Zavrieť

Porady

"dobrovoľné" odvody

Dobrý deň, mám jednu otázočku. Človek je SZČO, za minulý rok mal príjem necelých 50.000,- teda nie je v roku 05 povinný platiť si odvody. Keďže jeho vek je 48 rokov - má teda dosť krátku dobu do dôchodku. Poraďte mi aké odvody je dobre si zaplatiť ako dobrovoľný platiteľ, aby mu nevyšiel len minimálny dôchodok. A ak si nebude platiť vôbec tak aj táto doba ako SZČO sa mu započítava do dôchodku? Ďakujem za odpoveď ,,,Linko
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    via je offline (nepripojený) via

    via
    myslim, ze pokial neplati, tak do dochodku sa mu to nezapocitava.
    vysku odvodov by si mal stanovit podla vlastneho uvazenia, aby to aj stihal platit. a pripadne by som uvazovala aj inymi moznostami, ako si setrit na dochodok.

    Monica je offline (nepripojený) Monica

    Monica
    Obdobie,počas ktorého SZČO neplatí odvody do sociálnej poisťovne,sa nezaráta do odpracovaných rokov.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    linko, vo veku 48 rokov uvažovať o dobrovoľnom dôchodkovom poistení a ešte k tomu ako SZČO, nie je dobrá voľba. Výška týchto odvodov je 28,75% a takto vložený "vklad" sa dotyčnému neoplatí už pri dnešných parametroch vzorca pre výpočet dôchodkov, nie ešte keď sa tento vzorec časom "pokazí". Treba tie peniaze radšej investovať a dajme tomu 12000 ročne vložiť na v daňovej reči "účelové sporenie".

    "dobrovoľné" odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.