Zavrieť

Porady

Osteoporóza

Zišli by sa nám v rodine informácie o dobrých výsledkoch liečenia osteopénie a osteoporózy. Zaujíma ma čokolvek - strava, ktorá by podporila využívanie vápnika v organizme, lieky ktoré užívate, skúsenosti s lekármi, výsledky a pod. Vďaka.
Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Liečivý nápoj

6 - 7 hrstí žihľavových lístkov, 1 celý ananásový džús, 1l vody.
Listy dôkladne umyjeme pod tečúcou vodou a rozmixujeme mixéri s 0, 5 dl vody .

Po rozmixovaní dolejeme vodu a necháme 1 hodinu vylúhovať. Potom precedíme cez sitko, zmiešame s ananásovým džúsom a pomaly pijeme.
8 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

zdenka131 Pozri príspevok
Liečivý nápoj

6 - 7 hrstí žihľavových lístkov, 1 celý ananásový džús, 1l vody.
Listy dôkladne umyjeme pod tečúcou vodou a rozmixujeme mixéri s 0, 5 dl vody .

Po rozmixovaní dolejeme vodu a necháme 1 hodinu vylúhovať. Potom precedíme cez sitko, zmiešame s ananásovým džúsom a pomaly pijeme.
ďakujem za tento jednoduchý a dúfam, že aj účinný recept...lepšie sa mi pozdáva ako užívať tie lieky, a od zajtra s tým začnem
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Na vyšetrení osteoporózy som bola aj ja, zatiaľ OK, tak ma táto téma zaujíma. Radíte všeličo, ale obyčajnú chôdzu, pohyb som tu nenašla. Treba veľa pohybu, ale už od mlada. Deti, ktoré trávia veľa času pri PC budú mať tiež problémi. Zoberte si kozmonautov, ktorí trávia dlhšiu dobu vo vesmíre, aj tí majú úbytk kostnej hmoty. Po návrate sa dlšie dostávajú do pôvodného stavu. Ja osobne si myslím, že osteoporóra sa dá liečiť vhodnou stravou a pohybom. Mne primárka doporučila pohyb, tvrdé syry a husté mliečne výrobky.
Samozrejme ak ide o proces, ktorý je spôsobený úbytkom estrogénu. Sú ale také stavy keď telo nedokáže vápnik prijať pre rôzne iné príčiny, tam musí nastúpiť seriózna liečba.
Naposledy upravil Antea : 03.05.10 at 11:56 Dôvod: Dotatok
1 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

Áno, aj ja vyskúšam tento recept od Zdenky 131, a ty sa potom pochváľ adi11
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Antea Pozri príspevok
Na vyšetrení osteoporózy som bola aj ja, zatiaľ OK, tak ma táto téma zaujíma. Radíte všeličo, ale obyčajnú chôdzu, pohyb som tu nenašla. Treba veľa pohybu, ale už od mlada. Deti, ktoré trávia veľa času pri PC budú mať tiež problémi. Zoberte si kozmonautov, ktorí trávia dlhšiu dobu vo vesmíre, aj tí majú úbytk kostnej hmoty. Po návrate sa dlšie dostávajú do pôvodného stavu. Ja osobne si myslím, že osteoporóra sa dá liečiť vhodnou stravou a pohybom. Mne primárka doporučila pohyb, tvrdé syry a husté mliečne výrobky.
Samozrejme ak ide o proces, ktorý je spôsobený úbytkom estrogénu. Sú ale také stavy keď telo nedokáže vápnik prijať pre rôzne iné príčiny, tam musí nastúpiť seriózna liečba.
u mňa to bude asi začarovaný kruh, nefajčím, nepijem, cvičím, strava je tiež ok a moja diagnoza v 34rokoch bola ospeopénia taká akú má moja matka od 60rokov. až teraz po 6 rokoch "osvietilo" pri inej súvislosti neurologa, a odporučil aby mi bolo urobené vyšetrenie kostného metabolizmu.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

Valčake Pozri príspevok
Áno, aj ja vyskúšam tento recept od Zdenky 131, a ty sa potom pochváľ adi11
zacala som ako som vravela a celkom mi to chuti.. aplikujem si jeden den zihlavovy, druhy den rajcinovy...aj med so skoricou a pod...a samozrejme pohyb a cvicenie..hadam sa vysledok dostavi
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Ahojte, poraďáčky,
mám(no nekúpila som) osteoporózu, lekár mi predpísal bonvivu raz za mesiac, dnes ráno som ju prvýkrát - tú tabletku užila, stále sa mi nejak točí hlava, vôbec nič necítim, nemám v ústach žiadnu chuť, cítim sa ako nafetovaná. Dodržala som potrebné príkazy - po užití tabletky hodinu sedieť alebo stáť, nič nejesť, nepiť, tiež hodinu po užití. Teraz je už poobede, stále je to rovnaké, na kontrolu idem až v apríli, túto bonvivu beriem až o mesiac.
Máte s týmto liekom niekto skúsenosti?
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

plada Pozri príspevok
Ahojte, poraďáčky,
mám(no nekúpila som) osteoporózu, lekár mi predpísal bonvivu raz za mesiac, dnes ráno som ju prvýkrát - tú tabletku užila, stále sa mi nejak točí hlava, vôbec nič necítim, nemám v ústach žiadnu chuť, cítim sa ako nafetovaná. Dodržala som potrebné príkazy - po užití tabletky hodinu sedieť alebo stáť, nič nejesť, nepiť, tiež hodinu po užití. Teraz je už poobede, stále je to rovnaké, na kontrolu idem až v apríli, túto bonvivu beriem až o mesiac.
Máte s týmto liekom niekto skúsenosti?
http://osteoporosis.emedtv.com/boniv...e-effects.html
0 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Príbalový leták som už prečítala, mala som na mysli konkrétne skúsenosti.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

plada Pozri príspevok
Ahojte, poraďáčky,
mám(no nekúpila som) osteoporózu, lekár mi predpísal bonvivu raz za mesiac, dnes ráno som ju prvýkrát - tú tabletku užila, stále sa mi nejak točí hlava, vôbec nič necítim, nemám v ústach žiadnu chuť, cítim sa ako nafetovaná. Dodržala som potrebné príkazy - po užití tabletky hodinu sedieť alebo stáť, nič nejesť, nepiť, tiež hodinu po užití. Teraz je už poobede, stále je to rovnaké, na kontrolu idem až v apríli, túto bonvivu beriem až o mesiac.
Máte s týmto liekom niekto skúsenosti?
ja by som každopádne išla k lekárovi, že sa vyskytli dané vedľajšie príznaky keďže užívanie je 1x za mesiac a je to pre teba dôležité.no ja mám síce "iba" osteopéniu čo je síce do že mi bola diagnostikovaná v 34r,mne doktor predpísal Vigantol /10kv. 1x za týždeň/a odporučil mi minerálku AUQA OS, kde je denná dávka vápnika a Vit.D.
1 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

Ďakujem za odpoveď, asi mu zajtra zavolám, potom sa ozvem, ako to dopadlo. Len som nechcela ísť hneď za lekárom.
0 0
babade babade

babade je offline (nepripojený) babade

Už 13 rokov mám osteoporózu,raz mesačne beriem BONVIVu a CALTRATE PLUS,relatívne je osteoporóza stabilizovaná.S tým však súvisia -aspoň si myslím-bolesti kĺbov,kolena a na tieto problémy mi bol doporučený COLAFIT a pre mňa neznámy sirup(gel) s názvom HYALGEL FORTE.Má niekto s týmto prípravkom skúsenosti? Ak áno,poraďte mi,prosím.Ďakujem
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

lujza.j Pozri príspevok
u mňa to bude asi začarovaný kruh, nefajčím, nepijem, cvičím, strava je tiež ok a moja diagnoza v 34rokoch bola ospeopénia taká akú má moja matka od 60rokov. až teraz po 6 rokoch "osvietilo" pri inej súvislosti neurologa, a odporučil aby mi bolo urobené vyšetrenie kostného metabolizmu.
lujza, nemyslela si náhodou osteopéniu?, lebo neviem čo je ospeopénia a či ju nemám aj ja
2 0
plada plada

plada je offline (nepripojený) plada

No tak odpovedám, ako som dopadla s Bonvivou. Lekár mi naordinoval Aclastu, bola som v marci, je to hnus, aj sestrička, čo mi to podávala, mi povedala, že ak mám rada moje telo, aby som v priebehu dvoch dní veľa pila, lebo toľko svinstva sa mi dostalo do organizmu, že to treba vylúčiť. Vedľajšie účinky boli také isté ako pri bonvive, hovorila som o tom lekárovi, ten tvrdil, že sa prejavujú len pri prvom podaní. Zvažujem, či sa opäť o rok na to dám. Ale na denzitometriu idem až o dva roky, neviem, či ten proces Aclasta zastaví.
Ale do marca je ešte ďaleko.
0 0
babade babade

babade je offline (nepripojený) babade

plada Pozri príspevok
No tak odpovedám, ako som dopadla s Bonvivou. Lekár mi naordinoval Aclastu, bola som v marci, je to hnus, aj sestrička, čo mi to podávala, mi povedala, že ak mám rada moje telo, aby som v priebehu dvoch dní veľa pila, lebo toľko svinstva sa mi dostalo do organizmu, že to treba vylúčiť. Vedľajšie účinky boli také isté ako pri bonvive, hovorila som o tom lekárovi, ten tvrdil, že sa prejavujú len pri prvom podaní. Zvažujem, či sa opäť o rok na to dám. Ale na denzitometriu idem až o dva roky, neviem, či ten proces Aclasta zastaví.
Ale do marca je ešte ďaleko.
Neviem,ale ja BONVIVU užívam raz mesačne už niekoľko rokov,ale žiadne negatívne vedľajšie účinky nemám a ani som nemala,a tá polhodina vo zvislej polohe a bez jedla-veď to nie je žiadny problém! Ja by som rada bola,keby sa niekto podelil so skúsenosťami so sirupom HYALGEL FORTE,dávala som už žiadosť o radu,prosím ešte raz!Ďakujem.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

babade Pozri príspevok
............ Ja by som rada bola,keby sa niekto podelil so skúsenosťami so sirupom HYALGEL FORTE,dávala som už žiadosť o radu,prosím ešte raz!Ďakujem.
ak toto pomôže http://www.hyalgel.cz/hyalgel/6-Prod...psali-jste-nam
0 0
babade babade

babade je offline (nepripojený) babade

Ďakujem,preštudovala som informácie a dúfam,že užívaním sa mi stav zlepší!
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Bola som na vyšetrení hustoty kostí a zistili mi osteoporózu. Som dosť z toho nešťastná. mám 59 rokov. Chcem sa spýtať, čo znamenajú tie hodnoty. T score -3,1, to je najnižšia hodnota zo všetkých. Je to veľmi zlé, alebo iba zlé? Idem ešte na krv a odniesť 24 hod. moč. Hovorí sa, že osteoporoza nebolí, mňa bolia nohy, kĺby aj ruky. Chrbát ani nie. Tak neviem.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

vema Pozri príspevok
Bola som na vyšetrení hustoty kostí a zistili mi osteoporózu. Som dosť z toho nešťastná. mám 59 rokov. Chcem sa spýtať, čo znamenajú tie hodnoty. T score -3,1, to je najnižšia hodnota zo všetkých. Je to veľmi zlé, alebo iba zlé? Idem ešte na krv a odniesť 24 hod. moč. Hovorí sa, že osteoporoza nebolí, mňa bolia nohy, kĺby aj ruky. Chrbát ani nie. Tak neviem.
..osteoporoze sa hovori, ze je to tichy zlodej kosti..u niekoho je to dedicne a prichadza to vekom..ja mam tiez..vlani po pichnuti Aclasty sa mi pozastavila a uz asi pol roka uzivam vapnik, horcik, zinok a co je najhlavnejsie kazdy den chodim skoro tri hodiny s havinom a velmi mi to pomaha..mala by som ist na kontrolu, ale neviem sa vychystat..
1 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

adi11 Pozri príspevok
..osteoporoze sa hovori, ze je to tichy zlodej kosti..u niekoho je to dedicne a prichadza to vekom..ja mam tiez..vlani po pichnuti Aclasty sa mi pozastavila a uz asi pol roka uzivam vapnik, horcik, zinok a co je najhlavnejsie kazdy den chodim skoro tri hodiny s havinom a velmi mi to pomaha..mala by som ist na kontrolu, ale neviem sa vychystat..
Mne ešte nedala lieky, idem na tú krv a moč. Mám obavu, ako budem lieky znášať, lebo mám problém s trávením. Ja sa inak dosť pohybujem, aj keď ma bolia nohy, som drobná a štíhla a to je vraj postava na osteoporozu. No čo, už sa musím len s tým zmieriť. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať