Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov poistného na ZP za rok 2007

Dobrý, je to pravda, že študenti a důchodcovia nemusia podávat ročné zúčtovanie a tým pádom ani platit? Dakujem
Usporiadat
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Netka Pozri príspevok
Prosím Vás musí SZČO a zároveň zamestnaný platiť preddavky na ZP?
Je to veľmi málo informácií. Ak len začal podnikať, tak preddavky nemusí platiť. Ak podniká dlhšie - všetko závisí od príjmov. Zistíš to v tlačive RZZP. Ak by mu vyšli preddavky do 100 Sk, tak ich neplatí. Ak budú vyššie, tak ich platiť musí.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

erika_H Pozri príspevok
Ďakujem pekne

Prosím Vás,ešte mám problém-SZČO ale študent na dennom VŠ štúdiu,počas roka si ZP neplatí-platí štát,keď však zarobí napr. 95tis SK,musí zaplatiť 14% z príjmu..
vyjde mu z tohto príjmu nedoplatok cca 6400 sk,bude to prosím správne?

Preddavky na rok 2008 vyjdu cca 600 sk,takže by mal platiť takéto znížené preddavky,a nie minimálne 1134 sk.. Dúfam že uvažujem správne..
Ďakujem za pomoc
Ak je študent aj SZČO celý rok, pri uvedenom základe dane je poistencom štátu, nedoplatok by mal vyjsť 0. Preddavky mu vyjdú nad 100 Sk, kým je študentom tak taký preddavok, aký mu vyjde platí.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Jana Motyčková Pozri príspevok
Ak je študent aj SZČO celý rok, pri uvedenom základe dane je poistencom štátu, nedoplatok by mal vyjsť 0. Preddavky mu vyjdú nad 100 Sk, kým je študentom tak taký preddavok, aký mu vyjde platí.
Ďakujem za odpoveď Janka.
študent bol celý rok, SZČO od polovice marca do konca roka.
ZD 95600 Sk, vymeriavací základ pre zdravotné mi vyšiel 44700 Sk, nedoplatok do zdravotnej poistovne 6261..
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

alušik Pozri príspevok
Na príjmy zo zahraničia sa neprihliada.
Ďakujem Alušik
0 0
Monča Monča

Monča je offline (nepripojený) Monča

Do 7.1.2007 som bola osobou starajúcou sa o dieťa do veku 6 rokov /poistné hradil štát/, od 8.1. do 31.12.2007, čiže zvyšok roka zamestnaná iba u jedného zamestnávateľa, v žiadnom mesiaci som nemala kolísavé príjmy. Doteraz som bola presvedčená, aj na základe príspevkov, že RZZP podávať nemusím, nežiadala som o vykonanie ani zamestnávateľa. No dnes mi moju istotu narušila rada na ZP, že radšej podať tlačivo S a SA ako mať problémy... Ak nemusím, tak zbytočne papierovať nebudem. Prosím preto o radu, som povinná podať RZZP alebo nie?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

erika_H Pozri príspevok
Ďakujem za odpoveď Janka.
študent bol celý rok, SZČO od polovice marca do konca roka.
ZD 95600 Sk, vymeriavací základ pre zdravotné mi vyšiel 44700 Sk, nedoplatok do zdravotnej poistovne 6261..
Dôležitý je presný dátum odkedy je SZČO, aj presný VZ - mne vyšiel trošku nižší. Ale ak je SZČO napr. od 20.3., tak ešte stále splní podmienku nízkeho príjmu v čase kedy je SZČO+študent a je teda poistencom štátu a výsledné poistné bude 0. Treba na tlačive B vyplniť IV. oddiel a malo by to vyjsť.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Prosím o pomoc, študentka do 31.08.2007, od 01.09.2007 dobrovoľne nezamestnaná. V tomto čase - ako dobrovoľne nezamestnaná zarobila v českej firme na dohodu 68150 českých korún. Je povinná urobiť RZZP?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

mysimis Pozri príspevok
Prosím o pomoc, študentka do 31.08.2007, od 01.09.2007 dobrovoľne nezamestnaná. V tomto čase - ako dobrovoľne nezamestnaná zarobila v českej firme na dohodu 68150 českých korún. Je povinná urobiť RZZP?

pokiaľ nemala iný príjem tak nemusí robiť rzzp nakoľko príjem zo zahraničia nevstupuje do rzzp

Len dúfam že si tu platila poistné počas nezamestnanosti


Viď odpoved od Janky Motyčkovej
Naposledy upravil katkaj : 26.06.08 at 13:41
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ďakujem za radu Katkaj, poistné si počas tejto doby riadne platila.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

V tomto prípade ja by som povedala, keďže išlo o zdaniteľný príjem podľa §5 (predpokadám, že v DP to uviedla v §5) v čase kedy bola zdravotne poistená na Slovensku, tak ten príjem do RZZP vstupuje.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jana Motyčková Pozri príspevok
V tomto prípade ja by som povedala, keďže išlo o zdaniteľný príjem podľa §5 (predpokadám, že v DP to uviedla v §5) v čase kedy bola zdravotne poistená na Slovensku, tak ten príjem do RZZP vstupuje.
Janka aj napriek tomu že je to príjem zo zahraničia ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Katka, zákon nevylučuje príjmy zo zahraničia v čase kedy je poistený na Slovensku. Iba ak je zdravotne poistný v zahraničí, automaticky by to nebol zdaniteľný príjem poistenca, keďže tu nie je poistencom.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Jana Motyčková Pozri príspevok
Katka, zákon nevylučuje príjmy zo zahraničia v čase kedy je poistený na Slovensku. Iba ak je zdravotne poistný v zahraničí, automaticky by to nebol zdaniteľný príjem poistenca, keďže tu nie je poistencom.
Čiže pokiaľ by mal príjem na pracovnú zmluvu tak by to bolo v poriadku. Ale kedže mal príjem na dohodu z ktorej sa neplatí ZP tak má povinnosť vykonať RZZP. Dobre som to pochopila ?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Keď tam má dohodu a u nás je samoplatiteľ, platí z nej ZP.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Prosim o pomoc, vyplnam talciva S,SA,SB a neviem, co mam doplnit do riadku B08,
Naposledy upravil Darina1234 : 26.06.08 at 16:04
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Nikto mi nevysvetli ten riadok B08? Som nemilo prekvapena
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Darina1234 Pozri príspevok
Nikto mi nevysvetli ten riadok B08? Som nemilo prekvapena
Tam uvedieš výdavky na zdravotné poistenie, o ktoré si znížila základ dane, čiže výdavky na zdravotné poistenie, zaplatené v dobe od 1. 1. 2007 do 31. 12. 2007.
Bola by si veľmi milo prekvapená, koľko nespočítateľne veľakrát to tu je už napísané.
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

Dobré ráno,
dnes sa mi ozval oneskorenec,že chce spraviť RZZP za rok 2007.
Chcem sa uistiť,že som správne vyplnila tlačivo a či má vlastne robiť RZZP?

Dotyčný bol v roku 2007 nezamestnaný, dobrovoľne poistený,takže nebol nahlásený na úrade práce a mal príjem z dohôd cca 155800,00 Sk.
Vyplnila som tlačivo C a vyšlo mi to takto:
Všetko som vyplnila podľa predtlače (iniciály, dátumy, atď.)
a v oddiely VI mi to vyšlo takto :
41 0
621 864
42 155 800
43 14%
44 21 812
45 21 812
46 21 812

Je to možné,že mu vyšiel taký veľký nedoplatok ?

A musí robiť RZZP ?

Ďakujem.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

books Pozri príspevok
Dobré ráno,
dnes sa mi ozval oneskorenec,že chce spraviť RZZP za rok 2007.
Chcem sa uistiť,že som správne vyplnila tlačivo a či má vlastne robiť RZZP?

Dotyčný bol v roku 2007 nezamestnaný, dobrovoľne poistený,takže nebol nahlásený na úrade práce a mal príjem z dohôd cca 155800,00 Sk.
Vyplnila som tlačivo C a vyšlo mi to takto:
Všetko som vyplnila podľa predtlače (iniciály, dátumy, atď.)
a v oddiely VI mi to vyšlo takto :
41 0
621 864
42 155 800
43 14%
44 21 812
45 21 812
46 21 812

Je to možné,že mu vyšiel taký veľký nedoplatok ?

A musí robiť RZZP ?

Ďakujem.
Ak bol samoplatiteľ a platil si poistné, vyplň aj riadok 25. RZZP musí spraviť, pretože jeho príjem z dohôd bol vyšší ako 59.232.- Sk
0 0
books books

books je offline (nepripojený) books

abel Pozri príspevok
Ak bol samoplatiteľ a platil si poistné, vyplň aj riadok 25. RZZP musí spraviť, pretože jeho príjem z dohôd bol vyšší ako 59.232.- Sk

Ďakujem.
Do r.25 mu nemám čo zapísať,lebo si nič nezaplatil (je to taký lajdák),takže môžem tam dať len 0.

Inak to mám dobre? A potrebuje doložiť nejaké prílohy ?
Lebo príjem z dohôd som zobrala na základe potvrdenia o príjme za rok 2007.

Ešte raz ďakujem.
Naposledy upravil books : 27.06.08 at 05:24 Dôvod: doplnenie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať