Zavrieť

Porady

Usporiadat
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

no ked sa este trocha zlepsi cas tak idem umiestnit na ten pozemok bunku do ktorej chcem dat zaviest elektriku aby bola k dispozicii pre buducu stavbu. geometricky plan uz mam vyhotoveny na vynatie 999 m2 pre stavbu - tu mi ten 1 m2 neprekaza ale neviem ako to poriesia elektrikari a laicky si myslim ze by im ten stlp dost pomohol...

chapem ze na mape su to pozemky dva ale ja som kupil zem ako celok tak ako stoji a lezi tak nechapem ako moze byt v ramci toho isteho pozemku este dalsi vlastnik v inom registri...

myslim ze by sa dalo dohodnut aj s povodnym vlastnikom ze ten 1 m2 mi preda/daruje ale uz len zaplatit 66 EUR za 1 m2 za vklad ked som tu podu kupoval za 2 EUR/m2 sa mi zda dost prehnane.

neda sa to uhrat na tu chybu v katastri podla http://katasternehnutelnosti.sk/155-parcela-registra-e/ alebo nejaka ina moznost...
0 0
magnum magnum

magnum je offline (nepripojený) magnum

trocha posuniem ak mozem...
0 0
milan_k milan_k

milan_k je offline (nepripojený) milan_k

Je možné kupovať parcely, ktoré sú v registri E? Nebudú s tým do budúcna problémy/náklady na prevod do registra "C" ?
0 0
andrej757 andrej757

andrej757 je offline (nepripojený) andrej757

Co sa tyka parciel E, kupovat ich samozrejme mozes, problem moze nastat s tym, ze nemaju suradnicami presne zamerane hranice, teda nemaju vyhotoveny geom. plan. Moze sa stat pripad, ze ak si da sused zamerat svoju parcelu E (tym sa mu zmeni na C), moze posunut vasu spolocnu hranicu aj o niekolko metrov do tvojho E-ckoveho pozemku a ty o tom ani nemusis vediet. Ani plocha v m2 na LV nie je zavazna. To sa tyka hlavne extravilanu, kde uz nikto nevie presne urcit kadial isla hranica.

Naopak pri parcele C su suradnice zapisane v katastri, nemusia byt ani zretelne v terene a kedykolvek ti ich geodet podla suradnic presne zameria. Navyse C-kove hranice sa nedaju posuvat bez suhlasu majitela.

Co sa tyka nejakeho povinneho zamerania E-ckovych parciel do buducnosti a vzniklych nakladov, toho by som sa nebal. Ludia na dedinach, z toho vacsina dochodcov, maju obrovske mnozstvo E-ckovych parciel, neviem si predstavit, ze by to vsetci ludia mali povinne platit zo svojho prijmu. Ani za ROEP sa neplati.
1 0
moonika121 moonika121

moonika121 je offline (nepripojený) moonika121

Dobrý deň, moji starí radičia v 60-tych rokoch postavili rodinný dom na pôvodných E parcelach na ktoré dostali aj stavebné povolenie,tieto e parcele im však nepatrili v celosti.Po novom mapovaní sa z týchto parciel stala jedna velka C parcela,ale nevysporiadana a ja teraz nechápem,na ZAKLADE čOHO ZAKRESLILI tuto novu c parcelu ked e parcely patrili niekomu inému. V súčastnosti teda mame nevysporiadanu C parcelu a pôvodné E parcely v neidentickom stave a este k tomu na neznámych vlastníkov.čo s tým... dakujem za odpoved
0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
ísť za pôvodnými vlastnákmi, dať si podpísať súhlas s vydržaním. Ak to Vaši starí rodičia užívali v dobrej viere, že je to ich
0 0
moonika121 moonika121

moonika121 je offline (nepripojený) moonika121

no ano to chapem,ale čo s takými vlastníkmi,ktorý sú neznámi a hoci som sa snažila,ale neviem ich najsť
0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
treba pátrať, ak ich nenájdete, potom jedine žalobou na súde sa domôžete vlastníctva
0 0
corado4 corado4

corado4 je offline (nepripojený) corado4

Je možné aby na jednom katastrálnom území boli dve parcely s rovnakým číslom - jedna parcela je registra C a druhá registra E? Mám parcelu registra E a parcelu s týmto číslom v registri C ma niekto iný?
Ďakujem za odpoveď. Marian
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

... ano je to mozne, E KN parcely su jedna kategoria a C KN parcely su druha kategorie (napr: dve ulice s roznymi nazvami maju take iste cisla domov) ...
0 0
corado4 corado4

corado4 je offline (nepripojený) corado4

Noo keď dám teda svoju E-parcelu zamerať, vznikne parcela C s novým číslom?
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

... ano, geometrickym planom sa vytvori C KN parcela, ktora bude mat "nove C KN cislo" ...
0 0
kozel33 kozel33

kozel33 je offline (nepripojený) kozel33

Pre bližie vysvetlenie zasielam link na svoj osobný blog:

http://ondrejkozlovsky.blogspot.sk/2...e-na-mape.html
0 0
Viera Ághová Viera Ághová

Viera Ághová je offline (nepripojený) Viera Ághová

rada by som sa opýtala či mi niekto vie poradiť čo treba urobiť a kam ísť ak by som chcela parcelu typu E prehodnotiť a zmeniť na C. Ďakujem
Naposledy upravil Viera Ághová : 21.03.13 at 08:13
0 0
kozel33 kozel33

kozel33 je offline (nepripojený) kozel33

treba kontaktovať geodeta, zaslať mu parcelné číslo pozemku alebo listu vlastníctva a katastrálne územie. Potom netreba zabudnúť na zápis geometrického plánu.

Všetko podstatné Vám vysvetlí potom geodet.
0 0
puvapuva puvapuva

puvapuva je offline (nepripojený) puvapuva

Sorry, ale nemas pravdu. Ved si to skus - chod na katasterportal.sk, klikni na Mapu a porovnaj si sam. Tych prienikov je az-az. Aj na mojej Eckovej parcele je Cckovy dom s normalnym cudzim LV.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať