Zavrieť

Porady

delenie externého HD

piry piry

piry je offline (nepripojený) piry

K pc mám pripojený zálohovací externý hd /cez usb/, a v súvislosti s tým, že ho používajú aj deti, uvažujem o jeho rozdelení na časť "verejnú" a pracovnú, ktorá by bola nejako zabezpečená. S delením diskov nemám žiadne skúsenosti, program na zazichrovanie foldrov mám. Nemáte vedomosť o nejakom free programe na delenie diskov s dátami, úplne najlepšie v slovanskom jazyku?
Ďakujem za rady, alter link.
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Dik, vyskusam.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Chobot Pozri príspevok
...Ale urobiť to, aby v exploreri si videl na kľúči (alebo SD karte) 2 partície, napr. M: a N: sa v XP bohužiaľ nedá.
... riešenie na to by malo byť cez správu diskov a prideliť i tej druhej (neviditeľnej) partícii voľné písmeno....
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Stefan2005 Pozri príspevok
.... jeden postup tvorby particií na USB je uvedený tu:

http://www.lancelhoff.com/multi-part...ve-in-windows/
Z popisu vyzerá, že by to bolo riešenie a že by to išlo....

Musím si kúpiť nový, prázdny USB kľúč a vyskúšam to.

Stefan2005 Pozri príspevok
P.S. Okrem toho niektoré USB 2.0 disky sú dodávané spolu so softvérom „Format.exe“. Tento softvér umožňuje užívateľom vytvárať na USB 2.0 Flash Disku partície a/alebo bezpečnú oblasť zabezpečenú heslom na ochranu súkromných dát. Týmto programom je tiež možné nakonfigurovať Flash Disk ako MS-DOS bootovací disk.

O tej zabezpečenej partícií som písal aj ja. Akurát že na tú partíciu sa dostaneš len cez tieto predinštalované aplikácie.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Chobot Pozri príspevok
.... na tú partíciu sa dostaneš len cez tieto predinštalované aplikácie.
Nemal by byť problem ani s viac particiami. Malo by to ísť, keď sa USB hlási ako HDD a ked ma MBR, (USB, ktoré sa hlásia ako "big floppy" však nemaju MBR - ale nie sú také časté - tam sú problémy).
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Stefan2005 Pozri príspevok
... riešenie na to by malo byť cez správu diskov a prideliť i tej druhej (neviditeľnej) partícii voľné písmeno....
Bohužiaľ to nejde, lebo to nie je partícia, ale jeden zašifrovaný súbor na falsh disku. A vo Win sa nedá prideliť písmeno súboru.

Na mojom USB kľúči majú napr. takéto zašifrované súbory koncovku .otx a .otz.

Je to niečo obdobné, ako keď cez WinZip zahesluješ nejaké súbory. Na kľúči je vidno len jeden súbor s koncovkou .zip a ak niekto chce vidieť obsah toho súboru, musí ho prezrieť cez WinZip.
Naposledy upravil Chobot : 31.05.09 at 22:15
0 0
pioter007 pioter007

pioter007 je offline (nepripojený) pioter007

Mne pri rozdelení externého HDD pomohol tento článok http://anp.zive.sk/?q=node/3833 pri postupovaní podla daného návodu nieje potrebný žiadny doplnkový program (rozdelenie vo windows-e)
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať