaS Pozri príspevok
Dobrý den poradáci.
Práve robím ročné zúčtovanie dane za rok 2007 naším zamestancom
a chcem sa opýtať ak im vyšli nedoplatky 4,5,6 korún to im mám tiež strnúť,alebo to je už vysporiadanééé???
Poradte mi prosím vďaka Silvia
Je to vysporiadané. Nedoplatok do 100Sk sa neplatí.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

SilviaS Pozri príspevok
Dobrý den poradáci.
Práve robím ročné zúčtovanie dane za rok 2007 naším zamestancom
a chcem sa opýtať ak im vyšli nedoplatky 4,5,6 korún to im mám tiež strnúť,alebo to je už vysporiadanééé???
Poradte mi prosím vďaka Silvia
V prípade, že chcú poukázať 2 % daní tak je potrebné zraziť aj tieto smiešne nedoplatky.
0 0
mariannka13 mariannka13

mariannka13 je offline (nepripojený) mariannka13

Ahojte,
môže si zamestnanec odpočítať nezdaniteľnú časť na daňovníka celú alebo len jej časť podľa toho koľko mesiacov bol zamestnaný, napr. 1/2 ak bol zamestnaný 6 mesiacov? predtým bol študentom.
0 0
janaZH janaZH

janaZH je offline (nepripojený) janaZH

mariannka13 Pozri príspevok
Ahojte,
môže si zamestnanec odpočítať nezdaniteľnú časť na daňovníka celú alebo len jej časť podľa toho koľko mesiacov bol zamestnaný, napr. 1/2 ak bol zamestnaný 6 mesiacov? predtým bol študentom.
Nárok na nezdaniteľnú časť majú aj študenti. Takže si uplatní celú nezdaniteľnú časť na daňovníka.
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

drobeceva: RZD je potrebné urobiť do 31.3.2008, do 30.4.2008 Vyhlásenie na 2 %

Je to teda tak, že RZD môžem urobiť vo výplate za marec vyplatenej 10.4.08 ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

breckova Pozri príspevok
drobeceva: RZD je potrebné urobiť do 31.3.2008, do 30.4.2008 Vyhlásenie na 2 %

Je to teda tak, že RZD môžem urobiť vo výplate za marec vyplatenej 10.4.08 ?
vo výplate za marec musíš vrátiť preplatky. RZD musíš urobiť do 31.3.2008
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

breckova Pozri príspevok
drobeceva: RZD je potrebné urobiť do 31.3.2008, do 30.4.2008 Vyhlásenie na 2 %

Je to teda tak, že RZD môžem urobiť vo výplate za marec vyplatenej 10.4.08 ?
Ešte to môžeš aj vo výplate 02/2008 a nič nezmeškáš. Ja to praktizujem takto a mám istotu, že nebudem v časovej tiesni, ani nemusím robiť mimoriadné výplatné listiny.
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

Ďakujem Vám obom za odpovede. Pýtala som sa či môžem urobiť RZD aj vo výplate 03/2008, lebo nestíham všetkých zamestnancov dať do 02/2008. Viem, že to musí byť do 31.03.2008, ale v dani z príjmu by to bolo v tomto prípade zohľadnené až 10.04.2008. Nechcem mať problémy s daňovým úradom.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

breckova Pozri príspevok
Ďakujem Vám obom za odpovede. Pýtala som sa či môžem urobiť RZD aj vo výplate 03/2008, lebo nestíham všetkých zamestnancov dať do 02/2008. Viem, že to musí byť do 31.03.2008, ale v dani z príjmu by to bolo v tomto prípade zohľadnené až 10.04.2008. Nechcem mať problémy s daňovým úradom.
Môžeš.
0 0
breckova breckova

breckova je offline (nepripojený) breckova

Ďakujem
0 0
Vanesa34 Vanesa34

Vanesa34 je offline (nepripojený) Vanesa34

Dobrý deň.
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Známy sporí deťom na stavebnom sporení, kde mu pripisujú úroky a s ních aj daň zrážkou a tiež sporí aj na vkladných knižkách. Môže za deti podať DP a žiadať daň zrážkou zo stavebného spor. a z knižiek naspäť? Vopred ďakujem.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Vanesa34 Pozri príspevok
Dobrý deň.
Chcela by som Vás poprosiť o radu. Známy sporí deťom na stavebnom sporení, kde mu pripisujú úroky a s ních aj daň zrážkou a tiež sporí aj na vkladných knižkách. Môže za deti podať DP a žiadať daň zrážkou zo stavebného spor. a z knižiek naspäť? Vopred ďakujem.
Áno môže podať DP za deti.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

breckova Pozri príspevok
Ďakujem Vám obom za odpovede. Pýtala som sa či môžem urobiť RZD aj vo výplate 03/2008, lebo nestíham všetkých zamestnancov dať do 02/2008. Viem, že to musí byť do 31.03.2008, ale v dani z príjmu by to bolo v tomto prípade zohľadnené až 10.04.2008. Nechcem mať problémy s daňovým úradom.
pokiaľ urobíš RZD do 31.3. a zohľadníš zamestnancom preplatky v mzde za marec 10.4. tak je to v poriadku
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

nicolet Pozri príspevok
Zamestnanec k nam nastúpil auguste r.2007. Na predloženom potvrdení o zdaniteľnej mzde od predchádzajúceho zamestnávateľa má uvedené zaplatené príspevky na doplnkové dôch.poistenie. Keď k nám nastúpil tvrdil že uvedené DDP zrušil. Mám mu zohľadniť pri RZD zaplatenú časť príspevkov na DDP alebo nie? Ďakujem.
Myslím, že to je na rozhodnutí zamestnanca, nie na tebe. Ak to aj máš v potvrdení o príjme od predchádzajúceho zamestnávateľa, tak on v žiadosti o vykonanie RZD má vyplniť, či chce, alebo nie uplatniť tieto príspevky ako odpočet.
Ak DDP zrušil, tak pravdepodobne možno nechce. Ale nemôžeš o tom rozhodnúť ty. Ak si to v žiadosti o RZD neuviedol, tak mu ju nezohľadňuj.
0 0
LenkaBr LenkaBr

LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

Dobrý deň, chcela by som vás poprosiť o radu alebo o uistenie.
Zníženie nezdaniteľnej časti na daňovníka, ak má príjem vyšší ako 100x ŽM vylučuje alebo nevylučuje uplatnenie nezdaniteľnej časti do výšky 12000 zo životného poistenia? (základná NzdČ sa znížila podľa par. na cca 91000).
Ďakujem
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Dobrý den, chcela by som Vas poprosit o radu prvykrat teraz robim za firmu rocne zuctovanie... Poradite mi ako to vypisat do toho tlaciva? Doniesli mi potvrdenia lebo robili vo viacerych firmach...
Napr. u jedneho:
po sčítani v r.01 89 827,-
r. 03: 12 062,-
r. 05 : 0,-
r. 11 : 4 845,-
r. 12 : 651,-
r. 13: 796,-

Deti nemá, ale ma manželku SZČO, ktorá nevykonala činnosť...

A kedze mu to robime ako firma uvadza sa to niekde v tom tlacive?
Dakujem velmi pekne.....
Naposledy upravil zabka83 : 27.02.08 at 11:03
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať