Zavrieť

Porady

Vstupit ci vystupit z II. piliera

Zaujimalo by ma pre a proti preco sa rozhodnut vstupit/vystupit z II. pilera. Ja konkretne rozmyslam ci mam vstupit fakt neviem...
Usporiadat
trainee trainee

trainee je offline (nepripojený) trainee

Ak dobrovoľne vystúpim, zaplatímm DS nejake penále za vystúpenie?
0 0
japis japis

japis je offline (nepripojený) japis

Nie, iadne penale. Moj syn vystúpil z II.piliera a akurát mu to sociálna poisťovňa písomne potvrdila.
0 0
olga88 olga88

olga88 je offline (nepripojený) olga88

Syn chce uzavriet zmluvu s DSS VUB GENERALI,neviete mi prosim Vas poradit, ktory produkt je najvyhodnejsi, ci KLASIK,STABIL alebo PROFIT. resp. aky je medzi nimi rozdiel?
Dakujem za kazdu odpoved.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
luckapastvova Pozri príspevok
Ahojte!

Chcem sa spýtať, čo by ste robili v tomto prípade.

...pretože po novom tam musí sporiteľ sporiť minimálne 15 rokov...
O pár rokov si možno náhodou otvoríte ten Váš príspevok a budete sa strašne smiať... lebo v časoch "po Ficovi" bude zasa všetko inak...

priateľ nech nevystupuje, je ešte mladý, urobil by chybu.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Moja otázka je možno iná, ale zaujímalo by ma, či je možné vstúpiť do II. piliera aj napr. 4 roky pred dôchodkom?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Jozef Mihál Pozri príspevok
O pár rokov si možno náhodou otvoríte ten Váš príspevok a budete sa strašne smiať... lebo v časoch "po Ficovi" bude zasa všetko inak...

priateľ nech nevystupuje, je ešte mladý, urobil by chybu.
Pan Mihál, neviem, ci nie je priskoro tesit sa na prichod casov "po Ficovi". Z rozpravania pamatnikov viem, ze po znarodneni vo februari 1948 sa byvali podnikatelia a maitelia tovarni (ti, ktorych bud nezavreli alebo neemigrovali do zahranicia) zacali stretavat v kaviarnach, aby tam "vyckali tych par tyzdnov alebo mesiacov" kym padne system. Nechceli verit tomu, ze ak moc prebrali ludia, ktori s riadenim ekonomiky a priemyslu nemali ziadne skusenosti (ani vzdelanie) mohlo by to vydrzat dlhsie ako rok. Vsetci vieme, ze to vydrzalo presne 41,5 roka.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nesúhlas. Nemôžete porovnávať takto. Komunisti vydržali tak dlho len a len vďaka bratskej pomoci Sovietskeho zväzu a hrdińskej Červenej Armády (1968).
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Katy a R Pozri príspevok
Moja otázka je možno iná, ale zaujímalo by ma, či je možné vstúpiť do II. piliera aj napr. 4 roky pred dôchodkom?
Ehm, teoreticky - aj prakticky - odporúčam 70 ročnému dobre platenému zamestnancovi - je možné vstúpiť aj po dosiahnutí dôchodkového veku.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Jozef Mihál Pozri príspevok
Ehm, teoreticky - aj prakticky - odporúčam 70 ročnému dobre platenému zamestnancovi - je možné vstúpiť aj po dosiahnutí dôchodkového veku.
mala som na mysli trošku mladšiu vekovú kategóriu (do 60 rokov), samozrejme s dobrým príjmom zo zamestnania,... ktorý uvažuje, že bude pracovať j po dosiahnutí dôchodkového veku.
Nie sú v zákone nejaké obmedzenia?
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V zákone nie je žiadne vekové obmedzenie pre vstup do 2P. Zmluvu možno podpísať aj súčasne s posledným pomazaním.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Jozef Mihál Pozri príspevok
Nesúhlas. Nemôžete porovnávať takto. Komunisti vydržali tak dlho len a len vďaka bratskej pomoci Sovietskeho zväzu a hrdińskej Červenej Armády (1968).
To je sice pravda, no pre Fica zasa hovri to, ze sa tvari proeuropsky, v podstate jeho politika je na 95% kompaktibilna s EU, najma ak si uvedomime, ze aj v niektorych inych europskych krajinach su pri vesle lavicove strany.

Navyse je to najschopnejsi politik, akeho poznam, predovsetkym z pohladu marketingovej strategie. Ak bude mat podporu vacsiny (co bude mat v podstate naveky) tak v demokracii nie je sanca na zmenu.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Spomeňme si na zlaté časy istého V.M. pred púhymi 10 rokmi. Iste, nemal podporu krajín EÚ. Ale doma mal podporu ešte vyššiu, ako teraz Fico. Ficove %-tá sú dané najmä aktuálne vysokým počtom apatických nevoličov.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Jozef Mihál Pozri príspevok
Spomeňme si na zlaté časy istého V.M. pred púhymi 10 rokmi. Iste, nemal podporu krajín EÚ. Ale doma mal podporu ešte vyššiu, ako teraz Fico. Ficove %-tá sú dané najmä aktuálne vysokým počtom apatických nevoličov.
Prave v tom je pribeh tychto panov diametralne odlisny. Podpora EU. Ludia na Slovensku chceli do EU, to embargo im vadilo.

Ja osobne stavim basu sampanskeho na tri volebne obdobia pre Fica - mozno som sa sekol a bude ich viac.
0 0
trainee trainee

trainee je offline (nepripojený) trainee

len tak hypoteticky: ak si v 2. pilieri nasporim urcitu sumu a necham si ju vyplacat 10 rokov v dochodkovomm veku (od 62 roku), co potom v 72? Budem dostavat len polovicu (9 percent) od statu? Neoplati sa radsej ostat v 1. pileri a dostavat do konca zivota plny dochodok od statu?


amatersky predpoklad: ak si nasporim v 2 pilieri 2 miliony a necham si ich vyplacat kazdy mesiac po dobu 10 rokov, mesacne to bude okolo 16 700.

vdaka
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

trainee Pozri príspevok
l ........... Neoplati sa radsej ostat v 1. pileri a dostavat do konca zivota plny dochodok od statu?

Len či ešte bude nejaký 1. pilier ... sa mi vidí, že stojí na hlinených podperách
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

trainee Pozri príspevok
Neoplati sa radsej ostat v 1. pileri a dostavat do konca zivota plny dochodok od statu?
vdaka
Oplati sa pracovat co najdlhsie a potom nahle umriet. Na nejaky dochodok od statu by som nespoliahal. Jestvuje aj treti, strvrty a piaty pilier, na to treba mysliet.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

1. pilier je pri dnesnej populacnej krivke pyramidova hra.

2. pilier - no ja si myslim, ze sa ho tyka to iste, tazko vobec zachovat nejaku povodnu hodnotu kapitalu, ak svetom budu otriasat ekonomicke krizy (a tie budu prave vyvolavane tou polulacnou nerovnovahou)

3. pilier - komercne ziv. poistenie - myslim, ze ich to zasiahne rovnako, ide o pyramidovu hru. Neviem si predstavit, ako budu o 40 rokov vyplacat dochodky. Sam platim 2 ziv. poistky, ale tie peniaze asi pojdu rovnakym kominom ako ked som investoval do Fruniho.

4. pilier - vlastny biznis. To uz moze byt lepsie, na tom teraz pracujem. Rozbehnuty biznis cloveka moze zivit aj v starobe. Ale podari sa to tak jednemu z 10 alebo ani to nie. Mam na mysli rozbehnut taky biznis, ktory by nepadl s ukoncenim kratkodobeho boomu, ale na ktory by sa dalo spolahnut aj v starobe. Jedine snad prichadza do uvahy nieco, po com bude dopyt aj v tazkych casoch, ktore pridu, napr. alternativne zdroje energie, lacne potraviny a pod.

5. pilier poskytuje uplne najvacsie garancie. Je to maly domcek pri lese s nejakou podou. (Staci dobre izolovana chata). Palivo musi byt blizko, treba mat vlastnu studnu, nejaky pozemok, aby sa dalo pestovat nieco pod zub, k tomu kozu, 10 sliepok a par zajacov. Jednoznacne najlepsie zabezpecenie na starobu.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ja len takú malú pripomienku: Kto hovorí že o X rokov nebude mať SP peniaze na dôchodky a celé sa to zosype nech aj napíše svoju víziu fungovania celej spoločnosti, mne sa zdá že keď bude málo pracujúcich tak aj budú menšie dane a z toho sa platia dosť významné inštitúcie typu Polícia a súdy zabezpečujúce akú-takú stabilitu takže je otázne či dôchodca bude dosť silný na to aby si ochránil svojpomocne svoj majetok a hocijaký dôchodok bude ešte pomerne bezvýznamný problém.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Pani Tomanová myslí iba na pokladňu, ktorú treba teraz naplniť... Nemyslí na to, že za pár rokov sa ten systém vyplácania zrúti. Keď bude prírastok obyvateľstva nízky, tak aj prispievateľov bude málo. Buď nevie rátať alebo vedome klame. Tak či tak - nemá tam čo hľadať.

Ale asi by bolo lepšie, keby vláda presadila čím skôr všetky hovadiny. AK sa to bude diať postupne, tak to ľudia skôr rozchodia a zmieria sa s tým.

Ten 4. a 5. je najistejší. Čo si zarobíš a sám ušetríš to máš (budeš mať).
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
Misomiso-bravó, maximálne súhlasím a oceňujem príspevok č.58!!!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať