Zavrieť

Porady

štúdium v strednom veku..nadstavbové štúdium

...originál...
privítala by som študentov,hlavne skoroseniorov,prípadne seniorov..na výmenu skúseností,učiva..alebo len tak..hodiť reč..
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Fajn večer vám,milí študenti.
najprv sa chcem poďakovať za bodíky..neviem,čím som si zaslúžila ale potešili ma.
Téma sa nám nerozbieha,asi ešte nemáte nič veselé..ja veru tiež nie..v prvý deň v škole som sa dozvedela ""novinku""-naše chudobné školstvo nám nedá učebnice,vraj sami nemajú a tak som sa rozhodla zamilovať sa do internetu,ak ho budem veľmi ľúbiť,vysype mi všetky svoje vedomosti a mne sa bude študovať krásne a v pohode...teda som ja prefíkaná mrcha,ale nenarobím nič.
Učky sa zdajú fajn,učivo nie ťažké,píšem ako český žandár,lebo miláčik internet sype info jedna radosť a tlačiareň naduto mlčí..nedostať náplň...spikli sa proti mne všetky neprajnícke živly""",ale ja to zvládnem.
A budem tu teraz často,moje milé kamošky -študentky,tak napíšte niečo veselé aj vy,nech sa svet nesmeje iba na mne.

P.S....skúšky splnili účel..práca sa mi páči a je tam fajn,i keď je to len na skúšobnú dobu..
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Po prázdninovej prestávke sa aj ja znova vraciam do našej "školáckej" debaty. Dnes som zažila šok. Po tom, ako som si všetko vybavila na enviroment v Púchove, mi dnes prišiel doporučený list z TN, že ma prijímajú na personálny manažment. Videli ste už niekedy 36 ročnú ženu skákať od radosti zopár metrov do výšky? Nie? Tak to ste mali byť dnes u nás. Niekto im vypadol a ja som bola hneď pod čiarou a tak ma zobrali. Všetko som si obtelefonovala úplne happy z toho všetkého. Takže 22.9. nastupujem na PM. Možno to niekomu príde čudné, ale ja sa teším na tú drinu pri štúdiu. Moje mozgové závity sa už nemôžu dočkať na novú papanicu v podobe všetkých info, ktoré budú musieť vstrebať. Takže milí študenti-skoroseniori, tešte sa so mnou. Všetkým vám držím palce, aby ste do nového školského roku vykročili tou správnou nohou.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Milá Janomilka,viem si ťa predstaviť úplne lajf..najväčšia radosť je nečakaná radosť..tak ti držím palčoky a nech sa ti darí a nezabudni sem písať!!!!...čo a ako je v škole..
0 0
beandy beandy

beandy je offline (nepripojený) beandy

Ahoj, presne viem čo cítiš, lebo ja som na tom podobne. Mám tiež 36 rokov a idem 22.9.08 prvý krát na výšku. Držme si palce!
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..moje milé študentky,čo to je "náuka o spoločenstve"?..kedysi bolo niečo podobné a volalo sa to "občianska náuka,tak neviete náhodou,či to má nejaký súvis?Lebo fakt neviem,kde k tomuto predmetu niečo nájsť.Neviem,o čom to je.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

pepsikova, sledujem, že ťa tá školička baví a berieš to vééľmi vážne.
Želám, nech Ti tá chuť vydrží až do konca
Nepomôže Ti trochu tento link?
http://www.antiskola.eu/referaty/ind...ow_info&obl=24
0 0
myrtus myrtus

myrtus je offline (nepripojený) myrtus

V reči mladších študentov: NOS-ka. Bývalá občianska náuka, teraz maturitný predmet (podľa výberu). Mám doma študentov, napíš bližšie, čo hľadáš
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
arizona Pozri príspevok
pepsikova, sledujem, že ťa tá školička baví a berieš to vééľmi vážne.
Želám, nech Ti tá chuť vydrží až do konca
Nepomôže Ti trochu tento link?
http://www.antiskola.eu/referaty/ind...ow_info&obl=24

..ahojky,milá Arizona,ten link poznám a je tam veľmi veľa múdrych vecí,snorím tam skoro denne...ďakujem ti..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
myrtus Pozri príspevok
V reči mladších študentov: NOS-ka. Bývalá občianska náuka, teraz maturitný predmet (podľa výberu). Mám doma študentov, napíš bližšie, čo hľadáš
Ahojky Myrtus,no mojka,fakt neviem,kde začať,lebo nemám ani osnovu,čo sa tam v prvom ročníku učí a čo mám hľadať.Ak budeš môcť,napíš aspoň obsah knihy a ja už niekde potrebné vysnorím.
P.S.musím zmaturovať,synovia mi sľúbili vnúča ako dar k maturite,lebo vraj babka- školáčka sa im nevidí))))))
0 0
myrtus myrtus

myrtus je offline (nepripojený) myrtus

pepsikova Pozri príspevok
Ahojky Myrtus,no mojka,fakt neviem,kde začať,lebo nemám ani osnovu,čo sa tam v prvom ročníku učí a čo mám hľadať.Ak budeš môcť,napíš aspoň obsah knihy a ja už niekde potrebné vysnorím.
P.S.musím zmaturovať,synovia mi sľúbili vnúča ako dar k maturite,lebo vraj babka- školáčka sa im nevidí))))))
Knihy nemám, musela by som opisovať zo zošitov synove poznámky...
Pomôže ti pri hľadaní toto?
Základné témy:
1. Psychológia /vývin psychiky, úloha dedičnosti, učenie,psych.schopnosti, psych.zdravie, stres,
2.Politológia /vznik a podstata štátu, formy štátu, demokracia, základy práva, Ústava SR,
3.Filozofia /dejiny filozofie - grécka, renesančná, novodobá..
4. Právo /občiansky, obchodný zákonník,obč.súdny poriadok, ochrana ľud.práv,pracovné, medzin. právo/
5. Ekonómia - základné ekon. pojmy, výrobné faktory, zdroje.../
6. Sociológia /rodina,kultúra, sociálne skupiny, socializácia.../
7. Religionistika
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
myrtus Pozri príspevok
Knihy nemám, musela by som opisovať zo zošitov synove poznámky...
Pomôže ti pri hľadaní toto?
Základné témy:
1. Psychológia /vývin psychiky, úloha dedičnosti, učenie,psych.schopnosti, psych.zdravie, stres,
2.Politológia /vznik a podstata štátu, formy štátu, demokracia, základy práva, Ústava SR,
3.Filozofia /dejiny filozofie - grécka, renesančná, novodobá..
4. Právo /občiansky, obchodný zákonník,obč.súdny poriadok, ochrana ľud.práv,pracovné, medzin. právo/
5. Ekonómia - základné ekon. pojmy, výrobné faktory, zdroje.../
6. Sociológia /rodina,kultúra, sociálne skupiny, socializácia.../
7. Religionistika
.


...mojka,veľmi ti ďakujem,dnes sme mali prvé dve hodiny a niečo nám profesorka aj nadiktovala,ale toto mi pomôže,lebo o tom sme dnes hovorili,takže si len nájdem a doplním...pomohla si mi veľmi,ďakujem...
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Milá pepsíková (toto oslovenie priezviskom je strašné), to vnúčatko mi príde ako cééélkom dobrá motivácia. Spojíš príjemné s užitočným a Tvoje deti sa budú radostne vyčerpávať robením detičiek. Tomu sa hovorí psychológia.A nemyslím to ironicky. Ja som si dnes odkrútila zápis, vyfasovala som index a keď som natešená prišla domov, musela som deťúrencom vysvetľovať, že je to moja žiacka knižka. A moje dievčence chcú zajtra riešiť s pani učiteľkou, prečo oni ako prváčky žiacku knižku nemajú, keď mama ako prváčka už svoju má. To by som chcela vidieť výraz v jej tvári, keď to bude riešiť. V sobotu idem prvýkrát naostro. Uvidím. Minulý týždeň som bola na prípravnom kurze v Púchove, zaplatila som si ho a matiku budem potrebovať aj v TN, takže som to využila. Desila som sa matiky, a nakoniec som skončila pred katedrou a namiesto pána docenta som vysvetľovala nechápavým spolutrpiteľom, prečo sa má príklad riešiť tak, ako som ho vyriešila ja. Proste super. Zisťujem, že s mozgom je to asi ako s vínom-čím je starší, tým je lepší. Len smola, že si to často nepamätá. Tak sa moja prekne uč, aby si bola úplne super vzdelaná babka.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
Ahojky,milá jankomilka,takto som ťa "skrátila a ty môžeš mňa kľudne upraviť na "pepsi",to je tak akurát. Som rada,že už máš žiacku knižku a držím palčoky,nech sú v nej len samé jedničky. Bude sa to s tvojimi babuľkami krásne súťažiť,veru áno a presne takto ja idem súťažiť s vnúčikom mojej susedky,ktorý tiež nevedel pochopiť,ako ja môžem chodiť do školy a bol z toho kopec srandy. Dúfam,že sa ti bude škola páčiť aspoň tak,ako mne a bude sa nám dariť. A nech nám je tam veselo a dobre. Ešte raz držím palčoky a sem- tam napíš,ako je.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Milé kolegyne a kolegovia spoluštudenti-eštenieseniori, zajtra mám premiéru, prvú prednášku. Už teraz mám žalúdočnú neurózu, pripadám si fakt ako ten malý prváčik. Myslite na mňa, zajtra to budem potrebovať. Nech moje šedé bunky sú vo vrcholnej forme a všetko vstrebú ako špongia.
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

ajale Pozri príspevok
Poznam 82 rocnu pani, ktora prezila ako mlade dievca holokaust a poziadala nedavno mojho manzela aby jej pomohol kupit dobry leptop/notebook a teraz k nej chodi jedna pani aby ju naucila pracovat na nom. Tato ciperna pani s nami bezne scypuje, posiela maily i fotografie.
...mojho kamaráta tiež minule vecer pristavila suseda dochodkyňa či by jej nepomohol, vraj sa jej nedarí dať si fotku na pokec : )
0 0
pietruš pietruš

pietruš je offline (nepripojený) pietruš

drzim palce, ja idem na prvu prednasku o tyzden, nie je mi vstko jedno,
mojou utechou mi je je len, ze vsetko je na nete, dufam, ze to pomoze nam vsetkym
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

moji milí, dnešok som prežila úplne v pohodičke a bolo mi super. Zistila som, že 90% učiva si pamätám zo školy alebo som o tom čítala. Vcelku som bez problémov rozumela, o čom je reč a dokonca som to bola schopná zreprodukovať doma. Uff! Teraz len treba začať hľadať materiály a tak budem gúgliť ostošesť. Nech sa vám všetkým darí.
0 0
myrtus myrtus

myrtus je offline (nepripojený) myrtus

Pepsi, "nakukni" sem:
http://www.martinus.sk/knihy/prijimacky-maturity/
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
pietruš Pozri príspevok
drzim palce, ja idem na prvu prednasku o tyzden, nie je mi vstko jedno,
mojou utechou mi je je len, ze vsetko je na nete, dufam, ze to pomoze nam vsetkym
.

..Už som písala,že som zamilovaná do internetu,lovím a snorím tu častejšie ako v chladničke a veru všetko tu je,aspoň ja som našla 70% učiva,ktoré potrebujem.
..len mi nevie ten internetík vysvetliť množiny,mnohočleny a také tie de.ilné príklady,vôbec tomu nerozumiem a ani neviem,ako na to. Poraďte,múdre hlavičky..
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...

...ďakujem ti, Martinus je predajňa kníh,kde kupujem už dávno,lenže učebnice nie,sú dosť drahé..napr:marketing,ktorý by mi pasoval,by ma vyšiel niečo cez 2500 koruniek,v euráčoch radšej nerátam..ale výber majú veru dobrý...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať