Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Leatrea Pozri príspevok
Chcela som len vedieť či do listu SB, do p.B07 uvadzam zaklad dane zniženy o daňovníka (to jest: 95616,-) podľa §11zákona odsk.2, alebo celý základ dane tam uvádzam?
Ďakujem
Základ dane zo SZČO (§6 bez príjmov z prenájmu a príjmov z výkonu čonnosti osobného asistenta) neznížený o nezdaniteľnú časť.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zuzanak1 Pozri príspevok
Ahojte. Poradí mi niekdo ?
Od 1.1.do 30.12. zamestnaný, od 31.12. dôchodca.
Vypĺňam odd.V. a odd. VI. ? Mal kolísavé príjmy, RZZP musí robiť.
Ďakujem.
V.oddiel nie, VI. oddiel - tu sa uvádzajú dni PN a pod.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ako sprostredkovateľ mal byť prihlásený ako SZČO. Ak bol SZČO, tak dohody do RZZP nepôjdu (lebo niektoré boli kým bol študentom a niektoré počas SZČO) a stačilo by B. Ak SZČO nebol, potom dohody za 1-5/07 do RZZP nevstupujú, urobí tlačivo C a do príjmu zahrnie celý príjem zo sprostredkovania a dohody od júna.
Velmi pekne dakujem za odpoved. Ako vsak zistim, ci sa dotycna osoba prihlasila ako SZCO? Viem, ze sa bola prihlasit v zdravotnej poistovni, a platila preddavky vo vyske 1064 Sk, znamena to, ze bola zahlasena ako SZCO? Alebo mohla byt prihlasena aj nejako inak?

Okrem toho by ba zaujimalo, ak vyplnim tlacivo B, ake datumy mam dat do kolonky 24 - poistenec sa povazoval za SZCO od: mam dat datum podpisania zmluvy o sprostredkovani alebo datum pridelenia DIC?
Naposledy upravil johny18 : 17.06.08 at 07:18
0 0
Leatrea Leatrea

Leatrea je offline (nepripojený) Leatrea

ďakujem veľmi pekne za radu ) pomohli ste mi.
0 0
Dodenko Dodenko

Dodenko je offline (nepripojený) Dodenko

Aké tlačivo na RZZP ak bol 1-6 študent, 7-11 nezamestnaný ÚP, 12- SZČO.
Ďakujem.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

Dobrý deň, prosím Vás do tlačiva B riadku 28 ide suma vrátane doplatku za rok 2006? Alebo len preddavky? Ďakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

johny18 Pozri príspevok
Velmi pekne dakujem za odpoved. Ako vsak zistim, ci sa dotycna osoba prihlasila ako SZCO? Viem, ze sa bola prihlasit v zdravotnej poistovni, a platila preddavky vo vyske 1064 Sk, znamena to, ze bola zahlasena ako SZCO? Alebo mohla byt prihlasena aj nejako inak?

Okrem toho by ba zaujimalo, ak vyplnim tlacivo B, ake datumy mam dat do kolonky 24 - poistenec sa povazoval za SZCO od: mam dat datum podpisania zmluvy o sprostredkovani alebo datum pridelenia DIC?
Ak platil 1064 Sk, zrejme bol prihlásený ako SZČO (mal by on vedieť, ći sa hlásil ako SZČO). Podľa uvedených info SZČO bol od 24.4.07 do 31.12.07, do B27 ide základ dane (nie príjem), pravdepodobne má význam vyplniť aj IV.oddiel - od 24.4. do 30.5.07.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Dodenko Pozri príspevok
Aké tlačivo na RZZP ak bol 1-6 študent, 7-11 nezamestnaný ÚP, 12- SZČO.
Ďakujem.
B .
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Zlata Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás do tlačiva B riadku 28 ide suma vrátane doplatku za rok 2006? Alebo len preddavky? Ďakujem.
Ak je v nákladoch, tak aj platba za rok 2006.
0 0
KatyZV KatyZV

KatyZV je offline (nepripojený) KatyZV

dobry den
mame zamestnanca na 5 hod. tyzdenny uvazok / odmenovany mesacnou mzdou 1000,/ /je nas len papierovo.
V potvrdeni o prijme mam uviest ako minimalny zaklad ya kalendarny mesiac sumu 7600/8=950,/ ?

Dakujem.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak platil 1064 Sk, zrejme bol prihlásený ako SZČO (mal by on vedieť, ći sa hlásil ako SZČO). Podľa uvedených info SZČO bol od 24.4.07 do 31.12.07, do B27 ide základ dane (nie príjem), pravdepodobne má význam vyplniť aj IV.oddiel - od 24.4. do 30.5.07.
Dakujem, takze vyplnil som B - SZCO od 26.4.07 do 31.12.07, student od 1.1. do 30.5.07 = prekryva sa tam teda obdobie od 26.4. do 30.5., ked bol aj SZCO aj poistencom statu.
Vyplnil som IV.oddiel, za obdobie od 26.4.do 30.5.07, dovod A (nezaopatrene dieta), teda pocet dni 35. V riadku 33 mi vysla suma 2761. Do riadku 34 Uhrn minimalnych zakladov som dal sumu 5600 (4936/31*30 = 4777, 4936/30*5= 823). Riadok 35 = ano. Riadok 36 = 2761.
Dalej som vyplnil oddiel VI. - za mesiac maj 1 den, ked poistenec nebol poistencom statu (teda 31.5.), minimalny zaklad 246 Sk. Ostatne mesiace 7600 Sk

Mohlo by to byt spravne? Vopred moc dakujem.
0 0
madlenak madlenak

madlenak je offline (nepripojený) madlenak

Rad by som sa Vas poprosil o radu:

som zamestnancom, mal som za rok 2007 autorsky honorar a okrem toho som pracoval na dohody o vykonani prace u jedneho obcianskeho zdruzenia a u jednej firmy.

ako mam postupovat pri rocnom zuctovani, ake tlacivo mam vyplnit? SKusal som to elektronicky vyplnit. pouzil som tlacivo S a prilohy SA (zamestnavatel) a SD (autorsky honorar), ako mam vsak uviest dohody o vykonani prace, na akom tlacive?

Dakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

madlenak Pozri príspevok
Rad by som sa Vas poprosil o radu:

som zamestnancom, mal som za rok 2007 autorsky honorar a okrem toho som pracoval na dohody o vykonani prace u jedneho obcianskeho zdruzenia a u jednej firmy.

ako mam postupovat pri rocnom zuctovani, ake tlacivo mam vyplnit? SKusal som to elektronicky vyplnit. pouzil som tlacivo S a prilohy SA (zamestnavatel) a SD (autorsky honorar), ako mam vsak uviest dohody o vykonani prace, na akom tlacive?

Dakujem
pokiaľ boli dohody vyplatené popri zamestnaní tak sa v RZZP neuvádzajú
0 0
madlenak madlenak

madlenak je offline (nepripojený) madlenak

ak som to dobre pochopil, tak ak mi dohoda sla cez vyplatnu pasku zamastnavatela, musim to uviest?

CO sa tyka druhej dohody .. suma vyplatena cez tuto dohodu je vsak dost vysoka cca 180000 SK. V danovom priznani som obe tieto dohody zapocitaval do zakladu dane.

ako to teda je ..

Ked si robim zuctovanie, vychadza mi, ze mi maju vratit 12 000 Sk .. co sa mi zda dost cudne..
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Dobrý deň, chcela by som si potvrdiť či viem správne, že čiastočný invalid evidovaný na UP, jeho príjmom za celý rok bol len invalidný dôchodok a úrazová renta nie je povinný podať RZZP. Jedná sa o priateľovho otca, ktorý vraj počul v televízii, že musí RZZP podať. Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

madlenak Pozri príspevok
ak som to dobre pochopil, tak ak mi dohoda sla cez vyplatnu pasku zamastnavatela, musim to uviest?

CO sa tyka druhej dohody .. suma vyplatena cez tuto dohodu je vsak dost vysoka cca 180000 SK. V danovom priznani som obe tieto dohody zapocitaval do zakladu dane.

ako to teda je ..

Ked si robim zuctovanie, vychadza mi, ze mi maju vratit 12 000 Sk .. co sa mi zda dost cudne..
Ide o to že pokiaľ ten príjem na dohodu bol v mesiaci kedy si bol aspon jeden den zamestnanec alebo szčo tak ju nemusíš priznávať v rzzp. Čiže z tohto príjmu neplatíš poistné. A je jedno či si tú dohodu mal u svojho zamestnávateľa alebo cudzieho
0 0
madlenak madlenak

madlenak je offline (nepripojený) madlenak

Ak som teda zamestnancom po cely rok, potom dohody nemusim priznavat.

a vyplnam iba S SA a SD
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

áno dohody sa do RZZP v tvojom prípade nepočítajú
0 0
madlenak madlenak

madlenak je offline (nepripojený) madlenak

dakujem velmi pekne
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

seda Pozri príspevok
Dobrý deň, chcela by som si potvrdiť či viem správne, že čiastočný invalid evidovaný na UP, jeho príjmom za celý rok bol len invalidný dôchodok a úrazová renta nie je povinný podať RZZP. Jedná sa o priateľovho otca, ktorý vraj počul v televízii, že musí RZZP podať. Ďakujem
Ak iný príjem nemal, RZZP nemusí podať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať