Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak neplatila žiadne preddavky do ZP, tak p.26 bude 0, následne upraviť p.29. VI.oddiel je OK.
P.62 má byť 1, preddavky vyjdú veľmi vysoké.
0 0
maxipc maxipc

maxipc je offline (nepripojený) maxipc

Ďakujem za odpoveď. Prajem pekný a dúfam, že chladnejší večer


Oxana
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Prosim o radu, študent cely rok a od septembra hráčska zmluva, športovec, prijem resp.čiastkovy zaklad dane za tieto 4 mesiace 43000.00 Sk, robim "B" a vychádza mi doplatit za tieto mesiace ako z minima 1064.00 x 4 = 4256.00, lebo podla mna aj ked bol študent za tieto mesiace nie je poistencom štátu, lebo prekročil minimum 4936 Sk. Je to podla Vás správne? Pytam sa preto, lebo som volala na call centrum a tam mi pani povedala, ze len 2841,OO Sk, presne ako vyjde z vym.základu a nie z minima. Tak teraz neviem, lebo by som to rada urobila správne. Ďakujem
0 0
bob1010 bob1010

bob1010 je offline (nepripojený) bob1010

Poprosim o radu, za r.2007 som bol zamestnanec a SZČO, oboje celý rok. Viem ze mam podat S, SA, SB.
Ale bol som este 18 dni PN, je toto potrebne niekde uvadzat do RZZP za 2007 ?
Vtedy za mna platil stat, ale uz ziadne doklady o PN nemam, vsetky som odovzdal vlani zamestnavatelovi.
Dakujem.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

heluška Pozri príspevok
Prosim o radu, študent cely rok a od septembra hráčska zmluva, športovec, prijem resp.čiastkovy zaklad dane za tieto 4 mesiace 43000.00 Sk, robim "B" a vychádza mi doplatit za tieto mesiace ako z minima 1064.00 x 4 = 4256.00, lebo podla mna aj ked bol študent za tieto mesiace nie je poistencom štátu, lebo prekročil minimum 4936 Sk. Je to podla Vás správne? Pytam sa preto, lebo som volala na call centrum a tam mi pani povedala, ze len 2841,OO Sk, presne ako vyjde z vym.základu a nie z minima. Tak teraz neviem, lebo by som to rada urobila správne. Ďakujem
Doplatí za tie 4 mesiace z minima. Niekedy je lepšie spoliehať sa na vlastný rozum, ako na call centrum.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

bob1010 Pozri príspevok
Poprosim o radu, za r.2007 som bol zamestnanec a SZČO, oboje celý rok. Viem ze mam podat S, SA, SB.
Ale bol som este 18 dni PN, je toto potrebne niekde uvadzat do RZZP za 2007 ?
Vtedy za mna platil stat, ale uz ziadne doklady o PN nemam, vsetky som odovzdal vlani zamestnavatelovi.
Dakujem.
Kalendárne dni PN uvedieš v tlačive S III.oddiel, nikde inde.
0 0
Doboska Doboska

Doboska je offline (nepripojený) Doboska

pracujúca dôchodkyňa
Prosím o radu, aké priznanie podať? Poistenec sa považoval za zamestnanca od 1.1.-31.12.2007 s príjmom 74 096,- Sk, z toho ale od 1.4.-30.04.2007 bola na PN a od 1.8. do 31.12.2007 na MD.
Lenže okrem toho mala príjmy z príkaznej zmluvy zdaňované podľa § 5 a príjem z tejto príkaznej zmluvy bol spolu za viac mesiacov vyplatený v 06/2007 vo výške 80.000,- Sk kedy mala aj príjem zo zamestnania 19.081,- Sk. Podotýkam, že PZ nebola vyplatená od hlavného zamestnávateľa, ale úplne iného príkazcu. Má podať RZP? Ďakujem za pomoc !!!!
Ešte som zabudla na dosť dôležitú vec, že v decembri kedy bola už poistencom štátu poberala MD bol ešte jeden príjem z príkaznej zmluvy vo výške 32.000,- Sk
0 0
sofi05 sofi05

sofi05 je offline (nepripojený) sofi05

Pekny vecer, potrebovala by som pomoct ako je to spravne,
SZCO od 01.01-materska, 04.04. ukoncila zivnost a dalej na rodicovskej az do konca roka 2007, preddavky neplatila. Zivnost ukoncila a tym aj predala obchod, takze prijmy zo zivnosti:320.558,-Sk.
moja otazka: vypisala som tlacivo B, vysiel mi nedoplatok 20.972, materska evidovana v odd. V., malo to byt tlacivo S +SB? pani sa ohradila, ze ako poistenec statu nemusi nic platit ved je na rodicovskej?
0 0
kunecka kunecka

kunecka je offline (nepripojený) kunecka

Ahojte, PLS potrebujem spravit RZ jednemu zamestnancovi. Mam tu 5 potvrdeni od roznych zamestnavatelov. V styroch pripadoch su uvedene prijmy a poistne na ZP, ale v jednom su uvedene len prijmy a poistne za zamestnanca ani zamestnavatela tam nie su. Myslite, ze je to prijem z dohody o vykonani prace. Tuto do RZZP nemusim uvadzat vobec (bez ohladu na jej vysku)?
Naposledy upravil kunecka : 24.06.08 at 03:58
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

kunecka Pozri príspevok
Ahojte, PLS potrebujem spravit RZ jednemu zamestnancovi. Mam tu 5 potvrdeni od roznych zamestnavatelov. V styroch pripadoch su uvedene prijmy a poistne na ZP, ale v jednom su uvedene len prijmy a poistne za zamestnanca ani zamestnavatela tam nie su. Myslite, ze je to prijem z dohody o vykonani prace. Tuto do RZZP nemusim uvadzat vobec (bez ohladu na jej vysku)?
pokiaľ tam nie je uvedené poistné tak buď je to príjem na dohodu a nemali mu dávať takéto potvrdenie alebo tam to poistné zabudli dať. Treba sa asi opýtať zamestnanca aký to bol príjem
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

Krásne ránko, prosím o pomoc :
-Szčo do 30.11.07 (potom pozastavená živnosť),
-od 10.11.07 zamestnanec,

-odviedol spolu 10x1064 + 320,- (do 9.11.07) =10960 , správne?

-preddavky na ZP za 2 mesiace 2007 zaplastil až v 2008 (kde ich uviesť?)
0 0
heluška heluška

heluška je offline (nepripojený) heluška

Jana Motyčková Pozri príspevok
Doplatí za tie 4 mesiace z minima. Niekedy je lepšie spoliehať sa na vlastný rozum, ako na call centrum.


Ďakujem za odpoveď a poprosila by som Vás, keby ste mi potvrdili, že študent, ktorý bol zamestnancom na riadnu prac. zmluvu a riadne za neho odvádzal platby do zdravotnej zamestnávateľ nemusí podať RZZP, príjem bol tiež viac minimum. ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Doboska Pozri príspevok
Prosím o radu, aké priznanie podať? Poistenec sa považoval za zamestnanca od 1.1.-31.12.2007 s príjmom 74 096,- Sk, z toho ale od 1.4.-30.04.2007 bola na PN a od 1.8. do 31.12.2007 na MD.
Lenže okrem toho mala príjmy z príkaznej zmluvy zdaňované podľa § 5 a príjem z tejto príkaznej zmluvy bol spolu za viac mesiacov vyplatený v 06/2007 vo výške 80.000,- Sk kedy mala aj príjem zo zamestnania 19.081,- Sk. Podotýkam, že PZ nebola vyplatená od hlavného zamestnávateľa, ale úplne iného príkazcu. Má podať RZP? Ďakujem za pomoc !!!!
Ešte som zabudla na dosť dôležitú vec, že v decembri kedy bola už poistencom štátu poberala MD bol ešte jeden príjem z príkaznej zmluvy vo výške 32.000,- Sk
Keďže príkazná zmluva bola zdanená v §5 a bol to príjem v čase, kedy trvalo zamestnanie, táto PK do RZZP nevstupuje. Platí pre obe PK.
0 0
fipina fipina

fipina je offline (nepripojený) fipina

fipina Pozri príspevok
Krásne ránko, prosím o pomoc :
-Szčo do 30.11.07 (potom pozastavená živnosť),
-od 10.11.07 zamestnanec,

-odviedol spolu 10x1064 + 320,- (do 9.11.07) =10960 , správne?

-preddavky na ZP za 2 mesiace 2007 zaplastil až v 2008 (kde ich uviesť?)
... posúvam ...
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň prosím Vás, invalidný dôchodca sa posudzuje ako starobný dôchodca a môže na DOPV zarobiť akúkoľvek sumu a nemá povinnosť podať RZZP? Ďakujem.
0 0
beata.b beata.b

beata.b je offline (nepripojený) beata.b

Dobrý deň,
mohol by mi prosím niekto poradiť, pretože zúčtovanie do ZP robím prvý krát.

1. ak mi na r. 65 (preddavok na poistné) vyšla suma 593 Sk, má to ostať na tlačive takto alebo to treba upraviť na 1.134 Sk? Vyplnila som tlačivo na internete a tam mi ale neumožní upraviť tento riadok. Samozrejme, szčo musí platiť minimálne 1.134 Sk, len si nie som istá, či na tlačive má ostať nižšia suma.

2. Nie som si istá, aký typ tlačiva mám použiť v prípade, ak ide o dobrovoľne poistenú osobu celý rok, ktorá k tomu ešte mala príjem z dohôd, konkrétne:
09,10/2007 - vo výške 31.500 Sk (preddavok 5.985 Sk)
a
01,06,08/2007 - vo výške 7.581 Sk (preddavok 1.441 Sk)
Mám použiť tlačivo typu "S" ?

Ďakujem velmi pekne za pomoc.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Ahoj, poistenec bol v roku 2007:
od 1.1.do21.5. dobrov.nezamestnany, od 22.5. do 31.12.2007 SZČO a zaroven od 1.9. do 31.12.2007 je student (nezaopatr.dieta), DZ na zivnosti 117503, cely rok nic neplatil. Mala by som vyplnit X+XB+XC. Mam problem pri tabulke na liste XB - B21, B22,B23,B24 a B25 - mam pocit ze je to stale to iste? Je mozne ze mu vysiel nedoplatok vlastne len za obdobie ked bol samoplatitel? Nieco som tam asi zle vypisala, prosim poradte?
Naposledy upravil nika.sum : 24.06.08 at 11:04 Dôvod: doplnenie
0 0
Maria3 Maria3

Maria3 je offline (nepripojený) Maria3

optimista
Dobrý deň,
mám správne vyplnené RZZP, tlačivo S (2 zamestnávatelia), keď zamestnávateľovi, ktorý po celý čas zamestnania zamestnanca odvádzal poistné z max VZ, vyšiel nedoplatok? Zamestnanec tam pracoval 8 mesiacov, príjem v každom jednom mesiaci prekračoval max VZ a potom zmenil zamestnanie, kde už je jeho VZ podstatne nižší. To, že vyšiel nedoplatok zamestnancovi sa mi zdá logické, ale prečo vyšiel aj tomu prvému zamestnávateľovi? - to mi už nedáva logiku. Viete mi to prosim niekto vysvetliť? Alebo som niekde spravila chybu? Ďakujem pekne za pomoc. Pekný deň,
Mária
0 0
Maria3 Maria3

Maria3 je offline (nepripojený) Maria3

optimista
Dobrý deň,
mám správne vyplnené RZZP, tlačivo S (2 zamestnávatelia), keď zamestnávateľovi, ktorý po celý čas zamestnania zamestnanca odvádzal poistné z max VZ, vyšiel nedoplatok? Zamestnanec tam pracoval 8 mesiacov, príjem v každom jednom mesiaci prekračoval max VZ a potom zmenil zamestnanie, kde už je jeho VZ podstatne nižší. To, že vyšiel nedoplatok zamestnancovi sa mi zdá logické, ale prečo vyšiel aj tomu prvému zamestnávateľovi? - to mi už nedáva logiku. Viete mi to prosim niekto vysvetliť? Alebo som niekde spravila chybu? Ďakujem pekne za pomoc. Pekný deň,
Mária
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Veď tu ti odpovedali :

http://www.porada.sk/761234-post42.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať