Zavrieť

Porady

zaradenie budovy

dobrý večer všetkým poraďákom, mám problém ako zaradím novopostavenú budovu do majetku, v ktorej už podnikám 3 roky na základe kolaudačného rozhodnutia ? alebo treba znalecký posudok? ďakujem za všetky odpovede
Usporiadat
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

A prosím taká stavba, čo sa nekolauduje /drobná stavba/ sa zaraďuje do užívania akým dátumom?
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Prosím, neporadí mi niekto?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
marions Pozri príspevok
Prosím o radu, ako mám rozoznať pri obstaraní majetku, ktoré sú výdavky na obstaranie, a ktoré na údržbu? Keď sa kupuje stavebný materiál, umývadlo, skrine, vedrá. Do výdavkov na obstaranie dám len stavebný materiál a skrine, stoly atď nie? Mám v tom zmätok. A keď sa buduje budova a pri budove garáž, sledujú sa zvlášť výdavky na budovu, zvlášť na garáž a keď sa začne podnikať, tak sa zrátajú a odpisujú každé zvlášť a pozemok zvlášť? Alebo sa všetko dá do jednej sumy a odpisuje ako budova? Prosím, poraďte, neviem si dať rady.
účtovník si musí vedieť dať rady............načo máš Cenigovú?
účtovník účtuje - žiadaj relevantné doklady, nech ti tam píšu aký materiál načo použili. Informácie si z prsta nevycucáš.
áno, každá stavba sa odpisuje zvášť, logicky musíš na každú vysledovať náklady osobitne.
pozemok sa neodpisuje, len eviduje - to hádam bol z tvojej strany preklep - zlá formulácia, nie?


marions Pozri príspevok
A prosím taká stavba, čo sa nekolauduje /drobná stavba/ sa zaraďuje do užívania akým dátumom?
vtedy, kedy sa uvedie do užívania.
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Ďakujem Kejka za odpoveď,
to bude problém odsledovať čo na čo použili.
Ale išlo mi skôr o to, že napr umývadlo bude obstarávací výdavok, lebo zostane v budove a nábytok pôjde priamo do výdavkov keď bude pod 1700,- €
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
marions Pozri príspevok
Ďakujem Kejka za odpoveď,
to bude problém odsledovať čo na čo použili.
Ale išlo mi skôr o to, že napr umývadlo bude obstarávací výdavok, lebo zostane v budove a nábytok pôjde priamo do výdavkov keď bude pod 1700,- €
S tým nábytkom sa firma moze rozhodnút. Moze ist do nakladov a nemusí.
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Ďakujem veľmi pekne.
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Dobrý deň, chcem sa spýtať, ak sú dve bunky spojené podlahou a nadokryté jednou strechou môže sa to brať ako jedna budova? Ďakujem. A ešte k tomu pozemku, Náklady na pozemok, úprava, zavlažovací systém, to za nebude odpisovať samozrejme, ale náklady na úpravu pozemku sa sledujú samostatne? Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zavlažovací systém sa neodpisuje?
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

myslela som, že náklady na obstaranie bunky vyššie uvedenej sa budú sledovať osobitne a náklady, ktoré sa vydávajú na pozemok - úprava pozemku, štrky, kamene , rúry na zavlažovanie rastlín ... sa budú sledovať osobitne. Alebo sa môže dať výstavba celého záhradníctva na jednu kartu, ako obstarávacie náklady na záhradníctvo? Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
aha, tak potom dobre. Píš s odstavcami, nie všetko pokope, nech je to prehľadnejšie.
Vďaka
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Ďakujem Kejka, len som nedostala odpoveď, či to je správne, zaradiť pozemok osobitne, a budovu /dve spojené bunky/ osobitne. Alebo aj každú z buniek samostatne? Alebo celý celok bunky aj s pozemkom ?Ďakujem ešte raz
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
pozemok osobitne, budovu osobitne - spolu obe bunky, kedže majú spoločnú strechu a isto aj iné /napr. rozvody/.
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Ďakujem veľmi pekne Kejka za trpezlivosť a odpovede. Peknú nedeľu prajem všetkým
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Predsa len ešte jedna otázka /dúfam, že posledná/...Náklady na betónové oplotenie sa zarátajú do hodnoty pozemku a neodpisujú, alebo evidujú a odpisujú samostatn
Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
oplotenie tiež samostatne,
prosím nenechávajte mi odkazy v profile, neviem sa k nim dostať.
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Ďakujem ešte raz., to som poslala pochvalu, ja sa v tejto novej porade neviem orientovať, tak sa ospravedlňujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nič sa nedeje, dala som upozornenie do profilu, usilujem o sprístupnenie odkazov viac ako rok, nič sa s tým zatiaľ neudialo. Ďakujem za pochvalu. Ja tiež s touto novou Poradou "bojujem".
Napríklad toto chcem odoslať ako poznámku, celá táto temá je pod vysvietením OTAZKA a vlavo je označenie debata, tak nechápem, kde vlastne som.
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

Dobrý deň, prosím k vyššie uvedenému by som chcela ešte jednu otázku. Zaradím do HIM osobitne oplotenie, bunky a pozemok. Na pozemku sa buduje zavlažovacie zariadenie, ktoré je v dosť vysokej hodnote. Majú sa náklady na zavlažovacie zariadenie dávať do obstarávacej ceny pozemku, alebo by sa mohli viesť osobitne a odpisovať ? Ďakujem vopred
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
osobitne a odpisovať - je to predsa zariadenie a nie pozemok.
0 0
marions marions

marions je offline (nepripojený) marions

ďakujem, myslela som, že keď tie rúry idú pod pozemkom, či nieje súčasť pozemku. Ďakujem. Pekný večer
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať