Zavrieť

Porady

Sociálna poisťovna a zač. živnostník

Dobry vecer,

aj ked je platenie odvodov do SP v prvom roku po zalozeni dobrovolne, treba zajst do SP a oznamit im, ze som si zalozil zivnost a v prvom roku nechcem platit odvody?

Dakujem

nemate odkaz na doveryhodnu stranku, kde by to bolo potvrdene?
Usporiadat
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Soňula Pozri príspevok
Táto téma je už staršia, ale chcela by som v nej pokračovať mojou otázkou. Je výhodné pre začínajúceho podnikateľa neplatiť do socialnej poistovne rok odvody? Čo sa stane v prípade, ak tento začínajúci živnostník počas obdobia / 1 rok/ je oslobodený od platenia odvodou dostane úraz, alebo zostane dlhodobo chorý, vlastne nedostane nič? prosím vysvetlite mi to. Ďakujem.
Niekedy je platenie odvodov do SP,pre živnostníka až také výhodne, že čiastka za odvody /necelých 140 eur každý mesiac / ho finančne položí.

A živnostník prestane byť živnostníkom, a začne sa venovať niečomu inému,

niečomu v čom sa lepšie vyzná alebo v čom nenarobí žiadné škody.
0 0
kamilka22381 kamilka22381

kamilka22381 je offline (nepripojený) kamilka22381

Prosím pomôžte, manžel je od 1.12.2009 SZČO. Za rok 2009 mal príjmy 120,-€ a výdavky 390,-€. Neplatí dobrovoľne odvody. Zabudli sme do konca júna podať výpis z DP do soc. poisťovne. Budeme mať z toho nejaký postih?
ďakujem za odpoveď
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

kamilka22381 Pozri príspevok
Prosím pomôžte, manžel je od 1.12.2009 SZČO. Za rok 2009 mal príjmy 120,-€ a výdavky 390,-€. Neplatí dobrovoľne odvody. Zabudli sme do konca júna podať výpis z DP do soc. poisťovne. Budeme mať z toho nejaký postih?
ďakujem za odpoveď
Pošli teraz, postih za oneskorene zaslaný výpis nebýva...
aj keď môže v zmysle zákona byť za to uložená pokuta. V praxi som sa však ešte s takouto pokutou nestretla.
2 0
kamilka22381 kamilka22381

kamilka22381 je offline (nepripojený) kamilka22381

ďakujem veľmi pekne
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať