Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane za rok 2007

Prosím poraďákov o radu ako je to s nezdaniteľným základom dane ,keď si ho uplatňujem na manželku?
Príklad: Zárobok manželky 100 000Sk
Povinné odvody 20 000Sk
Zárobok 80 000Sk

95616-80000=15616 uplatniť si môžem sumu 15 616Sk?
Usporiadat
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Akceptujú použitie tlačiva Vyhlásenie... Takisto predpokladám, že budú akceptovať aj Potvrdenia o príjmoch, ktoré sme vystavovali zamestnancom pri ukončení pracovného pomeru počas roka. V usmernení sa síce píše, že od zverejnenia nových tlačív sa majú používať nové, ale predpokladám, že ak zajtra vystavím zamestnancom Potvrdenie na takom istom tlačive, aké som vystavovala napr. v apríli, tak to nebude porušenie zákona.
http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=6578
0 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

Aňuška Pozri príspevok
Práve včera som bola na školení, kde nám dávali Oznámenie MFSR o uverejnení odporúčaných tlačív v súvislosti s príjmami zo ZČ od 1.1.2008,
kde v bode 4. je uvedené:

"Použitie tlačiva Vyhlásenia na zdanenie príjmov podľa § 36 odsek 6 zákona
platného na roky 2006 a 2007, zamestnávateľmi, ktorí sú platiteľmi dane,
sa akceptuje aj po uverejnení tohto oznámenia."
Ďakujem pekne za pomoc.
0 0
Zuzana2 Zuzana2

Zuzana2 je offline (nepripojený) Zuzana2

Dobrý deň,
ja mám obrovský problém a netýka sa len RZD.
Zamestnávateľ nám naposledy vplatil mzdu za 3/2007 - aj odvody a daň bola naposledy odvedená za tento mesiac.
Odvtedy robím iba výpočet mzdy a vypláca nám z vypočítanej sumy zálohy.
Čiže odvody ani dane nemáme zaplatené za obdobie 4 - 12/2007.
Čo s tým? Máte niekto takéto skúsenosti. Konateľ stále sľubuje, že všetko doplatí do konca januára (uf, to by bolo OK), ale už mu neverím.
0 0
biba187 biba187

biba187 je offline (nepripojený) biba187

Tiež Vás prosím o radu s DP. Ako odpočítateľná položka na manželku tam nejdú prídavky na deti a daňový bonus. A keď si robí manželka DP typ A tak ako príjem sa predpokladám tiež nerátajú prídavky na deti a daňový bonus alebo sa mýlim? Uveďte ma prosím na správnu mieru.
0 0
jamis jamis

jamis je offline (nepripojený) jamis

Rodinné prídavky a daňový bonus sa nezahŕňajú do príjmu.
0 0
moncika moncika

moncika je offline (nepripojený) moncika

mám dotaz manžel bol v roku 2007 SZČO, nedosiahol však žiadny príjem.
Manželka si chce na neho uplatniť odpočítateľnú položku. Použije na zdokladovanie jeho príjmu potvrdenie o podaní maželovho DP? Ide mi hlavne o spôsob zdokladovania jeho príjmu rep. žiadneho príjmu. Ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

moncika Pozri príspevok
mám dotaz manžel bol v roku 2007 SZČO, nedosiahol však žiadny príjem.
Manželka si chce na neho uplatniť odpočítateľnú položku. Použije na zdokladovanie jeho príjmu potvrdenie o podaní maželovho DP? Ide mi hlavne o spôsob zdokladovania jeho príjmu rep. žiadneho príjmu. Ďakujem
Ak ho podá (DP) tak áno. Lenže ak nebol príjem, tak nie je dôvod mať o tom doklad. Okrem toho, manželka tento údaj bude preukazovať až pri prípadnej daňovej kontrole, alebo ak ju alebo manžela DÚ vyzve.
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

prosim vas, chcem sa spytat, ci náhrada za bolest a sťazenie spoločenského uplatnenia - ktore sa vyplaca pri pracovných urazoch, ci sa berie do pzdanitelneho príjmu danovnika alebo nie. (predpokladam, ze davak za urazoveho poistenia nejde do zdanitelneho prijmu, tak ako napr. nemocenske)

a druha otazka, ak si chce manzel uplatnit manzelku ako NCZD a ona mala vyplatenú hore spominanu nahradu, bere sa to do jej prijmu na ucely uplatnenia si NCZD?
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

jess Pozri príspevok
Ak vystavím potvrdenie o príjme pre zamestnankyňu, pre jej manžela na odpočet, robím jej ešte ročné zúčtovanie dane ?


Prosím, aké tlačivo sa použije na potvrdenie o príjme pre zamestnankynu, pre manžela na odpočet? Ďakujem
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
dopravca Pozri príspevok
Prosím, aké tlačivo sa použije na potvrdenie o príjme pre zamestnankynu, pre manžela na odpočet? Ďakujem
Ja som vypísala klasické "Potvrdenie o príjmoch FO zo závislej činnosti".
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

dopravca Pozri príspevok
Prosím, aké tlačivo sa použije na potvrdenie o príjme pre zamestnankynu, pre manžela na odpočet? Ďakujem
Zamestnancovi dáš Potvrdenie o príjme.... a ona si ho starostlivo odloží doma do dokumentov pre prípadnú daňovú kontrolu v budúcnosti. Manžel ho nikde nedokladá, ani zamestnávateľovi na uplatnenie odpočít. položky, iba v žiadosti svojmu zamestnávateľovi uvedie výšku príjmu manželky.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Pri dokladovaní príjmu pre manžela/manželku
nezabudnúť ešte na príjem z náhrady príjmu pri dočasnej PN, ktorý
nie je na Potvrdení o zdaniteľnej mzde. Ja to zvyknem urobiť tak,
že na potvrdenie úplne dolu napíšem ešte "Zamestnancovi bola vyplatená
náhrada príjmu pri DPN v sume ....."
0 0
brikina brikina

brikina je offline (nepripojený) brikina

brikina Pozri príspevok
prosim vas, chcem sa spytat, ci náhrada za bolest a sťazenie spoločenského uplatnenia - ktore sa vyplaca pri pracovných urazoch, ci sa berie do pzdanitelneho príjmu danovnika alebo nie. (predpokladam, ze davak za urazoveho poistenia nejde do zdanitelneho prijmu, tak ako napr. nemocenske)

a druha otazka, ak si chce manzel uplatnit manzelku ako NCZD a ona mala vyplatenú hore spominanu nahradu, bere sa to do jej prijmu na ucely uplatnenia si NCZD?
posuvam otazku
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

brikina Pozri príspevok
prosim vas, chcem sa spytat, ci náhrada za bolest a sťazenie spoločenského uplatnenia - ktore sa vyplaca pri pracovných urazoch, ci sa berie do pzdanitelneho príjmu danovnika alebo nie. (predpokladam, ze davak za urazoveho poistenia nejde do zdanitelneho prijmu, tak ako napr. nemocenske) - nerozumiem, čo si sa chcela spýtať

a druha otazka, ak si chce manzel uplatnit manzelku ako NCZD a ona mala vyplatenú hore spominanu nahradu, bere sa to do jej prijmu na ucely uplatnenia si NCZD?
Na 1. otázku - tieto príjmy sú oslobodené od dane
Na 2. otázku - áno, berie sa to do vlastného príjmu manželky.
0 0
povaha povaha

povaha je offline (nepripojený) povaha

som usmievavá :-)
V rámci RZ sa chcem spýtať kedy si zamestnanec môže uplatniť odpočítateľnú položku na manželku. Totiž zamestnancova manželka bola minulý rok na rodičovskom príspevku do dátumu 06.12.2007, kedy nastúpila do práce. Ked budem vykonávať RZ jej, môže si jej manžel uplatniť na ňu ešte nezdaniteľnú časť? Veľmi pekne Ďakujem za odpoveď.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

povaha Pozri príspevok
V rámci RZ sa chcem spýtať kedy si zamestnanec môže uplatniť odpočítateľnú položku na manželku. Totiž zamestnancova manželka bola minulý rok na rodičovskom príspevku do dátumu 06.12.2007, kedy nastúpila do práce. Ked budem vykonávať RZ jej, môže si jej manžel uplatniť na ňu ešte nezdaniteľnú časť? Veľmi pekne Ďakujem za odpoveď.
môže si uplatniť odpočítateľnú položku na manželku vo výške rozdielu medzi jej zdaniteľným príjmom za rok a sumou 95616 / ak nepresiahne manželov základ sumu 880465,- Sk/
Naposledy upravil Iwett : 22.01.08 at 16:50 Dôvod: oprava
0 0
povaha povaha

povaha je offline (nepripojený) povaha

som usmievavá :-)
môže si uplatniť odpočítateľnú položku na manželku vo výške rozdielu medzi jej zdaniteľným príjmom za rok a sumou 95616 / ak nepresiahne manželov základ sumu 880465,- Sk/
Si zlatá, ďakujem, ešte jedna podotázka: jej zdaniteľným príjmom máš na mysli len príjem-mzdu za časť mesiaca decembra- kedy nastúpila opäť do zamestnania po rodčovskom príspevku? Rodičovský príspevok je nezdaniteľným príjmom na účely RZ, však? Teda dúfam...:-)) a tebe opäť ďakujem za odovzdanie časti nadobudnutých vedomostí:-)
0 0
povaha povaha

povaha je offline (nepripojený) povaha

som usmievavá :-)
Pôvodca textu príspevku: povaha
V rámci RZ sa chcem spýtať kedy si zamestnanec môže uplatniť odpočítateľnú položku na manželku. Totiž zamestnancova manželka bola minulý rok na rodičovskom príspevku do dátumu 06.12.2007, kedy nastúpila do práce. Ked budem vykonávať RZ jej, môže si jej manžel uplatniť na ňu ešte nezdaniteľnú časť? Veľmi pekne Ďakujem za odpoveď.

môže si uplatniť odpočítateľnú položku na manželku vo výške rozdielu medzi jej zdaniteľným príjmom za rok a sumou 95616 / ak nepresiahne manželov základ sumu 880465,- Sk/
JEJ ZDANITEĽNÝ PRÍJEM JE TEDA IBA (MZDA ZA ČASŤ MESIACA 12/2007, KEDY NASTÚPILA PO RODIČOVSKOM PRÍSPEVKU DO PRÁCE?) ´DAKUJEM MOC ZA POMOC
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

povaha Pozri príspevok
môže si uplatniť odpočítateľnú položku na manželku vo výške rozdielu medzi jej zdaniteľným príjmom za rok a sumou 95616 / ak nepresiahne manželov základ sumu 880465,- Sk/
Si zlatá, ďakujem, ešte jedna podotázka: jej zdaniteľným príjmom máš na mysli len príjem-mzdu za časť mesiaca decembra- kedy nastúpila opäť do zamestnania po rodčovskom príspevku? Rodičovský príspevok je nezdaniteľným príjmom na účely RZ, však? Teda dúfam...:-)) a tebe opäť ďakujem za odovzdanie časti nadobudnutých vedomostí:-)
dobre to máš naštudované, rodičovský príspevok sa do príjmu manželky nezahŕňa
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

ano, iba mzda zo ZČ za časť 12/2007
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať