Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel

Ahojte,

chcela by som Vas poprosit o radu ohladom Dane z motorovych vozidiel.
PO zakupila osobny automobil v Auguste 2007. Vyplyva jej z toho nejaka oznamovacia povinnost DÚ? Dalej by som rada vedela, ci PO musi do konca Januara 2008 podat danove priznanie? Poradte mi prosim ake tlacivo.
A posledna otazka je aky je rozdiel medzi cestnou danou a danou z motorovych vozidiel? Pri kupe spominaneho auta prihlaseneho na firmu, ktora dan sa tyka PO?

Dakujem velmi pekne za rady

Marcela
Usporiadat
Marcela80 Marcela80

Marcela80 je offline (nepripojený) Marcela80

Ahoj strelec, pytala som sa vazne, mozno ty si hned padol uceny z neba. Myslela som, ze hlupe otazky neexistuju a radsej sa pytat ako urobit hlupost, som uplny zaciatocnik a viac mi pomoze priklad a rada z praxe ako teoria resp. citanie zakona, aj ked viem ze je to dolezite.
Tak bud prosim Ta ohladuplny aj k inym....
Dakujem za porozumenie
Marcela
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Marcela80 Pozri príspevok
Ahojte,

chcela by som Vas poprosit o radu ohladom Dane z motorovych vozidiel.
PO zakupila osobny automobil v Auguste 2007. Vyplyva jej z toho nejaka oznamovacia povinnost DÚ? Do 15 dni sa malo podať daňové priznanie k dani z MV a zároveň aj zaplatiť pomernú časť dane Dalej by som rada vedela, ci PO musi do konca Januara 2008 podat danove priznanie? Poradte mi prosim ake tlacivo.
A posledna otazka je aky je rozdiel medzi cestnou danou a danou z motorovych vozidiel? Pri kupe spominaneho auta prihlaseneho na firmu, ktora dan sa tyka PO? Cestná daň je premenovaná na daň z mot.vozidiel.

Dakujem velmi pekne za rady

Marcela
Odporúčam urýchlene tú daňovú povinnosť za r.2007 spätne dať do poriadku, pokuta vas neminie. Za r. 2008 máš čas, podávať sa bude do 31.1.2009.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Marcela80 Pozri príspevok
Ahojte,

chcela by som Vas poprosit o radu ohladom Dane z motorovych vozidiel.
PO zakupila osobny automobil v Auguste 2007. Vyplyva jej z toho nejaka oznamovacia povinnost DÚ?
Bolo treba podať daň. priznanie k dani z motorových vozidiel (DzMV) do 15 dní od začiatku používania vozidla na podnikanie. Ak ste daň. priznanie v auguste 2007 nepodali, treba tak urobiť čím skôr, vypočítať daň a zaplatiť daň za rok 2007.
Dalej by som rada vedela, ci PO musi do konca Januara 2008 podat danove priznanie?
Ak to vozidlo z augusta je vaše jediné (asi áno), tak napravením chyby v zmysle vyššie uvedeného, už nebudete mať v januári 2008 žiadnu povinnosť.
DzMV za rok 2008 zaplatíte v januári 2009 a podáte daň. priznanie za rok 2008. Pre rok 2008 sa zmenil zákon o DzMV, treba si ho prečítať a naštudovať a podľa neho postupovať. Stačí čítať aj tu na porade , sme toho napísali už veľa.

Poradte mi prosim ake tlacivo. Tlačivo nájdeš tu: www.drsr.sk alebo na každom daňovom úrade.
A posledna otazka je aky je rozdiel medzi cestnou danou a danou z motorovych vozidiel?
Je to tá istá daň, len pôvodne bol jej názov "cestá daň", teraz je to "daň z motorových vozidiel".
Pri kupe spominaneho auta prihlaseneho na firmu, ktora dan sa tyka PO?
Všetkých vozidiel - či PO, či FO - sa týka DzMV.
Dakujem velmi pekne za rady

Marcela
odpoveď je modrá v zadaní.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
liba2 Pozri príspevok
Snažila som sa ti poradiť - asi si to prehliadla.
Ja som si to vsimla...a aj to tak chcem urobit..no vsimla som si aj vetu...potvrdenie o prevzati mate aj tak na osobitnom papieri..a to ma pomylilo...lebo potom neviem ci priznanie, ktore vyplnime a ktore nebude orazene a ani nemam potvrdenie o prevzati ci bude k niecomu...ci postaci ako podklad k uctovaniu predpisu dane
lebo ako pisem nemam ziadne potvrdenie o prevzati, nemam nic, len postovu poukazku
0 0
momaria momaria

momaria je offline (nepripojený) momaria

Dobrý deň.Mám nákladný automobil v osobnom vlastníctve,nevložený do obchodného majetku, ktorý chceme využívať v podnikaní pár dní v roku. Nie je mi jasné, či daň z mot. vozidiel musím zaplatiť v plnej výške, alebo to môžem nejak alikvotne prepočítať na dni. Môže sa stať, že ho budem využívať v mesiacoch 2,3/2008, v 4,5/2008 ho vôbec nevyužijem v podnikaní, v 6,7,8,9/2008 ho zas využijem a 10,11,12/2008 nebude využité na podnikanie alebo iba zo tri krát v mesiaci.Vidí sa mi to nespravodlivé, aby sme platili tak ako niekto, kto auto využíva v podnikaní nepretržite.
0 0