Zavrieť

Porady

Osteoporóza

Zišli by sa nám v rodine informácie o dobrých výsledkoch liečenia osteopénie a osteoporózy. Zaujíma ma čokolvek - strava, ktorá by podporila využívanie vápnika v organizme, lieky ktoré užívate, skúsenosti s lekármi, výsledky a pod. Vďaka.
Usporiadat
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
Osteoporóza sa dá aj liečiť. Treba k tomu seriózny prístup človeka.
A nielen to, ale podstúpiť rapídnu zmenu životného štýlu.
Ak chcete vedieť ako na to,odpíšte súkromnou správou,dám informácieako postupovať...
Jano
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mala som 34r ked mi zistili osteopéniu všetci sa tvárili že to nič nie je momentálne po 6 rokoch sa ma neurolog pri inom vyšetrení opýtal, prečo nikto nepátral, že už ako 34r som mala úbytok vápnika tiež sa to pýtam, ale to už mi momentálne nepomôže. odporučil mi vyšetrenie:zistenie kostného metabolizmu, čo som si myslela že mi vykoná ortopéd u ktorého som dnes bola /mali robit denzitometriu/, ale nerobili, že to vyšetrenie vykonávajú na "kramároch" mám sa tam objednať a bola som vybavená inak ja užívam iba Caltrát plus.
0 0
Žarnov Žarnov

Žarnov je offline (nepripojený) Žarnov

Pripájam prírodný prostriedok proti odvápneniu kostí - osteoporóze:
Škrupiny z vajec (používajte len vajcia domácich, správne kŕmených sliepok) dobre umyte a varte asi 20 až 30 minút. Je to dôležité preto, aby sa stopercentne zničili cudzopasníky a v nich obsiahnuté baktérie. Potom ich dokonale vysušte a rozmixujte alebo roztlačte v mažiari na jemný prášok, ktorý uskladnite na suchom mieste. Užívajte jednu kávovú lyžičku denne. Pred užitím prášok upravte tak, že ho na lyžičke pokvapkajte šťavou z čerstvého citróna a počkajte, kým vyšumí.
Účinnosť tohto škrupinového prášku je overená dlhoročným užívaním v ľudovom liečiteľstve.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

lujza.j, vdaka za reakciu..na denzitometriu u nas zoberu kazdeho koho posle obvodny lekar..tiez som zacala uzivat Caltrat plus a Protelos, lenze sa mi zvysil tlak na 150|100
ja som chcela vediet, ci niekto dlhsie uzival Protelos, ci to ma vyznam..Zitka mi este neodpovedala
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
adi11 Pozri príspevok
lujza.j, vdaka za reakciu..na denzitometriu u nas zoberu kazdeho koho posle obvodny lekar..tiez som zacala uzivat Caltrat plus a Protelos, lenze sa mi zvysil tlak na 150|100
ja som chcela vediet, ci niekto dlhsie uzival Protelos, ci to ma vyznam..Zitka mi este neodpovedala

Protelos som užívala 2 roky každý deň.Po dvoch rokoch som bola na denzitometrii .Či je to pravda , alebo nie vyšli mi lepšie výsledky ako som mala predtým.
Mne sa tomu veľmi nechcelo veriť , lebo sa vraví , že osteoporóza sa vyliečiť nedá, ale sa dá pribrzdiť vývoj osteoporózy.
Po týchto výsledkoch mi doktorka zmenila lieky a teraz beriem Risedronat ratiopharm - sú to filmom obalené tabletky .Užívam ich 1x za 7 dní .Po užití tejto tabletky vlaste musím byť polhodinku na nohách a chodiť a chodiť .

Čo sa týka tej vakcíny to som odmietla.Nechcem žiadnu vakcínu .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
adi11 Pozri príspevok
Zitka, chcem sa spytat, ci si vlani zobrala tu injekciu ? alebo ci ti liek aspon trochu zastavil osteoporozu ?
Prave dnes mi predpisala na osteoporozu Protelos a spominala mi p. primarka aj nejake injekcie v pripade, ze by som tento liek zle znasala.
Ja som s Protelosom nemala žiaden problém.Ba mala .........liezlo mi to na nervy , že som musela každý deň pchať do seba prášok , ale už som sa s tým zmierila .Ja som donedávna absolutne nevedela, čo to bolo brať lieky .No len vek pribúda a teraz som si musela kúpiť navyše jednu kozmetickú taštičku , v ktorej mám lieky.Lebo aj tlak začal minulý rok štrajkovať .
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Felinoterapia

Súvislosť medzi chorobami tela a duše je preukázaná mnohými výskumami. Určite vás preto neprekvapí, že mnohí kardiológovia vám mačku naordinujú na upokojenie srdca a zníženie krvného tlaku. Niektorí odborníci dokonca pripúšťajú priaznivý vplyv mačiek na osteoporózu. Berlínski vedci zistili, že nízka frekvencia vibrácií, ktoré vydávajú pri pradení, ovplyvňuje lepšie zrastanie zlomenín a zvyšovanie hustoty kostí.
Využívanie mačiek na liečenie sa volá felinoterapia a na Slovensku je zatiaľ plienkach. No ak nemáte proti mačkám predsudky, zoberte si na kolená občas aspoň tú od susedov. „Pôsobenie zvieraťa na človeka, ktoré v jeho v mozgu aktivizuje tvorbu hormónu endorfínu, spôsobuje dobrú náladu a pocit šťastia,“ hovorí psychologička Zuzana Pajonková a dodáva: „Lepší stav mysle potom priaznivo ovplyvňuje váš imunitný systém, ktorý pomáha pri predchádzaní alebo liečbe ochorení.“
V dnešných uponáhľaných časoch plných stresových situácií je felinoterapia jednou z najdostupnejších alternatív, akou si môžete spríjemniť život.
celý článok...
2 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Zita5 Pozri príspevok
Ja som s Protelosom nemala žiaden problém.Ba mala .........liezlo mi to na nervy , že som musela každý deň pchať do seba prášok , ale už som sa s tým zmierila .Ja som donedávna absolutne nevedela, čo to bolo brať lieky .No len vek pribúda a teraz som si musela kúpiť navyše jednu kozmetickú taštičku , v ktorej mám lieky.Lebo aj tlak začal minulý rok štrajkovať .
Zitka, dakujem velmi pekne za odoved. Musim to nejako vydrzat aj ja, len bojim sa tych vedlajsich ucinkov napr. to zvysenie tlaku a pod., potom zase lieky na znizenie a dookola...uz som tiez obkolesena krabickami s liekmi a asi si budem musiet zapisovat kedy a kolko som si dala....lebo niekedy aj zabudnem ..nemam rada tabletky, len v krajnom pripade ked uz je zle....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
adi11 Pozri príspevok
Zitka, dakujem velmi pekne za odoved. Musim to nejako vydrzat aj ja, len bojim sa tych vedlajsich ucinkov napr. to zvysenie tlaku a pod., potom zase lieky na znizenie a dookola...uz som tiez obkolesena krabickami s liekmi a asi si budem musiet zapisovat kedy a kolko som si dala....lebo niekedy aj zabudnem ..nemam rada tabletky, len v krajnom pripade ked uz je zle....
Myslíš , že ten tlak je z Protelosu ?
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Zita5 Pozri príspevok
Myslíš , že ten tlak je z Protelosu ?
urcite, ja som mala vzdy nizky a rano som mala 150}100, lebo aj pocas dna sa mi zvysoval a pri tom mi dala rano doktorka na znizenie tabletku
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

adi11 Pozri príspevok
lujza.j, vdaka za reakciu..na denzitometriu u nas zoberu kazdeho koho posle obvodny lekar..tiez som zacala uzivat Caltrat plus a Protelos, lenze sa mi zvysil tlak na 150|100
ja som chcela vediet, ci niekto dlhsie uzival Protelos, ci to ma vyznam..Zitka mi este neodpovedala
vysoký tlak si liečim od 35 som nastavená na liekoch. predpokladám že mi nejaký "vtačí zob" pridajú, dík dám si pozor na tento liek. zajtra ma zázrakom obj. na denzitometriu na kramároch, možno sa posuniem dalej tam mi potom urobia aj vyšetrenie toho kostného metabolizmu
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

lujza.j Pozri príspevok
vysoký tlak si liečim od 35 som nastavená na liekoch. predpokladám že mi nejaký "vtačí zob" pridajú, dík dám si pozor na tento liek. zajtra ma zázrakom obj. na denzitometriu na kramároch, možno sa posuniem dalej tam mi potom urobia aj vyšetrenie toho kostného metabolizmu
prvykrat mam zvyseny tlak, aj teraz som zobrala nieco na znizenie, je to hrozne...a pritom vedlajsi ucinok malo byt svrbenie a hnacka, ale u mna celkom ine..doteraz ziadny problem..asi je to na mna dost silne....boh vie..
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

inak drzim ti prsty, aby ti odhadla spravnu liecbu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

adi11 Pozri príspevok
prvykrat mam zvyseny tlak, aj teraz som zobrala nieco na znizenie, je to hrozne...a pritom vedlajsi ucinok malo byt svrbenie a hnacka, ale u mna celkom ine..doteraz ziadny problem..asi je to na mna dost silne....boh vie..
vysoký tlak je nepríjemná vec ak ti liek nerobí dobre neber ho a poraď sa z lekárom, že sa ti vyskytol tento problém vysokého tlaku. je možné, že so bolo len chvilkové a všetko sa vráti do normálu určite existuje vhodná alternatíva
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

mám dobrú skúsenosť a výsledky:
36 strúčikov cesnaku rozmliaždiť a zaliať 3,6 dcl Vodky, ponechať 3 týždne v chlade potom prefiltrovať a držať v tmavej fľaške.
Užíva sa vzostupne a potom dolu.
1. deň: 3x denne 2 kvapky
2. deň. 3x denne 4 kvapky až
- 3x denne 30 kvapiek a potom uberať
- 3x denne 28 kvapiek
- 3x denne 26 kvapiek až po
- 3x denne 2 kvapky
Tri týždne pauza a potom opakovať.
Odporučenie, nenosiť na ruke hodinky .
Ďalšia možnosť:
Imelo, kým nevytvorí biele guličky otrjať a nasušiť, Zomlieť na mlynčeku a robiť studený výluh:
1 mokka lyž. prášku do pol litra vody večer, ráno prefiltrovať a počas dňa na tri krát vypiť.
Menej soliť a 1/5 pitného režimu-vody vypiť ráno na prázdny žalúdok.
Taktiež pomáha dlhodobo ráno na lačno 1 P.L. jablčného octu do 2 dl vody.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Ak trpíte úbytkom vápnika, osteopénia, alebo dokonca osteoporóza, nie je nič jednoduchšie ako si pripraviť "liek" doma:
10 dg sekané vlašské orechy, 10 dg hrozienok namočiť do 1 dl vody a nechať cez noc postáť. Druhý deň pridať 25 dg mletého maku a 3 -5 P.L. mädu. Zmiesiť rukou a tvoriť guľky, ktoré sa obalia v kokose. Odložiť do cjladničky a večer 2 ks zjesť. Obsahuje estrogén a vápnik, večer preto, lebo počas noci sa vápnik najlepšie ukladá.
Verím, že vám budú chutiť a zistíte, že sa upraví aj vápnik-overené!
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Moja osobná skúsenosť: Vydrhnuté, rozdrvené vaječné škrupiny dať do jogurtu, alebo do niečoho v čom sa dá zjesť. Mne to poradil lekár - ortopéd, keď sa mi narodil syn s nízkym obsahom vápnika. Dostal sa z toho rýchlo. Bolo to síce dávno, ale dnes je fit. Z toho vyvinuli aj Biomin H
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Recept na zdravý vápnik:

5 vajec / domáce čerstvé/
4 dcl medu /aj viac,podľa chuti/
4 dcl koňaku /vodka slivov. aspoň 36%/
10 - 12 citrónov

Vajcia sa dobre umyjú, vložia do skleneného pohára a zalejú sa citrónovou šťavou tak, aby vajcia boli zaliaté ešte 1 cm nad. Pohár uložíme do chladničky na 7 dní. Občas premiešame. Keď sa pôsobením šťavy z citrónov škrupina vajec úplne rozloží obsah pohára rozmixujeme, pridáme med a alkohol. Rozlejeme do fľašiek a odložíme do chladničky.

Tento vaječný likér je vitamínovou bombou posilňujúcu našu imunitu. Prírodný vápnik sa veľmi dobre vstrebáva do tela. Pôsobí proti osteoporóze a chorobám kostí, chrupaviek, zubov, padaní vlasov a pod. Je prevenciou pred chrípkou a angínou. Pôsobí aj pri astme a paradentóze. Denne si môžeme dopriať jeden až tri štamperlíky vaječného likéru.
4 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

holky, díky za zaujímavé recepty
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

ubka a Valčake vďaka za perfektné rady a recepty...určite vyskúšam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať