Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2007

Prosím poraďákov o radu ako je to s nezdaniteľným základom dane ,keď si ho uplatňujem na manželku?
Príklad: Zárobok manželky 100 000Sk
Povinné odvody 20 000Sk
Zárobok 80 000Sk

95616-80000=15616 uplatniť si môžem sumu 15 616Sk?
Usporiadat
Osimka Osimka

Osimka je offline (nepripojený) Osimka

Ahojte poraďáci, chcem sa spýtať, keď nedoplatok na dani je 6 Sk, mám to strhnúť zamestnancovi? Aký je interval na vyplatenie a strhnutie dane akú sumu musí prekročiť?Dík
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Osimka Pozri príspevok
Ahojte poraďáci, chcem sa spýtať, keď nedoplatok na dani je 6 Sk, mám to strhnúť zamestnancovi? Aký je interval na vyplatenie a strhnutie dane akú sumu musí prekročiť?Dík
Nedoplatok do 100Sk nestrhávaš, iba ak sa zamestnanec rozhodne použiť 2% z daní.
0 0
Magma Magma

Magma je offline (nepripojený) Magma

Magma Pozri príspevok
Mám 2 zamestnávateľov. Môžem požiadať o RZD toho zamestnávateľa kde som si neuplatňovala NCZD?


posúvam otázku
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Magma Pozri príspevok
Mám 2 zamestnávateľov. Môžem požiadať o RZD toho zamestnávateľa kde som si neuplatňovala NCZD?
Pokiaľ u jedného sa uplatňuje odpočet a u druhého nie tak by sa v prvom rade malo žiadať o RZD u zamestnávateľa kde si uplatňuješ odpočet.

§ 38
Ročné zúčtovanie
(1) Zamestnanec, ktorý v zdaňovacom období poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti a nie je povinný zvýšiť základ dane z dôvodu, že neboli splnené podmienky na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 <strike></strike>ods. 9 až 11, alebo zamestnanec, ktorý okrem zdaniteľných príjmov zo závislej činnosti poberal príjmy, z ktorých sa vyberá daň podľa § 43, pri ktorých neuplatní postup podľa § 43 ods. 7 a nie je povinný zvýšiť základ dane z dôvodu, že neboli splnené podmienky na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane podľa § 11 ods. 9 až 11,môže písomne požiadať posledného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane,122) u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus, najneskôr do 15. februára roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia o vykonanie ročného zúčtovania z úhrnnej sumy zdaniteľnej mzdy od všetkých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane.122) Ak zamestnanec neuplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus v zdaňovacom období u žiadneho zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) môže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania ktoréhokoľvek z nich. Ak zamestnanec nepožiada o ročné zúčtovanie, je povinný podať daňové priznanie (§ 32).
0 0
Osimka Osimka

Osimka je offline (nepripojený) Osimka

Prepáčte, ale chcem sa ešte uistiť. Zamestnanec má v potvrdení o príjme od iného zamestnávateľa príspevok na DDS,ÚS,ŽP - riadok 10 a v riadku 9 zrazené príspevky na doplnkové dôchod.sporenie. Okrem toho má potvrdenia od poisťovní na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane. Všetky tieto sumy mám v ročnom zúčtovaní dane uplatniť do nezdaniteľných častí zamestnancovi?
0 0
Osimka Osimka

Osimka je offline (nepripojený) Osimka

Prosím pomôžte
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

Ahojte ako je to s preplatkami ak zamestnanec ma preplatok na dani 70.-Sk
Dik...................
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Osimka Pozri príspevok
Prepáčte, ale chcem sa ešte uistiť. Zamestnanec má v potvrdení o príjme od iného zamestnávateľa príspevok na DDS,ÚS,ŽP - riadok 10 a v riadku 9 zrazené príspevky na doplnkové dôchod.sporenie. Okrem toho má potvrdenia od poisťovní na uplatnenie nezdaniteľných častí základu dane. Všetky tieto sumy mám v ročnom zúčtovaní dane uplatniť do nezdaniteľných častí zamestnancovi?
Z potvrdenia môžeš podľa mňa použiť len r. 9, pretože len zrazené príspevky na DDS, ktoré zráža a odvádza zamestnávateľ, môžeš uznať a započítať aj bez potvrdenia od príslušnej DDS.
Na uplatnenie odpočtu životnej poistky a účelového sporenia musíš mať potvrdenie z poisťovní. Bez nich to uznať nemôžeš.
0 0
zsazsula zsazsula

zsazsula je offline (nepripojený) zsazsula

zsazsula Pozri príspevok
Ahojte ako je to s preplatkami ak zamestnanec ma preplatok na dani 70.-Sk
Dik...................

posúvam otázku
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

zsazsula Pozri príspevok
Ahojte ako je to s preplatkami ak zamestnanec ma preplatok na dani 70.-Sk
Dik...................
treba mu ho vyplatiť cez mzdu do konca apríla
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ďakujem Janke sm a Jamis za odpovede.
0 0
sofi05 sofi05

sofi05 je offline (nepripojený) sofi05

prosim Vas, ako je to z doplatenim danoveho bonusu za rok 2006 v rocnom zuctovani dane za rok 2007. moze v takom pripade robit RZ zamestnavatel?
daskujem za Vase odpovede
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Pokiaľ chce zamestnanec dodatočne doplatiť daňový bonus za rok 2006, tak ak ste mu robili RZD za rok 2006 a neprihliadalo sa, treba mu vydať potvrdenie o vydaní výsledku RZD a má si podať DP on.

Viď tlačivo:
2.Strana: III.časť
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...a/roczuc05.doc
0 0
LenkaBr LenkaBr

LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

Prosím o radu: Mám zamestnanca, ktorý k nám nastúpil 1.12.07, má dvoch synov, ale kedze priniesol potvrdenia zo školy až v januári 08, DB som za december neuplatnila, hoci mal uhrn prijmov 13505,-. Požiadal ma o vykonanie RZ a priniesol potvrdenie o príjme od min. zamestnávateľa, kde poberal minimálnu mzdu. Uňho si síce uplatnil DB za 11 mesiacov, ale zamestnávateľ (krachujúci) mu ho nevyplatil, co uviedol do potvrdenia. Môžem mu urobiť RZ ja a vyplatiť mu celý DB?

Dakujem.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

sofi05 Pozri príspevok
prosim Vas, ako je to z doplatenim danoveho bonusu za rok 2006 v rocnom zuctovani dane za rok 2007. moze v takom pripade robit RZ zamestnavatel?
daskujem za Vase odpovede
Andyke Pozri príspevok
Pokiaľ chce zamestnanec dodatočne doplatiť daňový bonus za rok 2006, tak ak ste mu robili RZD za rok 2006 a neprihliadalo sa, treba mu vydať potvrdenie o vydaní výsledku RZD a má si podať DP on.

Viď tlačivo:
2.Strana: III.časť
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...a/roczuc05.doc
Súhlasím, len ešte doplním, že on si to nemôže vysporiadať v RZD alebo v DP za rok 2007.
Musíte mu vydať to potvrdenie z RZD za rok 2006, ako už bolo písané, a zamestnanec si musí podať dodatočné DP za rok 2006.
RZD za rok 2007 mu môžete urobiť normálne.
0 0
LenkaBr LenkaBr

LenkaBr je offline (nepripojený) LenkaBr

LenkaBr Pozri príspevok
Prosím o radu: Mám zamestnanca, ktorý k nám nastúpil 1.12.07, má dvoch synov, ale kedze priniesol potvrdenia zo školy až v januári 08, DB som za december neuplatnila, hoci mal uhrn prijmov 13505,-. Požiadal ma o vykonanie RZ a priniesol potvrdenie o príjme od min. zamestnávateľa, kde poberal minimálnu mzdu. Uňho si síce uplatnil DB za 11 mesiacov, ale zamestnávateľ (krachujúci) mu ho nevyplatil, co uviedol do potvrdenia. Môžem mu urobiť RZ ja a vyplatiť mu celý DB?

Dakujem.

Prosím, poraďte, asi nechápem celkom princíp DB. Spomínaný zamestnanec štátu odviedol daň za celý rok len 709,- (za mesiac, keď mal príjem vyšší ako MM), a keďže 11 mesiacov mal príjem len MM - poistné - NZDČ naňho samého, tak daň priebežne bola nulová. Aj napriek tomu, že štátu takmer "nič" neodviedol, dostane vyplatený daňový bonus? + k nemu aj späť tých 709,- Sk?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

LenkaBr Pozri príspevok
Prosím, poraďte, asi nechápem celkom princíp DB. Spomínaný zamestnanec štátu odviedol daň za celý rok len 709,- (za mesiac, keď mal príjem vyšší ako MM), a keďže 11 mesiacov mal príjem len MM - poistné - NZDČ naňho samého, tak daň priebežne bola nulová. Aj napriek tomu, že štátu takmer "nič" neodviedol, dostane vyplatený daňový bonus? + k nemu aj späť tých 709,- Sk?
Áno, presne tak, chápeš to úplne správne.
Podmienkou na uplatnenie DB je príjem za rok vo výške polovice minimálnej mzdy. Je jasné, že ak niekto zarába mesačne napr. minimálnu mzdu, tak po odpočítaní nezdaniteľnej časti na daňovníka mu nevznikne ani v jednom mesiaci v roku preddavok na dani. Ale DB si uplatňovať môže, napr. aj mesačne, dostane ho ešte navyše vyplatený k výplate a zamestnávateľovi ho potom vráti DÚ.
Môj prípad, som na MD do 7/2007. Môj príjem za prvých 6 mesiacov bol vyšší ako polovica minimálnej mzdy. Aj keď som na preddavkoch na daň zaplatila len nejakých 4000,- tak po podaní DP, uplatnení odpočítateľnej položky a vyžiadaní DB za 2 deti od 7/2008 mi z DÚ majú vrátiť cca. 10000,-. Aj keď preddavky na dani boli len 4000,-. ,.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Prosim Vas, mam troch zamestnancov, z ktorych dvaja si robia DP sami, a jednemu robim ja. Chcel by som si iba ujasnit co vsetko je ptorebne vystavit.
Zamestnanec ktory ma prijmy iba zo zavislej prace:
- mam ziadost o vykonanie vypoctu dane...
- vytlacil som Potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti o preddavkoch na dan...
- vykonal Rocne zuctovanie dane
- mam pripravene Hlasenie o vyuctovani dane

Zamestnanec ktory ma prijmy zo zavislej cinnosti ale robi si DP sam:
- iba vystavim Potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti?

Robim to prvykrat, a nemam to este ujasnene co a kedy vyplnit, poslat
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

fizzy Pozri príspevok
Prosim Vas, mam troch zamestnancov, z ktorych dvaja si robia DP sami, a jednemu robim ja. Chcel by som si iba ujasnit co vsetko je ptorebne vystavit.
Zamestnanec ktory ma prijmy iba zo zavislej prace:
- mam ziadost o vykonanie vypoctu dane...
- vytlacil som Potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti o preddavkoch na dan...
- vykonal Rocne zuctovanie dane
- mam pripravene Hlasenie o vyuctovani dane

Zamestnanec ktory ma prijmy zo zavislej cinnosti ale robi si DP sam:
- iba vystavim Potvrdenie o prijmoch FO zo zavislej cinnosti?

Robim to prvykrat, a nemam to este ujasnene co a kedy vyplnit, poslat
zamestnancovi ktorému robíš ročné zúčtovanie tak potrebuješ:
- žiadosť o vykonanie RZD do 15.2.
- vykonať RZD do 31.3.
- vydať kópiu RZD zamestnancovi do 30.4.
- do 30.4. vrátiť zamestnancovi prípadný preplatok
- do konca roka strhnúť zamestnancovi prípadný nedoplatok vyšší ako 100 Sk. Pokiaľ ale chce darovať 2% dane tak treba strhnúť nedoplatok do 30.4. aj menší ako 100Sk


zamestnanec ktorý si robí DP sám
- vystavíš len potvrdenie o príjme

Ešte treba do 31.3. poslať na DÚ ročné hlásenie
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Dakujem,
mam tu male nedoplatky (riakdok 10 v Rocnom zuctovani preddavkov na dan). Zamestnanec chce dat 2% neziskovke, cize tam sa ten nedoplatok zahrnie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať