Zavrieť

Porady

Vykurovanie rod.domu

Idem stavať dom a neviem sa rozhodnúť,aké je najvýhodnejšie vykurovanie do domu mam zhruba záujem o plyn a teraz neviem či je lepšie kozub alebo kotol na tuhe palivo alebo solárne.Poradte mi ak ma niekto s tým dajaké skúsenosti
. Vopred vďaka.
Usporiadat
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

kitky Pozri príspevok
Krupica toto je aka kvalitna informacia.
Teraz neviem ci to nieje myslene sarkasticky.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
AndrejG Pozri príspevok
Teraz neviem ci to nieje myslene sarkasticky.
Absolutne nie. Ja vyzeram inak, ked pisem sarkasticky.
Toto by ma ani nenapadlo tymto smerom uvazovat, ale preco nie? ked naozaj vies zohnat nieco kvalitne " vojete" za polovicu obstaravacej ceny?
Ale to naozaj musis sakra dobre vediet co kupujes.Cize musis sa vyznat.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

kitky Pozri príspevok
Absolutne nie. Ja vyzeram inak, ked pisem sarkasticky.
Toto by ma ani nenapadlo tymto smerom uvazovat, ale preco nie? ked naozaj vies zohnat nieco kvalitne " vojete" za polovicu obstaravacej ceny?
Ale to naozaj musis sakra dobre vediet co kupujes.Cize musis sa vyznat.
Ono vela veci na stavbe hrozne cenovo kolise v zavislosti od firmy. Napr. na podlahovku som mal ponuky od 150 do 450tis., to je uz iny rozdiel. Proste kazda firma ma iny nazor na to, co je dostatocna marza. Samozrejme rozdiel v cene robi aj material, ale najvacsie rozdiely naskacu na praci a zisku.
0 0
zaphira zaphira

zaphira je offline (nepripojený) zaphira

Aj ja práve riešim otázku kúrenia v našom budúcom bývaní. Zatial sme sa zhodli na plyne a tuhom palive. Pôvodne sme chceli krb s prieduchmi do izieb ale nechceme mať doma telefón tak sme od toho upustili.
0 0
hrubyv hrubyv

hrubyv je offline (nepripojený) hrubyv

AndrejG Pozri príspevok
Hrozne to kolise, zavisi to od firmy aj pouziteho materialu. Dostal som aj ponuky na 300-350tis. Nakoniec to budem mat za 150 aj s pracou, pouzity kvalitny material.

Najviac znama je Atrea, mne to robi Vano(vano.sk).
... a ešte, robila ti tato firma aj projekt na rekuperaciu vzduchu, alebo si to už mal riešené v celkovom projekte na RD?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

hrubyv Pozri príspevok
... a ešte, robila ti tato firma aj projekt na rekuperaciu vzduchu, alebo si to už mal riešené v celkovom projekte na RD?
Nie, lebo som sa rozhodol az po skonceni hrubej stavby, nastastie nebolo treba robit velke zasahy do stavby. Ale kazda firma ti poradi kde co pripravit pocas stavby, kde je dobre urobit rozvody, atd.
0 0
eliška1 eliška1

eliška1 je offline (nepripojený) eliška1

Ahoj Andrej napíš koľko ťa vyšla tá rekuperačka a ako to funguje samozrejme keĎ to budeš mať namontované díki Eliška
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

eliška1 Pozri príspevok
Ahoj Andrej napíš koľko ťa vyšla tá rekuperačka a ako to funguje samozrejme keĎ to budeš mať namontované díki Eliška
Okolo 150 mam predbezny prepocet, zenu este napadlo dole urobit pracovnu a satnik navyse, trochu tu hadicu este potiahneme, takze to bude o par korun viac, ale nie viac ako 5000 so vsetkym.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Ja som zatial nebola v dome s rekuperaciou.Velmi by ma zaujimalo, ci ten sum , ktory rekuperacka vydava je stale pritomny alebo sa vypina a aku ma hlucnost.K comu by sa to dalo prirovnat? K ventilacii?
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

kitky Pozri príspevok
Ja som zatial nebola v dome s rekuperaciou.Velmi by ma zaujimalo, ci ten sum , ktory rekuperacka vydava je stale pritomny alebo sa vypina a aku ma hlucnost.K comu by sa to dalo prirovnat? K ventilacii?
Pocut je iba samotnu jednotku, ale tu treba mat na takom mieste aby ju v obytnych priestoroch pocut nebolo. Inak je pocut "hluk", iba ked su rozvody urobene zle, alebo sa setri na izolacii. Ked su dobre urobene rozvody, clovek nemoze pocut, ci je prave vetranie zapnute alebo vypnute.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
AndrejG Pozri príspevok
Pocut je iba samotnu jednotku, ale tu treba mat na takom mieste aby ju v obytnych priestoroch pocut nebolo. Inak je pocut "hluk", iba ked su rozvody urobene zle, alebo sa setri na izolacii. Ked su dobre urobene rozvody, clovek nemoze pocut, ci je prave vetranie zapnute alebo vypnute.
Aj tak budem rada, ked sa niekto, kto pouziva rekuperaciu zopar rokov vyjadri.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

kitky Pozri príspevok
Aj tak budem rada, ked sa niekto, kto pouziva rekuperaciu zopar rokov vyjadri.
Aj ja. Ale staci mi ked to bude niekto kto ju pouziva par tyzdnov, mesiacov.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
AndrejG Pozri príspevok
Aj ja. Ale staci mi ked to bude niekto kto ju pouziva par tyzdnov, mesiacov.
ee potrebujes to pocut hlavne od ludi , ktori to maju dlho. Za par mesiacov si mozno na ten sum ani nezvyknes.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

kitky Pozri príspevok
ee potrebujes to pocut hlavne od ludi , ktori to maju dlho. Za par mesiacov si mozno na ten sum ani nezvyknes.
No ja si hlavne na ziadny sum zvykat nechcem.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
AndrejG Pozri príspevok
No ja si hlavne na ziadny sum zvykat nechcem.
ale budes a basta
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

AndrejG Pozri príspevok
Pocut je iba samotnu jednotku, ale tu treba mat na takom mieste aby ju v obytnych priestoroch pocut nebolo. Inak je pocut "hluk", iba ked su rozvody urobene zle, alebo sa setri na izolacii. Ked su dobre urobene rozvody, clovek nemoze pocut, ci je prave vetranie zapnute alebo vypnute.
Ale predpokladam, ze aj rekuperacnou jednotkou sa nevatra stale nie? Aj tak by to bolo asi plytvanie energiou. Predpokladam, ze by to malo bezat iba obcas - podobne, ako obcas otvarame okna...
0 0
badoga badoga

badoga je offline (nepripojený) badoga

Rekuperáciu používame už viac ako rok. Čo sa týka hluku, vôbec ju nevnímam, počujem veľmi jemný šum len keď je v dome úplne ticho a keď sa na to vedome zameriam. Nevnímam ju ani večer, keď idem spať.
U nás rekuperácia ide non stop na najnižší výkon , lebo vtedy je najtichšia. Nemáme prečo ju vypínať.
Máme jednotku od firmy Systemair, ktorá je v tejto oblasti už dlho... Bola raz tak drahá ako od Atrea, ale sme s ňou absolútne spokojní. Vtedy keď sme sa rozhodovali, bola Atrea dosť mladá firma a mali sme na ňu negatívnu referenciu čo sa týka hlučnosti. Dnes si myslím, že u dotyčného boli problémom rozvody, nie jednotka.
Jeden kamarát na jar inštaloval jednotku od Atrey a nemá žiadny problém. Bola som uňho na víkend, a ani v noci som nepočula nič viac, ako doma. Len je dôležité nezabudnúť pri rozvodoch na zabudovanie tlmičov hluku.
0 0
badoga badoga

badoga je offline (nepripojený) badoga

A ešte jedna vec, tým že máme elektrické kúrenie, máme od elektrární nižšiu sadzbu za kW a aj rekuperácia fičí lacnejšie... ( okrem 4 hodín výluky denne)
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

misomiso Pozri príspevok
Ale predpokladam, ze aj rekuperacnou jednotkou sa nevatra stale nie? Aj tak by to bolo asi plytvanie energiou. Predpokladam, ze by to malo bezat iba obcas - podobne, ako obcas otvarame okna...
Bud sa zapina narazovo a vetra naplno alebo ako hovori prispevok vyssie. Ja by som chcel automaticky rezim s moznostou manualneho ovladania, keby som chcel niekedy narazovo vyvetrat.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
badoga Pozri príspevok
Rekuperáciu používame už viac ako rok. Čo sa týka hluku, vôbec ju nevnímam, počujem veľmi jemný šum len keď je v dome úplne ticho a keď sa na to vedome zameriam. Nevnímam ju ani večer, keď idem spať.
U nás rekuperácia ide non stop na najnižší výkon , lebo vtedy je najtichšia. Nemáme prečo ju vypínať.
Máme jednotku od firmy Systemair, ktorá je v tejto oblasti už dlho... Bola raz tak drahá ako od Atrea, ale sme s ňou absolútne spokojní. Vtedy keď sme sa rozhodovali, bola Atrea dosť mladá firma a mali sme na ňu negatívnu referenciu čo sa týka hlučnosti. Dnes si myslím, že u dotyčného boli problémom rozvody, nie jednotka.
Jeden kamarát na jar inštaloval jednotku od Atrey a nemá žiadny problém. Bola som uňho na víkend, a ani v noci som nepočula nič viac, ako doma. Len je dôležité nezabudnúť pri rozvodoch na zabudovanie tlmičov hluku.
Tiez si myslim, ze ten sum je tam neustale pritomny. Ide predsa o ventilacny system a nutene prudenie vzduchu. Citala som niekde ale o nejakom akustickom potrubi, ktore by malo tento nedostatok eliminovat na najnizsiu moznu mieru.
Cez den by to ale nemalo nikoho obmedzovat, horsie je to mozno v noci a pre ludi, ktori potrebuju " pocut ticho."
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať