Zavrieť

Porady

delenie externého HD

piry piry

piry je offline (nepripojený) piry

K pc mám pripojený zálohovací externý hd /cez usb/, a v súvislosti s tým, že ho používajú aj deti, uvažujem o jeho rozdelení na časť "verejnú" a pracovnú, ktorá by bola nejako zabezpečená. S delením diskov nemám žiadne skúsenosti, program na zazichrovanie foldrov mám. Nemáte vedomosť o nejakom free programe na delenie diskov s dátami, úplne najlepšie v slovanskom jazyku?
Ďakujem za rady, alter link.
Usporiadat
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

nestahujes rapidshare ale iba subory z neho
rapidshare je nazov sluzby

a uz mas iny externy disk? pretoze my sa bavime uz o deleni externeho disku
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

piry Pozri príspevok
K pc mám pripojený zálohovací externý hd /cez usb/, a v súvislosti s tým, že ho používajú aj deti, uvažujem o jeho rozdelení na časť "verejnú" a pracovnú, ktorá by bola nejako zabezpečená. S delením diskov nemám žiadne skúsenosti, program na zazichrovanie foldrov mám. Nemáte vedomosť o nejakom free programe na delenie diskov s dátami, úplne najlepšie v slovanskom jazyku?
Ďakujem za rady, alter link.
Inak, keď to máš externý disk (teraz som to všimol) a nie je to systémový, tak ten sa dá spravovať a deliť aj priamo vo Windowsoch.

Pre XP treba ísť cez Start > Nastavenie > Ovládací panel > Nástroje na správu > tam vyber Správa počítača > a v novom okne Správa diskov. Vista bude mať predpokladám tiež niečo podobné.

Tam sa ti zobrazia disky, fyzické aj logické, ktoré môžeš rozdeľovať a formátovať.

Najlepšie je presunúť všetky dokumenty z externého disku na iný disk (napr. na interný), naformátovať ho, rozdeliť na toľko častí, koľko potrebuješ a môžeš znovu presunúť súbory (dokumenty) späť na externý disk.

Nepotrebuješ ani sťahovať ani inštalovať žiadnu dodatočnú aplikáciu.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

cowboyka Pozri príspevok
takže radšej ten Rapidshare nemám sťahovať??? Zatiaľ to zvažujem, či si radšej nekúpim externý disk a hotovo
Ty si to este nestahla ?
0 0
cowboyka cowboyka

cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

nie nestiahla, nemala som nato teraz čas, ale dohodla som sa so známym, čo robí s počítačmi, že keď bude v KE, tak mi príde nastaviť a urobiť celý komp a idem kupovať ďalšie disky, takže zatiaľ čakám, ale dík za help.
0 0
Vlado.s Vlado.s

Vlado.s je offline (nepripojený) Vlado.s

Taký klasický východniar
Chobot Pozri príspevok
Inak, keď to máš externý disk (teraz som to všimol) a nie je to systémový, tak ten sa dá spravovať a deliť aj priamo vo Windowsoch.

Pre XP treba ísť cez Start > Nastavenie > Ovládací panel > Nástroje na správu > tam vyber Správa počítača > a v novom okne Správa diskov. Vista bude mať predpokladám tiež niečo podobné.

Tam sa ti zobrazia disky, fyzické aj logické, ktoré môžeš rozdeľovať a formátovať.

Najlepšie je presunúť všetky dokumenty z externého disku na iný disk (napr. na interný), naformátovať ho, rozdeliť na toľko častí, koľko potrebuješ a môžeš znovu presunúť súbory (dokumenty) späť na externý disk.

Nepotrebuješ ani sťahovať ani inštalovať žiadnu dodatočnú aplikáciu.
Prosim Vas ako vlastne mam rozdelit ten disk cez windows ak sa preklikam az k 'sprava diskov', ukaze mi disky, no v pravokliku nemam moznost ako 'rozdelit disk' alebo nieco podobne. Skusal som zistit ako, no nepodarilo sa. Akurat sa mi z mojho externeho HDD podarilo spravit aktivny disk, co neviem ci je dobre, ale uz tam nieje moznost vratit to spat. Ide mi o rozdelenie Externeho 320 GB disku pripojeneho cez USB na 2 a viac casti. Pojde to cez ten windows? Ci budem musiet stiahnut nejaky program? Vdaka.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ahojte. Zadovažil som si ext.HDD Verbatim 1TB. Disk je od vyrobcu naformatovany na FAT32. To mam tak nechať? Ved používam W XP a jeho suborovy system je NTFS.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

duves Pozri príspevok
Ahojte. Zadovažil som si ext.HDD Verbatim 1TB. Disk je od vyrobcu naformatovany na FAT32. To mam tak nechať? Ved používam W XP a jeho suborovy system je NTFS.
Win XP dokáže pracovať aj s HDD formátovaným na FAT32. Akurát keby si formátoval disk, tak myslím, že ponúkne len formátovanie na NTFS.
0 0
Stevo5 Stevo5

Stevo5 je offline (nepripojený) Stevo5

duves Pozri príspevok
Ahojte. Zadovažil som si ext.HDD Verbatim 1TB. Disk je od vyrobcu naformatovany na FAT32. To mam tak nechať? Ved používam W XP a jeho suborovy system je NTFS.
Neviem na čo ten disk mieniš používať, ale na bežné použitie je to spústa miesta. Mal by si ten disk rozdeliť na 2 - 3 partície a sformátovať na NTFS.
WinXP síce bez problémov pracuje s FAT32, ale NTFS je novší, vyspelejší formát.

Disk 1TB ak je rozdelený na partície primeranej veľkosti, ľahšie sa spravuje, v dátach je lepší prehľad. V prípade poškodenia niektorej partície ( súborový systém ) máš problém len s časťou disku, ostatné partície ( a dáta) sú v poriadku.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ano, moj ciel je ho rozdelit.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Cha, že Verbatim! Je to Samsung HD103SI! Cez speedfan nie je detekovana teplota. Idem sa nan este pozriet cez everest.
Takže tento zazrak je tam uloženy:
http://www.samsung.com/global/busine...8&model_cd=440&



0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Takže páni!
HDD nejde naformatovať na NFTS suborovy system.
Partition Magic mi hned po rychlom naformatovani NFTS cez prieskumnika nasledne vypisal, že disk je chybny. Už som myslel, že je po disku.
Oživit disk pomohla formatovacia utilitka od Verbatim, ktorou som to naformatoval na povodny FAT32. Nasledne až potom mi Partition Magic dovolil rozdelit disk na particie ako som potreboval. Až jednotlive particie sa dali naformatovat na NFTS.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
hmm,, mno to bude mozno tou "veľkosťou"....
osobne preferujem viac mensich HDD ako jeden giganticky...
uz len kvoli rychlosti a moznosti zalohy celeho hdd na iny disk...
(mam 3 ext HDD,, WD passport 160GB, 320GB a 500GB)
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
duves Pozri príspevok
...HDD nejde naformatovať na NFTS suborovy system.Partition Magic mi hned po rychlom naformatovani NFTS cez prieskumnika nasledne vypisal, že disk je chybny...
Skôr som zachytil diskusie, že je problém naformátovať na FAT...
Na jednom fóre rozvádzal jeden chyby partition manageru - jednou z jeho chýb je aj práca s veľkými diskami.
Samotný Windows s nainštalovaným SP2 by mal zvládať správu diskov do 2TB...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Stefan2005 Pozri príspevok
Skôr som zachytil diskusie, že je problém naformátovať na FAT...
Na jednom fóre rozvádzal jeden chyby partition manageru - jednou z jeho chýb je aj práca s veľkými diskami.
Samotný Windows s nainštalovaným SP2 by mal zvládať správu diskov do 2TB...
No ved píšem, že part.magic to po deleni naformatoval na NFTS.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Chlapi a viete niekto poradiť či da vytvoriť particia na 8GB SDHC karte? Potrebujem kartu rozdelit na 4GB a 4GB.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
no neviem ci to pojde na karte alebo usb kluci kedze sa tvari ako "removable" medium,,,,,
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

duves Pozri príspevok
Chlapi a viete niekto poradiť či da vytvoriť particia na 8GB SDHC karte? Potrebujem kartu rozdelit na 4GB a 4GB.
TOuto otázkou som sa zapodieval nedávno aj ja. Po prehľadaní rôznych príspevkov som zisti, že v XP sa flash (vymeniteľné médium ako USB kľúč, SD karta a pod. karty) nedajú rozdeliť na partície. Bolo to možné len v v staršej verzii Windows, v príspevkoch uvádzali Win. 2000 alebo Win 95, tam to vraj išlo.

Win XP a vyššie pracujú s flash diskom len ako s jednou partíciou.

Existujú ale aplíkácie, ktoré čiastočne dokážu urobiť virtuálnu partíciu, resp. na médiu vytvoria jeden samostatný súbor, v ktorm sú bezpečne uložené súbory - vidieť sa dajú len cez aplikáciu po zadaní hesla. Čiže tou aplikáciou si napr. vytvoríš priestor napr. 2 GB, v Exploreri to budeš vidieť len ako jeden súbor s neznámou koncovkou, ktorého celková veľkosť je 2GB a to čo je v ňom uvidíš len cez tú aplikáciu. Väčšinou sú tieto aplikácie predinštalované na USB kľúčoch, napr. na mojom PQI kľúči sa to volá USB Notebook, Verbatim to má ako SafeHouseExplorer.

Ale urobiť to, aby v exploreri si videl na kľúči (alebo SD karte) 2 partície, napr. M: a N: sa v XP bohužiaľ nedá.
Naposledy upravil Chobot : 29.05.09 at 09:10
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Chobot Pozri príspevok
TOuto otázkou som sa zapodieval nedávno aj ja. Po prehľadaní rôznych príspevkov som zisti, že v XP sa flash (vymeniteľné médium ako USB kľúč, SD karta a pod. karty) nedajú rozdeliť na partície. Bolo to možné len v v staršej verzii Windows, v príspevkoch uvádzali Win. 2000 alebo Win 95, tam to vraj išlo.

Win XP a vyššie pracujú s flash diskom len ako s jednou partíciou.

Existujú ale aplíkácie, ktoré čiastočne dokážu urobiť virtuálnu partíciu, resp. na médiu vytvoria jeden samostatný súbor, v ktorm sú bezpečne uložené súbory - vidieť sa dajú len cez aplikáciu po zadaní hesla. Čiže tou aplikáciou si napr. vytvoríš priestor napr. 2 GB, v Exploreri to budeš vidieť len ako jeden súbor s neznámou koncovkou, ktorého celková veľkosť je 2GB a to čo je v ňom uvidíš len cez tú aplikáciu. Väčšinou sú tieto aplikácie predinštalované na USB kľúčoch, napr. na mojom PQI kľúči sa to volá USB Notebook, Verbatim to má ako SafeHouseExplorer.

Ale urobiť to, aby v exploreri si videl na kľúči (alebo SD karte) 2 partície, napr. M: a N: sa v XP bohužiaľ nedá.
Chobot, mne nie je problem si na jeden HDD nainstalovat w2000. Len potrebujem vediet, ci to pojde. Aby som vysvetlil situaciu. Ja na fotoaparate Canon kompakte využívam CHDK upravene firmware, ktore bootuje z SD karty. No funguje to iba pri kartach do 4GB SDHC.
Tak preto uvažujem ako rozdeliť 8GB kartu.
0 0
alextv alextv

alextv je offline (nepripojený) alextv

Ahoj na delenie disku používam Partition magic je to celkom jednoduchý program, síce nie je v slovenčine ale ovládanie je jednoduché...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
.... jeden postup tvorby particií na USB je uvedený tu:

http://www.lancelhoff.com/multi-part...ve-in-windows/

P.S. Okrem toho niektoré USB 2.0 disky sú dodávané spolu so softvérom „Format.exe“. Tento softvér umožňuje užívateľom vytvárať na USB 2.0 Flash Disku partície a/alebo bezpečnú oblasť zabezpečenú heslom na ochranu súkromných dát. Týmto programom je tiež možné nakonfigurovať Flash Disk ako MS-DOS bootovací disk.
Naposledy upravil Stefan2005 : 29.05.09 at 12:12
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať