Zavrieť

Porady

štúdium v strednom veku..nadstavbové štúdium

...originál...
privítala by som študentov,hlavne skoroseniorov,prípadne seniorov..na výmenu skúseností,učiva..alebo len tak..hodiť reč..
Usporiadat
Beatris Beatris

Beatris je offline (nepripojený) Beatris

V Blave je jedna škola.Kde do priemeru 2,5 maturitného vysvedčenia berú bez skúšok a nie je tam matyka
0 0
plavčík plavčík

plavčík je offline (nepripojený) plavčík

človek s dušou
aká škola v BA do 2,5???
0 0
Beatris Beatris

Beatris je offline (nepripojený) Beatris

Treba sa pozrieť:www.vsemvs.sk ma aj detašované pracoviska. Pokiaľ vie je v Nových Zámkoch, Zlaté Moravce, Trenčín, Čadca, Prešov a ešte jedno, ale to už neviem. Miesto tej matematiky sa tam venuje veľa počítačom
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
ahoj kamarátka,no ja idem na večerné maturitné štúdium obchodnej akademie v Prievidzi,pokiaľ viem,sú tam len nejaké pohovory,príjímačky nie...no nejako ten strach okecám...
Pepsikolák je môj psík,kríženec neviemčoho s čímkoľvek,má ma krásne obtočenú okolo prsta a je strašne žiarlivý...niet sa čo čudovať,má 11 rokov a furt je to len chlap""...teším sa ,že ešte niešo napíšeš a neboj,v škole nebijú ani nehryzú...ahoj..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...a ešte,pokiaľ som dostala správne informácie,ak máš z nejakého odboru výučný list alebo maturitu a v tom odbore chceš študovať,vraj sa príjímačky nerobia...ale neviem to na 100%...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..moji milí študenti..tešila som sa na vaše príspevky,zážitky,problémy,alebo len tak na kus reči...a asi je to štúdium naozaj vyčerpávajúce,keď nikto nič nenapíše.......a možno sa vám nechce.....
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..nakuknem,či sa niekto nepridal,ale nikto..nevadí,pomáham si,ako viem..snorím, hľadám články,našla som super podanie podvojného účtovníctva,ktoré mi vrátilo do pamäte to,čo som sa kedysi učila v škole,vedľa toho sa priúčam rozumieť lepšie tomuto vynálezu (počítaču)..počula som niekde,že existujú stránky,kde sú učebnice..nie kníhkupectvá ale celé knihy,ktoré sa dajú čítať alebo stiahnuť..ak by niekto vedel,..každá informácia pomôže a nie iba mne...
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..tak,dopíšem,čo som sa samonaučila..keďže asi nikto nechce prispieť..
..mám v programoch Word aj Excel..jasné,základy mám z kurzu,ale čo som vtedy odflákla,som objavila a zistila,že je to ohromne zaujímavé..
..veď na čo by mne už len bol Excel?..no povedzte..a veru som ho flákala poriadne..ale..našla som nádherne podaný kurz práce s Excelom, prelúskala som sa ním počas týždňa aj 2x a už viem, že je to super program, veľmi zaujímavý a pre toho,koho baví matika, sa dá použiť aj doma, lebo má množstvo aplikácií..už som zase múdrejšia..lebo Sato so Samom vymysleli Pomocníka a ten mi helfol..krása..

..no a medzitým,ako oddychovku som sa naučila otvárať dve okná,mať v každom z nich niečo iné a tak teraz píšem sem a súčasne mi Mireille Mathieu spieva Marcheillaissu z You Tubu...paráda..som šikovná,sa chválim..viem tiež takto preniesť video,obrázky a pomaly sa priúčam novým veciam,ktoré nájdem po ceste k niečomu..som zvedavá..a takto si tu študujem..papááá...

..škoda,že sa niekto nepodelí so svojim štúdiom..
0 0
Ofélia Ofélia

Ofélia je offline (nepripojený) Ofélia

Ja som si robila kurz práca s počítačom Word, Excel to boli základy, potom práca s PC pokročilých s pripojením na Internet, a do tretice práca s PC + účtovníctvo + angličtina.

Musím povedať že mi to veľa dalo, knihy sú o ničom treba mať absolútne vysvetlenie a hlavne dobrého učiteľa. Ja som natrafila zrovna na učiteľa čo bol vojak vo výslužbe, takže rešpekt sme mali u neho na 100% a aj muži! Bolo nás v triede asi 28 vek od 29 do 54 a mal také tenké uši že hneď vedel kto hrá na PC karty miesto aby dával pozor
Prvé dotyky s WORD boli dosť namáhavé lebo pracovať s myšou, o ktorej som nevedela ani kde ju mám, zapamätať si čo je titulkový panel, panel úloh.......stalo sa že jeden páncca50 ročný treskol taškou a odišiel že končí no po 2 hodinách sa vrátil. Pc ma tak chytili že som svojich spolužiakov cez prestávku učila to čo sme mali na hodinách a naučila som s PC, syna, synovce , neter, kamarátky a nakoniec sa lektor vyjadril že používam praktiky hackerov. Databázy atď mi v Exceli nerobia problém a aj programátori ktorý chodia do školy v Novom meste nad Váhom ostali začudovaný, že zo sprostých kurzov som sa naučila viac ako oni v škole . Od lektora mám 2 knihy ktoré sám vydal a sú v celku fajn!
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Rada by som sa dozvedela od niekoho,kto už absolvoval kurz PC pre pokročilých....o čom je,čo sa tam dá naučiť a v čom by mi pomohol..ide o to,že mám možnosť si vybrať z dvoch kurzov (druhý je Registračná pokladnica,ktorý by sa mi tiež zišiel do budúcnosti), ..neviem,pre ktorý sa rozhodnúť.
Poradí a napíše niekto?..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
pepsikova Pozri príspevok
..tak,dopíšem,čo som sa samonaučila..keďže asi nikto nechce prispieť..
..mám v programoch Word aj Excel..jasné,základy mám z kurzu,ale čo som vtedy odflákla,som objavila a zistila,že je to ohromne zaujímavé..
..veď na čo by mne už len bol Excel?..no povedzte..a veru som ho flákala poriadne..ale..našla som nádherne podaný kurz práce s Excelom, prelúskala som sa ním počas týždňa aj 2x a už viem, že je to super program, veľmi zaujímavý a pre toho,koho baví matika, sa dá použiť aj doma, lebo má množstvo aplikácií..už som zase múdrejšia..lebo Sato so Samom vymysleli Pomocníka a ten mi helfol..krása..

..no a medzitým,ako oddychovku som sa naučila otvárať dve okná,mať v každom z nich niečo iné a tak teraz píšem sem a súčasne mi Mireille Mathieu spieva Marcheillaissu z You Tubu...paráda..som šikovná,sa chválim..viem tiež takto preniesť video,obrázky a pomaly sa priúčam novým veciam,ktoré nájdem po ceste k niečomu..som zvedavá..a takto si tu študujem..papááá...

..škoda,že sa niekto nepodelí so svojim štúdiom..
.


..no a podobný pomocník pracuje aj vo Worde,je tam všetko podrobne,takže zanedbané sa dá krásne doučiť a hneď aj otestovat v pomocných testoch..je to paráda...
..teraz sa mordujem s Internet Expolorerom,-Poznámkovým blokom ONENOTE..no,veľmi sa mi nedarí..ak by mal niekto skúsenosti,podeľte sa..
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja by som si asi vybrala PC pre pokročilých. Vo firme sme mali 3 reg.pokladne,každá bola iná.A školenie ku každej trvalo chvíľku.
Dnes väčšina firiem aj tak fakturuje cez PC.
Tam máš väčší rozsah,potom nás niečo naučíš
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
arizona Pozri príspevok
Ja by som si asi vybrala PC pre pokročilých. Vo firme sme mali 3 reg.pokladne,každá bola iná.A školenie ku každej trvalo chvíľku.
Dnes väčšina firiem aj tak fakturuje cez PC.
Tam máš väčší rozsah,potom nás niečo naučíš
..


ďakujem za radu,poslúchnem ťa,zistila som,že tých pokladníc je veľa....dííííky...
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

No moji milí, ja sa práve pripravujem na prijímačky na TNUAD Trenčín odbor pers. management. Pri štúdiu podkladov k prijímačkám-ekonómia,psychológia,matematika,angličtina je mi ťažko už teraz. Mám 36 rokov, tri deti a poďme ho na školu. Síce sa snažím pripraviť sa ako je v mojich silách, ale pri predstave mladých dravých rozbehnutých čerstvých maturantov dostáva moje ego rozmery záhradného trpaslíka. Ale utešujem sa tým, že nie som na tom tak len ja, je nás takých študentov-seniorov viac a keď ma nezoberú, nebudem ani prvá ani posledná a o rok skúsim zas. Bola by som rada, keby mohol niekto poradiť s testami, ale zázraky sú asi len v rozprávkach a správne odpovede mi v záhradke nenarastú
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

S testami Ti neporadím, ale ja som tiež študovala popri zamestnaní. V 25 rokoch som išla na večernú priemyslovku a to rovno na strojarinu, ja -vyučená predavačka. Triedny ma privítal, že ďalší adept na vypadnutie po pol roku. Mal smolu, jediná som bola vyznamenaná. ( chválim sa). Po ukončení som išla v 33 rokov na vyskú - samozrejme na strojarinu. Promócie som mala v deň mojich 38 narodenín . Potom som ešte študovala na ďalšej - mám 6 semestrov a kvôli náročnej práci som to ukončila. Zdravie mi bolo prednejšie. I keď študujem stále, mám certifikáty a osvedčenia potrebné pre rôzne druhy zamestnaní. Život bez neustáleho vzdelávania si v dnešnej dome ani neviem predstaviť.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
janomila Pozri príspevok
No moji milí, ja sa práve pripravujem na prijímačky na TNUAD Trenčín odbor pers. management. Pri štúdiu podkladov k prijímačkám-ekonómia,psychológia,matematika,angličtina je mi ťažko už teraz. Mám 36 rokov, tri deti a poďme ho na školu. Síce sa snažím pripraviť sa ako je v mojich silách, ale pri predstave mladých dravých rozbehnutých čerstvých maturantov dostáva moje ego rozmery záhradného trpaslíka. Ale utešujem sa tým, že nie som na tom tak len ja, je nás takých študentov-seniorov viac a keď ma nezoberú, nebudem ani prvá ani posledná a o rok skúsim zas. Bola by som rada, keby mohol niekto poradiť s testami, ale zázraky sú asi len v rozprávkach a správne odpovede mi v záhradke nenarastú
.


...šikovné dievča..vedomosti síce v záhrade nerastú,ale počkaj,aká budeš pyšná a usilovná medzi tými mladými,dravými...a ty sa medzi seniorov nepočítaj,teraz ti patrí celý svet a všetko sa ti zmestí do hlávky raz-dva..držím ti palce silno,určite ťa prijmú...
..ešte by si mohla snoriť podobne,ako ja,napríklad na "azet,zoznam,centrum...sú sekcie ""vzdelávanie"" a tam je veľmi veľa všeličoho pre štúdium,tak možno nájdeš niečo potrebné pre seba:.chodím aj na české servery,aj tam je toho kopa..
..a v úvode tejto témy,asi v treťom príspevku, je adresa,tak klikni..všetko sa ti podarí,len musíš veľmi chcieť...
Naposledy upravil pepsikova : 21.05.08 at 19:13
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
janomila Pozri príspevok
No moji milí, ja sa práve pripravujem na prijímačky na TNUAD Trenčín odbor pers. management. Pri štúdiu podkladov k prijímačkám-ekonómia,psychológia,matematika,angličtina je mi ťažko už teraz. Mám 36 rokov, tri deti a poďme ho na školu. Síce sa snažím pripraviť sa ako je v mojich silách, ale pri predstave mladých dravých rozbehnutých čerstvých maturantov dostáva moje ego rozmery záhradného trpaslíka. Ale utešujem sa tým, že nie som na tom tak len ja, je nás takých študentov-seniorov viac a keď ma nezoberú, nebudem ani prvá ani posledná a o rok skúsim zas. Bola by som rada, keby mohol niekto poradiť s testami, ale zázraky sú asi len v rozprávkach a správne odpovede mi v záhradke nenarastú
poteším ťa, ja sa pripravujem na tie isté prijímačky...
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Dievčence obdivujem vás a držím palce, sama som študovala pri troch deťoch a z toho najmenšie malo rok, keď človek chce dá sa to, samozrejme za podpory ostatných členov rodiny. V skutočnosti to funguje tak, že i keď skriptá práve nie su v dosahu, vždy sa nájde niekto šilovný, či už študent alebo profesor, ktorý materiál dodá a potom fotí celý krúžok a robia sa kôpky.
Najdôležitejšia je spolupráca v kolektíve. Držím palce a tiež pridávam pomocníčkov:
http://www.studentske.sk/
http://www.tahaky-referaty.sk/
http://www.antiskola.eu/
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

tiež by som chcela na sebe "popracovať" - mojom vzdelaní, ekonomika - účtovníctvo. Viete mi niečo poradiť? A ako sa tu už písalo - tiež patrím k už "odrasteným" maturantom (45)
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

Aj ja sa pripájam, mám strednú školu odevnú ,ale už dávno vo svojom obore nepracujem,kedže ma vždy lákala ekonómia.Tak sa k nej postupne prepracovávam,spravila som si kurzy účtovníctva, kurzy PC a pracovala som ako účtovníčka PÚ dva roky,teraz robím dievča pre všetko vrátane jednoduchého účtovníctva v jednej malej firme.Vždy som túžila po VŠ ,ale moji rodičia nemali na to peniaze ,potom som sa vydala, na štúdium nebolo času pri detoch ,kedže manžel bol na týždňovkách a nemal kto pomôcť.Teraz by som už aj časovo mohla,ale zas mám dcéru na výške v Čechách prvý rok ,a druhá chce ísť o rok.A tak kvôli financiám to už bohužiaľ nepôjde.Tak Vám všetkým v dobrom závidím.Vždy som bola dobrá študentka aj maturity za jedna,ale bohužiaľ takto to život zariadil.Mám 40 rokov a už sa na vysokú asi nedostanem,tak aspoň študujem angličtinu callanovou metódou a veĺmi ma to baví.To nie je až tak finančne náročné ,a baví ma to. Dúfam,že to v živote ešte využijem.Takže držím palce všetkým študákom v strednom veku.určite to ide ,aj keď možno pomalšie ako za mlada,ale keď sa chce všetko sa dá...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať