Zavrieť

Porady

korigovanie vlastnej temy

Pisem hlavne Richardovi, ale mozno by bolo vhodne aj vyjadrenie vas ostatnych poradakov:

Richard neuvazoval si este nad tym, aby si kazdy mohol korigovat vlastnu temu? Myslim tym, vymazat z nej nevhodne, nepodstatne, mimo temu, urazky, narazky...a ine nevhodne prispevky alebo aj celu zrusit ak je uz neunosna. Neviem ako stihate usledovat vsetky temy, ale ten kto ju zalozi ju pravdepodobne sleduje najaktivnejsie a moze v nej upratovat priebezne. Pripadne toto pravo umoznit až po urcitych "zasluhach" (počtu prispevkov, počtu súhlasov, počtu bodov ...atd, ).... a mozno ani nie lebo casto sa stava aj u novacikov, ze im temy mrnikuju stari poradaci. Takto by mal volbu kazdy "zakladatel" ci temu necha cisto k podstate otazky alebo ponecha aj odlahcujuce prispevky tzv..
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Tanče Pozri príspevok
tanče,lebo vymyslela blbooossť...
Tanče za blbost tu este nikto nebol potrestany, zlatko .
Nebola to blbost, len napad v stáde nerealizovatelny.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

kitky Pozri príspevok
Tanče ked si das dokopy vsetky suvislosti, svoje poznatky o ludoch a tvoje skusenosti s poradou prides na to aj sama, ze nema najmensi zmysel o tvojom navrhu ani uvazovat, nie ho este skusat. Ver mi, ze by to zavlieklo tento portal do polohy, ktoru by si nezelal nikto z nas.
ja neviem, ja si to stale nemyslim ze sme taki hrozni. Alebo to tu funguje takto len preto lebo mame skutocne jedneho "boha" - Richarda?
Chcete ma presvedcit o tom, ze by sme sa tu zozrali sami medzi sebou? Ved odborne temy funguju vcelku v pohode, a tie ostatne - boli by aj vychovne - ako sa chovat.... ako som uz spomenula v niektorom predoslom prispevku.
Alebo sa nam nechce vychovat seba?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tanče Pozri príspevok
ja neviem, ja si to stale nemyslim ze sme taki hrozni. Alebo to tu funguje takto len preto lebo mame skutocne jedneho "boha" - Richarda?
Chcete ma presvedcit o tom, ze by sme sa tu zozrali sami medzi sebou? Ved odborne temy funguju vcelku v pohode, a tie ostatne - boli by aj vychovne - ako sa chovat.... ako som uz spomenula v niektorom predoslom prispevku.
Alebo sa nam nechce vychovat seba?
Ja si nemyslím, že je to nezralizovateľné preto, že sme hrozní, sme jednoducho ľudia so všetkými prirodzenými vlastnosťami...Samozrejme, že každý má v sebe nejakú samoreguláciu...ale každý inúa myslím si, že tá samoregulácia tu prakticky aj existuje, až na tie niektoré úlety a tie nemôžeme upravovať všetci Je prirodzené, aby to mal jeden pod rukou - ten, ktorému to patrí a celé to vymyslel...
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

kitky Pozri príspevok
Tanče za blbost tu este nikto nebol potrestany, zlatko .
Nebola to blbost, len napad v stáde nerealizovatelny.
...podľa toho ako blbost chapeme....

No a tym chces povedať čoooo? že sme stádo? Fiha ! nevymažeš sa radšej, takto nas uraziŤ?

takže ked my sme stado, tak Richard je naš baranček?
ale veď on je levíček a ja verim tomu že taky levíček to tu ustriehne. Tak a teraz sa bojim jeho reakcie.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Tanče Pozri príspevok
Risko nebuď makýš...

Keď spominas to vypnut, ja som vypinala prispevky a niekto mi ich zapinal naspat. Takze efekt ziadny! Skutocne po niekolkych vypnutiach toho prispevku som sa na to vykaslala a bol tam furt. TaK asi aj preto sa nevyuzivaju.
Ak si dobre spominam , tak prispevok sa vypne takymto spôsobom az ked ho vypnu dvaja ci traja?
Práve to je na tom dobré, pretože názor jedného nemusí byť vždy správny - hoci ani väčšiny. Každopádne je vhodné ak sa na vypnutí zhodnú viacerí a potom to je aj na mieste (problém je však že sa to nepoužíva...)

Hranicu kedy sa ti príspevok vypne si môžeš nastaviť . V navigačnej lište témy Vidíš toľko funkcií až sa tu nedajú nájsť

misomiso Pozri príspevok
Dokonca sluboval ze zavedie nejake trestne body, to by nebol zly napad.
Však to aj funguje, tebe som včera poslal upozornenie s 0 bodmi
A okrem tých 00000 mi pošli na účet aj X
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
Tanče Pozri príspevok
...podľa toho ako blbost chapeme....

No a tym chces povedať čoooo? že sme stádo? Fiha ! nevymažeš sa radšej, takto nas uraziŤ?

takže ked my sme stado, tak Richard je naš baranček?
ale veď on je levíček a ja verim tomu že taky levíček to tu ustriehne. Tak a teraz sa bojim jeho reakcie.
Tanče, to nie je uražka, to je fakt. Každa vacsia skupina ludi sa sprava stadovito. Ani Porada nie je vynimka.
A neviem preco si ma z toho vynechala?
Naposledy upravil kitky : 16.01.08 at 21:25
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

evina Pozri príspevok
Ja si nemyslím, že je to nezralizovateľné preto, že sme hrozní, sme jednoducho ľudia so všetkými prirodzenými vlastnosťami...Samozrejme, že každý má v sebe nejakú samoreguláciu...ale každý inúa myslím si, že tá samoregulácia tu prakticky aj existuje, až na tie niektoré úlety a tie nemôžeme upravovať všetci Je prirodzené, aby to mal jeden pod rukou - ten, ktorému to patrí a celé to vymyslel...

nooo, konečne naklonena rovina!

Preboha, ale veď Richard by mal stale nad nami len on tu jeho ochrannu a regulačnu "labku.

pisete stale vseobecne,(okrem misa) , skuste konkretne. Zatial ste ma nepresvedcili, ze nie. Co si nechcem uzurpovat, ze potrebujem aby ste ma presviedcali, len by som to chcela vediet....
Naposledy upravil Tanče : 16.01.08 at 22:05
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

kitky Pozri príspevok
Tanče, to nie je uražka, to je fakt. Každa vacsia skupina ludi sa sprava stadovito. Ani Porada nie je vynimka.
A neviem preco si ma z toho vynechala?
no ale ludia sme rozni a kludne si mohla niekoho urazit!
Ale myslim, ze v tomto s tebou nesuhlasim. POrada mi nepripada ako stado. Je to skupina jednotlivcov, alebo skupina skupiniek a jednotlivcov ale rozhodne netahame vsetci za volom (tym teraz nemyslim Richarda, bozechran).
Naposledy upravil Tanče : 16.01.08 at 21:52
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tanče Pozri príspevok
nooo, konečne naklonena rovina!

Preboha, ale veď Richard by mal stale nad nami len on tu jeho ochrannu a regulačnu "labku.

pisete stale vseobecne, skuste konkretne. (okrem misa) Zatial ste ma nepresvedcili, ze nie. Co si nechcem uzurpovat, ze potrebujem aby ste ma presviedcali, len by som to chcela vediet....
Predstav si kanceláriu s piatimi ľuďmi - majú vyriešiť jeden problém a každý dá iný návrh na postup, ak nemajú nad sebou šéfa ako dopadnú?.

Misomiso to jasne naznačil, každému sa zdá niečo iné podstatné, každému niečo iné urážlivé, každému niečo iné vtipné.
Predstav si, že založíš tému. Ja Ti odpoviem, bude sa mi moja odpoveď zdať vtipná, aj poučná pre ostatných aj veľmi dobre napísaná a naraz ma vymažeš. Stane sa mi to trikrát za deň. Ako sa budem cítiť? Ako si vytvoríme svoj názor, keď prídeš do témy a už tam polka nebude- niekedy aj tie mrníky dokážu všeličomu napovedať práve preto, že sme každý iný. Takže Richardov systém "zabalenia" príspevku, ale zároveň možnosti ho každému otvoriť si a prečítať bez regulácie niekoho iného /čo Ty mi vymazaním takú možnosť nedávaš/ považujem za demokratickejší a prirodzenejší
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Richard Pozri príspevok
Práve to je na tom dobré, pretože názor jedného nemusí byť vždy správny - hoci ani väčšiny. Každopádne je vhodné ak sa na vypnutí zhodnú viacerí a potom to je aj na mieste (problém je však že sa to nepoužíva...)

no ale ja som to použila aj tak mi to bolo p.d platne, ked niekto si ten prispevok vracal spät. a bolo tam tych cervenych bodov viac aj napriek tomu bol vracany. takže.....?

Hranicu kedy sa ti príspevok vypne si môžeš nastaviť . V navigačnej lište témy Vidíš toľko funkcií až sa tu nedajú nájsť
a vies ma trosku blizsie navigovat kde sa to neda najst?

Richard absolutne tento navrh zamietas, ani trosku nad tym neuvazujes?
Mas pocit zeby sa to tu zvrhlo a zrutilo s cele, alebo...?
Naposledy upravil Tanče : 16.01.08 at 21:40
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tanče Pozri príspevok
A v tom pripade, ak by islo len o odlisnost nazoru a bol by zruseny, tak ten komu by si ho zrusil, by ta nabonzoval ze si mu nepravom zrusil prispevok a Riso (alebo moderator) by ho vratil spät.
Takze Richard by mal asi tak 20 x viac roboty ako doteraz
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

misomiso Pozri príspevok
Takze Richard by mal asi tak 20 x viac roboty ako doteraz
no ved zaco berie tych x0000 ?

mozno zo zaciatku by mal, kym by sa ludia naucili, ze im nepomoze vymazat korektny prispevok...ale potom...pohoda džez....hojdat a pritom bafkat
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tanče Pozri príspevok
no ved zaco berie tych x0000 ?

mozno zo zaciatku by mal, kym by sa ludia naucili, ze im nepomoze vymazat korektny prispevok...ale potom...pohoda džez....hojdat a pritom bafkat
A co ta zrazu prave dnes tak osvietilo, bojovat takto urputne zo vsetkych sil za zachranu sveta?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tanče Pozri príspevok
no ved zaco berie tych x0000 ?

mozno zo zaciatku by mal, kym by sa ludia naucili, ze im nepomoze vymazat korektny prispevok...ale potom...pohoda džez....hojdat a pritom bafkat
No to by bolo asi za ako dlho, keď si každý myslí, že je práve teraz on ten korektný?

Teraz ma napadlo, Ty hovoríš, že sme pesimistickí, lebo vyvraciame Tvoj proces samoregulácie. Ale mne osobne sa zdá, že pri takom počte ľudí na Porade to práve funguje vcelku o.k. a netreba viac prvkov samoregulácie. Každý pracuje na sebe dobrovoľne, na silu nedonútiš nikoho
Naposledy upravil evina : 16.01.08 at 21:54
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

misomiso Pozri príspevok
A co ta zrazu prave dnes tak osvietilo, bojovat takto urputne zo vsetkych sil za zachranu sveta?
no ja neviem preco ma zrovna dnes osvietilo. Lebo. Aj to moze byt medzi zemou a nebom. Alebo ty si regulujes kedy ta ma nieco osvietit?
Naposledy upravil Tanče : 16.01.08 at 22:12
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

evina Pozri príspevok
No to by bolo asi za ako dlho, keď si každý myslí, že je práve teraz on ten korektný? mysliš ze by to nepochopil, keby nim zmazane prispevky boli vratene?

Teraz ma napadlo, Ty hovoríš, že sme pesimistickí, lebo vyvraciame Tvoj proces samoregulácie. Ale mne osobne sa zdá, že pri takom počte ľudí na Porade to práve funguje vcelku o.k. a netreba viac prvkov samoregulácie. Každý pracuje na sebe dobrovoľne, na silu nedonútiš nikoho
nepovedala som ze ste pesimisticki lebo mi vyvraciate.... ale preto ze mate nazor ze sme tu ludia taki a taki a nebude to fungovat. To su DVE!

ale sak ja som vcelku spokojna ako to tu funguje. Ked chcem napisem, ked nechcem nenapisem, ..,. akurat budeme mat o chvilu etiketu ako "chartu 77" (myslim tym v 77 bodoch.) Vidis, Mozno preto ma to dnes osvietilo, ked som si precitala dalsie 3 ci 4 nove body etikety.
A aku silu si konkretne mala na mysli, ze by sa mala pouzit, kedy kde a ako?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tanče Pozri príspevok
nepovedala som ze ste pesimisticki lebo mi vyvraciate.... ale preto ze mate nazor ze sme tu ludia taki a taki a nebude to fungovat. To su DVE!

ale sak ja som vcelku spokojna ako to tu funguje. Ked chcem napisem, ked nechcem nenapisem, ..,. akurat budeme mat o chvilu etiketu ako "chartu 77" (myslim tym v 77 bodoch.) Vidis, Mozno preto ma to dnes osvietilo, ked som si precitala dalsie 3 ci 4 nove body etikety.
A aku silu si konkretne mala na mysli, ze by sa mala pouzit, kedy kde a ako?
Nie tu sú ľudia takí a takí ale všeobecne sme ľudia takí...
Vraví sa, že každá senzácia trvá tri dni... a zase sa na nejakí čas ukľudníme
Asi som to mala napísať spolu "nasilu". Ak by si mazala niekomu príspevky určite by mal pocit, že nasilu upravuješ jeho myslenie a chovanie...
nakoniec aj Etiketa je doporučujúca a my ju jednoducho rešpektujeme a snažíme sa navzájom upozorniť na výkyvy od Etikety, takže ako vravím ta regulácia tu funguje vcelku dobre a nikdy nebude šľapať na 100%, lebo ako vravím ľudia sme takí
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

evina Pozri príspevok
Predstav si kanceláriu s piatimi ľuďmi - majú vyriešiť jeden problém a každý dá iný návrh na postup, ak nemajú nad sebou šéfa ako dopadnú?.

Misomiso to jasne naznačil, každému sa zdá niečo iné podstatné, každému niečo iné urážlivé, každému niečo iné vtipné.
Predstav si, že založíš tému. Ja Ti odpoviem, bude sa mi moja odpoveď zdať vtipná, aj poučná pre ostatných aj veľmi dobre napísaná a naraz ma vymažeš. Stane sa mi to trikrát za deň. Ako sa budem cítiť? Ako si vytvoríme svoj názor, keď prídeš do témy a už tam polka nebude- no uznavam v tomto maš pravdu, ale ked sa zacnu vyuzivat cervene tlacitka, nebude to o tom istom? kopu prispevkov môze zmiznut a nebude prehladna postupnost. keby sa to teda neriesilo zrovna tvrdym zmazanim, ale len zbalenim, tak by to bolo to iste co teraz. hmmm.
niekedy aj tie mrníky dokážu všeličomu napovedať práve preto, že sme každý iný. Takže Richardov systém "zabalenia" príspevku, ale zároveň možnosti ho každému otvoriť si a prečítať bez regulácie niekoho iného /čo Ty mi vymazaním takú možnosť nedávaš/ považujem za demokratickejší a prirodzenejší
asi ste ma presvedcili ze to je blbost. som urazena
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Tanče Pozri príspevok
asi ste ma presvedcili ze to je blbost. som urazena
Musíš sa vymazať
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

a co tak vyskusat to len na jednej temicke?

Richard ....otvori temu, (a to by teraz bola stipľavina) - idealna testovacia tema... a uvidime kolko nazorov by autorka ponechala kolko zrusila, kolko roboty by mal Richard, ako by sme sa chovali ostatne stado....
Naposledy upravil Tanče : 17.01.08 at 15:22 Dôvod: vymazala som menovanu kedze chcem znova na svetlo
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať