Zavrieť

Porady

Ako získať klientov?

Chcel by som začať podnikať ako SZČO. Chcel by som viesť podvojné účtovníctvo pre firmy a aj JÚ pre FO. Mám certifikát "účtovník expert". Neviem však ako začať, resp. ako hladat vhodnú klientelu - firmy (s.r.o., a.s.). Poradte mi Vaše skúsenosti.
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Marcela16 Pozri príspevok
Musím ešte podotknúť, že niekedy mám "depku" (ale zároveň je to pre mňa "štartovací motor") z toho o čom všetkom sa tu dočítam - čo Vy všetci viete a ja si samozrejme pripadám niekedy ako "blbec". .... Ináč by ma celkom zaujímalo aké sú začiatky účtovníkom - či v nejakej firme ako pomocný účtovník, alebo rovno na živnosť, či stačila pre niekoho len stredná škola, alebo nejaký rekvalifikačný kurz, alebo to boli roky praxe vo firme, kým ste išli na živnosť a získali nejaké firmy... možno mi to zdvihne sebavedomie :-)
Môj prípad: Obchodná akadémia po gymnáziu. Potom 5 semestrov na EÚ (samozrejme a bohužiaľ nedokončená).Popri výške som brigádnicky pracoval v účt.kancelárii. A po 2 rokoch som sa postavil na vlastné nohy. A teraz je tomu 13 rokov.
0 0
Marcela16 Marcela16

Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

Uf. ... tak to už máš naozaj dobrú prax.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Marcela16 Pozri príspevok
Uf. ... tak to už máš naozaj dobrú prax.
Netreba sa báť, len treba si veriť.
0 0
Marcela16 Marcela16

Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

keď sa smiem spýtať... aj zlyhania? ... Toho sa ja najviac bojím, že mi nejaká dôležitá info unikne a narobím viac chýb ako úžitku... Ale to je už asi mimo témy...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Marcela16 Pozri príspevok
keď sa smiem spýtať... aj zlyhania? ... Toho sa ja najviac bojím, že mi nejaká dôležitá info unikne a narobím viac chýb ako úžitku... Ale to je už asi mimo témy...
Len ten nerobí chyby, kto nepracuje.
0 0
Marcela16 Marcela16

Marcela16 je offline (nepripojený) Marcela16

Ďakujem... dnes si mi naozaj veľmi pomohol svojimi vyjadreniami ...
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Ja by som ti odporucila webovu stranku, kazda vacsia firma ma k dispozicii internet. Stranka nemusi byt komplikovana, moze sa skladat len z jednej stranky, len musi byt presvedciva, napriklad ako tato stranka, ktoru poznam. Je jednoducha, pekna, ziadny zbytocny Flash, ktory by zdrzoval jej otvaranie sa. Ten kto ma internet menej kupuje noviny a casopisy, vsimli ste si? Ja som si len teraz uvedomila, ze naposledy ked som si kupovala nieco v novinovom stanku, tak to boli akurat tak krizovky. Spravy, inzeraty, tovar hladam vacsinou cez internet. Ak ti ju bude niekto robit, porad sa s nim/nou, ako dat do "hlavicky" co najviac vyhladavanych slov pre jej lahsie vyhladavanie. Vela stastia...
0 0
Felinka Felinka

Felinka je offline (nepripojený) Felinka

účtujem donekonečna
Každému sa stane, že pochybí. Najväčší nepriateľ je nedostatok informácií a rutina v práci.
0 0
Felinka Felinka

Felinka je offline (nepripojený) Felinka

účtujem donekonečna
Peter70 Pozri príspevok
Chcel by som začať podnikať ako SZČO. Chcel by som viesť podvojné účtovníctvo pre firmy a aj JÚ pre FO. Mám certifikát "účtovník expert". Neviem však ako začať, resp. ako hladat vhodnú klientelu - firmy (s.r.o., a.s.). Poradte mi Vaše skúsenosti.
Ja som začínala reklamou v reg. tlači. Na začiatku to bolo pár firiem a potom ma spokojní klienti doporučili svojim známym. Najlepšia reklama je kvalitná práca a vysoká flexibilita. A pozor!!! Hlavne si nenabrať "na rohy" viac (firiem, klientov), než si schopný fyzicky zvládnuť. Veľa šťastia !
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Felinka Pozri príspevok
Ja som začínala reklamou v reg. tlači. Na začiatku to bolo pár firiem a potom ma spokojní klienti doporučili svojim známym. Najlepšia reklama je kvalitná práca a vysoká flexibilita. A pozor!!! Hlavne si nenabrať "na rohy" viac (firiem, klientov), než si schopný fyzicky zvládnuť. Veľa šťastia !
Niekedy je človek z rôznych dôvodov nútený brať toho kopec, ak sa to aspoň len tak-tak stíha, je to podľa mňa ešte OK. Len netreba zabúdať ešte na čas, ktorý nutne treba tráviť na porade, lebo Ti môžu uniknúť dôležité info. Ja som toho tohto štvrťroka živým príkladom, za čo sa nesmierne hanbím...
0 0
macusita macusita

macusita je offline (nepripojený) macusita

Ahojte poraďáci, bol niekto v roku 2008 na skúške SKCU dane 2?
Povedzte aké boli skúšky, dalo sa to v pohode zvládnuť?

Díky

MiSa
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať