Zavrieť

Porady

Exekučný príkaz-úhrady

Pekný deň,

mám otázočku: firme bol doručný ex. príkaz na úhradu pohľadávky, oprávnený Soc. poisť., v ex. príkaze je rozpísané koľko činí istina, odmena exekútora atď. EX sa pomaly postupne spláca z BÚ a chcela som vedieť, že či sa nasjkôr uspokojuje pohľadávka oprávneného až potom jednotlivé nároky exekútora.

Napr. EX na 150.000,- Sk, z toho istina 100.000,- Sk, odmena exekútora + ďalšie poplatky s ním spojené 50.000,- Sk, úhrada z BÚ 70.000,- Sk. Ja som účtovala na 336A/221A, teda že najprv sa uhradí zameškané poistné až potom keď bude istina splatená zaúčtujem úhradu odmeny exekútora, teda za predpokladu, že sa mu zaplatí.

Vďaka za radu vopred.
Naposledy upravil Jelena : 12.01.08 at 13:15
Usporiadat
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

..no hocikde sa da stiahnut acrobat reader napr. http://www.slunecnice.cz/sw/acrobat-reader/,
vacsina dokumentov je v tomto formate...este som nasiel taketo nieco, co bude tiez asi potrebne
Naposledy upravil mladymuz : 12.01.08 at 21:23
0 0
Jelena Jelena

Jelena je offline (nepripojený) Jelena

no idem stiahnuť a potom prečítam ..., a keď mi teda SP vystaví nejaký doklad o tom koľko je z ex. uhradené k 31.12.2007 (za predpokladu, že vystaví) v januári 2008, tak môžem preúčtovať na 336 ešte v r.2007? Mne ide len o to, aby mi tá 336 a 379 "sedela", lebo takto budem mať fakt na 379 preplatok
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

ja by som skusil ešte osloviť aj exekutora. s niektorymi ide komunikacia a s niektorymi zase nie...a osobne si myslim, že do ukončenia exekucie bude na 379 neporiadok, pretože situacia je neprehľadna...co sa tyka 336 tak by tam mal ostať len zostatok, ktory eviduje ku koncu roka soc. poistovna
...v staršej porade som našiel
http://www.porada.sk/archive/index.php/t-67147.html
Naposledy upravil mladymuz : 12.01.08 at 21:50
0 0
Jelena Jelena

Jelena je offline (nepripojený) Jelena

čiže nejaké to potvrdenie by mi mohol vystaviť aj exekútor?
Myslím, že info o tom koľko z tej zapl. čiastky išlo do SP mi podá, ale stačí mi to tak cez tel.?

inak vďaka, stiahnuté, prečítané...
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

po telefone to nie je dokazatelne a v prvom rade je uctovnictvo o tom, ze uctujes o skutocnostiach..a tie su dokazatelne jedine pisomne.
0 0
Jelena Jelena

Jelena je offline (nepripojený) Jelena

Tak som dnes volala ex. a prisľúbil mi poslať kópie čiastočných vyúčtovaní, nakoľko tieto posielajú len oprávnenému A tiež som zavolala aj do SP, aby som priebežne vedela, koľko peniažkov "putovali" im, takže teraz viem presne koľko išlo 336 a koľko 379, ale počkám si na tie kópie či to bude ozaj tak

No a keď som v r. 2006 účtovala úhradu len na 336, keďže som si mylne myslela, že najskôr sa platí istina, čo teraz?
0 0
Jelena Jelena

Jelena je offline (nepripojený) Jelena

posúvam...., pardon.
0 0
Jelena Jelena

Jelena je offline (nepripojený) Jelena

... môžem preúčtovať z 336 na 379 sumu, ktorá bola uhradená exekútorovi?
336 sa mi "navýši" a 379 "poníži", ... môžem???
0 0
mladymuz mladymuz

mladymuz je offline (nepripojený) mladymuz

v predchadzajucom prispevku si hovorila o roku 2006, do toho by si už rypať nemala.

A čo sa tyka tej 336 tak preučtovať aby zostatok 336 bol len ten, čo potvrdi SP.

...alebo ma niekto aj iny nazor?
0 0
Jelena Jelena

Jelena je offline (nepripojený) Jelena

veď ja som nemyslela preúčtovavať v r. 2006, ale v r. 2007, nakoľko bolo niečo uhradené aj z 379 (odmena ex.) a ja som úhradu dávala len na istinu 336 teda v r. 2006, že či si to môžem v r. 2007 preúčtovať, lebo takto mám úhrady len na 336, ale malo byť aj na 379. Ď
0 0
selenay selenay

selenay je offline (nepripojený) selenay

Uhrádzam tiež cez exekútora dlžné poistné Sociálnej poisťovni. Ja uhradím napr. čiastku 100000 Sk (ale účtujem v jednoduchom účtovníctve)na účet exekútora. Zaúčtujem si to ako úhrada poistného, lebo neviem koľko si z tejto čiastky nechá exekútor a koľko pošle sociálnej poisťovni. Potom sledujem saldo v sociálnej poisťovni (ak sa samozrejme pripájaš na sociálnu poisťovňu elektronicky) a tam to vidím koľko poslal exekútor z celkovej uhradenej čiastky na úhradu nášho poistného a koľko si nechal. Keď je splatená celá čiastka exekúcie - istina aj trovy exekúcie, príde vyúčtovanie od exekútora, kde je rozpísaná aj DPH a je tam napísané, že povinný nemá nárok na odpočet DPH. Vie mi niekto poradiť ktorý zákon, prípadne § hovorí o tomto odpočte?!
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať