Zavrieť

Porady

Cena PHM a spotreba

pefu pefu

pefu je offline (nepripojený) pefu

Viaceri diskutujuci v porade i mimo nej hovoria, ze pri vypocte nahrad za spotrebovane PHM sa pocita priemerna cena PHM za cely mesiac. Kde to je uvedene? ja som stale pouzival ceny zo stranky slovnaftu, poznam ludi, ktori to tak robia a danovaci im to schvalili.

K tomu otazka: mozem mat vo vypocitanych cest. nahradach aj viac prejdenych kilometrov - tj spotrebovanych litrov - ako som nakupil (tj ake mam uvedene v nakupoch nezahrnovanych do zakladu dane)?

A este: pri sukromnom aute pouzivanom na podnikanie som si v r. 2003 mohol uplatniť základnú náhradu, prvych 10 mesiacov 2004 bude iba nahrada za spotrebovane phm a november december opat aj zakladna nahrada?


dakujem
Usporiadat
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Nemáte s tým niekto skúsenosť?
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Džanka Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa opýtať, či náš zamestnanec, český štátny príslušník ktorý používa svoje auto na pracovné účely si môže bez problémov robiť cesťáky. Môže. V zákone o cestovných náhradách nie je odvolávka na štátnu príslušnosť zamestnanca.
Nebude problém, že auto je prihlásené v ČR? Tiež sa chcem spýtať, čo v tom prípade s cestou daňou? Cestná daň musí byť zaplatená na Slovensku. Ďakujem
Odpoveď v texte.
0 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

Dobry deň, budem sa opäť pýtať už niekoľkokrat zodpovedané,ale predsa potrebujem pomoc, resp. odpoveď na ujasnenie .

SZČO kupil nove MV na leasing. Je platcom DPH.
- DPH s leasingu neuplatnim, ani zo splátok leasingu , leasing davam do VOZD,alebo nie, ked budem odpisovat auto?
- ako s uplatnenim DPH pri kupe PHM. Možem celu DPH uplatnit z bločkou?

Dakujem a voperd sa ospravedlňujem za moju už niekoľkokrat opakovanú otazku ...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
andyt Pozri príspevok
Dobry deň, budem sa opäť pýtať už niekoľkokrat zodpovedané,ale predsa potrebujem pomoc, resp. odpoveď na ujasnenie .

SZČO kupil nove MV na leasing. Je platcom DPH.
- DPH s leasingu neuplatnim, ani zo splátok leasingu , leasing davam do VOZD,alebo nie, ked budem odpisovat auto? NIE do nákladov idú odpisy
- ako s uplatnenim DPH pri kupe PHM. Možem celu DPH uplatnit z bločkou? DPH z PHM idú do nákladov - treba viesť knihu jázd

Dakujem a voperd sa ospravedlňujem za moju už niekoľkokrat opakovanú otazku ...
viac nájdeš ak si do vyhľadávača dáš lízing, PHM, jazdy.... je tu toho veľa.
0 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

ďakujem , čiže tým že je plátca DPH má nárok z PHM na odpočet DPH ( celej DPH? ) a musi si samozrejme viesť knihu....
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
andyt Pozri príspevok
ďakujem , čiže tým že je plátca DPH má nárok z PHM na odpočet DPH ( celej DPH? ) a musi si samozrejme viesť knihu....
ano celej .
0 0
andyt andyt

andyt je offline (nepripojený) andyt

DAkujeeem
0 0
bety4 bety4

bety4 je offline (nepripojený) bety4

ahojte vie mi niekto poradit ako sa robia cesty v programe MRP JÚ+sklad? podnikatel ma auto v podnikani, odpisujem ho a potrebujem dorobit knihu jazd za cely minuly rok. nahodila som si datum, kde cestoval a kolko stal benzin v ten den ale neviem ci tam treba aj nieco ine. Vopred dakujem za odpovede.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

bety4 Pozri príspevok
ahojte vie mi niekto poradit ako sa robia cesty v programe MRP JÚ+sklad? podnikatel ma auto v podnikani, odpisujem ho a potrebujem dorobit knihu jazd za cely minuly rok. nahodila som si datum, kde cestoval a kolko stal benzin v ten den ale neviem ci tam treba aj nieco ine. Vopred dakujem za odpovede.
bety4, pozri sem
http://www.porada.sk/770427-post2.html
tiež odporúčam uvádzať text "auto v obchodnom majetku" , lebo v podnikaní môže byť aj prenajaté vozidlo . MRP nepoznám - poradia iní alebo si vyhľadaj na porade je toho dosť o MRP.
0 0
bety4 bety4

bety4 je offline (nepripojený) bety4

dakujem
0 0
unaghy unaghy

unaghy je offline (nepripojený) unaghy

sway Pozri príspevok
ano celej .
Musím nesúhlasiť! Sumu DHP z nákupu PHM, ktorú si chce odpočítať musí krátiť o percento súkromných jázd, v prípade ak také boli (podľa evidencie prevádzky vozidla). Zákon 222/2004 + novela 2007 § 49 ods. 2: "Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ..." (a súkromná jazda touto dodávkou nie je).
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
unaghy Pozri príspevok
Musím nesúhlasiť! Sumu DHP z nákupu PHM, ktorú si chce odpočítať musí krátiť o percento súkromných jázd, v prípade ak také boli (podľa evidencie prevádzky vozidla). Zákon 222/2004 + novela 2007 § 49 ods. 2: "Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ..." (a súkromná jazda touto dodávkou nie je).
nesúhlasím s nesúhlasom

Dotyčný sa pýtal jasne a dostal jasnú odpoveď, zmienka o požívaní MV na súkromné účely nebola... je to iná problematika..., ocenila by som tento príspevok ako doplnok alebo upozornenie, rozhodne nie nesúhlas.
0 0
deli_il deli_il

deli_il je offline (nepripojený) deli_il

Paula Pozri príspevok
napr.:
(link som vytiahla zo staršieho príspevku, iste sú aj novšie údaje)
tie linky na susr uz nefunguju. uz maju asi novy system.

pozri si to radsej na benzin.sk
0 0
palio palio

palio je offline (nepripojený) palio

[quote=Manual;682395]Podľa môjho názoru priemer nemôžeš robiť, pretože dokladovať treba v čase nákupu, viď citáciu zo Zákona o DzP. A priemerná cena podľa mňa nie je cena v čase nákupu aj keď pravdu povediac pri výpočte paušálnej náhrady tam bude len halierový rozdiel.
Citácia... ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)
No neviem si dost dobre predstavit ktrore prejdene kilometre budes pocitat a k nej cenu napr. pri sukromnom aute. Niekedy prejazdim 50km (nepotrebujem tankovat - mozem dat blok, az par dni po prac ceste ?- kupoval som po pred tym nie vzdy odkladam blok:-( ) alebo zase natankujem na jednej pracovnej ceste a pri druhej o tyzden dva vykazem co ? musim tankovat stale aspon 1liter? Na druhej strane asi by bolo blbe dat jeden blocek a k nemu 5tis km. Zda sa mi nie vzdy realne zabezpecit doklad. Chce to vyklad od MPaSV. Ma ho niekto ? Ma sa viest kniha jazd, prejdene kilometre a tankovania aj u sukromneho auta aj to co prejde svokra na nom :-) Zatial prikladam minimalne jeden blocek o tankovani a pocitam s jednou cenou.
0 0
Barakon Barakon

Barakon je offline (nepripojený) Barakon

Bohužiaľ, tohto roku v zmysle nového zákona o dani s príjmu, sa už neuvádza cena benzínu v deň použitia vozidla, ale skutočná cena nákupu pohonných látok, ale je to v prípade zaradeného vozidla do podnikania.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

palio Pozri príspevok
...Ma sa viest kniha jazd, prejdene kilometre a tankovania aj u sukromneho auta aj to co prejde svokra na nom :-) Zatial prikladam minimalne jeden blocek o tankovani a pocitam s jednou cenou.
NIE. Ak sa používa vozidlo nezaradené do obchodného majetku SZČO, vykazujú sa iba tie km, ktoré boli odjazdené na pracovný účel.
0 0
pufamuf pufamuf

pufamuf je offline (nepripojený) pufamuf

obyčajný človek
V inom príspevku na porade som predvčerom čítal, že je potrebné zapísať aj jazdu na súkromný účel a do knihy jázd napísať súkromný účel.
Bolo to niekde v "daň z motorového vozidla". Teraz neviem, kde je pravda.
Ak som to dobre pochopil .
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

pufamuf Pozri príspevok
V inom príspevku na porade som predvčerom čítal, že je potrebné zapísať aj jazdu na súkromný účel a do knihy jázd napísať súkromný účel.
Bolo to niekde v "daň z motorového vozidla". Teraz neviem, kde je pravda.
Ak som to dobre pochopil .

Pravda je tam, že inak má vyzerať kniha jázd u vozidla zaradeného do podnikania (do majetku firmy) a inak u nezaradeného.
0 0
pufamuf pufamuf

pufamuf je offline (nepripojený) pufamuf

obyčajný človek
Paula Pozri príspevok
Pravda je tam, že inak má vyzerať kniha jázd u vozidla zaradeného do podnikania (do majetku firmy) a inak u nezaradeného.

Ďakujem za upresnenie.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

pufamuf Pozri príspevok
V inom príspevku na porade som predvčerom čítal, že je potrebné zapísať aj jazdu na súkromný účel a do knihy jázd napísať súkromný účel.
Bolo to niekde v "daň z motorového vozidla". Teraz neviem, kde je pravda.
Ak som to dobre pochopil .
Pri vozidle firemnom, t.j. zaradenom do obchodného majetku SZČO, sa vedie KNIHA JÁZD, kde sa musia zapísať všetky km - aj na súkromný účel.
Pri súkromnom vozidle sa vedie evidencia jazd a to len km na pracovný účel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať