Zavrieť

Porady

exekucia

Ahojte poradaci, mam zamestnanca, prisli mi 2 exekucie. V decembri mal cistu mzdu 8.019 sk, ma jedno dieta a je zenaty. Takisto skoncil aj pracovny pomer, cize zrazka bude len v 12/2007. Moze mi niekto pomoct s vypoctom.
Dakujem velmi pekne
Usporiadat
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

........A ako to bude v prípade že osoba, nie je zamestnaná...v akej výške platí exekútorovi?? je nejaká minimálna hranica určená a naopak maximálna...?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Barbara Pozri príspevok
http://www.porada.sk/attachment.php?...6&d=1169208282


http://www.porada.sk/attachment.php?...1&d=1149679668


kučapes, prosím Vás skontrolujte mi to, či som nepriložila nesprávne tabuľky
V 1.tabuľke je staré živtné minimum. V 2 tabuľke sú ešte staršie sumy nepostihnuteľných častí.
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Prosim o radu. mame dohodara, ktory pracuje 5-8 dni ( po 3 h ) za mesiac a jeho mzda nie je vyssia ako 50eur. Prisla nanho exekucia. Ako je to v takom pripade so zrazkami, ked zarobok nedosahuje ani nepostihnutelne sumy?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Oznámte exekútorovi, že zárobok je nižší ako nepostihnuteľné sumy. Exekúciu ďalej evidujte, ale nezrážajte, pokiaľ nezarobí "dosť".
0 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

Dakujem
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

vážení poraďáci, akú máte skúsenosť s "fúziou" SpZP a VšZP. včera dostal môj klient-SZČO exekučný príkaz za nedoplatok zdravotného poistenia z r.2009. pretože neplatil mesačné preddavky, tak na základe RZZP 2009 - bola celá suma uhradená 30.6.2010. po dnešnej návšteve VšZP mu pracovníčka oznámila, že je to teda O.K., ále... exekúcia = istina (tá je teda OK) + odmena exekútorovi.. no a tú má zaplatiť SZČO - to je "usmernenie" od pracovníčky VšZP.. ale prečo, veď SZČO si u exekútora neobjednal žiadne služby...
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

no a včera sa ozvali od exekútora, že je povinný náklady exekútora uhradiť v plnej výške, .... nikto z Vás s tým nemá žiadne skúsenosti?? ..
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Pokiaľ sa pohladavka dostane k exekútorovi, už máš smolu, treba uhradiť aj odmenu exekútora.
Pohladávka tam vznikla (neplatené preddavky), či to mohli dať hneď exekútorovi, neviem - iba tam by si sa možno mohol ohradiť, ale to by chcelo názor právnika.
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

ďakujem Ti za odpoveď. ..ešte som počula názor - uhradiť náklady exekútora a keďže bolo ZP 2009 uhradené v zákone stanovenom termíne, následne si ich vymáhať od VšZP, ... ale , neviem-neviem
prajem pekný deň
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Preddavky na ZP v termíne uhradené neboli - to je to, čo išlo do exekúcie, na to mohla ZP vystaviť exekúciu. Skôr by som sa zaujimala, ži ZP môže dať exekúciu bez predchádzajúceho upozornenia, vymáhania alebo niečoho podobného.
1 0
zozo162 zozo162

zozo162 je offline (nepripojený) zozo162

Dobry den mam problem ktorym si nevyem si poradit Exekutor mi zablokoval ucet ale toho exekutora okrasny sud rozhodol o zastaveni exekucie odkladom podla §57 ods.1 Ex.Anapriek tomu mi exekutor zablokoval ucet mal nato pravo?A le od daneho exekutora som nedostal ziadni list o upovedomenie o zacacie exekucie.Moze aj vtedi zablokovat moj ucet?exekutora som pisal mail ale odpisal mi ze bez ex cisla ma nevie identifikovat ale ja nemam to cislo lebo som odneho ziadninlist nedostal.
za odpoved vam dakujem
Naposledy upravil zozo162 : 29.08.10 at 08:47
0 0
zozo162 zozo162

zozo162 je offline (nepripojený) zozo162

Dobry den mam problem ktorym si neviem si poradit Exekutor mi zablokoval ucet ale toho exekutora okrasny sud rozhodol o zastaveni exekucie odkladom podla §57 ods.1 Ex.Anapriek tomu mi exekutor zablokoval ucet mal nato pravo?A le od daneho exekutora som nedostal ziadni list o upovedomenie o zacacie exekucie.Moze aj vtedi zablokovat moj ucet?exekutora som pisal mail ale odpisal mi ze bez ex cisla ma nevie identifikovat ale ja nemam to cislo lebo som odneho ziadninlist nedostal.
za odpoved vam dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať