Zavrieť

Porady

EXCEL

Ahojte,opäť mám na Vás jednú otázku,mam excelovský cenník a potrebujem ho preceniť,existuje možnosť,ako všetky položky v cenníku vynásobim,trebárs koeficientom 1,3? Tak aby sa všetky položky zmenili.Totiž,ani sa to nedá predstaviť že mam ručne upraviť a prepočítať viac než 1500 položiek ručne.
Ďakujem za akúkoľvek pomoc.
Usporiadat
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

MS Office 2007 si občas zmení nastavenia. Tak či tak si skontroluj, či máš zapnuté automatické prepočítavanie tabuliek. Ručne F9
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Prosím - potrebujem vypočítať percento - vie mi niekto poradiť ako to do excelu dostať : čo použiť aký vzorec ?
ďakujem
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
elenka Pozri príspevok
Prosím - potrebujem vypočítať percento - vie mi niekto poradiť ako to do excelu dostať : čo použiť aký vzorec ?
ďakujem
napr. =SUMA(A1/B1*100)
a v bunke kde máš výsledok si nastav počet desatinných miest, na toľko, koľko potrebuješ...
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Ďakujem, trápila som sa.....
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Je na to priamo funkcia. Ale ako sa volá??? Vypíše aj %. Ale to si môžeš doplniť vo formáte bunky.
0 0
avozarm avozarm

avozarm je offline (nepripojený) avozarm

teraz dôchodkyňa - predtým profesia-seizmológ ...viac
Ak máte v bunke A2 napr. 322,00Sk (format mena) tak dajte do bunky B2 vzorec =A2*(19/100)+A2 a to Vám vypočíta cenu s DPH (pokiaľ je DPH 19 %).
V Exceli je aj ikona na ktorom je % ale je v úvodzovkách a pomocou tejto ikony môžeme počítať percentá, a to tak že do bunky vložíme číslo napr. 1455,00 a do vedľajšej bunky dáme rovnítko, klik na bunku v ktorej je zadané číslo a potom na tú ikonu.
Zdraví Klára Mrázová
perc.bmp  
0 0
avozarm avozarm

avozarm je offline (nepripojený) avozarm

teraz dôchodkyňa - predtým profesia-seizmológ ...viac
Jeden obrázok povie niekedy viac ako dlhé vysvetľovanie. Takže: zadajte si cenu napr. do stĺpca A bunky A2 (pozrite obrázok 1). Potom do stĺpca napr. B bunky B2 zadajte vzorec : =2,1*A2. (Miesto 2,1 zadáte akýkoľvek koeficient.) Potom potiahnete za úchytku bunky. (obr.2), a dostávate výsledok - obr. 3. Ale ak treba preceniť niekoľko desaťtisíc položiek, je lepšie napísať program vo VBA (makro),
Zdraví Klára Mrázová
0 0
avozarm avozarm

avozarm je offline (nepripojený) avozarm

teraz dôchodkyňa - predtým profesia-seizmológ ...viac
maverick27 Pozri príspevok
ďakujem, ale čo to je VBA?
VBA je VISUAL BASIC FOR APPLICATIONS. Je to program v jazyku VISUAL BASIC - ináč makro.
0 0
avozarm avozarm

avozarm je offline (nepripojený) avozarm

teraz dôchodkyňa - predtým profesia-seizmológ ...viac
elenka Pozri príspevok
Prosím - potrebujem vypočítať percento - vie mi niekto poradiť ako to do excelu dostať : čo použiť aký vzorec ?
ďakujem
(V hlavnom menu klik na format)
1.Bunku A2 a B2 naformátujte ako mena.
2. Bunku C2 ako percentá

259 =$C$2*A2 0,22
Podľa vzoru hore zadajte do bunky A2 cenu, napr. 259,00 do bunky B2 vzorec
=$C$2*A2 a do bunky C2 zadajte napr. 22 (percent).
Ak máte v stĺpci A viac čísel, potom v stĺpci B stačí potiahnuť úchutku bunky.
S pozdravom
Avozarm
Naposledy upravil avozarm : 08.04.08 at 22:49
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať