Zavrieť

Porady

Interné doklady

Prosím Vás interné doklady robíte aj ručne-naúčtovávate perom na interný doklad aj do programu?Alebo to naúčtujete do programu a ručne už neúčtujete?
Usporiadat
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Dokladom je rekapitulácia výplat, kde je uvedený aj záväzok voči poisťovniam a DÚ, ktorá je v podstate interný doklad, ale na základe tejto rekapitulácie neúčtuješ v peňažnom denníku, len eviduješ záväzok do knihy záväzkov. Je jedno ako si označíš záväzok. Ja si to značím v knihe záväzkov napr. mzdy za január 2005 - "M 200501", mzdy za február "M200502" atď. V peňažnom denníku účtuješ na základe pohybu peňazí výdavok. ID v JU je taký, na základe ktorého účtuješ v peňažnom denníku, a to sú napríklad tie odpisy DM.
Aspoň ja to chápem takto.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
petra:-)
Dokladom je rekapitulácia výplat, kde je uvedený aj záväzok voči poisťovniam a DÚ, ktorá je v podstate interný doklad, ale na základe tejto rekapitulácie neúčtuješ v peňažnom denníku, len eviduješ záväzok do knihy záväzkov. Je jedno ako si označíš záväzok. Ja si to značím v knihe záväzkov napr. mzdy za január 2005 - "M 200501", mzdy za február "M200502" atď. V peňažnom denníku účtuješ na základe pohybu peňazí výdavok. ID v JU je taký, na základe ktorého účtuješ v peňažnom denníku, a to sú napríklad tie odpisy DM.
Aspoň ja to chápem takto.
Ď a k u j e m

Konečne odpoveď, po ktorej som to pochopila.
0 0
niklo niklo

niklo je offline (nepripojený) niklo

prosim Vas, ked účtujem cez ID vyúčtovanie mesačnej zálohy, vrátenie penazi do pokladne robím tiez cez ID, alebo to zapisem do pokladnicnej knihy.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
niklo
prosim Vas, ked účtujem cez ID vyúčtovanie mesačnej zálohy, vrátenie penazi do pokladne robím tiez cez ID, alebo to zapisem do pokladnicnej knihy.
Vrátenie peňazí sa účtuje cez pokladňu, cez PPD-príjem peňazí.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať