Zavrieť

Porady

Odchádza mi DVD mechanika? Číta veľmi pomaly a skáče..

mamicka na RD :)
Prosím poraďte mi. Od včera mi blbne napaľovačka. Keď chcem niečo napáliť, tak predpokladaný čas je 70 min len na načítanie DVD a naozaj to ide tak pomaly a keď dám prehrať film, tak mi akoby čítala mechanika pomaly a nestíha a všetci vo filme akoby kokcú. Je tam akoby ozvena, ale so zvukom som nič nerobila a DVD mi doteraz išlo v pohode. Môže to byť programom? Nie som si istá, či nemám vírus. Pomôže mi nainštalovať znova Windows alebo je to mechanikou? Ako to vyzerá, keď mechanika odchádza? Lebo mám už PC 2 roky. Prosím poraďte. V poslednej dobe som ju využívala dosť často aaj potrebujem naďalej. Mne osobne to pripadá akoby sa pomaly točilo to DVD. Aký je Váš názor? PROSÍM. Ďakujem.
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
MichaelaMA Pozri príspevok
Tak nas s manzelom napadlo, ci by sa nedalo urobit nieco take, ze ked kupime externu, tak da sa napojit na DVD cez USB a pozerat film na TV? Kedze DVD nam nejak tiez odislo. Tak zeby sme nekupovali aj DVD nove. Dakujem.
Nie, lebo PC mechaniky, i ked externe nemaju integrovany mpeg2 dekoder, resp. divx ci xvid dekoder.
Ci ako si to myslela? Este je moznost pri zapnutom notebooku:
Neviem, ci tvoj notebook ma S-video vystup. Ak ano, kup si zlucovac s-video na skart a to napoj na TV. V notebooku musis mat softwarovy DVD prehravac a ak chces pozerat divx, xvid-eo filmy tak aj prislusny kodek nainstalovany.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

MichaelaMA Pozri príspevok
Tak nas s manzelom napadlo, ci by sa nedalo urobit nieco take, ze ked kupime externu, tak da sa napojit na DVD cez USB a pozerat film na TV? Kedze DVD nam nejak tiez odislo. Tak zeby sme nekupovali aj DVD nove. Dakujem.
Tvoj DVD prehrávač (či rekordér) má USB konektor? Aká značka a aký model to je? Treba pozrieť v špecifikáciách, ale myslím, že to nepôjde. Takú kombináciu "externá DVD mechanika - DVD prehrávač - TV" som ešte nevidel.


V tomto sú lepšie stolové PC od notebooku, že nie je problém dokúpiť akúkoľvek rozširovaciu kartu, vymeniť akúkoľvek mechaniku a pod....
0 0
pachohybskyzbojnik pachohybskyzbojnik
som učtovnik ako Fantoci
dobry napad spojit to do kopi, ale nic take neni
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
pachohybskyzbojnik Pozri príspevok
dobry napad spojit to do kopi, ale nic take neni

Nevadi, mozno da tip vyrobcom hw.
0 0
MichaelaMA MichaelaMA

MichaelaMA je offline (nepripojený) MichaelaMA

mamicka na RD :)
Neuverite, ale uz mi funguje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nevzdala som sa a skusila predsa nainstalovat Windows a stal sa zazrak... Funguje bez chyby!!!!!!! Super. Tak sa tesim, ze nemusim kupovat novu mechaniku.. A k tym otazkam.. ano nas DVD prehravac ma USB a je to Daytek DV-815X. Mohli by nieco take vymysliet veru. Clovek musi kupit aj DVD mechaniku aj DVD a takto by to bolo v jednom. Dakujem za Vasu pomoc. Este ze som nesla hned do opravy. Najprv treba skusit to, co je zadarmo, nie? Este raz Vam dakujem.
0 0
zuzca27 zuzca27

zuzca27 je offline (nepripojený) zuzca27

Ahojte , mne zase DVD mechanika nechce vôbec načítať DVD ?
Na prečistenie potrebujem nejaké špeciále čistiace CD ?

Ďakujem : )
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuzca27 Pozri príspevok
Ahojte , mne zase DVD mechanika nechce vôbec načítať DVD ?
Na prečistenie potrebujem nejaké špeciále čistiace CD ?

Ďakujem : )
A je to skutočne DVD mechanika?

Čistiace CD sú marketingový ťah, nič nepomôžu, len ti vytiahnu peniaze. Nekupuj to.
0 0
zuzca27 zuzca27

zuzca27 je offline (nepripojený) zuzca27

No počítač mi funguje len mi neberie CD ?

V čom môže byť iný problém ?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuzca27 Pozri príspevok
No počítač mi funguje len mi neberie CD ?

V čom môže byť iný problém ?
Znovu sa ťa opýtam:

Neberie ti len jedno konkrétne CD?

Ak len to jedno - skúšala si to CD aj v inom PC?

Ak aj iné, tak neberie ti ani CD ani DVD?

Neberie ti to žiadne CD ani DVD ani originálne?

Inštalovala si v poslednom čase nejaký iný hardware na PC?

Nemala si otvorený PC (že by sa omylom odpojil kábel)?

V PC ti zobrazuje tú diskovú mechaniku? Nie je náhodou odpojená úplne?
0 0
zuzca27 zuzca27

zuzca27 je offline (nepripojený) zuzca27

-Neberie mi žiadne CD.

-Neberie mi ani CD ani DVD.

-Ani origináne.

-Neinštalovala som žiaden Hardware.

-Nemala som otvorený PC

-Zobrazuje mi disketovú mechaniku.
Jauž neviem kde je problééém : (((
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
zuzca27: pozri na to takto. kedysi, ked stali napalovacky 10 litrov, tak sa oplatilo hladat moznosti ako to zachranit. Mozno to staci vycistit. Aj tak je to zasah na 1 hodinu. A mozno to nepomoze. Ak si zavolas servisaka co pride autom, tak to bude sranda za 600 Sk. A nemas istotu, ze to pojde. Tak nespekuluj, vezmi 800 stovak a kup novu.
0 0
zuzca27 zuzca27

zuzca27 je offline (nepripojený) zuzca27

Aj tak sa dá : ))

Ďakujem za odpoveď
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuzca27 Pozri príspevok
-Neberie mi žiadne CD.

-Neberie mi ani CD ani DVD.

-Ani origináne.

-Neinštalovala som žiaden Hardware.

-Nemala som otvorený PC

-Zobrazuje mi disketovú mechaniku.
Jauž neviem kde je problééém : (((
No vidíš, náhodnú chybu disku sme teda vylúčili. To, že ti neberie ani CD ani DVD indikuje vážnejší problém, že odišla optika alebo riadiaca jednotka. Ak ti zobrazuje disk. jednotku, to znamená, že komunikácia medzi PC a mechanikou je asi v poriadku (ovládače sú asi nainštalované) a zase to indikuje poruchu v mechanike.

Oprava mechaniky je dnes veľmi riskantná a nákladná, ako napísal duves. Môže ťa to stáť peniaze a chyba sa nemusí dať odstrániť. Ak má tá mechanika viac ako 2 roky, tak chybovosť je veľmi pravdepodobná a zvyšuje sa mierou používania mechaniky.

Ak máš možnosť, skús ešte pripojiť tú mechaniku v inom PC tak to skús. Ak to ani tam nepôjde, tak pri dnešných cenách DVD čítačiek (cca 600 SKK) a napaľovačiek (cca 900 SKK) je lepšie kúpiť novú.
0 0
bagocina bagocina

bagocina je offline (nepripojený) bagocina

Majiteľom slovenského herno-počítačového portálu Bagocina.com ...viac
No ja mám tiež podobný problém len u mňa je to asi 30 minút.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bagocina Pozri príspevok
No ja mám tiež podobný problém len u mňa je to asi 30 minút.
Ach jaj.
Stale dookola. Vyrobcovia mohli urobit to, ze mohli sprisnit kvalitu vyroby, a mozno by bola zaruka na mechaniky 5 rokov ale nestali by 750 Sk, ale 4 tisicky. Vsetko, a teda aj PC komponenty sa prisposobuju dopytu. Je dopyt po lacnych komponentoch, tak ich vyrabaju.
0 0
sthruska sthruska

sthruska je offline (nepripojený) sthruska

Životnosť takýchto zariadení je asi do 1 500 diskov. A dosť.
0 0
zuzca27 zuzca27

zuzca27 je offline (nepripojený) zuzca27

Ďakuje Ti pekne za odpoveď (Chobot)Si zlatý : ))
Pekne si mi to vysvetlil.
Budem vážne uvažovať o kúpe novej mechaniky .
Mala už viac ako 2 roky.
A akú mám vlastne kúpiť ??
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

zuzca27 Pozri príspevok
Ďakuje Ti pekne za odpoveď (Chobot)Si zlatý : ))
Pekne si mi to vysvetlil.
Budem vážne uvažovať o kúpe novej mechaniky .
Mala už viac ako 2 roky.
A akú mám vlastne kúpiť ??
Tu máš na výber neúrekom:

http://www.agem.sk/?flag=kategorie&cat=000200040300811

Ale doporučujem kúpiť napr. Samsung alebo LG, napr. túto (je aj v bielom). Mám ju aj ja a som s ňou spokojný.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať