Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2007

Prosím poraďákov o radu ako je to s nezdaniteľným základom dane ,keď si ho uplatňujem na manželku?
Príklad: Zárobok manželky 100 000Sk
Povinné odvody 20 000Sk
Zárobok 80 000Sk

95616-80000=15616 uplatniť si môžem sumu 15 616Sk?
Usporiadat
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Prosím o radu :
Naša zamestankyňa má manžela na polov. inv. dôchodku a niekedy v priebehu roka 2007 požiadala o rozvod.
1. Bude mať nárok na nezd. časť na manžela ?
2. Aké potvrdenie o jeho príjme musí doložiť, ak to bude spĺňať ?
3. Pri RZD za r. 2006 som zobrala do úvahy potvrdenie z pošty, že je príjemcom ID, kde bola napísaná suma, ktorú mesačne dostával. Bolo to postačujúce potvrdenie, ke´d tam vlastne nebol rozpis výšky dôchodku podľa mesiacov " a vlastne ona žiadala o RZD a vyrátala rozdiel medzi nezd, časťou a jeho vlast. príjmom
Ďakujem !
Naposledy upravil raya1 : 15.01.08 at 17:24
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Ahojte,
vie mi niekto poradit ako je to s rocnym zuctovanim dane pri zamesntancoch?
Do kedy musi poziadat zamestnanec zamestnavatela najneskor ak chce aby mu zuctovanie robil on?
Pripadne co a do kedy treba, respektive netreba zabudnut ?
Vdaka
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Zamestnanec musí požiadať zamestnavateľa o RZD do 15.2.2008.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Bambi23 Pozri príspevok
Ahojte,
vie mi niekto poradit ako je to s rocnym zuctovanim dane pri zamesntancoch?
Do kedy musi poziadat zamestnanec zamestnavatela najneskor ak chce aby mu zuctovanie robil on?
Pripadne co a do kedy treba, respektive netreba zabudnut ?
Vdaka
do 15.02. nasledujuceho roka po skončení zdanovacieho obdobia musí zamestnanec požiadať a priniesť všetky potrebné doklady §38 ZDP
0 0
raya1 raya1

raya1 je offline (nepripojený) raya1

Do 31. januára 2008 dať zamestnancom podpísať „Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti pre rok 2008“
Do 11. februára 2008 vydať zamestnancom "Potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o dani vybranej zrážkou z týchto príjmov a o daňovom bonuse na vyživované deti za rok 2007
Do 15. februára 2008 prijímať od zamestnancov „Žiadosť o vykonanie výpočtu dane z príjmov FO zo závislej činnosti a o vykonanie ročného zúčtovania“
Do 10. marca 2008 vydať „Potvrdenie“ zamestnancom, ktorí nepožiadali zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania dane.

Do 31. marca 2008 vykonať ročné zúčtovanie dane za zamestnancov, ktorí o to požiadali do 15. februára 2008.
Do 31. marca 2008 predložiť daňovému úradu „Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti“
Do 30. apríla 2008 vydať kópiu ročného zúčtovania dane zamestnancom, ktorým zamestnávateľ vykonal ročné zúčtovanie dane. Ak zamestnanec požiada zamestnávateľa o „Potvrdenie o zaplatení dane “ na účely poukázania 2% zaplatenej dane, zamestnávateľ mu ho musí vydať do desiatich dní od doručenia žiadosti


Veľmi dobre a podrobne to vysvetľuje p. Mihál v Drakovi.
0 0
Bambi23 Bambi23

Bambi23 je offline (nepripojený) Bambi23

Iwett Pozri príspevok
do 15.02. nasledujuceho roka po skončení zdanovacieho obdobia musí zamestnanec požiadať a priniesť všetky potrebné doklady §38 ZDP
Co znamena vsetky potrebne doklady?
0 0
ivanaj ivanaj

ivanaj je offline (nepripojený) ivanaj

Ahojte,

co mi musi zdokladovat zamestnankyna ktora v minulom roku nastupila na matersku dovolenku k rocnemu zuctovaniu dane? treba potvrdenie zo socialnej poistovne dolozit ze je na materskej alebo nejaky iny doklad?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ivanaj Pozri príspevok
Ahojte,

co mi musi zdokladovat zamestnankyna ktora v minulom roku nastupila na matersku dovolenku k rocnemu zuctovaniu dane? treba potvrdenie zo socialnej poistovne dolozit ze je na materskej alebo nejaky iny doklad?
Keď na materskú nastúpila zo zamestnania tak s náď máš RLFO do SP, kde si tú zmenu nahlasovala.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Bambi23 Pozri príspevok
Co znamena vsetky potrebne doklady?
vydokladované všetky tvoje príjmy za rok 2007, potvrdenie o príjme manžela/ky/ ak si chce uplatniť nezdaniteľnú časť na ňu, rod listy alebo potvrdenie o návšteve školy ak si uplatnuje bonus, o dôchodku ak poberá.....
0 0
ľudka ľudka

ľudka je offline (nepripojený) ľudka

Neviem, či už niekto pripojil tlačivá vo worde, ak nie, tak ja som našla jedno aj s vysvetlivkami, tak pripájam jedno prázdne a jedno s vysvetlivkami. Peknú prácu.
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

Iwett Pozri príspevok
vydokladované všetky tvoje príjmy za rok 2007, potvrdenie o príjme manžela/ky/ ak si chce uplatniť nezdaniteľnú časť na ňu, rod listy alebo potvrdenie o návšteve školy ak si uplatnuje bonus, o dôchodku ak poberá.....
Súhlasím, no potvrdenie o príjme manžela/lky podla mna mzdárke priniesť nemusí, len ak by chcela od nej poradiť alebo to odsúhlasiť. Stačí ked bude vedieť sumu príjmu manželky. Či už s potvrdením alebo bez neho, za príjem manželky, ktorý uvedie v žiadosti o RZ zodpovedá zamestnanec.
Teda napr. ak poberála v r.2007 len materské a rodičovký príspevok, stačí ak si zráta sumy prijatého materského v roku 2007 a to je jej príjem. Materské vyplatené v januári 2007 je príjmom roku 2006 (ak by bolo vyplatené materské v januári 2008, toto patrí do príjmu 2007).
Alebo sa v niečom mýlim?
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

ľudka Pozri príspevok
Neviem, či už niekto pripojil tlačivá vo worde, ak nie, tak ja som našla jedno aj s vysvetlivkami, tak pripájam jedno prázdne a jedno s vysvetlivkami. Peknú prácu.
Ocenujem prílohy a som prekvapená, že je v RZ možné odpočítať aj dobrovolné poistné (napr. dobrov.nemocenské poistné), lebo sme predpokladali, že to bude možné uplatniť iba v DP.
0 0
Stitch Stitch

Stitch je offline (nepripojený) Stitch

Pomôže mi niekto vyriešiť tento problém?
Zamestnanec:
1.1. - 16.5. 2007 - dobrovoľne nezamestnaný /práca v zahr. na čierno/
nepaltil si žiadne poistenie
17.5. - 15.6. 2007 - zamestnaný
16.6. - 9.9.2007 - dobrovoľne nezamestnaný - platil si dobrovoľne ZP
10.9. - 31.12.2007 - zamestnaný

Môže mu zamestnávateľ vykonať RZD ak mu v žiadosti podpíše, že nemal žiadne iné príjmy????????? Ak doloží potvrdenie o výške poistného zaplateného ako dobrovoľne nezamestnaný, je možné mu ho pri RZD odrátať?
Alebo si musí podať DP?????????

Ide o to, že sa mu v 3/2007 narodil syn a rád by si uplatnil DB a aj zrazené preddavky by mu boli vrátené všetky.
0 0
alenas1 alenas1

alenas1 je offline (nepripojený) alenas1

Zahrňa sa do vlastného príjmu manželky vyplatený a zdanený príjem zo socialneho fondu?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alenas1 Pozri príspevok
Zahrňa sa do vlastného príjmu manželky vyplatený a zdanený príjem zo socialneho fondu?
Ak sa ide o uplatnenie NČ na manželku, tak áno.
0 0
ivanam ivanam

ivanam je offline (nepripojený) ivanam

Poraďte mi prosím, kedy nie sú dodržané podmienky uplatnenia si zníženia základu dane o príspevok na DDS? Mám zamestnanca, ktorý požiadal spoločnosť DDS o vyplatenie nasporenej sumy za posledných 12 mesiacov - umožnili mu to podmienky dohodnuté v zmluve o sporení na DDS.
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

ked niekto bol cast roku 2007 dobrovolne nezamestnany alebo bol na urade prace (a je teraz jedno ci poberal davku v nezamestnanosti alebo nie) a teraz je moj zamestnanec a ziada ma o vykonanie RZD, musi mi dokladovat ze naozaj bol nezamestnany? alebo staci, ze mi podpise tu ziadost - je to jeho nejake cestne prehlasenie?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

brikina Pozri príspevok
ked niekto bol cast roku 2007 dobrovolne nezamestnany alebo bol na urade prace (a je teraz jedno ci poberal davku v nezamestnanosti alebo nie) a teraz je moj zamestnanec a ziada ma o vykonanie RZD, musi mi dokladovat ze naozaj bol nezamestnany? alebo staci, ze mi podpise tu ziadost - je to jeho nejake cestne prehlasenie?
Stačí ak podpíše Žiadosť o vykonanie RZD.
0 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

Prajem každému pekný deň. Na stránke DÚ uverejnili nové tlačivo na vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti. Zaujíma ma či je potrebné vyplniť a dať podpísať zamestnancom tieto nové vyhlásenia alebo sa môžu ponechať doteraz používané?
Ďakujem.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Lilu1 Pozri príspevok
Prajem každému pekný deň. Na stránke DÚ uverejnili nové tlačivo na vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti. Zaujíma ma či je potrebné vyplniť a dať podpísať zamestnancom tieto nové vyhlásenia alebo sa môžu ponechať doteraz používané?
Ďakujem.
Práve včera som bola na školení, kde nám dávali Oznámenie MFSR o uverejnení odporúčaných tlačív v súvislosti s príjmami zo ZČ od 1.1.2008,
kde v bode 4. je uvedené:

"Použitie tlačiva Vyhlásenia na zdanenie príjmov podľa § 36 odsek 6 zákona
platného na roky 2006 a 2007, zamestnávateľmi, ktorí sú platiteľmi dane,
sa akceptuje aj po uverejnení tohto oznámenia."
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať