Zavrieť

Porady

Usporiadat
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Zamestnanec odchádza do dôchodku 14.3.2012. Má ešte nárok na 13 dní dovolenky. 9 dní bude čerpať a 4 dni mu preplatím. Prosím Vás aké budú odvody do soc. a zdravotnej. Neodpracuje tento mesiav vlastne ani jeden deň. Neviem či z tých 9 dní treba odvádzať? a čo tie 4 dni?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ak nedosahuje max. VZ pre SP či ZP z celej HM mu budeš odvádzať fondy.......iné by bolo ak by bol počas marca napr. na PN či OČR, popr. čerpal by neplatené voľno...
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, prosím je pravda, čo som sa dočítala z príspevkoch v tejto téme, že ak zamestnanec
ukončí PP a v mesiaci, v ktorom sa mu prepláca nevyčerpaná dovolenka nemá odpracovaný ani jeden deň /je na PN/ tak sa odvody z nevyčerpanej dovolenky neplatia? Ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím je pravda, čo som sa dočítala z príspevkoch v tejto téme, že ak zamestnanec
ukončí PP a v mesiaci, v ktorom sa mu prepláca nevyčerpaná dovolenka nemá odpracovaný ani jeden deň /je na PN/ tak sa odvody z nevyčerpanej dovolenky neplatia? Ďakujem
iba ZP .....a organizácia zaplatí tiež ZP a ÚP
1 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem veľmi pekne
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

do SP sa z preplatenej dovolenky neplatí nič?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
do SP sa z preplatenej dovolenky neplatí nič?
A prečo by sa nemalo?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no pýtam sa lebo vyššie je písané, ak je celý mesiac na PN, vyplatila som mu ZP a preplatok dane, z toho odvody nerátam a potom som mu preplácala dovolenku pretože ukončil PP, tak preto sa pýtam aké odvody rátať, program mi do SP nezarátal nič a ZP mi vyrátalo z celej preplatenej dovolenky? tak potom ako je to?
0 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

zamestnanec končil PP, preplatila som mu D a program mi vyrátal odvody do ZP ale nevyrátal mi úrazové poistenie do Sp, mám to dopočítať a opraviť? ď
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ÚP do SP by malo byť .... ale aj výnimka môže byť - ak je pred skončením PP na rodičovskej dovolenke, ktorá začala pred 1.1.2011.
Ak bežný zamestnanec skončil PP (čiže nie počas PN, materskej) tak aj ostatné odvody do SP by mali byť.
0 0
yvica yvica

yvica je offline (nepripojený) yvica

nie od bol od decembra na PN, čiže som mu preplatila dovolenku z r. 2011 a z tej dovolenky odvody do ZP zamestnávateľ,zamestnanec a do SP mi program nevyrátal, takže dorátam z preplatenej dovolenky úrazové 0,8 % a opravím výkaz do SP? dakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

ÚP treba odviesť.
0 0
mariannak mariannak

mariannak je offline (nepripojený) mariannak

chcem Vás požiadať o radu, čo s prečerpanou dovolenkou - zam-ecovi končil PP dohodnutý na dobu určitú 31.8., ale ostal mu 1 den prečerpanej dovolenky, ktorú by som mu mala zraziť. celý mesiac bol na PN, takže nemá žiadny VZ do SP a ZP, a zrazený deň dovolenky robí mínusový vymer.základ do poisťovní. čo s tým, ako to má byť správne?? ďakujem za rady.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

mariannak Pozri príspevok
chcem Vás požiadať o radu, čo s prečerpanou dovolenkou - zam-ecovi končil PP dohodnutý na dobu určitú 31.8., ale ostal mu 1 den prečerpanej dovolenky, ktorú by som mu mala zraziť. celý mesiac bol na PN, takže nemá žiadny VZ do SP a ZP, a zrazený deň dovolenky robí mínusový vymer.základ do poisťovní. čo s tým, ako to má byť správne?? ďakujem za rady.
Precerpana dovolenka je iba medzi zamestnavatelom a zamestnancom, nesmie ovplyvnit VZ pre SP, zrazaz ju aj s odvodmi zamestnavatela z cistej mzdy, nie z hrubej.
Je tu o tom urcite tema na porade, pohladaj
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať