Zavrieť

Porady

Usporiadat
nadka1 nadka1

nadka1 je offline (nepripojený) nadka1

účtovník
Zdravim vsetkych,ktori uz pomyslaju na leto.Ja mam v plane stravit tohto roku dovolenku v Spanielsku,ak mate nejake vhodne tipy,rada si ich precitam.Moze byt s cestovkou, aj samostatne. Minuly rok som bola v Bulharsku, v Kitene,bolo dobre,hotel na urovni,ceny nizke,mestecko pekne,more prijemne,ale ta kultura a celkove prostredie bez paliem ma uz nelaka.
0 0
eluša eluša

eluša je offline (nepripojený) eluša

pracujúca žena po 50-tke, matka dvoch detí,vdova ...viac
V Bulharsku veľa nenarozmýšľaš, kde pôjdeš. Pobrežie je pripravené pre rekreantov všetkých vrstiev.Ak máš záujem o dovolenku v horúcom lete, v sezóne, tak možno sa Ti stane, že budete spať na pláži.Navyše cesta je dosť dlhá a ísť tzv. na blink nedoporučujem. Skutočne sú cesty cez cestovku jednoduchšie a niekedy i lacnejšie, pretože tým, že ubytovanie nakúpia vo veľkom, tak majú lepšie ceny. Ak chcete ísť na Obzor, Kiten, Slnečné pobrežie, Pomorie, alebo Primorsko, doporučujem cestovku Almaxtour, Tiptour, alebo Globtour a Senecu. Majú do konca februára výrazné first zľavy a jesto ešte z čoho vyberať. Prajem všetkým dovolenkárom, aby sa ich dovolenka naozaj vydarila...
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Cestovanie cez cestovku je niekedy hodne predrazene. Pred dvoma rokmi sli moje sestry lietadlom do Bulharska, ja s kamaratkou autami a dovolenka - benzin, ubytovanie+ vreckove vratane jedla ma vysli na tri osoby 30 tis., a ich let + ubytovanie tiez 30 tis.+ vreckove a strava.
V dnesnej dobe je vela moznosti ako si zistit informacie a vydat sa na vlastnu past, tak ako to uz bezne robia na zapade.
Vcera som sa vratila s kamaratkou z Rio de Janeira poplatky nas vysli len cca 1050 euro na osobu, pricom cestovky to nukaju od 60 tis. vyssie. 613 euro letenka z madridu do ria a spat, 120 eur letenka z viedne do madridu a spat, 310 euro 11 noci v riu v hoteli s ranajkami na sposob svedskeho stola. Hotel na dobrej urovni / 2 hviezdicky u nich znamenaju cca 4 v europe/. Staci vediet dohovorit sa bezne anglicky - v riu ovladaju anglictinu aj plazovi predavaci - teda aspon cenu vedia povedat. Dovolenka za to stala, je tam co vidiet, prave je koniec leta, teploty na slnku cez 40 stupnov, dycha sa dobre vdaka 100% vlhkosti, krasna plaz Copacabana, cista, len neustale vlny v atlantiku. Let trval 10 hodin z madridu. Vsetko najlepsie zaplatit cez net, vtedy je aj hotel ovela lacnejsi. Pravda, ze na vreckovom som dost minula, ale hlavne na darceky, da sa tam v pohode vystravovat v tzv. kilovych restauraciach, kde sa plati od vahy, cokolvek si vyberiete.
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Prosím Vás, má niekto skúsenosti či sa dá zohnať ubytovanie na súkromí v letnej sezóne niekde vo Francúzsku v prímorskej oblasti? Alebo prípadne v Taliansku?
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

čo sa týka Talianska, tak ubytko sa určite zohnať dá priamo na mieste,
treba vyhľadať v meste agentúry, ktorých sú tam desiatky a vybrať si
vhodné ubytovanie podľa potrieb. Ale myslím si, že v auguste to môže byť
trochu problém, pretože v auguste dovolenkujú Taliani a aj čo sa týka cien
ubytovania Taliansko je v auguste najdrahšie ale super.
0 0
zivezlatko zivezlatko

zivezlatko je offline (nepripojený) zivezlatko

a ako sa vam pacilo v Kamee lebo mi tam ideme tento rok..boli ste spokojny...?
0 0
kačenka kačenka

kačenka je offline (nepripojený) kačenka

nadka1 Pozri príspevok
Zdravim vsetkych,ktori uz pomyslaju na leto.Ja mam v plane stravit tohto roku dovolenku v Spanielsku,ak mate nejake vhodne tipy,rada si ich precitam.Moze byt s cestovkou, aj samostatne. Minuly rok som bola v Bulharsku, v Kitene,bolo dobre,hotel na urovni,ceny nizke,mestecko pekne,more prijemne,ale ta kultura a celkove prostredie bez paliem ma uz nelaka.
Španielsko sme navštívili pred 2 rokmi autom. Bola to náročná cesta ale dala
sa super zvádnuť. Mali sme to rozdelená na časti. 1 deň Nemecko-prehliadka
vzdušného zámku Neuschwenstein, cesta do Francúzka- tam 3 dni oddych
na pútnickom mieste La Salette. Je to v horách nádherný kláštor, kľud, pokoj.
Človek tam zabudne ako rýchlo ten čas plynie. Oplatí sa vidieť. No a potom
cesta do Španielska - provincia Murcia - mesto Puerto de Mazaroone. Je to juh Španielska. Tam sme nali zabezpečené ubytovanie cez net a boli sme tam
2 týždne. Od tadiaľ sme si urobili super výlety do blízkeho okolia aj ďalej. Boli sme vo vnútrozemí - kde sa pestujú citrusy a i. Ďalej sme urobili výlet na
Gibraltar - je to Anglické územie - pre toho kto ešte nevidel Anglicko je to tu ako stvorené, všetko typy domov, spôsob života, libry a i. A dokonca sa tam prechádza normálne ako cez hranice a musíte prejsť autom cez letišnú dráhu aby ste dostali ďalej. Nám tam zrovna pristávalo lietadlo, tak sme tam stáli na závorách, ako keby prechádzal vlak. Potom sme boli v Tarife - je to najjužnejší cíp Španielska a tam je vlastne hranica Atlanického oceánu a Stredozemného mora. More naľavo a oceán napravo. Sú to krásne spomienky.
A čo sa týka cien, Španielsko by som povedala, že nie je také najdrahšie. Taliansko je určite drahšie. Na všetkom boli najhoršie tie dialničné poplatky.

sa dosta
0 0
Pantarhei Pantarhei

Pantarhei je offline (nepripojený) Pantarhei

ja som bola pred par rokmi v Nessebare....boli sme ubytovane v hoteli Estrea...pre nas ako Slovenky boli pripravene lacnejsie izby, ktore boli v strasnom stave....dokonca nam v ruke ostal vodovodny kohutik....tak ta velmi neodporucam....ale inak tam bolo pekne...a blizko bola aj nudaplaz
0 0
viera kankova viera kankova

viera kankova je offline (nepripojený) viera kankova

CHcela by som íst v lete do Talianska na dovolenku nevie mi niekto poradit do akého strediska íst lebo by som si chcela zakúpit fakultatívny výlet do Florencie odklial je to najbližšie a či sa tam dá taký výlet zakúpit.
dakujem
0 0
rickman rickman

rickman je offline (nepripojený) rickman

Vierka, pozri ostrov Elba. Mozno tam stretnes aj nejakych Slovakov .
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Popravde povedané, vlastne napísané, nechce sa mi všetky príspevky čítať. Chceme ísť na dovolenku do Chorvátska, a neviem, či je možné tam ísť bez pasu. Myslím tým, len s občianskym preukazom. Trasa pôjde cez Maďarsko a Slovinsko.
Prosím o odpoveď.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
palčo Pozri príspevok
Popravde povedané, vlastne napísané, nechce sa mi všetky príspevky čítať. Chceme ísť na dovolenku do Chorvátska, a neviem, či je možné tam ísť bez pasu. Myslím tým, len s občianskym preukazom. Trasa pôjde cez Maďarsko a Slovinsko.
Prosím o odpoveď.
Stačí OP ak cestujete bez detí.
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Ďakujem za informáciu. Cestujeme s dcérou, ale tá má už 17.rokov, čiže má tiež vlastný OP.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Nechystate sa niekto do Bulharska v juni? Pripadne nemate kontakt na ubytovanie na sukromi v Primorsku, prip. Carevo, Kiten?
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Bol niekto na poznávacom zájazde v Paríži? Aké máte skúsenosti?
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Má niekto nejaké info o oblasti Nea Plagia - Flogita, v Grécku na Chalkidiki? Ideme s priateľom a ubytko máme v štúdiach Pyrgiotis.
Nenašla som o tom nič na nete, nemá niekto skúsenosti?
0 0
4326 4326

4326 je offline (nepripojený) 4326

Naozaj nikto nemá skúsenosti s týmto letoviskom?
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

sysula Pozri príspevok
Nechystate sa niekto do Bulharska v juni? Pripadne nemate kontakt na ubytovanie na sukromi v Primorsku, prip. Carevo, Kiten?
My sa chystáme do Bulharska 26.06. kombinovanou dopravou. Ideme do Primorska, pretože svokrovci si to tam veľmi chvália.
Ja by som potrebovala vedieť, či je na ceste do Bulharska potrebný cestovný pas, hlavne pre leteckú dopravu. Alebo aj pri autobusovej doprave záleží od trasy cesty a teda by to mala vedieť hlavne cestovná kancelária? Ďakujem.
0 0
mirka12 mirka12

mirka12 je offline (nepripojený) mirka12

Dovolenka? Čo to je? Účtovníctvo, výplaty, ešte aj nejaké tie projekty z ESF a kadejaké výzvy, na ktoré šéfka len čaká. Ja sa potom idem zblázniť. Ale kto má čas, tak nech si to užije. Prajem každému nech si dopraje poriadnu dovolenku. Ja sa s kolegyňou smejem, že si oddýchneme až pod zemou.
0 0
aninkab aninkab

aninkab je offline (nepripojený) aninkab

milagros208 Pozri príspevok
My sa chystáme do Bulharska 26.06. kombinovanou dopravou. Ideme do Primorska, pretože svokrovci si to tam veľmi chvália.
Ja by som potrebovala vedieť, či je na ceste do Bulharska potrebný cestovný pas, hlavne pre leteckú dopravu. Alebo aj pri autobusovej doprave záleží od trasy cesty a teda by to mala vedieť hlavne cestovná kancelária? Ďakujem.
Pri leteckej doprave pas do Bulharska nepotrebuješ. Takisto aj pri kombinovanej autobusom, ale iba v prípade, že ide cez Rumunsko. Pri doprave cez Srbsko je potrebný pas
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať